هزینه تمام شده بازسازی کارگاه نجاری

هزینه تمام شده بازسازی کارگاه نجاری

راهنمای کامل هزینه تمام شده بازسازی کارگاه نجاری

چیدمان کارگاه نجاری مثل هر محل دیگری از اهمیت برخوردار است چرا که در این کارگاه‌ها باید وسایل و ابزارآلات را طوری در کنار هم قرار دهیم که تا بتوان محیطی مناسب و امن برای افرادی که در کارگاه کار‌ می‌کنند فراهم کرد. در گذشته‌های دور در این نوع کارگاه‌ها سعی‌ می‌کردند بیشتر از ابزارآلات دستی استفاده کنند که با مرور زمان و پیشرفت علم ماشین‌های اتوماتیک قدرتی برای تسهیل در انجام دادن کار به آن‌ها اضافه شده است و همچنان در حال بروز شدن است پس ما برای تولید و چیدمان کارگاه نجاری و چوب باید بهینه‌ترین دکوراسیون را طراحی کنیم‌.

باید این را در نظر بگیریم که مزیت استفاده از ابزارهای دستی این است که محیطی بدون سر و صدا و بدون گرد و غبار را به وجود‌ می‌آورد و همچنین فضای بسیار کمتری را نسبت به ابزارهای قدرتی و ماشین‌آلات سنگین‌ می‌طلبد پس اگر قرار بود کسی در گذشته به فکر تولید یک کارگاه باشد دغدغه‌ی کمتری نسبت به کسانی که این روزا کسب و کار را در کارگاه نجاری خود شروع کردند دارد.

 

به بازسازی تجاری علاقه‌مندید؟ از هزینه تمام شده بازسازی کارگاه نجاری خبر دارید؟ این مقاله‌ها را از دست ندهید!

 

 

هزینه تمام شده بازسازی کارگاه نجاری و راه اندازی آن

اولین قدم برای بازسازی یا راه‌اندازی از صفر و چیدمان کارگاه نجاری تامین کارگاه ایجاد یک مکان مناسب برای آن است که مقدار آن باید مشخص باشد‌. در قسمت‌هایی از خانه و یا پارکینگ را‌ می‌توان برای تولید و چیدمان کارگاه نجاری آماده کرد ولی در حالت ایده‌آل زیرزمین یا سوله بهترین گزینه است‌. ناگفته نماند که شما باید قبل از چیدمان کارگاه نجاری برنامه ریزی در مورد توسعه کار در آینده باشید تا زمانی که خواستید کارتان را بسط دهید تا تغییری ناچیز و هزینه پایین این کار را انجام دهید و در ضمن خللی در کارتان وارد نشود‌.

 

عوامل موثر در قیمت بازسازی کارگاه نجاری

در چیدمان و بازسازی کارگاه نجاری باید عوامل زیادی را مورد توجه قرار دهید:

  • ذخیره‌سازی چوب
  • روشنایی
  • تهویه
  • نیاز به برق
  • کاهش نویز
  • دستگاه‌ها
  • محل استراحت

کارگاه نجاری معمولا به یک محفظه‌ی ذخیره سازی چوب‌، یک میز کار‌، انبار ابزار‌ و محوطه ماشین‌آلات ثابت نیاز است‌. برای جابه‌جایی صندلی‌ها فضایی باید در نظر گرفته شود و همچنین محیطی را فراهم کنید تا بتوانید از تخته‌ها و پانل‌های بلند و گسترده استفاده کنید‌.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | carpentry 1

جمع آوری گرد و غبار کارآمد یک نکته مهم در بازسازی کارگاه نجاری است مگر در مواردی که فقط از ابزارهای دستی استفاده شود‌. حال اگر امکان درست کردن یک کارگاه و تجهیز کردن آن را ندارید‌ می‌توانید یک محل کار کوچک در گوشه‌ای از خانه به وجود آورید‌. یک میز کار و ابزار دستی حداقل آن چیزی است که برای شروع کار با چوب مورد نیاز است‌.

بهتر است کارگاه در دو سطح متفاوت ساخته شود و توسط پله یا راه پله از هم جدا شوند تا اینکه یک سطح بزرگ را به صورت یکنواخت برای کارگاه در نظر بگیریم‌. سطح بالاتر را برای کار با ماشین آلات کوچک‌تر و ابزارهای دستی و کارهایی که به تمرکز بیشتری نیاز است اختصاص داد و سطح پایین برای پردازش و ذخیره الوار استفاده شود‌. ماشین آلات ثابت و پر سر و صدا در سطح پایین قرار بگیرند تا میزان گرد و غبار و سر و صدا در سطح بالاتر به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا کند‌.

در بازسازی کارگاه نجاری یک میز اصلی است که یکسری ابزار آلات روی آن قرار دارند نظیر پیچ‌، میخ‌، و… که بهتر است در جایی قرار بگیرند که که از همه جای کارگاه بتوان به آن دسترسی پیدا کرد‌. تخته‌های بزرگ و ورق‌ها نیز باید جایی باشند که بتوان به راحتی با آن‌ها کار کرد و به میز نیز دسترسی داشته باشند‌. این قانون نیز در مورد سایر ماشین‌آلات نیز صدق‌ می‌کند

 

اهمیت جمع آوری گرد و غبار در بازسازی کارگاه نجاری

جمع‌آوری گرد و غبار در کارگاه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است‌. ثابت شده است که گرد و غبار موجود در هوا هنگام کار با چوب یا برش چوب عامل مؤثر در بیماری‌های ریوی و…‌ می‌باشد‌. دستگاه سیستم جمع آوری گرد و غبار یا به اصطلاح دستگاه مکنده مدرن از مجاری و لوله‌های انعطاف پذیر تشکیل شده است که منجر به جمع آوری گرد و غبار‌ می‌شود اصولآ این دستگاه به دستگاه‌های مورد نیاز در برش متصل‌ می‌شود‌. طول و قطر لوله‌ها برای تعیین اینکه چقدر از گرد و غبار را جمع‌ می‌کند اهمیت‌ می‌یابد‌.

بازسازی کارگاه نجاری

جمع‌کننده‌های گرد و غبار معمولا روی جابه جایی حجم زیاد هوا در مکش پایین کار‌ می‌کنند در حالی که برخلاف آن‌ها، یک جاروبرقی با مکش زیاد در حجم کم کار‌ می‌کند‌. با توجه به این امر مجرا و لوله‌های انعطاف پذیر برای یک سیستم جمع آوری گرد و غبار متوسط به طور استاندارد ۴ اینچ در نطر گرفته شده است تا حجم زیادی از گرد و غبار و تراشه‌های چوب را به مکنده اصلی منتقل کند‌. یک دستگاه مکنده از یک موتور‌، یک تیغه پروانه‌، و یک کیسه تشکیل شده است و اندازه‌ی موتور عامل تعیین کننده ظرفیت جمع آوری گرد و غبار است.

 

طراحی داخلی کارگاه نجاری و قیمت آن

برای چیدمان و بازسازی کارگاه نجاری میز اصلی کار باید برای هر دو حالت نشسته و ایستاده طراحی شود و از ماشین‌های ثابت داخل کارگاه ۴ فوت فاصله داشته باشد‌. چوب و کالاهای نهایی نیاز به داخل و خارج شدن از کارگاه دارند که برای تسهیل در این کار به یک درب بزرگ و یک پنجره نیاز است‌.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | abingdon carpentry banner 1

ابزار‌ها را می توان در گیره‌های نصب شده بر روی دیوار‌ها یا در کابینت‌های مستقل قرار داد. تقسیم بندی و تنطیم ابزار‌های شما برای دسترسی سریع یک استراتژی عالی برای طراحی کارگاه است. کابینت‌ها باید در امتداد دیوارها قرار بگیرد وبا عمق کم ساخته شوند تا خیلی وارد فضای کارگاه نشوند.

اگر رطوبت هوایی در محیط کارگاه زیاد باشد و با توجه به این که گرد و غبار رطوبت را به خود جذب‌ می‌کند و روی ابزار‌ها‌ می‌نشیند و باعث زنگ زدگی و لکه دار شدن‌ می‌شود، پس بهتر است در این جور محیط‌ها ابزار‌ها در یک کابینت دربسته و دور از گرد و غبار تنظیم شود‌. همچنین فراموش نکنید که یک کارگاه باید دارای پنل برقی مخصوص باشد.

در نهایت نیز بهتر است برای چیدمان یک کارگاه نجاری یک فضایی را برای صحبت کردن با مشتری‌، نشان دادن کاتالوگ‌ها و نمونه کارها و همچنین اطمینان خاطر دادن به مشتری برای روند کار در نظر بگیرید‌. سعی کنید این مکان محیطی امن باشد تا بتوانید با خیال راحت در آن جا به مذاکره بپردازید.

بازسازی کارگاه نجاری

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.