همه چیز درمورد هزینه بازسازی ویلا

محیط ویلا با هر متراژی که باشد یک سری استانداردها وجود دارد که می توانید برای بازسازی ویلا از آن ها استفاده کنید. اولین موردی که بسیار اهمیت دارد نور مناسب است. نور از نکات مهم در طراحی و بازسازی میباشد. اگر قسمتی از ویلا وجود دارد که نور نیم سوز یا کم نور دارد با تعویض آن میتوانید یک جلوه جدیدی را وارد محیط منزل کنید. همانطور که می دانید وجود نور مناسب میتواند تاثیر چشم گیری در روحیه افراد بگذارد. برای مثال تصور کنید که در تراس ویلا نشسته اید و با نور کم دور یکدیگر جمع شده اید. پس از مدتی ممکن است که چشمتان خسته شود و جمع را ترک کنید و به قسمتی بروید که نور مناسبی دارد. اما با یک هزینه ناچیز میتوانید آن محیط را پر نور کنید.حتی استفاده از نورپردازی های امروزی هم میتوانند به زیبایی ویلا بیافزایند. از مبحث نور که گذر کنیم به رنگ ویلا و همه قسمت های آن میرسیم. رنگ آمیزی ویلا باید هر از چندگاهی انجام شود.رطوبت و شرایط جوی ممکن است که بر روی دیوارهای ویلا تاثیر بگذارند و آنها را تخریب کنند. همچنین وجود آلودگی و هوای نامطبوع میتواند تاثیر مستقیما بر سطح دیوارها داشته باشند. برای اینکه در زمان کوتاه دیوار ها تخریب نشوند و خرج زیادی را به سما تحمیل نکنند بهتر است که با یک سطل رنگ و برس رنگ آمیزی خودتان اقدام به رنگ آمیزی کنید. در ترکیب رنگ ها دقت داشته باشید. زیرا هماهنگی در ترکیب رنگ ها میتواند بر زیبائی دکوراسیون داخلی تاثیر گذار باشد. برای مثال اگر از رنگ های خنثی خسته شده اید در هنگام بازسازی بهتر است که یک رنگ تضاد را در کنار آن رنگ اصلی به کار ببرید. اما مورد مهمی هم که وجود دارد استفاده از رنگ های گرم یا المان هایی مانند چوب میباشد که حس زنده بودن و گرما را به محیط خانه منتقل میکند.

 

چه زمانی ویلا نیاز به بازسازی دارد؟

هزینه بازسازی منزل هزینه بازسازی ویلااحتمالا به این موضوع فکر کرده اید که با مرور زمان ، وقتی سن ویلا بالا می رود ، ساختمان و ویلا دچار فرسودگی شده و ما باید آن را بازسازی کنیم . البته این موضوع تا حدودی درست می باشد اما اگر بخواهیم دقیق تر به این موضوع نگاه کنیم باید بگوییم که بازسازی تنها در صورت فرسودگی ساختمان انجام نمی شود و در بسیاری از مواقع عدم پاسخگویی ویلا به نیاز های جدید ما بنا بر دلایل مختلف می تواند باعث شود که ما به فکر بازسازی ویلای خود بیفتیم. به عنوان مثال می توان گفت افزایش تعداد افراد خانواده در طول سال ها و تغییر کاربری افراد از فضا ها می تواند از جمله مواردی باشد که ما به فکر بازسازی ویلا بیفتیم.

 

بازسازی ویلا چقدر هزینه دارد؟

در ارتباط با هزینه های بازسازی ویلا می توان گفت که شما با هر بودجه ای می توانید ویلای خود را بازسازی کنید زیرا که بازسازی ویلا می تواند گستره ای از تغییرات را در بر بگیرد پس به این نکته توجه داشته باشید که اگر م خواهید ویلای خود را بازسازی کنید در ابتدا تغییرات اساسی را انجام دهید و این تغییرات را در اولویت کار خود قرار دهید به عنوان مثال تغییراتی همچون تاسیسات برقی ، آب و فاضلاب باید در اولویت کار قرار گیرد. بازسازی ویلا می تواند به یک نقاشی ساده و رنگ آمیزی منتهی شود و یا اینکا می توانید با اضافه کردن استخر و یا روف گاردن این تغییرات را گسترش دهید و حتی برای رفع نیازهای افراد ساکن در ویلا به فکر افزایش طبقات و گسترش ویلا باشید که همه این تغییرات می تواند هزینه های شما را دستخوش تغییرات قرار دهد.

پس به همین جهت است که مهندسین ما در شرکت بازسازی گریت قبل از انجام هر گونه عملیاتی ، شروع به طراحی می کنند زیرا این امکان را به شما می دهند که اولا” تصویری از اتمام کار خود را داشته باشید و ثانیا” بتوانید تا حد بسیار زیادی از هزینه هایی که باید برای بازسازی ویلا پرداخت کنید مطلع شوید و بتوانید بازسازی ویلای خود را با توجه به بودجه خود انجام دهید. این تغییراتی که در بازسازی ویلا به وجود می آید ودست شما را باز می کند همه و همه به علت آزادی فضا و مساحت بیشتری است که شما نسبت به خانه های آپارتمانی دارید و به راحتی می توانید این تغییرات را اعمال نماید. اما اگر بخواهیم به صورت حدودی هزینه بازسازی ویلا در هر متر مربع را محاسبه کنیم بازسازی ویلای شما با توجه به فرسودگی و میزان تغییراتی که در آن اعمال می شود و همچنین محل قرار گیری ویلا و شرایط اقلیمی می توان آن را محاسبه کرد.

 

زمان بازسازی ویلا

مهمترین مساله در بازسازی ویلا زمان اجرای آن می باشد چون که در زمان اجرای عملیات بازسازی ویلا شما قادر به استفاده از آن نخواهید بود که اگر عملیات بازسازی ویلا به طول بیانجامد باعث آزار و اذیت شما می شود و روند کار فرسایشی شده و باعث شده تا خاطره بدی در ذهنتان به وجود بیاورد ، به همین جهت بهتر است بعد از اتمام طراحی علاوه بر برآورد هزینه، زمان اجرای پروژه نیز مشخص شود که ما این گزینه را در فرم قرارداد خود ذکر می کنیم و مهندسین ما مقدار زمان اجرای پروژه را مشخص می کنند. اما اگر بخواهیم میزان زمان اجرای بازسازی ویلا را به طور حدودی مشخص کنیم میتوان با توجه به میزان تغییراتی که طراح و معمار در طرح خود دیده اند به سه دسته تقسیم کنیم. در ساده ترین حالت بازسازی ویلا میتوان مواردی همچون رنگ آمیزی داخلی و خارجی ، تعویض کمد و کابینت ها ، تعویض مصالح کف و سقف و تغییراتی از این قبیل را قرار داد که این نوع بازسازی تقریبا” بین سه تا ۶ هفته طراحی و اجرا با توجه به ابعاد ویلا به طول می انجامد. بازسازی در حالت دوم که یکی از مرسوم ترین حالات بازسازی می باشد ضمن تغیرات در مصالح و رنگ ساختمان ، تغییرات اساسی و فنی مانند تعویض لوله ها و تاسیسات مکانیکی و الکتریکی واحد انجام می گیرد. به عنوان مثال در این بازسازی لوله های فرسوده با لوله های جدید تعویض شده و قسمت هایی از ویلا که عایق بندی آن دچار مشکل شده باشد نیز ترمیم می شود.

هزینه بازسازی منزل هزینه بازسازی ویلادر این بازسازی این امکان وجود خواهد داشت تا سیستم برق و روشنایی مجددا” طراحی و اجرا شود که این نوع از بازسازی ویلا با طراحی معماری و اجرای آن حدودا بین ۲ تا ۳ ماه به طول می کشد. اما اگر بخواهیم که یک بازسازی کامل انجام دهیم که این نوع بازسازی شامل تغییراتی در فضا های ویلا ، اضافه شدن کاربری های جدید مانند استخر ، اضافه یا کم شدن اتاق ها ، تغییر در تعداد طبقات و تغییر در تاسیسات میباشد باید مدت زمان بیشتری برای بازسازی آن در نظر بگیریم که این نوع از بازسازی را می توان با نوسازی ویلا در یک حد و اندازه دانست و زمان اجرای آن چیزی در حدودا بین ۳ تا ۹ ماه در نظر گرفت.

 

بازسازی ویلا چقدر هزینه دارد؟

در ارتباط با هزینه های بازسازی ویلا می توان گفت که شما با هر بودجه ای می توانید ویلای خود را بازسازی کنید زیرا که بازسازی ویلا می تواند گستره ای از تغییرات را در بر گیرد پس به این نکته توجه داشته باشید که اگر می خواهید ویلای خود را بازسازی کنید در ابتدا تغییرات اساسی را انجام دهید و این تغییرات را در اولویت کار خود قرار دهید به عنوان مثال تغییراتی همچون تاسیسات برقی ، آب و فاضلاب باید در اولویت کار قرار گیرد. بازسازی ویلا می تواند به یک نقاشی ساده و رنگ آمیزی منتهی شود و یا اینکه می توانید با اضافه کردن استخر و یا روف گاردن این تغییرات را گسترش دهید و حتی برای رفع نیازهای افراد ساکن در ویلا به فکر افزایش طبقات و گسترش ویلا باشید که همه این تغییرات می تواند هزینه های شما را دستخوش تغییرات قرار دهد. این تغییراتی که در بازسازی ویلا به وجود می آید ودست شما را باز می کند همه و همه به علت آزادی فضا و مساحت بیشتری است که شما نسبت به خانه های آپارتمانی دارید و به راحتی می توانید این تغییرات را اعمال نماید.

 

 

برنامه ریزی اندازه مناسب برای هر اتاق

برای اینکه ویلا دنج و دلپذیر باشد، ضروری است که هر اتاق بزرگ، روشن و دارای تهویه مناسب باشد. از جمله مواردی که در طراحی خانه باید به آن توجه کرد، اندازه خانواده، تعداد افراد استفاده کننده از یک اتاق و میزان فضایی است که هر اتاق باید اشغال کند. در حالی که اندازه گیری های توصیه شده برای هر اتاق در خانه وجود دارد، بسته به نیاز صاحب خانه می توان آن را تغییر داد. با این حال، بازسازی خانه باید با مشخصات ذکر شده در آیین نامه ساختمان مطابقت داشته باشد.

 

تصمیم گیری در مورد اندازه آشپزخانه هنگام بازسازی ویلا

طراحی آشپزخانه اغلب یکی از معضلات اصلی در روند ساخت خانه است. آیا باید فضای ذخیره سازی بیشتری وجود داشته باشد یا فضای کاری؟ آیا باید آشپزخانه بسته را انتخاب کرد یا طراحی باز و اپن؟ آیا آشپزخانه باید پیشخوان میان وعده داشته باشد؟ پاسخ به این سؤالات در تجزیه و تحلیل سبک زندگی نهفته است. برای شخصی که دوست دارد هنگام سرگرمی آشپزی کند، یک آشپزخانه اوپن بزرگ که با فضاهای اجتماعی ادغام شده است بهترین کار را خواهد داشت. از جمله ویژگی هایی که هنگام ساخت یک خانه جدید باید در نظر گرفت، چیدمان آشپزخانه و همچنین لوازم مختلف آن است.

مثلا طبق قوانین ساختمان، اندازه آشپزخانه به اندازه زمینی که خانه در آن ساخته شده است بستگی دارد. حداقل مساحت مقرر برای قطعه ای کمتر از ۵۰ متر مربع ۳.۳۰ متر مربع و برای قطعه بزرگتر از ۵۰ متر مربع ۴.۵۰ متر مربع است. عرض آشپزخانه باید حداقل ۱.۵۰ متر و ارتفاع آن باید حداقل ۲.۷۵ متر مربع باشد. از دیگر عوامل مهم، اندازه ایده آل پیشخوان آشپزخانه است. در حالی که عمق پیشنهادی پیشخوان ۶۰ سانتی متر است، اما در فضاهای بسیار باریک، کانتر ۵۵ سانتی متری قابل قبول است. ارتفاع ایده آل پیشخوان بین ۸۵ تا ۹۳ سانتی متر است. یکی دیگر از موارد مورد بحث، اندازه مناسب برای سینک آشپزخانه است. در حالت ایده آل، سینک باید به راحتی در پیشخوان آشپزخانه با عمق ۶۰ سانتی متر قرار گیرد. عمق سینک و همچنین اطراف آن باید با در نظر گرفتن سایر عناصر نزدیک مانند ماشین ظرفشویی، تخته های تخلیه و پیشخوان های تهیه غذا طراحی شود. برای کابینت های بدون پیشخوان، بسته به ارتفاع آشپزخانه، می توان آنها را حدود ۶۰ تا ۷۰ سانتی متر بالای پیشخوان نصب کرد تا اطمینان حاصل شود که هنگام شستن ظروف، سرها به زیر کابینت ها برخورد نکنند. به طور مشابه، عمق آنها باید نصف عمق پیشخوان باشد.

 

اندازه گیری های توصیه شده برای اتاق خواب

طبق قوانین ساختمانی، هر اتاق قابل سکونت در خانه ای که در زمینی کوچکتر از ۵۰ متر مربع ساخته شده است باید حداقل ۷.۵۰ متر مربع مساحت داشته باشد که حداقل عرض آن ۲.۱۰ متر و ارتفاع آن ۲.۷۵ متر است. برای زمین هایی که بیش از ۵۰ متر مربع مساحت دارند، اتاق خواب باید حداقل مساحت ۷.۹۰ متر مربع با عرض حداقل ۲.۴۰ متر و ارتفاع ۲.۷۵ متر داشته باشد.

 

اندازه گیری اتاق نشیمن و ناهار خوری هنگام بازسازی ویلا

امروزه اکثر خانه ها و آپارتمان های مدرن دارای پلان باز هستند که اتاق های نشیمن و غذاخوری را در یک سالن ادغام می کند. اگرچه هیچ طبقه بندی جداگانه ای در قوانین ساختمان برای این دو اتاق وجود ندارد، اما اندازه استاندارد که توسط معماران توصیه می شود از حداقل ۴.۲ متر در ۴.۸ متر تا حداکثر ۵.۴ متر در ۷.۲ متر متغیر است. برای اتاق های غذاخوری، اندازه توصیه شده بین ۳.۶ متر در ۴.۲ متر و ۴.۲ متر در ۴.۸ متر است. اندازه توصیه شده برای حمام نه تنها با توجه به اندازه زمین، بلکه بسته به اینکه حمام، WC یا حمام ترکیبی با WC باشد نیز متفاوت است. از آنجایی که اکثر خانه‌های مدرن دارای حمام و توالت هستند، اندازه حمام باید حداقل ۱.۸۰ متر مربع برای زمینی کمتر از ۵۰ متر مربع و حداقل ۲.۸۰ متر مربع برای یک قطعه بزرگتر از ۵۰ متر مربع باشد. به طور مشابه، عرض حمام باید به ترتیب ۱ متر و ۱.۲۰ متر باشد، در حالی که ارتفاع آن باید حداقل ۲.۲۰ متر باشد.

 

بازسازی ویلا و عرض راهروها

هنگام بازسازی راهروها و راهروهای داخل ویلا در مقایسه با اتاق خواب، آشپزخانه و اتاق نشیمن، فضاهای کاربردی محسوب نمی شوند. با این حال، آنها عملکرد اتصال فضاها را دارند و در صورت برنامه ریزی مناسب می توانند به تهویه خانه کمک کنند. راهروها باید حداقل ۱ متر عرض داشته باشند. با توجه به نکات بسیار زیادی که در ساخت خانه باید در نظر داشت، توصیه می کنیم با یک معمار حرفه ای مشورت کنید که می تواند در طراحی چیدمان مناسب کمک کند و در مورد اندازه گیری های مناسب هر اتاق بر اساس الزامات قانونی و همچنین سبک زندگی خانواده مشاوره دهد.

 

بازسازی ویلا بهتر است یا خرید ویلا؟

چه خانه جدیدی خریده باشید و چه انتخاب کرده باشید مکانی را که سال ها در آن زندگی کرده اید بازسازی کنید، به استخدام یک پیمانکار معتبر کمک می کند. فردی را انتخاب کنید که تخصص و تجربه لازم برای انجام کار را داشته باشد و خدمات قابل اعتماد بازسازی خانه را ارائه دهد. قبل از شروع پروژه بازسازی، آنچه را که می خواهید تعیین کنید و یک بودجه واقعی تعیین کنید.

 

برای بررسی هزینه بازسازی ویلا خود با ما در تماس باشید

همانطور که قبلاً گفتیم، پروژه بازسازی ویلا کار کوچکی نیست، و داشتن تیمی از افراد مجرب برای کمک به ارائه کمک در طول فرآیند مرمت و در عین حال درک هدف نهایی از بازسازی ملک می تواند بسیار مفید باشد. یک پیمانکار و یک بازرس می توانند به تخمین مقدار کاری که باید انجام شود و هزینه آن کمک می کنند، در حالی که یک محقق می تواند به شما کمک کند مواد مناسب را برای کار خریداری کنید. ما می دانیم که ممکن است دوست داشته باشید به تنهایی با این نوع پروژه ها مقابله کنید، اما مطمئناً افراد با استعدادی را در اطراف خود می خواهید که می توانند در طول فرآیند بازسازی یک خانه تاریخی به شما کمک کنند. برای تماس با کارشناسان بازسازی شرکت گریت می توانید از شماره تلفن ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ استفاده کنید.

 

بازسازی ویلا چقدر هزینه دارد؟

در ارتباط با هزینه های بازسازی ویلا می توان گفت که شما با هر بودجه ای می توانید ویلای خود را بازسازی کنید زیرا که بازسازی ویلا می تواند گستره ای از تغییرات را در بر بگیرد پس به این نکته توجه داشته باشید که اگر م خواهید ویلای خود را بازسازی کنید در ابتدا تغییرات اساسی را انجام دهید.

چرا برای بازسازی ویلا به پیمانکار نیاز داریم؟

استخدام یک پیمانکار متخصص در نوسازی برای بازسازی ملک شما می تواند به جذابیت بیشتر و همچنین ارزشمندتر شدن آن کمک کند.

بازسازی ویلا چگونه است؟

شروع یک پروژه بازسازی ویلا به همان اندازه که هیجان انگیز است دلهره آور است؛ به خصوص اگر تجربه بازسازی نداشته باشید. برنامه ریزی و زمانبندی کارها برای بازسازی ویلا کاملا ضروری است. سعی نکنید بدون برنامه شروع کنید.

خرید ویلا بهتر است یا بازسازی ویلا؟

با توجه به تجربه چندین و چند ساله ما و همکاران عزیز، همواره بازسازی کردن یک خانه از لحاظ اقتصادی فوق العاده به صرفه است، تنها مشکل حین بازسازی های بزرگ این است که برای مدت طولانی یعنی حداقل ۴-۶ هفته باید صبر کنید و یا در محل دیگری موقتا سکنا گزینید.

بهترین شرکت برای بازسازی ویلا در ایران کدام است؟

برای بازسازی ویلا در هر نقطه ای از کشور می توانید از خدمات کارشناسان خبره بازسازی شرکت بازسازی گریت استفاده کنید.

 

امیدواریم که این مطلب پاسخگوی سوالات شما همراهان خوب شرکت بازسازی گریت درمورد هزینه بازسازی ویلا بوده باشد، فراموش نکنید که همیشه می توانید برای پرسیدن سوالات خود و کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس بوده و یا از طریق فرم زیر اقدام به ارتباط با کارشناسان ما نمایید.

    نظر شما درمورد بازسازی ویلا چیست؟ با آن موافق هستید یا با این که منازل باید تخریب شده و از نو در پلتفرمی دیگر ساخته شوند؟ خوشحال می شویم نظراتتان را درمورد هزینه بازسازی ویلا برای ما بنویسید!