مواد اولیه ساخت کابینت با کیفیت

مواد اولیه ساخت کابینت با کیفیت

مواد اولیه ساخت کابینت را چگونه انتخاب کنیم؟

وقتی صحبت از مواد سازنده کابینت به میان می آید، انتخاب ها بسیار زیاد است. مزایا و معایب 5 مورد برتر موجود در بازار امروز را در این نوشته از گریت کابینت بیابید! آیا به بازسازی آشپزخانه فکر می کنید یا برای یک آشپزخانه جدید برنامه ریزی می کنید؟ جدا از چارچوب و لوازم خانگی، انتخاب عاقلانه روکش کابینت نیز مهم است. روکش نه تنها مسئول ظاهر کلی آشپزخانه است، بلکه یک عامل کلیدی است که دوام کابینت ها را تعیین می کند. از بودجه تا سطح بالا، تعدادی گزینه در دسترس است. ببینید کدام یک در خانه شما مناسب است.

 

چوب جامد از مواد اولیه ساخت کابینت

چوب رایج ترین متریالی است که برای کابینت استفاده می شود. این یک منبع غیر سمی و تجدید پذیر است. چندین نوع در صدر فهرست قرار دارند – چوب‌های سخت مانند ماریندی (میندی یا ملیا آزداراخ)، چوب ساج و شیشام (چوب رز هندی) مواد رایج کابینت آشپزخانه در هند هستند. سپس می توانید سطح را لکه دار و لاک بزنید یا با رنگ دلخواه خود رنگ کنید.

 

مواد سازنده کابینت

 

مزایای چوب جامد برای ساخت کابینت

چوب در طیف متنوعی از دانه ها، رنگ ها و بافت ها موجود است. تنوع طبیعی در خود ماده به جذابیت متمایز آن می افزاید. به خوبی با هر دو سبک طراحی سنتی و مدرن سازگار است. تمیز کردن چوب صیقلی کار سنگینی نیست. از محلول های بسیار اسیدی مانند پاک کننده های تجاری خودداری کنید.

 

معایب چوب جامد برای کابینت

تخته های چوبی بی کیفیت دارای تاب و فرورفتگی هستند، بنابراین باید برای خرید چوب مناسب دقت کرد. تغییر در سطوح رطوبت می تواند به هسته و سطح چوب آسیب برساند و برای حفظ بافت صاف و صاف خود نیاز به پرداخت مکرر دارد. همچنین کار با آن یک ماده پرهزینه و وقت گیر است.

 

لمینت ها از مواد اولیه ساخت کابینت

از آنجایی که چوب جامد مستعد آسیب و هجوم است، اغلب لمینت ها ترجیح داده می شوند. لمینت ها ورقه های نازکی هستند که با هم ساندویچ شده اند – لایه هایی از رزین پلاستیکی، کاغذ با لایه ای چاپ شده از الگوها یا طرح های مختلف، و پوششی از یک فیلم پلاستیکی سخت. برای نصب چنین سطوحی از محصولات کامپوزیتی مانند تخته سه لا، تخته خرده چوب و ام دی اف (تخته فیبر با چگالی متوسط) به عنوان زیرلایه استفاده می شود. روی این تخته ها یک فیلم یا ورق تزئینی چسبانده می شود. این بسترها ارزان تر از چوب جامد (همانند لمینت ها) و سخت تر هستند. لمینت ها ورقه های نازکی هستند که با هم ساندویچ شده اند – لایه هایی از رزین پلاستیکی، چندین لایه کاغذ کرافت که روی آن لایه ای چاپ شده از الگوها یا طرح های مختلف قرار گرفته است، و روکشی از یک فیلم پلاستیکی سخت. یک لمینت از HPL ها (لمینت های فشار قوی) برای آشپزخانه های خود انتخاب کنید زیرا از LPL ها (لمینیت های فشار پایین) بادوام تر، مقاوم تر و مقاوم تر در برابر رطوبت هستند. از مات گرفته تا براق و تک هسته (که در آن هر لایه کاغذ در لمینت دارای طرح و رنگ یکسانی است، بنابراین از بین نمی رود) تا دیجیتال (با چاپ تخصصی، حتی سفارشی، روی سطح)، شما یک تعداد زیادی برای انتخاب برندهای متعددی دارید!

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | kitchen remodeling min

 

مزایای لمینت برای کابینت

این ورق های فشرده هم بادوام و هم مقرون به صرفه هستند. از آنجایی که لایه چاپ شده روی پشت کاغذ قرار می گیرد، می توانید ظاهر تقریباً همه مواد (مانند چوب، فلز، چرم) را با لمینت ها به دست آورید. پوست آن به راحتی ساییده، خراشیده و محو نمی شود و نیازی به پولیش مکرر ندارد. لمینت ها در برابر رطوبت کاملاً مقاوم هستند و تمیز کردن سطح آنها بسیار ساده تر است زیرا با یک لایه پلاستیکی شفاف نازک پوشیده شده اند.

 

معایب لمینت برای کابینت

اگر به درستی نصب نشود، لبه های لمینت ها جدا می شوند. از آنجایی که لمینت ها از رزین های مبتنی بر پلاستیک و کاغذ فشرده شده تحت فشار بالا ساخته می شوند، مواد تجدید ناپذیری هستند. برخی از انواع آن گازهای سمی را در هوا منتشر می کنند.

 

روکش های چوبی برای کابینت

کابینت طرح روکش چوب یا روکش ها برش ها یا ورق هایی از چوب جامد هستند که مانند لمینت ها روی یک بستر کامپوزیت چسبانده می شوند. سپس این ورق ها رنگ آمیزی شده و صیقل داده می شوند تا رنگ و بافت دلخواه به دست آید. روکش ها به درستی منعکس کننده دانه های تصفیه شده و زیبایی چوب طبیعی هستند.

 

مزایای کابینت روکش چوب

روکش های چوبی در مقایسه با چوب پایدار و مقرون به صرفه هستند زیرا تنها برش های نازکی از چوب جامد برای پوشش سطوح وسیع استفاده می شود. روکش ها می توانند یک آشپزخانه با لبه های سخت را نرم تر نشان دهند. روکش‌ها را می‌توان برای دستیابی به روکش‌های مات، نیمه براق و بسیار براق درمان کرد.

 

معایب روکش چوب برای کابینت

ونیرها زمانی که در معرض نور طبیعی قرار می گیرند تمایل به تغییر رنگ دارند. ورق ها پس از مدتی مانند چوب نیاز به پرداخت دارند. اگر ورق به درستی جلا داده نشود، ممکن است لکه های ناشی از آب را مشاهده کنید. روکش ها در برابر خش مقاوم نیستند.

 

پی وی سی از مواد اولیه ساخت کابینت

ورق های پلی وینیل کلراید ورق های پلاستیکی کامپوزیتی هستند که روکش سختی می دهند. بنابراین، آنها را می توان بدون بستر نصب کرد. این متریال کابینت آشپزخانه ارزان بوده و نصب آن آسان است. ضد آب و ضد روغن بودن، گزینه عاقلانه ای برای کابینت آشپزخانه است. ورق های پی وی سی معمولا در رنگ های روشن تر موجود هستند. برخی از برندها دانه ها و قالب های چوبی مصنوعی را نیز عرضه می کنند.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | PlazaCCbnPrescCSwfK2 min

 

مزایای پی وی سی برای کابینت

این ماده ضد موریانه، ضد خوردگی و نگهداری آسان است. درست مانند لمینت ها، ورق های پی وی سی به راحتی قابل تهیه و تعویض هستند. پی وی سی جایگزینی مقرون به صرفه و سالم در مقایسه با لمینت ها و محصولات چوبی است.

 

معایب پی وی سی به عنوان مواد سازنده کابینت

ورق های پی وی سی رنگ ها و طرح های متنوعی ندارند. این ورق ها در برابر آتش مقاوم نیستند و با افزایش سن زرد می شوند. فقط سخت افزاری که با پلاستیک سازگار باشد می تواند برای لولاها، دستگیره ها و آهنگ ها استفاده شود. برخی از پلاستیک ها با گذشت زمان نرم می شوند، بنابراین مفاصل شل می شوند.

 

فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم برای کابینت

کابینت های فلزی آشپزخانه بسیار محکم و بادوام هستند. با این حال، این گزینه گران‌تری است. از فولاد یا آلومینیوم می توان به عنوان درب روی کابینت های چوبی استفاده کرد. من به شما پیشنهاد می‌کنم این مواد التقاطی را با شیشه ترکیب کنید تا ظاهر را روشن کنید. اگرچه ورق های ساده رایج ترین هستند، اما ورق های فلزی در روکش های متنوعی موجود هستند: برس خورده، حکاکی شده و طرح دار.

 

مزایای آلومینیوم برای کابینت

از مواد سازنده برتر کابینت همین فلزات هستند. فلزات ظاهر منحصر به فردی دارند. فلز تیمار شده محکم، مقاوم در برابر زنگ زدگی و مقاوم در برابر لکه است. درب های فلزی تحت تاثیر گرما و رطوبت قرار نمی گیرند. این ورق ها به راحتی تمیز و تمیز می شوند و بنابراین تحت تأثیر کثیفی ناشی از ادویه و سرخ کردنی که در آشپزخانه ما ته نشین می شود، قرار نمی گیرند.

 

معیاب فلز برای ساخت کابینت

فلزات در طیف محدودی از رنگ ها موجود است. هنگامی که پوشش براق رویه اکسیده یا زنگ می زند، ممکن است نیاز به پرداخت مجدد داشته باشند. سطوح فلزی لکه‌های روغن و اثر انگشت را به وضوح نشان می‌دهند، بنابراین گردگیر بسیار بیشتر است. این ورقه ها نیز تمایل به فرورفتگی و خراش دارند. آخرین اما نه کم‌اهمیت، درها و کشوهای آن‌ها نسبت به مواد دیگر سر و صداتر است.

ظاهر آشپزخانه بستگی زیادی به اتمام انتخابی کابینت ها دارد. اگر می خواهید ظاهری طبیعی ایجاد کنید، بهترین گزینه چوب جامد است. شما می توانید از چوب جامد که تمام شده، لکه دار یا رنگ شده باشد استفاده کنید. اگر می خواهید جلوه ای تزئینی ایجاد کنید، پس می توانید تزئینات جرئی مانند پریشانی، لعاب یا خراش را انتخاب کنید. اگر می خواهید کابینت هایی داشته باشید که به راحتی تمیز شوند، باید کابینت های سبک تری انتخاب کنید. آن ها در پنهان کردن آلودگی بهتر از رنگهای تیره هستند.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض کابینت آشپزخانه به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.