هزینه تمام شده بازسازی کتابخانه

هزینه تمام شده بازسازی کتابخانه

نکات هزینه تمام شده بازسازی کتابخانه

عملیات بازسازی به مجموعه اقداماتی گفته‌‌‌ می‌شود که جهت تعمیر و در صورت نیاز تعویض بخش‌‌‌های مختلف یک مکان فرسوده مانند سقف، ستون ها، جابه‌جایی راه پله ها، تعویض محل پارکینگ، جابه‌جایی دیوارها و …‌‌‌ می‌انجامد. برخی عملیات بازسازی را با نوسازی به اشتباه‌‌‌ می‌گیرند، در حالی که نوسازی به عملیاتی گفته می‌شود که ساختمان کلی ساختمان یا مکان فرسوده را تغییر‌‌‌ نمی‌دهد و فقط به استحکام بیشتر اماکن کمک‌‌‌ می‌کند تا ظاهر و حفظ قدیمی خود را حفظ کند؛ مانند بسیاری از مکان‌‌‌های تاریخی که‌‌‌ نمی‌خواهند ظاهر قدیمی و سنتی آن‌‌‌ها تغییری کند و فقط به بخش‌‌‌هایی که احتیاج به تعمیر و نوسازی دارند کمک‌‌‌ می‌کنند تا حفظ شوند.

 

می‌خواهید از هزینه تمام شده بازسازی کتابخانه بیشتر بدانید؟ این مقاله‌ها را بخوانید!

 

 

بازسازی کتابخانه قدیمی

بازسازی کتابخانه هر ساختمانی بعد از چندین سال نیاز به بازسازی دارد؛ اما مکان‌‌‌های عمومی و پر رفت و آمد و پر استفاده بیش از مکان‌‌‌های دیگر نیاز به بازسازی دارند؛ یکی از این مکان ها، کتابخانه است. کتابخانه و بازسازی آن در هر مکانی از بازسازی دبیرستان گرفته تا اداره‌جات دولتی و شرکت‌های خصوصی، بسیار ضروری و مهم است. اما چرا بازسازی کتابخانه مهم و ضروری است؟

  • کتابخانه، مکانی پر رفت و آمد و پر استفاده است؛ بنابراین بعد از چندین سال قطعا نیاز به بازسازی پیدا‌‌‌ می‌کند و بیشتر وسایل آن فرسوده خواهند شد.
  • از آنجا که هر ساله با تغییرات زیادی در فرهنگ‌‌‌ها و علایق و سلیقه‌‌‌های مردم روبه رو هستیم، پس برای اینکه کتابخانه را به یک محیط دوست داشتنی و جذاب و پرطرفدار تبدیل کنیم نیاز است که به بازسازی آن بپردازیم.
  • مدرن بودن فضای کتابخانه‌‌‌ می‌تواند در جذب کتابخوان‌‌‌های بیشتری موثر باشد.

 

هزینه تمام شده بازسازی کتابخانه با توجه به مراحل

  • برای بازسازی، حتما مسائلی که به آرامش و حفظ امنیت مربوط‌‌‌ می‌شوند را در نظر بگیرید، امروزه نصب دوربین‌‌‌های مدار بسته یکی از موارد امنیتی است که هنگام بازسازی لحاظ‌‌‌ می‌شود. نکته‌ی دیگر استفاده کردن از در و پنجره‌‌‌های دوجداره‌‌‌ می‌باشد، تا از ورود سروصدا به داخل کتابخانه جلوگیری شود.
  • تعویض و نوسازی کفپوش کتابخانه با سرامیک‌‌‌های زیبا و محکم و غیر لغزنده نیز از تمهیدات دیگری است که کاربرد فراوانی دارد. کف‌پوش‌‌‌ها نباید لیز و لغزنده باشند و یا راه رفتن بر روی آن‌ها ایجاد سر و صدا کند.
  • هنگام بازسازی کتابخانه، رنگ آمیزی داخلی و نوع و جنس قفسه‌‌‌ها و میزها و صندلی‌‌‌ها موضوع بسیار مهمی است. رعایت کردن همه‌ی این موارد به این معناست که سلیقه، آرامش و خواسته‌ی مراجعه کننده بسیار مهم است.
  • در بازسازی کتابخانه دیگر از صندلی‌‌‌های چوبی و سخت دوران گذشته و رنگ‌‌‌های سرد و تند استفاده نکنید؛ زیرا تمرکز مراجعه‌کنندگان را به هم زده و باعث نارضایتی آن‌ها خواهد شد.
  • استفاده از قفسه‌‌‌های چوبی زیبا نیز از مواردی است که در بازسازی به آن‌ها توجه بسیاری‌‌‌ می‌شود.
  • موضوع مهم هنگام بازسازی، در نظر گرفتن شرایط خاص و متفاوت برخی مراجعه‌کنندگان مانند: کودکان، ناشنوایان، کم شنوایان، نابینایان و کم بینایان و… است؛ که شامل تهیه‌ی نوع کتاب مخصوص و امکاناتی خاص جهت مطالعه و عبور و مرور آن‌ها‌‌‌ می‌شود.
  • وقتی از دکوراسیون کتابخانه صحبت‌‌‌ می‌کنیم، منظورمان تعویض و تعمیر بخش‌های مختلف کتابخانه با متریال‌‌‌ها و کالاهای نو و مدرن‌‌‌ می‌باشد. به عنوان مثال؛ تعمیر سقف و نوسازی رنگ دیوارها، تعویض درب‌‌‌ها و قفسه‌‌‌ها و…..

 

هزینه تمام شده بازسازی کتابخانه چقدر است؟

هزینه تمام شده بازسازی کتابخانه به میزان بازسازی مورد نیاز بستگی دارد. اینکه شما نیاز به تعویض و بازسازی چه قسمت‌‌‌هایی داشته باشید و چقدر‌‌‌ می‌توانید برای بازسازی کتابخانه هزینه کنید، موضوع مهمی است؛ در بازسازی، نیازی به حفاظت از فضای قدیمی و سنتی آن نیست؛ بنابراین هزینه بازسازی کتابخانه متفاوت و متغیر است.

 بازسازی کتابخانه

هزینه بازسازی کتابخانه ارتباط مستقیم با جنس و کیفیت وسایل و مواد و متریال‌‌‌های انتخابی شما دارد. هر چقدر به دنبال کیفیت بالاتری باشید، قطعا هزینه‌ی بیشتری نیز پرداخت خواهید کرد. در عوض هر چقدر کیفیت مواد بهتر و بیشتر باشد (هزینه‌ی بالاتر نقاشی ساختمان کلاسیک) رضایت شما نیز بیشتر خواهد بود و مدت زمانی که شما نیازدوباره به دکوراسیون کتابخانه پیدا‌‌‌ می‌کنید، طولانی‌‌‌‌تر است.

 

ضرورت و هزینه تمام شده بازسازی کتابخانه

از جمله مهم‌‌‌‌ترین عملیات بازسازی برای مکان‌‌‌های مختلف، ساختمان‌ها، دانشگاه‌ها، کتابخانه‌ها، داروخانه و دیگر مکان‌‌‌های عمومی است. به عنوان مثاب بازسازی کتابخانه بسیار امری ضروری و حیاتی برای هر شهر و کتابخانه‌‌‌‌‌ای که احتیاج به عملیات تخریب یا بهبود مصالح و بخش‌‌‌های مختلف دارد،‌‌‌ می‌باشد. مکان‌‌‌های عمومی به دلیل رفت و آمد افراد مختلف در طی زمان و ساعات مختلفی در روز، ممکن است زودتر دچار آسیب و خرابی شوند. بنابراین به بازسازی اولیه آن‌‌‌ها باید اهمیت ویژه‌‌‌‌‌ای داد تا خطر جانی و خسارت‌‌‌های جبران ناپذیر مالی نداشته باشد.

کتابخانه‌‌‌ها یا به شکل یکی از بخش‌‌‌های مدرسه ها، دانشگاه‌‌‌ها یا به صورت مجزا در برخی از ساختمان‌‌‌ها ساخته‌‌‌ می‌شوند و افراد برای مطالعه در سکوت و آرامش یا قرض گرفتن کتاب به آن‌جا مراجعه‌‌‌ می‌کنند و اوقات خود را متناسب با میزان درس و کار و فعالیتشان در کتابخانه‌‌‌ می‌گذرانند.

 بازسازی کتابخانه

پس حفظ امنیت کتابخانه و جان مراجعین و کارکنان از اهمیت بسزایی برخوردار است. برای بازسازی کتابخانه باید به یک سری نکات ویژه و حتی جزییاتی که به ظاهر کم اهمیت هستند نیز مهم و ضروری است.

 

نکات مهم و هزینه تمام شده بازسازی کتابخانه

اولین نکته در بازسازی کتابخانه به کار بردن سقف‌‌‌های بلند و عریض و محکم بدون شکستگی و درز و شکاف‌‌‌ می‌باشد، زیرا هم کتابخانه‌‌‌هایی که‌‌‌ می‌خواهید در کتابخانه قرار بدهید به دلیل حجم و عریض بودن سطح کتاب خانه و ارتفاع سقف و این موارد باید ابعاد قفسه‌‌‌های کتاب را کوچک و یا بزرگ انتخاب کنید.

همچنین کف کتابخانه نباید خیلی سر و لغزنده باشد که باعث زمین خوردن افراد به ویژه در فصول پاییز و زمستان شود و همچنین نباید از کفپوش یا سرامیک‌‌‌هایی استفاده شود که بین امکان حمل و حرکت دادن اجسام سنگین مانند قفسه‌‌‌های کتاب، میزها و صندلی‌‌‌های مطالعه، کارتون‌‌‌های سنگین کتاب و … وجود نداشته باشد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Library Management 1

نکته مهم دیگر در بازسازی ساختمان یا کتابخانه نزدیک به خیابان یا اتوبان، استفاده از درب‌‌‌ها و پنجره‌‌‌های دو جداره و ضخیم است، زیرا جو آرام کتابخانه دلیل اصلی جذب مردم به آنجا‌‌‌ می‌باشد و وجود سر و صدای خیابان و اتومبیل‌‌‌ها و موتورهای آزاردهنده‌‌‌ می‌تواند به کل تمرکز فرد را برهم بزند.

 

دکوراسیون داخلی کتابخانه

علاوه بر اهمیت به ظاهر ساختمان و رنگ آمیزی و نقاشی تمیز دیوارهای ساختمان و رسیدن به اطراف فضای سبز کتابخانه و زیبایی بخشیدن به محیط و ساختمانی که افراد در نگاه اول با آن مواجه‌‌‌ می‌شوند، طراحی دکوراسیون داخلی و نحوه چیدمان میزها و قفسه‌‌‌های کتابخانه نیز بسیار مهم است.

محیط کتابخانه باید به گونه‌‌‌‌‌ای باشد که فرد آرامش ذهنی در آنجا پیدا کند و در خیال راحت به مطالعه بپردازد، شلوغی و در هم بر هم بودن وسایل و استفاده از رنگ‌‌‌های تند موجب سردرد، عدم تمرکز و حواس پرتی‌‌‌ می‌شود.

 بازسازی کتابخانه

پس اگر سعی کنید برای دیوارها از کاغذ دیواری‌‌‌هایی با طرح چوب استفاده کنید، همچنین برای میزها نیز حالت چوبی رنگ متناسب با دیوارها در نظر بگیرید،‌‌‌ می‌تواند فضا را دلنشین کند و حس خوبی را به فرد القا کند. توصیه ما برای انتخاب قفسه‌‌‌های کتاب، بجای انواع فلزی چند تایی آن در کنارهم، قفسه‌‌‌های کتاب سرتا سر چوبی است. این یکنواختی و مرتب بودن قفسه‌‌‌های کتاب تاثیر شگرفی در نگاه اول مخاطبین‌‌‌ می‌گذارد.

نظم و ترتیب اولین چیزی است که به چشم هر فرد‌‌‌ می‌آید، شما‌‌‌ می‌توانید بخش‌‌‌های کوچکی از گوشه و کنار کتابخانه را از گل و گیاه‌‌‌های طبیعی پر کنید تا خستگی چشم‌‌‌ها با نگاه کردن به آن‌‌‌ها رفع شود و حس خوبی که از آن‌‌‌ها به افراد منتقل‌‌‌ می‌شود را به خوبی درک کنند و اوقات خوشی را در کتابخانه بگذرانند.

توصیه دیگر ما این است که بخشی از کتاب خانه را به شکل سنتی و حالت قدیمی درست کنید و کتاب‌‌‌ها و روزنامه‌‌‌های مربوط به سال‌‌‌های خیلی قبل را در آن قسمت قرار دهید تا افراد را به شیوه‌‌‌‌‌ای جدید و مدرن جذب کتابخوانی به خصوص کتاب‌‌‌های قدیمی‌‌‌‌تر کنید.

اگر ساختمانی را‌‌‌ می‌خواهید به طور کل تبدیل به کتابخانه کنید، بهتر است فضای بیرونی آن را از شیشه‌‌‌های شفاف و سرتاسری استفاده کنید تا افراد از بیرون نما و فضای بیرونی و داخلی کتابخانه را به طور واضح بتوانند مشاهده کنند. برای بازسازی ساختمان بهتر است از آسانسورهای تماما شیشه‌‌‌‌‌ای نیز استفاده کنید تا فرد به تمامی طبقات با بالا رفتن دید خوبی داشته باشد و برایش جالب باشد که به طبقات مختلف نیز سر بزنند.

هر طبقه را مخصوص موضوعی یکتا و جداگانه از طبقات دیگر در نظر بگیرید، یک طبقه تاریخ و جغرافی، یک طبقه رمان‌‌‌ها و کتاب‌‌‌های داستان یا مقالات و موضوعات علمی و… سعی کنید در فضای پایگردها و راه پله نیز از گل و گیاه‌‌‌های بزرگ و طبیعی با بوی خوش و ظاهری زیبا و متنوع و انرژی بخش نیز استفاده کنید.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 110805 1594 scaled 1

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.