نحوه انتخاب روکش کابینت مناسب برای آشپزخانه

نحوه انتخاب روکش کابینت مناسب برای آشپزخانه

نحوه انتخاب روکش کابینت!

این روزها، آشپزخانه به همان اندازه که برای ارزش کلی یک خانه مهم است، برای آشپزی و سرگرمی نیز اهمیت دارد. به همین دلیل باید نحوه انتخاب روکش کابینت را جدی گرفته و هنگام برنامه ریزی برای ساخت و یا بازسازی آشپزخانه باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید. در اینجا ما در مورد سه گزینه پرطرفدار پایان آشپزخانه – روکش آشپزخانه پلی اورتان، روکش ملامینه و لمینت، و نحوه انتخاب مناسب ترین مورد برای پروژه آشپزخانه خود صحبت می کنیم. در بسیاری از خانه‌ها، آشپزخانه‌ها از مکان‌های آشپزی به تنهایی به مکه‌های سرگرمی تبدیل شده‌اند که زندگی را به بقیه خانه منتقل می‌کنند. در گریت کابینت، ما آشپزخانه‌هایی را در هر شکل و اندازه‌ای دیده و طراحی کرده‌ایم – برخی از آنها شامل صوتی تصویری چشمگیر هستند. انبارهای آشپزخانه پلی اورتان به اندازه کافی بزرگ برای نگهداری گله گاو. گوشه های کافه های حرفه ای و گوشه های کوکتل؛ “دیوارهای سبز” زنده که از کف تا سقف با گیاهان و گیاهان امتداد دارند. و لیست ادامه دارد اما صرف نظر از اندازه، شکل یا رنگ این آشپزخانه ها، تنها چیزی که می تواند هر چیدمان عالی را خراب کند، روکش نامناسب است.

 

نحوه انتخاب روکش کابینت مناسب برای آشپزخانه

نحوه انتخاب روکش کابینت: دکوراسیون آشپزخانه دقیقا چیست؟

چرا نحوه انتخاب روکش کابینت  مهم است؟ روکش آشپزخانه پوششی است که روی اقلامی مانند کابینت و نیمکت استفاده می شود. آنها از مواد طبیعی مانند سنگ و الوار گرفته تا سایر محصولات دست ساز مانند آشپزخانه های پلی اورتان، لمینت و ملامین را شامل می شوند. و با گستره وسیعی از انتخاب‌های موجود، غرق شدن در دریای گزینه‌ها، بدون توجه به تصویر بزرگ، بسیار آسان است. هنگام انتخاب یک روکش برای کابینت آشپزخانه، چند نکته اساسی وجود دارد که همیشه باید ابتدا در نظر گرفته شود. این گزینه ها عبارتند از:

 • استفاده از آیتم مورد نظر – کاربردهای اصلی آشپزخانه شما (آشپزی، سرگرمی، نگهداری و غیره)
  جمعیت شناسی خانوار – چه کسی در اینجا زندگی می کند/قرار است در اینجا زندگی کند (خانواده با فرزندان، زوج مسن تر، دانشجویان دانشگاه و غیره)
  طراحی داخلی – چه پوششی با زیبایی شناسی داخلی بهتر عمل می کند
  بودجه – آنچه باید خرج کنید

 

نحوه انتخاب روکش کابینت مناسب برای آشپزخانه

با در نظر گرفتن موارد فوق، تیم کمک کننده ما در آشپزخانه گریت کابینت راهنمای سریعی در مورد مزایا و معایب سه مورد از محبوب ترین پرداخت هایی که ما با آنها کار می کنیم گردآوری کرده اند. آشپزخانه های پلی اورتان، لمینت و ملامینه. از این راهنما برای کمک به انتخاب مناسب ترین پایان برای آشپزخانه خود استفاده کنید.

 

انتخاب روکش کابینت: آشپزخانه های پلی اورتان

روکش آشپزخانه پلی اورتان نتیجه ساعت ها آماده سازی است، به ویژه با استفاده از یک پوشش رنگ شده. کابینت های آشپزخانه پلی اورتان با روکشی متشکل از رنگ و سخت کننده پوشانده شده اند که پوششی محافظ بسیار شبیه به رنگی که در وسایل نقلیه موتوری می بینید، ایجاد می کند.

آشپزخانه های پلی اورتان معمولا در چهار رنگ مختلف موجود می باشند. مات، ساتن، نیمه براق (که می توان به آن “براق” نیز اشاره کرد) و براق بالا. این روکش‌ها هر کدام زیبایی‌شناسی خاص خود را متناسب با سبک‌های مختلف آشپزخانه، به طور کلی از مدرن تا کلاسیک و براقیت بالا برای سبک‌های فوق مدرن ارائه می‌کنند. همچنین فرصت‌های بی‌پایانی در مورد پروفیل درب آشپزخانه پلی‌اورتان وجود دارد. این پوشش به طور یکپارچه برای هر شکل یا اندازه ای اعمال می شود، زیرا فقط به دور بالا و پایین می پیچد. سبک شیکر، شیک خانه‌های مزرعه‌ای، یا ظاهری فوق‌العاده براق هیچ مشکلی ندارند. هیچ خط اتصال در پایان رنگ شده وجود ندارد. طیف رنگی آشپزخانه های پلی اورتان بی پایان است. از آنجایی که این یک روکش رنگ شده است، می توانید یک روکش آشپزخانه پلی اورتان را با رنگ موجود مطابقت دهید یا ترکیب کنید و یک رنگ کاملاً جدید برای خود ایجاد کنید.

 

دوام روکش کابینت آشپزخانه پلی اورتان

دوام آشپزخانه پلی اورتان نیز بسیار خوب است. آشپزخانه های پلی یورتان مقاومت زیادی در برابر تراشه و خراش دارند. اگر به اندازه کافی بدشانس هستید که برجستگی و کبودی روی پوشش ایجاد کنید، به جای نیاز به تعویض کل کابینت یا در، می توان آن ناحیه را به سادگی با کمترین هزینه دوباره اسپری کرد. پوشش پلی اورتان آشپزخانه نیز تقریباً به طور کامل در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم است، به این معنی که احتمال کم رنگ شدن یا تغییر رنگ پوشش پلی اورتان در سال های آینده وجود دارد.

 

تعمیر و نگهداری آشپزخانه پلی اورتان

نظافت و نگهداری این آشپزخانه ها رویایی است. آشپزخانه های پلی اورتان توسط اکثر مواد غیرقابل نفوذ هستند و به راحتی با یک پارچه مرطوب و تمیز پاک می شوند تا اثر انگشت، لک و لک پاک شود.

 

هزینه آشپزخانه پلی اورتان

آشپزخانه پلی اورتان از نظر هزینه های اولیه در مقایسه با سایر روکش های آشپزخانه مانند لمینت یا ملامین گزینه کمی گران تر است. اما، با گفتن این موضوع، هزینه ای که در ابتدا خرج می کنید می تواند به خوبی باعث صرفه جویی در هزینه های شما شود زیرا دوام و طول عمر آشپزخانه پلی اورتان به طور کلی بسیار خوب است.

 

به طور کلی:

محدوده آشپزخانه پلی اورتان عالی است. در رنگ‌های مختلف موجود است و رنگ آن به راحتی مطابقت دارد و فقط به رنگ‌های رنگ موجود محدود می‌شود (که می‌توان آن‌ها را نیز برای ایجاد رنگ خود با هم مخلوط کرد)
دوام عالی است و کابینت ها به راحتی قابل تعمیر هستند، بنابراین آشپزخانه های پلی اورتان انتخاب خوبی برای خانواده ها و آشپزخانه هایی است که ترافیک زیادی دارند.


تعمیر و نگهداری آسان است زیرا کابینت ها را می توان به سادگی با یک پارچه مرطوب پاک کرد تا تمیز شود.
برای اهداف فروش مجدد، آشپزخانه های پلی یورتان معمولاً زمانی که به خوبی نگهداری می شوند، معتبر در نظر گرفته می شوند.
هزینه های آشپزخانه پلی یورتان در ابتدا به طور کلی کمی بیشتر از سایر روکش های آشپزخانه خواهد بود.

 

انتخاب روکش کابینت: روکش کابینت آشپزخانه لمینت

لمینت ماده ای است که برای پوشش زیرلایه هایی مانند MDF، تخته سه لا یا تخته خرده چوب استفاده می شود که معمولاً برای ساخت کابینت آشپزخانه استفاده می شود. ورقه ورقه پلاستیکی (اغلب به عنوان لمینت پلاستیکی با چگالی بالا یا HDPL شناخته می شود) یک کاغذ روکش شده با رزین است که با یک لایه رزین فنولی پشتی شده و با استفاده از چسب به پایه چسبانده می شود. ملامین بسیار شبیه به آشپزخانه های لمینت ساخته می شود، اما با فشار کمتری ساخته می شود و بنابراین اغلب به عنوان MDL (لمینیت با چگالی متوسط) شناخته می شود. با چسباندن لایه‌های کاغذ تحت فشار پایین‌تر ساخته می‌شود و رزین بدون استفاده از چسب، مواد را روی بستر ذوب می‌کند. لمینت و ملامین در مجموعه ای از چاپ، رنگ و پرداخت از جمله براقیت بالا و کم براق موجود هستند. به طور کلی، لمینت رنگ ها و طرح های بیشتری نسبت به ملامینه دارد.

از آنجایی که لبه‌ها مانند آشپزخانه‌های پلی‌اورتان به‌طور یکپارچه پیچیده نمی‌شوند، اگر می‌خواهید کمی آن را با هم ترکیب کنید، می‌توانید با رنگ‌های روی لبه‌های نوار خلاقیت بیشتری به خرج دهید.

 

 

دوام لمینت و ملامینه آشپزخانه

ترکیبی که برای ایجاد لمینت و ملامین استفاده می شود کاملا بادوام است. با این حال، از آنجایی که این پوشش‌ها با پیچیده شدن در اطراف پایه اعمال می‌شوند (مثل آشپزخانه‌های پلی‌اورتان روی تخته رنگ نمی‌شوند)، لبه‌هایی دارند که می‌توانند نمایان شوند و پوسته شوند و چوب پایه را در معرض دید قرار دهند. با گذشت زمان، قرار گرفتن در معرض آب می تواند باعث تورم در ساختار داخلی نیز شود، بنابراین برای جلوگیری از این امر باید به دقت نگهداری شوند. گرما همچنین می تواند باعث ایجاد مشکلاتی برای پوشش لمینت از مواردی مانند توستر و کتری، به خصوص در نوار لبه شود. این روکش ها همچنین نسبت به آشپزخانه های پلی اورتان مقاومت کمتری در برابر تراشه دارند.

 

در تمیز کردن سطوح لمینت و ملامینه باید احتیاط کنید زیرا مایعات ساینده و ابزار تمیز کننده سخت می توانند سطح را خراش دهند.

 

اگر نیاز به تعویض لمینت یا روکش ملامینه و انتخاب روکش کابینت دارید، این می تواند سخت تر از یک آشپزخانه پلی اورتان باشد زیرا تامین کنندگان لمینت و ملامین رنگ و پوشش خود را در طول زمان تغییر می دهند. با این حال، با نگهداری خوب و احتیاط در استفاده، می توانید این کابینت ها را برای سال های آینده در شرایط عالی داشته باشید.

 

هزینه آشپزخانه لمینت و ملامینه

به سادگی می توان گفت، ملامین نسبت به لمینت ارزان تر است و برای انتخاب روکش کابینت گزینه خیلی خوبی به شمار می رود، که به نوبه خود، کمتر از روکش آشپزخانه پلی اورتان است. اما دلیل خوبی وجود دارد که چرا این اقلام همچنان دوام می آورند و برای صاحبان جدید آشپزخانه انتخابی محبوب هستند. همانطور که اشاره کردیم، کاربردها، مزایا و چالش‌های مختلفی برای هر نوع دکوراسیون آشپزخانه وجود دارد، بنابراین همیشه بهترین کار این است که محصولی را در نظر بگیرید و انتخاب کنید که برای استفاده مورد نظر و جمعیت خانواده مناسب‌تر باشد. آشپزخانه های پلی اورتان محصولی درجه یک هستند که هم از نظر زیبایی و هم از نظر دوام نتیجه ای بدون درز ارائه می دهند. اما اگر به دنبال گزینه ای مقرون به صرفه یا بافت بصری یا جزئیات خاص هستید، لمینت و ملامین می توانند نجات دهنده شما باشند.

تیم طراحی آشپزخانه هارینگتون سال ها دانش و تجربه در طراحی آشپزخانه های سفارشی متناسب با انواع سبک زندگی، ترجیحات طراحی و بودجه دارد. طراحان ما از نزدیک با شما همکاری می کنند تا سبک زندگی و آرزوهای شما را برای آشپزخانه جدیدتان درک کنند و سپس آن ها را با تخصص ما ترکیب کنند تا فضایی عالی را ایجاد کنند که کاربردی باشد و همچنین شگفت انگیز به نظر برسد. در میان بسیاری از موارد، راهنمایی های ما شامل پیشنهاداتی در مورد بهترین پرداخت ها برای کابینت شما و همچنین چیدمان و دیگر انتخاب های طراحی است.

ظاهر آشپزخانه بستگی زیادی به اتمام انتخابی کابینت ها دارد. اگر می خواهید ظاهری طبیعی ایجاد کنید، بهترین گزینه چوب جامد است. شما می توانید از چوب جامد که تمام شده، لکه دار یا رنگ شده باشد استفاده کنید. اگر می خواهید جلوه ای تزئینی ایجاد کنید، پس می توانید تزئینات جرئی مانند پریشانی، لعاب یا خراش را انتخاب کنید. اگر می خواهید کابینت هایی داشته باشید که به راحتی تمیز شوند، باید کابینت های سبک تری انتخاب کنید. آن ها در پنهان کردن آلودگی بهتر از رنگهای تیره هستند.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض کابینت آشپزخانه به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

استفاده از نکات بالا به شما در انتخاب موفقیت آمیز کابینت های مناسب آشپزخانه و آشنایی با انواع کابینت های مدرن کمک می کند.

جهت درخواست مشاوره به صورت رایگان فرم زیر را تکمیل فرمائید.
پس از تکمیل فرم زیر، کارشناسان ما با شما تماس گرفته و در صورت تمایل، در محل شما حضور میابند

  برای دریافت مشاوره ی رایگان برای دریافت خدمات با شماره ی ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ در تماس باشید.

  نظرات خود را در ارتباط با نحوه انتخاب روکش کابینت مناسب برای آشپزخانه برای ما بنویسید.

  موفق باشید.

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: ۱ میانگین: ۵]

  دیدگاهتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.