طراحی سه بعدی کابینت چیست و چه اهمیتی دارد؟

طراحی سه بعدی کابینت چیست و چه اهمیتی دارد؟

طراحی سه بعدی کابینت

طراحی سه بعدی کابینت مثل طراحی سه بعدی هر چیز دیگری است، به شما در تصمیم گیری کمک می کند و می توانید طرحی را که برای آشپزخانه شما بهترین است انتخاب کنید. هر اتاقی که در حال بازسازی هستید، طراحی سه بعدی می تواند حدس و گمان بین ایده های شما و ارائه آنها در آشپزخانه، حمام یا پروژه های جدید شما را از بین ببرد. رندرهای سه بعدی معماری به صرفه جویی در هزینه کمک می کند و دقیقا همان چیزی را که در خانه تازه بازسازی شده خود می خواهید به شما می دهد. شما به راحتی می توانید ببینید که چه تغییراتی در چیدمان، رنگ ها، وسایل، کابینت ها و سایر ویژگی ها ایجاد می شود. حتی می توانید قبل از تصمیم گیری نهایی گزینه های مختلف را با هم مقایسه کنید. در اینجا سه ​​راه وجود دارد که طراحی سه بعدی می تواند برای پروژه بعدی شما مفید باشد.

 

راحتی تغییرات با با طراحی سه بعدی کابینت

استفاده از طراحی سه بعدی کابینت برای تحقق رویاهای شما، حدس و گمان بین تخیل شما و ساخت آن را از بین می برد. این به شما امکان می دهد تا به طور مجازی در خانه خود قدم بزنید و ببینید که آیا جزیره آشپزخانه به اندازه کافی بزرگ است یا یک در فرانسوی که به عرشه منتهی می شود چگونه به نظر می رسد. حتی می توانید نظر خود را در مورد درب اتاق غذاخوری تغییر دهید و با کلیک ماوس آن را جابه جا کنید.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | dresser min

طراحی سه بعدی کابینت و صرفه جویی در پول

استفاده از طراحی سه بعدی کابینت برای تایید نقشه ها می تواند از ایجاد تغییرات در طول فرآیند ساخت و ساز جلوگیری کند. تغییر برنامه ها در اواسط گام می تواند گران و زمان بر باشد. توانایی تجسم آسان فضا می تواند درک روشنی از محصول نهایی ارائه دهد.

 

طراحی سه بعدی کابینت می تواند از اشتباهات جلوگیری کند

یک طرح ممکن است زمانی که توضیح داده شده یا حتی روی یک طرح اولیه باشد، عالی به نظر برسد، اما داشتن یک طرح سه بعدی می تواند به شما کمک کند دقیقاً آنچه را که تأیید کرده اید به خاطر بسپارید. اگر چیزی به نظر می رسد، می توانید به گذشته نگاه کنید و ببینید که محصول نهایی دقیقاً چه خواهد بود.

 

طراحی سه بعدی کابینت سریعتر است

هنگام استفاده از این فرمت بسیار دقیق، مدل سازی سه بعدی کابینت برای رسیدن به طرح نهایی زمان کمتری می برد. طرح ها را می توان به راحتی تغییر داد، از اشتباهات جلوگیری کرد و از انجام مجدد کار جلوگیری می کند. صرف نظر از بودجه شما، می توان از طرح سه بعدی برای طراحی پلان طبقه بعدی یا یک اتاق تک نفره استفاده کرد.

 

ابعاد استاندارد برای طراحی سه بعدی کابینت

کابینت آشپزخانه سفارشی را می‌توان در هر ابعادی که می‌خواهید درست کرد، اما اگر کابینت‌های نیمه سفارشی یا استوک را می‌خرید، چه از پیش مونتاژ شده و چه RTA (آماده مونتاژ)، باید از ابعاد استانداردی که تقریباً همه تولیدکنندگان از آن پیروی می‌کنند، انتخاب کنید. این معمولاً مشکلی نیست، زیرا کابینت‌ها دارای طیف قابل توجهی از اندازه‌های موجود هستند، و به این دلیل که می‌توان از انواع پرکننده‌ها و لوازم جانبی برای پر کردن فضاهای عجیب و غریب استفاده کرد. کابینت های پایه، کابینت های دیواری و کابینت های تخصصی بلند، همگی محدوده اندازه های استاندارد خاص خود را دارند. هنگام انتخاب یک اندازه برای کابینت های پایه، به یاد داشته باشید که اندازه ها از کف تا بالای جعبه کابینت هستند – ضخامت هر صفحه ای که روی کابینت های پایه قرار می گیرد را شامل نمی شود.

 

ارتفاع، عمق و عرض کابینت پایه

کابینت های پایه آشپزخانه، اسب های کار طراحی آشپزخانه هستند که مستقیماً روی زمین نصب می شوند. کانترها روی آن‌ها گذاشته شده، سینک‌هایی درون آن‌ها تعبیه شده، ماشین‌های ظرفشویی و ظرف‌هایی که توسط آن‌ها بسته شده‌اند، و قابلمه‌ها و تابه‌ها درون آن‌ها ذخیره می‌شوند. کابینت های پایه آشپزخانه گران ترین کابینت های آشپزخانه هستند و به یک دلیل خوب: ما از آنها چیزهای زیادی می خواهیم. هنگام خرید کابینت های نیمه سفارشی یا استوک از پیش مونتاژ شده یا RTA، کابینت های پایه به طور کلی در این ابعاد موجود هستند:

  • ارتفاع، بدون میز 34 1/2 اینچ
  • ارتفاع، با میز 35 تا 36 اینچ
  • عمق (از جلو به دیوار)، بدون
  • میز 24 اینچ
  • عمق، با میز 25 تا 26 اینچ
  • عرض استاندارد 12، 18، 24، 30، 33، 36، 48 اینچ

 

ارتفاع کابینت پایه در طراحی سه بعدی کابینت

ارتفاع کابینت پایه ابعادی است که کمترین تغییر را دارد – تقریباً تمام کابینت های پایه با ارتفاع 34 1/2 اینچ از کارخانه تولید می شوند. آیین نامه های ساختمانی و شیوه های طراحی پذیرفته شده مانند تاکید بر دسترسی، و ارتفاع اشتباه یکی از جنبه هایی است که می تواند کابینت پایه را غیرقابل دسترس کند. در جاهایی که ارتفاع های مختلف مورد نیاز است – مانند آشپزخانه برای کاربر ویلچر – کابینت ها معمولاً باید به صورت سفارشی در ارتفاع های مختلف ساخته شوند. پس از اضافه کردن یک کانتر، ارتفاع نهایی اکثر کابینت های پایه بسته به مواد استفاده شده در کانتر بین 35 تا 36 اینچ است. ارتفاع قابل انعطاف است. به عنوان مثال، Dupont امکان نصب مستقیم کورین 1/2 اینچی را مستقیماً بر روی یک فریمورک پشتیبان، بدون لایه زیرین مداوم، می‌دهد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 1.2 min

اضافه کردن زیرانداز ممکن است 1/2 اینچ دیگر به ارتفاع اضافه کند. اغلب گفته می شود که “کانترها باید مناسب کاربر باشند.” با توجه به نیازهای فردی، کانترها گاهی به 32 اینچ و تا 38 اینچ می رسند، اما این ارتفاعات نیاز به ساخت سفارشی دارند.  افراد قد بلندتر ممکن است از کابینت‌های بلندتر قدردانی کنند: می‌توانید ارتفاع کابینت‌های استاندارد را با استفاده از یک قاب جعبه سفارشی افزایش دهید، که می‌توان آن را با ضربه پا و قالب‌گیری پوشانده تا مزاحم نباشد.

 

عمق کابینت پایه در طراحی سه بعدی کابینت

اندازه گیری عمق از لبه جلویی بیرونی کابینت تا دیوار گرفته می شود. کابینت های پایه معمولاً 24 اینچ عمق دارند (بدون احتساب برآمدگی میز). کابینت های پایه عمیق تر، دسترسی به پشت پیشخوان یا وصل کردن وسایل برقی را برای شما دشوار می کند. اگر تا به حال برای رسیدن به اقلام در یک گوشه کور (جایی که دو مجموعه کابینت در یک زاویه قائم به هم می رسند) مشکل داشته اید، می دانید که چگونه مسافت بیش از 24 اینچ به سرعت دشوار می شود. از آنجایی که کانترها معمولاً روی کابینت های پایه در جلو همپوشانی دارند، عمق کلی (با پیشخوان) معمولاً بین 25 تا 26 اینچ است که بستگی به جزئیات لبه دارد. همچنین کابینت های 12 اینچی، 15 اینچی و 18 اینچی عمیق برای شرایط خاص در دسترس هستند، اگرچه همه تولید کنندگان آنها را ذخیره نمی کنند.

 

عرض کابینت پایه در طراحی سه بعدی کابینت

عرض کابینت پایه متغیر بزرگی است و هر کابینت تمایل دارد به سمت استفاده های خاصی باشد. پهناها معمولاً از 9 تا 48 اینچ با افزایش 3 اینچی متغیر هستند و هم برای برآوردن نیازهای فضا و هم برای ارائه عملکردهای خاص انتخاب می شوند: کابینت های پرکننده 9، 12، 18، 24 اینچی می توانند قفسه های کششی را در خود جای دهند، قفسه های باریکی که برای نگهداری تابه ها یا ادویه ها عالی هستند.

 

ارتفاع، عمق و عرض کابینت دیواری

از کابینت های دیواری برای نگهداری مواد غذایی و وسایل سبک آشپزخانه استفاده می شود. آنها مستقیماً با پیچ به ناودانی های دیوار متصل می شوند. در برخی موارد، مانند هنگام تشکیل یک بانک از کابینت های فوقانی در بالای یک شبه جزیره یا جزیره، کابینت ها را می توان از سقف آویزان کرد یا به مبل های آویزان متصل کرد. کابینت های دیواری نمایان ترین کابینت در آشپزخانه هستند و به عنوان یک نمایشگر عمل می کنند. برخی از مالکان با خرید کابینت های بسیار ابتدایی برای کابینت های پایه، در هزینه خود صرفه جویی می کنند، اما روی کابینت های دیواری که دارای لوازم جانبی بیشتری هستند، مانند درج های شیشه ای یا نورپردازی داخل کابینت، در هزینه خود صرفه جویی می کنند.

 

ارتفاع کابینت دیواری در طراحی سه بعدی کابینت

ارتفاع معمولا محدود است زیرا کابینت ها باید بین پیشخوان و سقف قرار بگیرند. ارتفاع کمد دیواری معمولی 12، 36 و 42 اینچ است. در آشپزخانه‌های استاندارد، کابینت‌های دیواری معمولاً 30 یا 36 اینچ ارتفاع دارند و فضای بالای آن توسط مبل‌ها محصور شده است. جایی که کابینت ها تا سقف کشیده می شوند، کابینت های 48 اینچی انتخاب منطقی هستند. یک کابینت بلند 12 یا 15 اینچی به خوبی روی یخچال قرار می گیرد.

 

عمق کابینت دیواری در طراحی سه بعدی کابینت

حداکثر عمق برای کابینت های دیواری 24 اینچ است زیرا نمی تواند از عمق کابینت های پایه تجاوز کند، اما کابینت های کم عمق بیشتر برای به حداکثر رساندن فضای کار روی میز متداول هستند. معمولاً کابینت های دیواری 12 اینچ عمق دارند، زیرا این سازش خوبی بین فضای ذخیره سازی در کابینت آشپزخانه و فضای قابل اجرا در زیر کابینت ایجاد می کند. در بالای اجاق‌های مایکروویو، کابینت با عمق 15 تا 18 اینچ رایج است و بالای یخچال، کابینت با عمق 24 اینچ استاندارد است.

 

عرض کمد دیواری در طراحی سه بعدی کابینت

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Daly Digs Kitchen remodel IKEA cabinet layout min

عرض کابینت دیواری از 9 تا 48 اینچ در گام های 3 اینچی است، اگرچه به ندرت می توان کابینت هایی با عرض بیشتر از 36 اینچ نصب کرد. رایج ترین کابینت دیواری 30 اینچی تک در یا دو درب جانبی است که بهترین نسبت ها را برای اکثر نیازهای ذخیره سازی ارائه می دهد.

 

دریافت خدمات و مشاوره بازسازی، ساخت و طراحی سه بعدی کابینت

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات بازسازی کابینت و ساخت کابینت را انجام می دهند به شما داده می شود. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

اگر کابینت های موجود خوش ساخت و فرم خوبی داشته باشند و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید. همچنین کار کابینت تنها به ساخت کابینت ختم نمی شود و شما می تواند هر مدل تخت خوابی در هر اندازه و ساختاری را سفارش دهید تا با قیمت منطقی و بهترین کیفیت به دستتان برسد.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

ظاهر آشپزخانه بستگی زیادی به اتمام انتخابی کابینت ها دارد. اگر می خواهید ظاهری طبیعی ایجاد کنید، بهترین گزینه چوب جامد است. شما می توانید از چوب جامد که تمام شده، لکه دار یا رنگ شده باشد استفاده کنید. اگر می خواهید جلوه ای تزئینی ایجاد کنید، پس می توانید تزئینات جرئی مانند پریشانی، لعاب یا خراش را انتخاب کنید. اگر می خواهید کابینت هایی داشته باشید که به راحتی تمیز شوند، باید کابینت های سبک تری انتخاب کنید. آن ها در پنهان کردن آلودگی بهتر از رنگهای تیره هستند.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض کابینت آشپزخانه به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.