روند و هزینه بازسازی منزل

امروزه بازسازی و نوسازی منزل رونق فراوانی پیدا کرده است که از این طریق می توانید منزل مسکونی خود را با هزینه های کم بازسازی و قسمت هایی که دچار فرسودگی شده اند را نوسازی کنید و خانه را به محیط شیک و مورد دلخواه خود تبدیل کنید. در مراحل بازسازی مسکونی باید به نکاتی توجه کرد و آنها را در طراحی لحاظ کرد. هنگامی که شما تصمیم می گیرید که منزل و آپارتمان خود را بازسازی کنید باید میزان فرسودگی آن را محاسبه کرده و مکان هایی که نیازمند تعمیر هستند را شناسایی کنید که همین موضوع یکی از دلایلی است که عملیات بازسازی را برای شما راحت تر کرده و این امکان را پیدا خواهید کرد که نوع دکوراسیونی که می خواهید بکار ببرید هم مورد بررسی قرار بگیرید. در ابتدای کار برای بازسازی خانه باید به یک متخصص خبره که در این زمینه فعالیت می‌کند مراجعه کنید این فرد متخصص در زمینه بازسازی‌منزل همه موارد را مورد بررسی قرار می دهد و آنها را تعمیر می کند و از طرفی باید به این نکته توجه کنید که منزل هایی که بسیار قدیمی و فرسوده می باشند باید بازسازی شوند زیرا ممکن است طی یک اتفاق ناگوار خانه دچار ویرانی و خرابی شدید شود و قسمت هایی که فرسوده تر هستند عواقب جبران ناپذیری را به وجود بیاورند. در برخی از منازل برای ایجاد تنوع عملیات بازسازی انجام می شود اما برخی فقط به قصد برطرف کردن فرسودگی ها نیازمند بازسازی هستند.

 

عوامل موثر در تعیین هزینه بازسازی منزل

هزینه بازسازی منزلهزینه بازسازی منزل به دلیل عوامل مختلف برای هر پروژه متفاوت است و این امر تعیین استانداردی برای هزینه بازسازی خانه را دشوار می‌کند. بنابراین برای شفافیت بیشتر، لازم است که درک روشنی از عوامل موثر بر هزینه بازسازی ساختمان داشته باشیم. که عبارتند از:

 • مدت زمان پروژه
 • مصالح مورد استفاده
 • دستمزد متخصصان
 • شرایط محیطی محل بازسازی

 

محاسبه هزینه بازسازی منزل

همانطور که اشاره شد، قدم اول بازسازی باید برآورد هزینه بازسازی خانه باشد. در صورتی‌ که هزینه بازسازی کل خانه برای شما زیاد است. بهترین کار ایجاد کمی تغییر در خانه است که می‌تواند نتایج شگفت‌انگیزی داشته باشد و فضای مورد استفاده را کاربردی‌تر کند. برای مثال با برداشتن یک یا چند دیوار، نصب کاغذ دیواری یا نقاشی دکوراسیون خانه را می‌توان بهبود داد. قسمت‌های مختلف خانه که باید بازسازی شود هم در تعیین هزینه بازسازی خانه اثرگذار است. بازسازی خانه شامل بخش‌های داخلی منزل مانند سرویس بهداشتی، آشپزخانه، پذیرایی و اتاق‌ها یا مشاعات مانند آسانسور و پارکینگ است.

 

در مراحل بازسازی ساختمان به چه نکاتی باید توجه کرد؟

چند عوامل مهم در بازسازی منزل حائز اهمیت است. در منزل های کوچک معمولاً حجم کار برای بازسازی کمتر از منزل های بزرگ می باشد و هر چه قدر سن ساختمان و خانه بالاتر باشد ، به همان مقدار موارد بسیاری هستند که باید آنها را مورد بررسی قرار داد. در ابتدا به بازسازی اسکلت بندی و دیوارها می پردازیم. اولین مرحله ای که باید هنگام بازسازی منزل آن را مد نظر قرار داد بازسازی دیوارها و اسکلت بندی می باشد. در منزلی که بافت آن بسیار فرسوده و قدیمی است، انجام این مرحله الزامی می باشد. در تخریب دیوار ها معمولا دیوارهای حمال تخریب نمی شوند به دلیل اینکه وزن اصلی ساختمان را تحمل می کنند. هنگام بازسازی منزل، لایه رویی دیوار را تخریب می کنند.

هزینه بازسازی منزل هزینه بازسازی تجاری هزینه بازسازی هزینه بازسازی ساختماندر مرحله بعدی که تخریب لایه انجام شد به وسیله ی گچ و خاک سفید کاری دیوار را انجام می دهند و آن متریال مربوطه را با توجه به نظر مشتری مانند رنگ، کاغذ دیواری یا سنگ اجرا می کنند. دومین مرحله از بازسازی مربوط به سرویس بهداشتی و حمام می شود که دارای اهمیت بسیاری است. در این قسمت ها دیوارهای نمدار مورد بحث قرار می گیرند که باید دارای عایق رطوبتی باشد که معمولاً در روند بازسازی بعد از آنکه تغییرات به اتمام رسید این عایق را انجام می دهند و عملیات بازسازی به درستی به پایان می رسانند نکته قابل توجه این است که عایق کاری رطوبت تنها مختص به قسمت سرویس نمی باشد بلکه قسمت‌های دیگر نیز نیازمند عایق کاری میباشد.

 

بازسازی آشپزخانه منزل

طراحی دکوراسیون داخلی در آشپزخانه باید چشمگیر باشد و به خوبی دید و متفاوت از سایر قسمت های دیگر طراحی شود اما برای بازسازی آشپزخانه با ایده هایی را داشته باشید که یک فرد هنگامی که وارد آن می شود حس خوبی را دریافت کند. در اجرای بازسازی آشپزخانه دیوارها مورد بحث قرار می‌گیرند و باید در ابتدا تعمیر و بازسازی شوند و دیوارهای آشپزخانه به دلیل پخت و پز و رطوبت و بخار آب زیاد معمولاً دچار جذب باکتری و یا خرابی هستند و همچنین شیر آلات کابینت ها ممکن است به مرور زمان دچار پوسیدگی شود اما استفاده از کابینتهای جدید می‌تواند در طول عمر طراحی داخلی آشپزخانه کمک شگرفی کند. شیرآلات کهنه موجب هدر رفتن آب می‌شوند و یا حتی باعث کثیفی و خیس بودن سطح کابینت ها می شود همین موضوع ایجاد تبلت در روی کابینت ها و ایجاد رطوبت می کند که باعث میشود عمر مفید آن کمتر شده و زودتر دچار فرسودگی شود .

 

بازسازی ستون و سقف منزل

کناف و سقف کاذب به دلیل اینکه برای حفظ ایمنی و امنیت افراد خانواده است باید به بازسازی آن هم توجه کنید و تعمیر آن بسیار مهم است و در منزل هایی که بافت قدیمی دارند توصیه می کنیم که در قسمت سقف و ستون بازسازی را انجام دهید، زیرا ممکن است در اثر بارش های فصلی و یا گرما و حتی زلزله اتفاقات ناگواری را رقم بزند. همچنین اگر در یک آپارتمان در طبقه آخر آن زندگی می کنید و یا در منزل ویلایی دوطبقه هستید باید عایق کاری و ایزوگام سقف را مد نظر قرار دهید.

 

پیشنهاداتی برای بازسازی منزل

یکی از راه هایی که امروزه مورد توجه قرار گرفته است استفاده ازسقف کاذب در دکوراسیون داخلی منزل می باشد. ممکن است تا حالا به این موضوع فکر نکرده باشید و آن را مورد بررسی قرار نداده باشید. اما باید بگویم که می توانید با استفاده از سقف کاذب ارتفاع سقف را دستخوش تغییر قرار دهید و ایده های جالبی را روی آن اجرا کنید. با استفاده از این سقف کاذب می توانید هنر معماری را به رخ بکشانید و یک نمای زیبا را ایجاد کنید. همچنین استفاده از سقف کاذب ایمنی در فضا را افزایش می دهد که امروزه دارای تنوع و طرح های گوناگونی است که در طراحی دکوراسیون منزل مورد استفاده قرار می گیرد.

 

اهمیت بودجه در بازسازی منزل

هزینه بازسازی منزلامروزه افراد بسیاری هستند که برای بازسازی منزل خودشان اقدام می‌ کنند و لیست های بالا بلند و نقشه های متعددی را طراحی می‌کنند و مستقلاً به فکر بازسازی منزل می‌افتد در این روش ممکن است هزینه های زیادی بر خانواده تحمیل گردد که اگر این کار را توسط متخصصین خبره انجام دهید می توانید هزینه های کمتری را داشته باشید. همچنین با تنوع متریال در بازار های امروزی انواع کابینت، انواع‌سنگ، انواع سیمان های تزیینی و غیره می توانید به یک طراحی ایده آل دست پیدا کنید. رنگ آمیزی و یا استفاده از کاغذ دیواری قطعاً یکی از مواردی است که در طراحی دکوراسیون منزل تاثیر بسیار زیادی دارد. ممکن است اتاقها و بخش‌های مختلفی از خانه را برای مدت طولانی رنگ آمیزی نکرده‌اید و رنگ آنها تیره و کدر شده است. توجه داشته باشید با انتخاب درست در رنگ و یا طرح های کاغذ دیواری می توانید حال و هوای خانه را عوض کنید. قسمت ورودی و درب ورودی منزل نشانگر شخصیت خانواده می باشد که باید آن را هنگامی که دیگر نمی توانید بازسازی و تعمیر کنید تعویض کنید. اما در خصوص درب های داخلی منزل، مانند درب سرویس بهداشتی یا درب حمام که ممکن است در معرض پوسیدگی قرار گرفته باشند، باید به فکر تعویض آنها و خرید درب های جدید باشید.

 

 

انواع بازسازی منزل

رویکردهای مختلفی برای بازسازی وجود دارد که از نظر درجه وفاداری به اصل و حساسیت به اجرا متفاوت است. در معماری، گئورگ مورش بازسازی را به عنوان “روش علمی استخراج منابع برای بازسازی چیزهایی که از بین رفته اند، بدون توجه به زمانی که از آن زمان گذشته است” توصیف می کند.

 

بازسازی منزل طبق بنای قبلی

به بازسازی ای گفته می‌شود که با استفاده از مواد مشابه و همان روش‌های ممکن پس از تحقیقات گسترده منبع برای بازسازی مسکونی انجام شود. اغلب از اجزای اصلی موجود استفاده می شود. این نوع بازسازی را می توان بیش از هر چیز در ساختمان های مهم فرهنگی و تاریخی یافت، که سپس به عنوان اشیایی برای تماشا و استفاده به عنوان موزه استفاده می شود. نمونه ای از آن تکمیل کلیسای جامع کلن است که سرانجام در اواخر قرن نوزدهم زمانی که نقشه های اولیه ساخت و ساز کشف شد و آنها دنبال شدند، تکمیل شد.

 

بازسازی منزل به صورت مدرن

بازسازی‌ای است که به دلیل کمبود منابع، الزامات وفاداری به نسخه اصلی را برآورده نمی‌کند. نمونه‌های معمولی، برای مثال، زمانی هستند که فقط پلان‌های نما یا مستندات تصویری ساختمان‌ها حفظ می‌شوند – بقیه اطلاعات لازم تا آنجا که ممکن است با مقایسه آن با اشیاء مشابه معاصر “دوباره اختراع” می‌شوند. این نوع بازسازی «خلاقانه جدید»، همراه با تخیل فراوان، اوج شکوفایی خود را به ویژه در تاریخ گرایی (با نئورومانسک، نئوگوتیک، نئو رنسانس و نئوباروک) داشت. بسیاری از قلعه‌های نئوگوتیک از بقایای قلعه‌های قرون وسطایی مانند قلعه هوهن شوانگاو، قلعه ایلین دونان، اسکاتلند، قلعه هوهنزولرن و بسیاری دیگر تا ثلث اول قرن بیستم ایجاد شده‌اند.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 28 helstyn castle palace reconstruction atelier r boysplaynice full

 

به چه مواردی در بازسازی منزل باید دقت کنیم؟

توجه به چند مورد زیر خالی از لطف نخواهد بود:

 • ساختارهای اصلی اغلب فقط به طور ناقص مستند شده بودند، بنابراین قسمت های از دست رفته باید دوباره فکر شوند.
 • مصالح ساختمانی یا تکنیک‌های ساختمانی که برای ساخت نسخه اصلی استفاده شده‌اند به سختی یا اصلاً در دسترس نیستند یا از نظر مالی مقرون به صرفه نیستند. همین امر در مورد صنعتگرانی که هنوز (یا دوباره) بر تکنیک ها و مواد تاریخی تسلط دارند صدق می کند.
 • اصل با فضای مورد نیازی که استفاده جدید از ساختمان ایجاد می کند مطابقت ندارد. داخل ساختمان بازسازی و تقسیم بندی خواهد شد.
 • ماکت الزامات ایمنی استاتیک امروزی را برآورده نمی کند، بنابراین باید ساختار را تغییر دهید.
 • اصل یا ماکت با همان ساختار داخلی با مقررات ایمنی قانونی، مانند حفاظت در برابر آتش یا مسیرهای فرار مطابقت ندارد.
 • اصل یا ماکت الزامات قانونی امروزی را برآورده نمی کند
 • اگر بازسازی منزل دقیقاً اجرا شود، نسخه اصلی دیگر نیازهای رفاهی امروزی (تهویه مطبوع، مهندسی برق، تاسیسات بهداشتی) را برآورده نمی‌کند، بنابراین طرح اصلی مطابق با آن اقتباس شده است.

در کل مرمت و بازسازی بناهای تاریخی کار کوچکی نیست. نه تنها ساختمان نیاز به مراقبت ویژه ای دارد، به خصوص در مورد سازه های قدیمی و مصالح ساختمانی، بلکه ساختمان های تاریخی اغلب مملو از شگفتی ها هستند و این شگفتی ها می توانند به سرعت جمع شوند. مهم نیست که چقدر به مرمت ساختمان علاقه دارید، نجات یک ساختمان تاریخی در شهر خود از تخریب یا پوسیدگی کار بسیار مهمی است. با این حال، اگر پروژه مرمت بنای تاریخی به درستی انجام شود، جان تازه ای به یک سازه زیبا می دهید. قبل از اینکه متعهد شوید یک بنای تاریخی را نجات دهید، باید آماده باشید و بهتر از کارشناسانی که قبلاً این کار را انجام داده اند، از چه کسی بیاموزید؟

 

راه هایی برای خنثی کردن چالش های بازسازی منزل

هنگامی که برای اولین بار با یک پروژه بازسازی ساختمان تاریخی شروع می کنید، ممکن است وسوسه شوید که فوراً کابینت ها، قالب گیری تاج و لوازم جدید را انتخاب کنید، اما اولین قدم شما باید بیشتر عملی باشد تا زیبایی. بناهای تاریخی گهگاه دارای عوارضی هستند که مستقیماً بر یکپارچگی ساختمان تأثیر می گذارد. هنگام به روز رسانی یک بنای تاریخی، حفظ و تعمیر تا حد امکان از سیستم ساختاری اصلی ترجیح داده می شود. با این حال، اگر متوجه شدید که امکانات بیشتری باید اضافه شود، ابتدا باید مطمئن شوید که ساختمان می‌تواند از چنین امکاناتی پشتیبانی کند. برخی از ساختمان‌های تاریخی دارای سیستم‌های سازه‌ای هستند که ممکن است در هنگام تغییر یا تعمیر عناصر آن نیاز به حساسیت داشته باشند و در برخی موارد، ممکن است لازم باشد یک سیستم ساختاری کاملاً جدید برای تقویت سیستم موجود با نوآوری‌های مدرن اضافه شود.

 

برای بازسازی منزل با ما در تماس باشید

هزینه بازسازی منزلهمیشه عاقلانه است که تیمی از متخصصان را برای کمک جمع آوری کنید. همانطور که قبلاً گفتیم، پروژه مرمت بناهای تاریخی کار کوچکی نیست، و داشتن تیمی از افراد مجرب برای کمک به ارائه کمک در طول فرآیند مرمت و در عین حال درک هدف نهایی از بازسازی ملک می تواند بسیار مفید باشد. یک پیمانکار و یک بازرس می توانند به تخمین مقدار کاری که باید انجام شود و هزینه آن کمک می کنند، در حالی که یک محقق می تواند به شما کمک کند مواد مناسب را برای کار خریداری کنید. ما می دانیم که ممکن است دوست داشته باشید به تنهایی با این نوع پروژه ها مقابله کنید، اما مطمئناً افراد با استعدادی را در اطراف خود می خواهید که می توانند در طول فرآیند بازسازی یک خانه تاریخی به شما کمک کنند. برای تماس با کارشناسان بازسازی گریت کابینت می توانید از شماره تلفن ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ استفاده کنید.

 

آیا من به بازسازی منزل نیاز دارم؟

بازسازی آثار تاریخی و معماری تخریب شده از دیرباز به عنوان چیزی کمتر از بیان معماری جدی تلقی می شود. معمولاً از دست دادن یک اثر مهم به عنوان فرصتی برای بازسازی با ساختاری که بازتاب زیبایی‌شناسی و سبک زندگی معاصر است، تلقی می‌شود. بسیاری از صاحب نظران معماری معتقدند که تمام ساختمان های جدید باید به آینده نگاه کنند نه گذشته. با این وجود، یک احساسات مردمی مداوم معتقد است که تراژدی طبیعی یا ساخته دست بشر نباید ما را از میراث مهم محروم کند و بازسازی دقیق مکان‌های شاخص از دست رفته یک فعالیت مشروع است. بازسازی ها در خدمت نیازهای عاطفی، میهنی، زیبایی شناختی و آموزشی است. علاوه بر این، اکثر بازسازی ها، چه در اینجا و چه در خارج از کشور، دستاوردهای علمی و جدی هستند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | f 1

زمان نشان داده است که تعداد کمی از مردم از این مکان های دیدنی احیا شده پشیمان می شوند. برای نشان دادن این نکته، من در اینجا به پانزده بازسازی آشکار اشاره کردم که همه آنها اکنون امکانات عمومی نمادین هستند. معیار گنجاندن آثار بازسازی شده در این قطعه، بازآفرینی دقیق نمای بیرونی یک ساختمان کاملاً یا تقریباً از دست رفته است. چنین پروژه هایی ممکن است شامل تکرار فضای داخلی اصلی باشد یا نباشد. این تعریف مانع از ساختمان‌های تخریب‌شده مانند کلیساهای رن لندن می‌شود که در آن دیوارهای بیرونی از بلایتس تا حد زیادی دست نخورده باقی مانده‌اند. با این حال، همانطور که در مورد دارتموث هال در زیر مورد بحث قرار گرفت، برخی از بازسازی ها سیستم های ساختاری مدرن و مواد ضد حریق را در خود جای داده اند. ممکن است دلایل قانع کننده ای برای انجام بازسازی وجود داشته باشد. چنین تصمیمی باید بر اساس درک روشنی از اهمیت دارایی میراث باشد. هنگامی که آن را به دست آوردید، می توانید هر گونه ضرر و فواید بازسازی را به این اهمیت مورد توجه قرار دهید. در حالی که این امر در مورد هر تصمیمی که در مدیریت مثبت محیط تاریخی گرفته می شود صادق است، بازسازی مسائل خاصی را برای اصالت دارایی ایجاد می کند.

 

سوالات متداول شما همراهان عزیز درمورد هزینه بازسازی منزل:

 

هزینه بازسازی منزل چقدر است؟

هزینه بازسازی منزل به دلیل عوامل مختلف برای هر پروژه متفاوت است و این امر تعیین استانداردی برای هزینه بازسازی خانه را دشوار می‌کند. بنابراین برای شفافیت بیشتر، لازم است که درک روشنی از عوامل موثر بر هزینه بازسازی ساختمان داشته باشیم. که عبارتند از: مدت زمان پروژه، مصالح مورد استفاده، دستمزد متخصصان و شرایط محیطی محل بازسازی.

چرا بازسازی منزل امری ضروری است؟

بازسازی در صورت نیاز به بهبودی در زندگی و همچنین افزایش راندمان عملکرد، افزایش حجم ساختمان و برای اهداف دیگر انجام می شود. همچنین در مواقعی که بارهای وارده بر ساختمان به طور موقت یا دائم افزایش می‌یابد، تأسیسات زیرزمینی و سازه‌های مدفون در حال توسعه هستند و همچنین در صورت خراب شدن سازه یا تغییر وضعیت زمین ضروری است.

بازسازی منزل به چه شکل و از کجا آغاز می شود؟

شروع یک پروژه نوسازی منزل به همان اندازه که هیجان انگیز است دلهره آور است؛ به خصوص اگر تجربه بازسازی نداشته باشید. برنامه ریزی و زمانبندی کارها برای بازسازی خانه کاملا ضروری است. سعی نکنید بدون برنامه شروع کنید. این پروژه را در مسیر خود نگه می دارد و اطمینان حاصل می کند که شما و معاملاتی که برای کار روی پروژه وارد می کنید، ترتیب انجام کار را می دانید.

آیا بازسازی منزل من به صرفه خواهد بود؟

با توجه به تجربه چندین و چند ساله ما و همکاران عزیز، همواره بازسازی کردن یک خانه از لحاظ اقتصادی فوق العاده به صرفه است، تنها مشکل حین بازسازی های بزرگ این است که برای مدت طولانی یعنی حداقل 4-6 هفته باید صبر کنید و یا در محل دیگری موقتا سکنا گزینید. چه خانه جدیدی خریده باشید و چه انتخاب کرده باشید مکانی را که سال ها در آن زندگی کرده اید بازسازی کنید، به استخدام یک پیمانکار معتبر از یک شرکت بازسازی معتبر کمک می کند.

آیا بازسازی منزل در خانواده های ایرانی متداول است؟

بازسازی منزل برای قرن ها یک امر رایج بوده است اما فقط درمورد بناهای تاریخی یا مهم مخصوصا در ایران که بناهای تاریخی بسیار دارد اما اخیرا بازسازی منزل هم تقاضای فراوانی پیدا کرده و امروزه شرکت های بزرگی مانند شرکت بازسازی گریت خدمات مربوط به بازسازی مسکونی و بازسازی منزل و آپارتمان را ارائه می کنند.

 

برای دریافت مشاوره‌ی رایگان و خدمات تخصصی شرکت گریت کابینت، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید.

نظرات خود را برای ما بنویسید.

موفق باشید!