هزینه تمام شده بازسازی فروشگاه زنجیره ای

هزینه تمام شده بازسازی فروشگاه زنجیره ای

ساخت فروشگاه و هزینه تمام شده بازسازی فروشگاه زنجیره ای

ساخت فروشگاه زنجیره ای براساس استانداردهای روز جهان، می‌تواند نتایج خوب و مثبتی را به همراه داشته باشد. طراحی فروشگاه زنجیره ای البته این نگرانی نیز وجود دارد که در صورت عدم توجه به این استانداردها و الزامات این کار، ممکن است مدل‌های ناموفقی از فروشگاه‌ها در کشور ساخته و یا بازسازی شود. به طور کلی یک فروشگاه زنجیره ای از شعب و فروشگاه‌های متعددی تشکیل می‌شود و در تمام واحدها، کالاهای تجاری یکسانی به فروش می‌رسد.

حجم بسیار زیاد خرید، باعث شده تا این واحدها بتوانند به راحتی با تولیدکنندگان و عمده‌فروشی‌ها، معامله داشته باشند. مدیران فروشگاه‌های زنجیره ای به ‌واسطه همین حجم فروش بالا می‌توانند به راحتی و با سرعت بیشتری از بانک‌ها و سایر مؤسسات، تقاضای اخذ وام داشته باشند. در ساخت فروشگاه زنجیره ای باید نکاتی را در نظر گرفت.

 

به دنبال خدمات بازسازی تجاری هستید؟ می‌توانید پس از مطالعه مقالات زیر برای مشاوره رایگان با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید!

 

 

اصول بازسازی فروشگاه زنجیره ای!

 • انتخاب کالای درست: اطلاع داشتن از انواع کالا و شناخت کامل آن بسیار مهم می‌باشد. برج مسکونی زمانی که درباره یک کالا اطلاعات بالا بوده و شناخت کافی وجود داشته باشد، علاوه بر اینکه می‌توان آن کالا را از تولیدکننده اصلی آن و با کمترین هزینه تهیه کرد تا با قیمتی رقابتی به فروش برود، شناخت مناسب از کالا باعث می‌شود تا بتوان مزایا و جزئیات مهم کالاها را به مشتری توضیح داد و مشتری را متقاعد کرد که این کالا تنها از این فروشگاه، ارزش خرید را دارد.
 • موقعیت و مکان فروشگاه: موقعیت و مکان شما نیز بسیار حائز اهمیت است. بهتر است مکانی که پرتردد می‌باشد برای احداث فروشگاه انتخاب گردد. موقعیت فروشگاه زنجیره ای به این دلیل که در ذهن مشتری ماندگار می‌شود، ساخت فروشگاه زنجیره ای دارای اهمیت بالایی بوده و عامل حیاتی و موثر به حساب می‌آید.

بازسازی فروشگاه زنجیره ای

 • دکوراسیون صحیح فروشگاه: در طراحی و بازسازی فروشگاه زنجیره ای دکور و نحوه چیدمان کالاها در فروشگاه بسیار مهم بوده و باید مورد توجه قرار گیرد تا علاوه بر ایجاد نمای بصری خوب، مشتری توانایی حرکت آزادانه در تمام فروشگاه را داشته و دسترسی راحتتری به تمام کالاها داشته باشد.
 • برچسب قیمت داشتن اجناس: برچسب قیمت در مواردی توصیه می‌شود که کالاهای فروشگاه شما، هزینه ساخت فروشگاه کالای مشخص با قیمتی ثابت باشد. داشتن برچسب قیمت باعث می‌شود که در صورت اعمال طرح‌های تخفیفی، مشتری بتواند راحتتر به مقایسه قیمت اصلی و قیمت تخفیفی کالا بپردازد.
 • استفاده از کالاهای منحصر به فرد و فوق العاده: داشتن کالاهایی با مارک‌های تجاری عمومی برای ایجاد مشتری بیشتر و وفاداری آن‌ها کاری اشتباه است، زیرا رقیبان شما نیز به این کالاها برای خرید دسترسی دارند و شما تنها با داشتن کالاهای ویژه که در انحصار شما باشد، می‌توانید مشتریان زیادی را به فروشگاه جذب کرده و ماندگاری مشتریان را بیشتر کنید.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | MFW Fashion Retail3 1

 • کارکنان و پرسنل متعهد: در فضای فروشگاه، ارتباط عمیقی بین کارکنان و پرسنل با تعداد مشتریان وجود دارد و داشتن پرسنل متعهد که اطلاعات لازم را در اختیار مشتری قرار دهد، نقش مهمی در ایجاد وفاداری در مشتریان فروشگاه خواهد داشت. در بازسازی فروشگاه زنجیره ای حتما موارد مربوط به نیروی انسانی را هم در نظر داشته باشید.
 • داشتن تبلیغات موثر: بعد از  نحوه تبلیغات و اطلاع رسانی برای جذب مشتری به فروشگاه بسیار مهم می‌باشد. یکی از روش‌های تبلیغات که تاثیر بیشتری در جذب مشتریان دارد تبلیغات از طریق رادیو، تلویزیون، روزنامه، بیلبورد و…) می‌باشد. هزینه ساخت برج مسکونی ساخت فروشگاه زنجیره ای روش دیگر که کم هزینه‌تر می‌باشد استفاده از تبلیغات عمومی در سطح شهر، تراکت و کاتالوگ، استادیوم‌های ورزشی، اتوبوس‌های شرکت واحد و … می‌باشد که مورد دوم رایج‌تر می‌باشد.

 

هزینه تمام شده بازسازی فروشگاه زنجیره ای

فروشگاه‌های زنجیره ای بازارهای خرده‌فروشی‌ هستند که اغلب از طریق به اشتراک گذاشتن یک نام تجاری و با استفاده از مدیریت مرکزی، کسب‌و‌کار خود را راه می‌اندازند و معمولا روش‌های تجاری و شیوه‌های مدیریتی آن‌ها مطابق با استانداردهای کسب‌و‌کار جهانی است. امروزه این فروشگاه‌های بزرگ در جهان کاملا شناخته شده هستند طراحی فروشگاه زنجیره ای و یکی از کسب‌و‌کارهای موفق جهانی به شمار می‌روند.

بازسازی فروشگاه زنجیره ای

فروشگاه‌های زنجیره ای در ایران تا چند سال قبل در فروشگاه‌های تعاونی مصرف خلاصه می‌شد معماری رستوران سنتی که مشتریان اغلب برای دریافت کالاهای کوپنی و خرید کالا به قیمت‌های تعاونی قدم در آن‌ها می‌گذاشتند، ولی امروزه فروشگاه‌های زنجیره ای به سمبل زندگی مدرن در ایران تبدیل شده‌اند. ساخت فروشگاه‌ زنجیره ای یکی از انواع سرمایه‌گذاری‌ها می‌باشد که فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاری افراد و واحدهای صنفی است که می‌خواهند فروشگاه‌های زنجیره ای را برای خود ایجاد کنند و صنوف مختلف می‌توانند در این موضوع مشارکت داشته باشند و به ‌انجام رسیدن چنین رسالتی زمینه‌های اشتغال بسیاری را فراهم می‌کند.

 

هزینه بازسازی فروشگاه زنجیره ای چقدر است؟

یکی از دلایل پایین بودن درصد حضور فروشگاه‌های زنجیره ای در ایران، نهادینه نشدن فرهنگ این موضوع و آماده نبودن زیرساخت‌ها اعم از زیرساخت‌های اجرایی و قانونی است و برای آماده شدن این زیرساخت‌ها و نهادینه شدن این موضوع به زمان نیاز داریم. طراحی فروشگاه زنجیره ای دلیل دیگر این است که حمایت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری در زمینه فروشگاه‌های زنجیره ای صورت نگرفته است. عکس از محوطه سازی ویلا سرمایه گذاری برای راه اندازی فروشگاه‌های زنجیره ای به مفهوم امروزی آن نیازمند سرمایه‌گذاری قابل توجهی می‌باشد و در صورتی که سرمایه‌گذار نتواند سرمایه کافی در این زمینه به کار بگیرد، سرمایه‌گذاری در این بخش برای وی مقرون به‌صرفه نخواهد بود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Retail 2019 Trends 1

برآورد هزینه ساخت فروشگاه برای سرمایه گذاری در این راستا مهم می‌باشد. در این راستا چهار رویکرد تشویق سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، اصلاح و دانش‌بنیان کردن شبکه‌های توزیع، حمایت از تولید داخلی و توسعه صادرات و بهبود فضای کسب‌وکار باید مدنظر قرار گیرد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | not ready red vicutu concept store design antistatics architecture 5 ink

فروشگاه‌های زنجیره ای یا چند منظوره هستند و همه نوع گروه‌های کالایی یا خدماتی را ارائه می‌دهند یا اینکه یک گروه کالای همگن را عرضه می‌کنند. محوطه سازی ویلا شمال ساخت فروشگاه زنجیره ای سرمایه‌گذاری در زمینه تأسیس فروشگاه‌های زنجیره ای با توجه به احساس نیازی که در سطح جامعه وجود دارد و رشد روزافزون تمایل افراد و خانواده‌ها به خرید و تأمین مایحتاج خود از این فروشگاه‌ها از توجیه اقتصادی برخوردار است.

 

عوامل تاثیرگذار در هزینه ساخت و بازسازی فروشگاه‌ زنجیره‌ ای

 • هزینه خرید زمین: در حال حاضر عرصه فروش فروشگاه‌های زنجیره ای در ایران حدود ۲۱۰ هزار متر مربع می‌باشد. البته میزان سرمایه لازم برای ایجاد فروشگاه‌های زنجیره ای بنا به گروه‌های کالایی مختلف فرق می‌کند.
 • اخذ مجوز راه اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ ای: برای اخذ مجوز ساخت فروشگاه‌ زنجیره‌ای، اگر مکان موردنظر سرمایه‌گذاران آماده باشد، باید به اتاق اصناف استان محل استقرار دفتر مرکزی مراجعه کنند و پروانه کسب دریافت کنند. اما اگر مکان موردنظر سرمایه‌گذاران آماده نباشد و مجری قصد احداث یا آماده‌سازی مکان را داشته باشد، می‌تواند به مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، دکور حیاط مهد کودک معدن و تجارت مراجعه و جواز تأسیس دریافت کند طراحی فروشگاه زنجیره ای و پس از تکمیل کار برای بهره‌برداری نسبت به دریافت پروانه کسب اقدام کند. به منظور بهبود فضای کسب و کار، جواز تأسیس در مرکز امور اصناف و بازرگانان طی ۲۴ ساعت صادر می‌شود.

بازسازی فروشگاه زنجیره ای

 • هزینه خرید تجهیزات موردنیاز فروشگاه: هزینه خرید تجهیزات فروشگاه اعم از یخچال، قفسه‌ها، ترولی صندوق و … در برآورد هزینه ساخت فروشگاه زنجیره ای تاثیرگذار است.
 • هزینه خرید کالاهای موردنیاز فروشگاه: بهتر است کالاهای فروشگاه از عمده فروشی‌ها خریداری شود تا بتوان قیمت فروش کمتری برای کالاها به نسبت رقبا در نظر گرفت.

 

نحوه طراحی و بازسازی فروشگاه زنجیره ای

نحوه طراحی فروشگاه در جذب مشتری و احساس رضایت آن‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند. توجه به فضای داخلی و دکوراسیون غرفه ها، نقش مهمی را در ساختار معماری یک فروشگاه زنجیره ای دارد. نحوه طراحی فروشگاه با انعطاف پذیری و تنوع بالا از لحاظ چیدمان بسیار مهم می‌باشد. استفاده از رنگ بندی متناسب با نیازهای موجود، تنوع مصالح و توجه به نحوه قرارگیری کالاها از جمله ویژگی‌هایی هستند که در کنار ساختار خاصی که برای یک فروشگاه زنجیره ای در نظر گرفته شده، از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | hellefloudesignedthestoreforAnn LinHolbaekDenmark ink

آرامش روحی و زیبایی محیط بسیار مهم می‌باشد. بنابراین نحوه طراحی فروشگاه به لحاظ معیارهای روانشناسی اهمیت بالایی دارد و میزان امنیت، صمیمیت، شور و هیجان و آرامش موجود در یک فضا را می‌توان با راهکارهای مناسب تشدید یا تضعیف نمود.

 

نکات مهم در زمان طراحی فروشگاه

 •  معماری خاص بنا: دربسیاری از فروشگاه ها، شکل فضا می‌تواند اثر جذب داشته باشد و در جذب یا عدم جذب مشتریان تاثیر گذار باشد. فضای دایره ای، شش بر و مربع به دلیل برابر بودن مرکز آن‌ها با اضلاع باعث گیج شدن مشتریان شده و در نتیجه خستگی را به دنبال خواهد داشت. اگر در ورودی فروشگاه، درب‌های متوالی که همه شکل یکسانی دارند، روند طراحی نمای ساختمان وجود داشته باشد باعث گیج شدن افراد می‌شود. بنابراین بهتر است در طراحی فروشگاه درب ورودی، از فضا تفکیک گردد.

بازسازی فروشگاه زنجیره ای

 • رنگ پردازی فروشگاه زنجیره ای: رنگ‌ها بر احساسات افراد تاثیر دارند. رنگ آمیزی فضاهای داخلی فروشگاه زنجیره ای، باید مطلوب و آرامش بخش باشد. با استفاده مناسب و بجا از رنگها در طراحی تبلیغات محصول خود، دکوراسیون فروشگاه، بسته بندی محصولات، ساخت فروشگاه زنجیره ای طراحی وب سایت فروشگاه، طراحی تابلوی مغازه و بروشورها نهایت استفاده را از تاثیر روانی آن‌ها بر رفتار مشتریان داشته باشید.
 • نورپردازی: موضوع مهم در نحوه طراحی فروشگاه، نورپردازی می‌باشد. طراحی فروشگاه زنجیره ای نورپردازی باید با سلیقه و خواسته مشتریان هماهنگی داشته باشد و در سطح فروش، لامپ سوخته و خراب وجود نداشته باشد. قیمت طراحی نما نورپردازیها از نظر منبع نوری به دو صورت طبیعی و مصنوعی است که سعی می‌شود از نور طبیعی در فضا استفاده شود. البته در فروشگاه‌های موادغذایی، نور طبیعی نباید طوری باشد که باعث فاسد شدن محصولات شود.

بازسازی فروشگاه زنجیره ای

 •  پخش موسیقی: یک عامل مهم فیزیکی که در فروشگاه‌ها تاثیر دارد، پخش موسیقی است. بیشتر فروشگاه‌های بزرگ با پخش موسیقی ملایم باعث می‌شوند تا مشتریان میل بیشتری به خرید پیدا کنند. موسیقی آرام و رمانتیک بیشترین تاثیر را بر مشتری دارد و باعث تحریک حس خرید می‌گردد. طبق تحقیقات انجام شده در آمریکا، پخش موسیقی دلنشین و آرام، باعث تحریک مشتریان به خرید بیشتر شده و میزان فروش را تا ۳۸% افزایش می‌دهد.
 •  ایجاد فضای معطر و استفاده از خوشبوکننده‌ها: در صورتی که فضای خرید عطرآگین و معطر باشد، ساخت فروشگاه زنجیره ای مشتری رغبت بیشتری به خرید پیدا می‌کند. رایحه‌های ملایم، بیشترین اثر را داشته و باعث می‌شود طراحی فروشگاه زنجیره ای تا مشتری برای مدت زمان بیشتری به جستجو در فروشگاه زنجیره ای بپردازد و در نهایت کالای بیشتری را بخرد.

 

نورپردازی فروشگاه زنجیره ای

به طور کلی نورپردازی فضا به سه روش انجام می‌گردد:

بازسازی فروشگاه زنجیره ای

 • نورپردازی عمومی: در این نورپردازی، توزیع متوازن نور طبیعی در کل فضا انجام می‌شود و کل فضا را در حد نیاز روشن می‌کند. بهتر است از ایجاد گوشه‌های تاریک یا ورود نور خیره کننده جلو گیری شود.
 • نورپردازی موضعی: این نور پردازی قابل تنظیم است و باعث تقسیم بندی فضا، هزینه ساخت خانه ساخت فروشگاه زنجیره ای تنوع در روشنایی و افزایش جذابیت فضا می‌گردد. از این نورپردازی می‌توان در رستوران‌ها نیز استفاده کرد. طوری که نور به طور موضعی بر روی میزها تنظیم گردد.
 • نورپردازی متمرکز: برای ایجاد یک نقطه کانونی در فضا از این نورپردازی استفاده می‌گردد. طراحی فروشگاه زنجیره ای استفاده از این نورها می‌تواند ضمن ایجاد روشنی و تاریکی، یکنواختی فضا را از بین ببرد.

 

آشنایی با تجهیزات فروشگاه‌های زنجیره‌ای

فروشگاه‌های زنجیره ای به مراکز فروشی گفته می‌شود که در سطح یک شهر، استان با کشور و یا حتی در سطح بین‌المللی دارای شعبات گسترده‌ای هستند. این فروشگاه‌ها تحت نظر یک دفتر مرکزی اداره می‌شوند و تبلیغات، لوگو، طراحی داخلی و خارجی آن‌ها کاملاً یکسان است.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 02 museum retail 2

راه‌اندازی این فروشگاه‌ها علاوه بر ساخت بنا و ساختمانشان، دریافت مجوزها، تبلیغات مستلزم تهیه برخی تجهیزات‌ نیز می‌باشد. تهیه تجهیزات این فروشگاه‌ها کار چالش‌ برانگیزی خواهد بود؛ اما اگر با پرکاربردترین تجهیزات فروشگاه‌های زنجیره ای آشنایی داشته باشید، خرید آن‌ها برایتان بسیار ساده‌تر خواهد شد. به همین دلیل در زیر به معرفی مهم‌ترین و بهترین انواع تجهیزات فروشگاه‌های زنجیره ای پرداخته‌ایم:

 • بازسازی قفسه‌ها: قفسه‌ها سازه‌های فلزی یا چوبی هستند که محصولات فروشگاه در آن‌ها جدا می‌شوند تا در معرض دید مشتری قرار گیرند. قفسه‌ها انواع مختلفی داشته و در شکل‌های متفاوتی تولید می‌شوند.
 • بازسازی گیت ضد سرقت: گیت ضد سرقت نیز از مهم‌ترین تجهیزاتی است که می‌بایست در همه فروشگاه‌های زنجیره ای مورداستفاده قرار گیرد. اگر بخواهید از محصولات فروشگاه زنجیره ای محافظت کنید، می‌بایست تعداد زیادی نیروی انسانی استخدام کنید تا نظارت مستقیم داشته باشند‌. اما این کار بسیار هزینه‌بر است. حال با نصب گیت ضد سرقت نیز می‌توانید امنیت فروشگاه خود را تضمین کنید. این گیت‌ها هرگاه محصولی قبل از حساب شدن هزینه از فروشگاه خارج گردد به صدا در می‌آیند، به این ترتیب فروشنده از سرقت مطلع خواهد گردید.
 • بازسازی یخچال فروشگاهی: اگر قصد راه‌اندازی یک هایپر مارکت یا فروشگاه مواد غذایی را دارید، می‌بایست حتماً یخچال نیز خریداری نمایید. یخچال‌های فروشگاهی انواع مختلفی دارند که باید بر اساس نیاز و متراژ فروشگاه خود مناسب‌ترین گزینه را انتخاب نمایید.

بازسازی فروشگاه زنجیره ای

 • میز صندوق: یکی دیگر از مهم‌ترین انواع تجهیزات فروشگاه‌های زنجیره ای میز صندوق می‌باشد. میز صندوق در ابعاد و اشکال مختلفی تولید می‌شود. در این نوع میز یک ورقه فلزی از جنس استیل تعبیه می‌شود. این صفحه فلزی محصولات را برای حساب قیمت آن‌ها به سمت بارکد خوان هدایت می‌کند.
 • بارکد خوان: امروزه تقریباً هیچ فروشگاه زنجیره ای و بزرگی در سطح شهرها وجود ندارد که با دستگاه بارکد خوان تجهیز نگردیده باشد. بارکد خوان وسیله کاربردی است که با قرار گرفتن شماره سریال محصولات در برابر آن، می‌تواند اطلاعات کلی اشان را ثبت کند. سپس با توجه به اطلاعات ثبت شده حساب کردن قیمت و هزینه‌ها آسان‌تر می‌شود.
 • رگال‌های لباس: رگال‌های لباس ازجمله تجهیزاتی هستند که تنها در فروشگاه‌های پوشاک کاربرد دارند‌. رگال‌ها درواقع سازه‌هایی هستند که لباس بر روی آن‌ها نصب می‌شود و به شما این امکان را می‌دهند که حداکثر استفاده را از فضای فروشگاه خود داشته باشید. رگال‌ها بهتر است کمد دیواری بوده و پیدا کردن با سازگار نظر را ساده‌تر می‌کنند.
 • سبد خرید: سبد خرید نیز از مهم‌ترین و پرکاربردترین تجهیزات فروشگاه‌های زنجیره ای می‌باشد. مشتریان برای اینکه بتوانند محصولات خریداری شده خود را در فضای فروشگاه بهتر حمل کنند، نیاز به سبد خرید خواهند داشت. تا حد امکان سعی کنید سبک خریدهای کم‌وزن را تهیه نمایید تا حمل آن‌ها آسان باشد.
 • دستگاه قیمت‌گذاری: این دستگاه از مهم‌ترین مواردی است که در مجهزترین تجهیزات فروشگاه‌های زنجیره ای دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول به شنا این امکان را می‌دهد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن قیمت محصولات را بر روی آن‌ها درج کنید. همچنین با استفاده از این دستگاه امکان بروزرسانی قیمت‌ها نیز وجود خواهد داشت.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | instrmnt edit © ZAC and ZAC

 • بازسازی ویترین: ویترین‌ها همان کاربرد قفسه‌ها را دارند، اما معمولاً شکیل‌تر و جذاب‌تر طراحی می‌شوند. ویترین‌ها معمولاً در فروشگاه‌هایی که متراژ کوچک‌تری دارند، به شکل خلاقانه مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • صندلی: صندلی‌ها نیز از مهم‌ترین تجهیزات فروشگاه‌های زنجیره ای محسوب می‌شوند. خرید در فروشگاه‌های زنجیره ای که مملو از جمعیت هستند، معمولاً بسیار زمان‌بر است. حال در این میان اگر مشتری خسته شود می‌تواند از این صندلی‌ها استفاده کند.
 • لیست قیمت تجهیزات فروشگاهی: قیمت تجهیزات فروشگاهی معمولاً اولین مسئله‌ای است که ذهن افراد را به خود مشغول می‌کند‌. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که خرید این وسایل بسیار هزینه‌بر خواهد بود؛ اما به هیچ عنوان اینطور نیست. اگر به کارایی و کاربرد این تجهیزات دقت کنید، خواهید دید که قیمتشان نسبت به عملکردی که دارند بسیار مناسب نیز به نظر می‌رسد؛ اما این‌ تجهیزات با قیمت‌های متنوعی در بازار به فروش می‌رسند. به این علت که قیمت هر یک از انواع تجهیزات فروشگاه‌های زنجیره ای بر اساس برند تولید کننده، ابعاد، کیفیت، قابلیت‌ها آن‌ها تعیین می‌شود. اگر می‌خواهید یک فروشگاه زنجیره ای تمام عیار راه اندازی کنید، بهتر است به جای قیمت، کیفیت تجهیزات را به عنوان مهم‌ترین معیار خود انتخاب کنید. اما به‌طور کلی اگر قصد دارید با کمترین هزینه این تجهیزات را تهیه کنید، خرید تجهیزات فروشگاهی دست دوم می‌تواند راهکار خوبی باشد؛ اما در حین خرید باید بسیار دقت داشته باشید که از کیفیت خوبی برخوردار باشند.

بازسازی فروشگاه زنجیره ای

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.