هزینه بازسازی مسکونی حدودا چقدر است؟

در مراحل بازسازی مسکونی باید به نکاتی توجه کرد و آنها را در طراحی لحاظ کرد که از جمله مهم ترین آن ها هزینه بازسازی مسکونی می باشد. هنگامی که شما تصمیم می گیرید که منزل و آپارتمان خود را بازسازی کنید باید میزان فرسودگی آن را محاسبه کرده و مکان هایی که نیازمند تعمیر هستند را شناسایی کنید که همین موضوع یکی از دلایلی است که عملیات بازسازی را برای شما راحت تر کرده و این امکان را پیدا خواهید کرد که نوع دکوراسیونی که می خواهید بکار ببرید هم مورد بررسی قرار بگیرید. در ابتدای کار برای بازسازی خانه باید به یک متخصص خبره که در این زمینه فعالیت می‌کند مراجعه کنید این فرد متخصص در زمینه بازسازی‌منزل همه موارد را مورد بررسی قرار می دهد و آنها را تعمیر می کند و از طرفی باید به این نکته توجه کنید که منزل هایی که بسیار قدیمی و فرسوده می باشند باید بازسازی شوند زیرا ممکن است طی یک اتفاق ناگوار خانه دچار ویرانی و خرابی شدید شود و قسمت هایی که فرسوده تر هستند عواقب جبران ناپذیری را به وجود بیاورند. در برخی از منازل برای ایجاد تنوع عملیات بازسازی انجام می شود اما برخی فقط به قصد برطرف کردن فرسودگی ها نیازمند بازسازی هستند.

 

تعیین هزینه بازسازی مسکونی

هزینه بازسازی منزل هزینه بازسازی تجاری هزینه بازسازی هزینه بازسازی ساختمان

هزینه بازسازی مسکونی به دلیل عوامل مختلف برای هر پروژه متفاوت است و این امر تعیین استانداردی برای هزینه بازسازی خانه را دشوار می‌کند. بنابراین برای شفافیت بیشتر، لازم است که درک روشنی از عوامل موثر بر هزینه بازسازی ساختمان داشته باشیم. که عبارتند از: مدت زمان پروژه، مصالح مورد استفاده، دستمزد متخصصان و شرایط محیطی محل بازسازی.

 

محاسبه هزینه بازسازی مسکونی

قدم اول بازسازی باید برآورد هزینه بازسازی خانه باشد. در صورتی‌ که هزینه بازسازی کل خانه برای شما زیاد است. بهترین کار ایجاد کمی تغییر در خانه است که می‌تواند نتایج شگفت‌انگیزی داشته باشد و فضای مورد استفاده را کاربردی‌تر کند. برای مثال با برداشتن یک یا چند دیوار، نصب کاغذ دیواری یا نقاشی دکوراسیون خانه را می‌توان بهبود داد. قسمت‌های مختلف خانه که باید بازسازی شود هم در تعیین هزینه بازسازی خانه اثرگذار است. بازسازی خانه شامل بخش‌های داخلی منزل مانند سرویس بهداشتی، آشپزخانه، پذیرایی و اتاق‌ها یا مشاعات مانند آسانسور و پارکینگ است.

 

بازسازی مسکونی و مراحل آن

چند عامل مهم در بازسازی منزل حائز اهمیت است. در منزل های کوچک معمولاً حجم کار برای بازسازی کمتر از منزل های بزرگ می باشد و هر چه قدر سن ساختمان و خانه بالاتر باشد ، به همان مقدار موارد بسیاری هستند که باید آنها را مورد بررسی قرار داد. در ابتدا به بازسازی اسکلت بندی و دیوارها می پردازیم. اولین مرحله ای که باید هنگام بازسازی منزل آن را مد نظر قرار داد بازسازی دیوارها و اسکلت بندی می باشد. در منزلی که بافت آن بسیار فرسوده و قدیمی است، انجام این مرحله الزامی می باشد. در تخریب دیوار ها معمولا دیوارهای حمال تخریب نمی شوند به دلیل اینکه وزن اصلی ساختمان را تحمل می کنند. هنگام بازسازی منزل، لایه رویی دیوار را تخریب می کنند. در مرحله بعدی که تخریب لایه انجام شد به وسیله ی گچ و خاک سفید کاری دیوار را انجام می دهند و آن متریال مربوطه را با توجه به نظر مشتری مانند رنگ، کاغذ دیواری یا سنگ اجرا می کنند. دومین مرحله از بازسازی مربوط به سرویس بهداشتی و حمام می شود که دارای اهمیت بسیاری است. در این قسمت ها دیوارهای نمدار مورد بحث قرار می گیرند که باید دارای عایق رطوبتی باشد که معمولاً در روند بازسازی بعد از آنکه تغییرات به اتمام رسید این عایق را انجام می دهند و عملیات بازسازی به درستی به پایان می رسانند نکته قابل توجه این است که عایق کاری رطوبت تنها مختص به قسمت سرویس نمی باشد بلکه قسمت‌های دیگر نیز نیازمند عایق کاری میباشد.

 

آشپزخانه در بازسازی مسکونی

طراحی دکوراسیون داخلی در آشپزخانه باید چشمگیر باشد و به خوبی دید و متفاوت از سایر قسمت های دیگر طراحی شود اما برای بازسازی آشپزخانه با ایده هایی را داشته باشید که یک فرد هنگامی که وارد آن می شود حس خوبی را دریافت کند. در اجرای بازسازی آشپزخانه دیوارها مورد بحث قرار می‌گیرند و باید در ابتدا تعمیر و بازسازی شوند و دیوارهای آشپزخانه به دلیل پخت و پز و رطوبت و بخار آب زیاد معمولاً دچار جذب باکتری و یا خرابی هستند و همچنین شیر آلات کابینت ها ممکن است به مرور زمان دچار پوسیدگی شود اما استفاده از کابینتهای جدید می‌تواند در طول عمر طراحی داخلی آشپزخانه کمک شگرفی کند. شیرآلات کهنه موجب هدر رفتن آب می‌شوند و یا حتی باعث کثیفی و خیس بودن سطح کابینت ها می شود همین موضوع ایجاد تبلت در روی کابینت ها و ایجاد رطوبت می کند که باعث میشود عمر مفید آن کمتر شده و زودتر دچار فرسودگی شود .

 

بازسازی ستون و سقف در بازسازی مسکونی

کناف و سقف کاذب به دلیل اینکه برای حفظ ایمنی و امنیت افراد خانواده است باید به بازسازی آن هم توجه کنید و تعمیر آن بسیار مهم است و در منزل هایی که بافت قدیمی دارند توصیه می کنیم که در قسمت سقف و ستون بازسازی را انجام دهید، زیرا ممکن است در اثر بارش های فصلی و یا گرما و حتی زلزله اتفاقات ناگواری را رقم بزند. همچنین اگر در یک آپارتمان در طبقه آخر آن زندگی می کنید و یا در منزل ویلایی دوطبقه هستید باید عایق کاری و ایزوگام سقف را مد نظر قرار دهید.

 

پیشنهاداتی برای کاهش هزینه بازسازی مسکونی

هزینه بازسازی منزلیکی از راه هایی که امروزه مورد توجه قرار گرفته است استفاده ازسقف کاذب در دکوراسیون داخلی منزل می باشد. ممکن است تا حالا به این موضوع فکر نکرده باشید و آن را مورد بررسی قرار نداده باشید. اما باید بگویم که می توانید با استفاده از سقف کاذب ارتفاع سقف را دستخوش تغییر قرار دهید و ایده های جالبی را روی آن اجرا کنید. با استفاده از این سقف کاذب می توانید هنر معماری را به رخ بکشانید و یک نمای زیبا را ایجاد کنید. همچنین استفاده از سقف کاذب ایمنی در فضا را افزایش می دهد که امروزه دارای تنوع و طرح های گوناگونی است که در طراحی دکوراسیون منزل مورد استفاده قرار می گیرد.

 

بودجه بندی برای هزینه بازسازی مسکونی

امروزه افراد بسیاری هستند که برای بازسازی منزل خودشان اقدام می‌ کنند و لیست های بالا بلند و نقشه های متعددی را طراحی می‌کنند و مستقلاً به فکر بازسازی مسکونی می‌افتد در این روش ممکن است هزینه های زیادی بر خانواده تحمیل گردد که اگر این کار را توسط متخصصین خبره انجام دهید می توانید هزینه های کمتری را داشته باشید. همچنین با تنوع متریال در بازار های امروزی انواع کابینت، انواع‌سنگ، انواع سیمان های تزیینی و غیره می توانید به یک طراحی ایده آل دست پیدا کنید. رنگ آمیزی و یا استفاده از کاغذ دیواری قطعاً یکی از مواردی است که در طراحی دکوراسیون منزل تاثیر بسیار زیادی دارد. ممکن است اتاقها و بخش‌های مختلفی از خانه را برای مدت طولانی رنگ آمیزی نکرده‌اید و رنگ آنها تیره و کدر شده است. توجه داشته باشید با انتخاب درست در رنگ و یا طرح های کاغذ دیواری می توانید حال و هوای خانه را عوض کنید. قسمت ورودی و درب ورودی منزل نشانگر شخصیت خانواده می باشد که باید آن را هنگامی که دیگر نمی توانید بازسازی و تعمیر کنید تعویض کنید. اما در خصوص درب های داخلی منزل، مانند درب سرویس بهداشتی یا درب حمام که ممکن است در معرض پوسیدگی قرار گرفته باشند، باید به فکر تعویض آنها و خرید درب های جدید باشید.

 

نکات مهم برای یک بازسازی مسکونی موفقیت آمیز

  • ساختارهای اصلی اغلب فقط به طور ناقص مستند شده بودند، بنابراین قسمت های از دست رفته باید دوباره فکر شوند.
  • مصالح ساختمانی یا تکنیک‌های ساختمانی که برای ساخت نسخه اصلی استفاده شده‌اند به سختی یا اصلاً در دسترس نیستند یا از نظر مالی مقرون به صرفه نیستند. همین امر در مورد صنعتگرانی که هنوز (یا دوباره) بر تکنیک ها و مواد تاریخی تسلط دارند صدق می کند.
  • اصل با فضای مورد نیازی که استفاده جدید از ساختمان ایجاد می کند مطابقت ندارد. داخل ساختمان بازسازی و تقسیم بندی خواهد شد.
  • ماکت الزامات ایمنی استاتیک امروزی را برآورده نمی کند، بنابراین باید ساختار را تغییر دهید.
  • اصل یا ماکت با همان ساختار داخلی با مقررات ایمنی قانونی، مانند حفاظت در برابر آتش یا مسیرهای فرار مطابقت ندارد.
  • اصل یا ماکت الزامات قانونی امروزی را برآورده نمی کند
  • اگر بازسازی منزل دقیقاً اجرا شود، نسخه اصلی دیگر نیازهای رفاهی امروزی (تهویه مطبوع، مهندسی برق، تاسیسات بهداشتی) را برآورده نمی‌کند، بنابراین طرح اصلی مطابق با آن اقتباس شده است.

در کل بازسازی بناهای تاریخی کار کوچکی نیست. نه تنها ساختمان نیاز به مراقبت ویژه ای دارد، به خصوص در مورد سازه های قدیمی و مصالح ساختمانی، بلکه ساختمان های تاریخی اغلب مملو از شگفتی ها هستند و این شگفتی ها می توانند به سرعت جمع شوند. مهم نیست که چقدر به مرمت ساختمان علاقه دارید، نجات یک ساختمان تاریخی در شهر خود از تخریب یا پوسیدگی کار بسیار مهمی است. با این حال، اگر پروژه مرمت بنای تاریخی به درستی انجام شود، جان تازه ای به یک سازه زیبا می دهید. قبل از اینکه متعهد شوید یک بنای تاریخی را نجات دهید، باید آماده باشید و بهتر از کارشناسانی که قبلاً این کار را انجام داده اند، از چه کسی بیاموزید؟

 

راه هایی برای خنثی کردن چالش های بازسازی منزل

هنگامی که برای اولین بار با یک پروژه بازسازی ساختمان تاریخی شروع می کنید، ممکن است وسوسه شوید که فوراً کابینت ها، قالب گیری تاج و لوازم جدید را انتخاب کنید، اما اولین قدم شما باید بیشتر عملی باشد تا زیبایی. بناهای تاریخی گهگاه دارای عوارضی هستند که مستقیماً بر یکپارچگی ساختمان تأثیر می گذارد. هنگام به روز رسانی یک بنای تاریخی، حفظ و تعمیر تا حد امکان از سیستم ساختاری اصلی ترجیح داده می شود. با این حال، اگر متوجه شدید که امکانات بیشتری باید اضافه شود، ابتدا باید مطمئن شوید که ساختمان می‌تواند از چنین امکاناتی پشتیبانی کند. برخی از ساختمان‌های تاریخی دارای سیستم‌های سازه‌ای هستند که ممکن است در هنگام تغییر یا تعمیر عناصر آن نیاز به حساسیت داشته باشند و در برخی موارد، ممکن است لازم باشد یک سیستم ساختاری کاملاً جدید برای تقویت سیستم موجود با نوآوری‌های مدرن اضافه شود.

 

برای بازسازی مسکونی با ما در تماس باشید

هزینه بازسازی منزلهمیشه عاقلانه است که تیمی از متخصصان را برای کمک جمع آوری کنید. همانطور که قبلاً گفتیم، پروژه مرمت بناهای تاریخی کار کوچکی نیست، و داشتن تیمی از افراد مجرب برای کمک به ارائه کمک در طول فرآیند مرمت و در عین حال درک هدف نهایی از بازسازی ملک می تواند بسیار مفید باشد. یک پیمانکار و یک بازرس می توانند به تخمین مقدار کاری که باید انجام شود و هزینه آن کمک می کنند، در حالی که یک محقق می تواند به شما کمک کند مواد مناسب را برای کار خریداری کنید. ما می دانیم که ممکن است دوست داشته باشید به تنهایی با این نوع پروژه ها مقابله کنید، اما مطمئناً افراد با استعدادی را در اطراف خود می خواهید که می توانند در طول فرآیند بازسازی یک خانه تاریخی به شما کمک کنند. برای تماس با کارشناسان بازسازی گریت کابینت می توانید از شماره تلفن ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ استفاده کنید.

 

سوالات متداول شما همراهان عزیز درمورد هزینه بازسازی مسکونی:

 

هزینه بازسازی مسکونی چقدر است؟

عوامل موثر در هزینه بازسازی مسکونی مدت زمان پروژه، مصالح مورد استفاده، دستمزد متخصصان و شرایط محیطی محل بازسازی مسکونی هستند.

چرا بازسازی مسکونی امری ضروری است؟

بازسازی در صورت نیاز به بهبودی در زندگی و همچنین افزایش راندمان عملکرد، افزایش حجم ساختمان و برای اهداف دیگر انجام می شود.

بازسازی مسکونی به چه شکل و از کجا آغاز می شود؟

شروع یک پروژه نوسازی مسکونی به همان اندازه که هیجان انگیز است دلهره آور است؛ به خصوص اگر تجربه بازسازی نداشته باشید. برنامه ریزی و زمانبندی کارها برای بازسازی خانه کاملا ضروری است. سعی نکنید بدون برنامه شروع کنید. همچنین در حالت ایده آل باید شامل این باشد که چه کسی باید چه کاری انجام دهد و چقدر هزینه دارد.

آیا بازسازی مسکونی منزل من به صرفه خواهد بود؟

با توجه به تجربه چندین و چند ساله ما و همکاران عزیز، همواره بازسازی کردن یک خانه از لحاظ اقتصادی فوق العاده به صرفه است، تنها مشکل حین بازسازی های بزرگ این است که برای مدت طولانی یعنی حداقل ۴-۶ هفته باید صبر کنید.

آیا بازسازی مسکونی خانه در خانواده های ایرانی متداول است؟

بازسازی منزل برای قرن ها یک امر رایج بوده است اما فقط درمورد بناهای تاریخی یا مهم مخصوصا در ایران که بناهای تاریخی بسیار دارد اما اخیرا بازسازی منزل هم تقاضای فراوانی پیدا کرده و امروزه شرکت های بزرگی مانند شرکت بازسازی گریت خدمات مربوط به بازسازی مسکونی و بازسازی منزل و آپارتمان را ارائه می کنند.

 

امیدواریم که این مطلب پاسخگوی سوالات شما همراهان خوب شرکت بازسازی گریت درمورد بازسازی مسکونی بوده باشد، فراموش نکنید که همیشه می توانید برای پرسیدن سوالات خود و کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس بوده و یا از طریق فرم زیر اقدام به ارتباط با کارشناسان ما نمایید.

    نظر شما درمورد هزینه بازسازی مسکونی چیست؟ آیا ارزش معنوی و وابستگی به منازل منجر به این موضوع می شود که باید بازسازی شوند؟ آیا این دلیل منطقی است؟ با بازسازی مسکونی موافق هستید یا با این که منازل باید تخریب شده و از نو در پلتفرمی دیگر ساخته شوند؟ هزینه بازسازی مسکونی از نظر شما منطقی است یا خیر؟ خوشحال می شویم نظراتتان را برای ما بنویسید!