10 ویژگی کابینت آشپزخانه با کیفیت بالا

10 ویژگی کابینت آشپزخانه با کیفیت بالا

کابینت آشپزخانه با کیفیت بالا چه کابینتی است؟

کابینت آشپزخانه با کیفیت بالا باید خیره کننده به نظر برسند و حداقل بیست یا سی سال ذخیره سازی کاربردی و با کاربری آسان را فراهم کنند. با این حال، بسیاری از افراد خیلی زودتر از این مدت با مشکلات کابینت مواجه می شوند و مشکلاتی مانند کج بودن درها، افتادگی، خراب شدن کشوها، صورت های خراشیده و فرورفته، لولاهای شل و تاب برداشتن جعبه ها را گزارش می دهند. این مشکلات به دلیل کیفیت پایین ساخت کابینت رخ می دهد. کابینت های بی کیفیت نه تنها منجر به مشکلات عملکردی و زیبایی شناختی برای صاحبان خانه می شوند، بلکه هزینه های بالاتر از حد انتظار را در نصب و نگهداری نیز ایجاد می کنند. برای خرید هوشمندانه و جلوگیری از مشکلات در مسیر، به دنبال ویژگی های زیر در کابینت های خوش ساخت و با کیفیت باشید.

 

کابینت آشپزخانه با کیفیت بالا و ساخت تمام تخته سه لا

جعبه های کابینت معمولاً از تخته سه لا یا تخته خرده چوب ساخته می شوند. مستحکم ترین کابینت ها دارای کناره ها و پشتی های کامل تخته سه لا هستند تا در هنگام تحویل و نصب به صورت مربع بمانند، وزن میزهای سنگین را تحمل کنند و در برابر آسیب های ناشی از رطوبت مقاومت کنند. تخته خرده چوب جایگزین ارزان تری است. در برابر آسیب های ناشی از رطوبت و خرد شدن و همچنین دمش های سخت ترمیم شده در پیچ ها و اتصالات آسیب پذیر است.

 

APC و کابینت آشپزخانه با کیفیت بالا

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | custom high end kitchen cabinets min

ساخت و ساز تمام تخته سه لا (APC) تخته سه لا قدرت نگهداری بیشتری با پیچ، بست و چسب نسبت به تخته خرده چوب دارد. تخته سه لا از لایه‌های چوبی ساخته می‌شود که هم به صورت طولی و هم متقاطع به‌صورتی ساخته می‌شوند که تخته سه لا را محکم‌تر می‌کند. تحمل رطوبت بسیار بالاتری نسبت به تخته خرده چوب دارد، که یک ویژگی ضروری است که باید در اطراف مناطق دارای سینک، شیر آب و آب جاری در نظر گرفت. تخته سه لا در مدت طولانی وزن را تحمل می کند و همچنین در برابر آسیب هایی مانند ضربه، فرورفتگی و فرورفتگی بسیار مقاوم تر است.

تخته خرده چوب اسامی زیادی دارد: تخته فیبر با چگالی متوسط ​​(MDF)، چوب مهندسی شده، تخته سخت، بستر، تخته مبلمان و غیره. معمولاً با گرمتر یا سردتر شدن آب و هوا منبسط یا منقبض نمی شود، اما بیشتر در معرض آسیب ناشی از برخورد یا رطوبت است. ذرات سنگین هستند و قدرت هر فوت مربع برابر تخته سه لا را ندارند. افتادگی قفسه های کابینت اغلب نشانه ای از خراب شدن ساختار تخته خرده چوب است.

کابینت آشپزخانه با کیفیت بالا و پانل های پشتی تمام قد

ساخت پشت کابینت بر دوام و سهولت نصب و در نتیجه کابینت آشپزخانه با کیفیت بالا تاثیر می گذارد. مقاوم ترین کابینت از یک پانل پشتی کامل (3/8 اینچی یا بیشتر) از تخته سه لا استفاده می کند. روش‌های ارزان‌تر از پانل‌های نازک، ریل‌های آویز فلزی و براکت‌ها، ریل‌ها و ساخت قاب عکس استفاده می‌کنند. پنل های پشتی ضعیف می تواند منجر به سقوط کابینت شود. ساخت پشت تخته سه لا را انتخاب کنید تا کابینت ها را در آشپزخانه خود ایمن و دقیق نگه دارید.

تخته چندلای جامد و تمام قد در بادوام ترین ساخت کابینت از یک پنل پشتی کامل (3/8 اینچی یا بیشتر)، تمام تخته سه لا استفاده می شود. این پنل به کابینت اجازه می دهد تا در هر نقطه از پشت کابینت به طور مستقیم به گل میخ های دیوار متصل شود. از آنجایی که استحکام تخته سه لا از بالا به پایین و از یک طرف به طرف دیگر گسترش می یابد، نیازی به ریل آویزان نیست. اگر نیاز به برش برای نصب سیم کشی یا لوله کشی باشد، پشت به طور کلی یکپارچگی خود را بدون تقویت اضافی حفظ می کند.

سایر روش‌های ارزان‌تر این روش‌ها از پانل‌های نازک، و آویزان ریل‌ها و براکت‌ها، ریل‌ها و ساخت قاب عکس استفاده می‌کنند. آنها یا پانل پشتی را به طور کامل حذف می کنند (بنابراین می توانید دیوار را ببینید) یا یک صفحه تخته خرده چوب 1/8 اینچی تا ¼ اینچی که ارتفاع کابینت است را در خود جای داده اند. اگر نیاز به برش ریلی برای قرار دادن سیم کشی یا لوله کشی باشد، تقویت اضافی لازم خواهد بود.

 

کابینت آشپزخانه با کیفیت بالا و لولاهای نرم بسته

لولاهای کابینت یکی از مهم ترین اجزای کابینت آشپزخانه هستند – بدون آنها نمی توانید در را باز و بسته کنید. لولاهای پایین می توانند باعث سفت، شل یا ناهموار شدن درها و همچنین درهایی شوند که بسته نمی شوند.

10 ویژگی کابینت آشپزخانه با کیفیت بالا

لولاهای قابل تنظیم 6 جهته فولادی با بسته شدن نرم یک لولای کابینت با کیفیت دارای مکانیزم بسته شدن نرم در لولای فولادی سخت شده و نیکل اندود شده است. لولا باید در شش حالت قابل تنظیم باشد: داخل به بیرون، بالا به پایین و چپ به راست تا زمانی که درهای کابینت در طول تغییرات فصلی منبسط و منقبض می شوند، لولاها قابل تنظیم باشند. هر یک از سازندگان کابینت که آشپزخانه ها و کابینت های پریمیر برای کار با آنها انتخاب کرده اند، از لولاهای بلوم یا سالیس استفاده می کنند. هر دو برند لولاهای درب لولای مخفی استاندارد با روکش کامل و داخلی را ارائه می دهند که قابلیت تنظیم شش جهته دارند. لولاها باید در برابر استفاده مداوم مقاومت کنند، و هر دوی این لولاها آزمایش شده اند و الزامات مؤسسه استاندارد ملی آمریکا را برآورده می کنند یا از آن فراتر می روند.

 

کابینت آشپزخانه با کیفیت بالا و سایر لولاها

هزاران لولا در دسترس سازندگان کابینت است. مراقب تولیدکنندگان کابینت باشید که از لولاهای پایین‌رده استفاده می‌کنند که فقط قابلیت تنظیم چهار جهته را ارائه می‌کنند، یا محصول خود را با ضمانت مادام العمر پشتیبانی نمی‌کنند.

 

 کشو به آرامی بسته می شود

اسلایدهای کشو با کیفیت بالا برای پشتیبانی از حرکت روان و بی صدا کشوهای کابینت شما در طول سال ها استفاده سخت بسیار مهم هستند. هرچه وزن کشوهای شما بیشتر باشد، نیاز به سر خوردن های سنگین بیشتر است. لغزش ضعیف می تواند منجر به افتادگی، شل شدن یا چسبندگی کشوهای کابینت شود.

 

سر خوردن نرم کابینت آشپزخانه با کیفیت بالا

لغزش های کشو، فولادی و نرم باید گسترش یابد تا دسترسی کامل به کل کشو فراهم شود. بلبرینگ ها و راهنماهای فولادی عملکرد صاف و سایش طولانی تری را ارائه می دهند. در زیر جعبه کشو، لغزنده ها باید برای تحمل بار سنگین درجه بندی شوند: حداقل 90 پوند. لغزنده های قابل تنظیم با سیستم میرایی نرم (ضد ضربه) هنگام باز و بسته شدن کشو تقریباً بی صدا خواهند بود.

صدها سیستم و مکانیزم کشو-گلاید وجود دارد که توسط سازندگان کابینت استفاده می شود. یک ساختار معمولی از فلز با روکش اپوکسی با غلتک های پلاستیکی استفاده می کند. این مواد در معرض سایش هستند. سرسره های نصب شده در مرکز و کناری به ندرت دسترسی کامل را فراهم می کنند. در عوض، حدود 25 درصد از کشو در داخل کابینت باقی می ماند و دسترسی به پشت کشو را دشوار می کند. لغزنده های نصب شده در کنار، عرض کشو را کاهش می دهند و در نتیجه فضای ذخیره سازی را کاهش می دهند. لغزنده های نصب شده جانبی هرگز به آرامی بسته نمی شوند. در پایین ترازوی کیفیت، یک لغزنده چوبی یا فلزی نصب شده در مرکز قرار دارد که از طریق یک مهاربند پلاستیکی روی کابینت می‌چرخد.

 

کابینت آشپزخانه با کیفیت بالا و جعبه های کشویی چوبی

اگر کشوهای شما در حال خم شدن و خم شدن هستند، یا سطوح جلویی در حال افتادن هستند، پس باید یک جعبه کشو با کیفیت بالاتر را در نظر بگیرید. جعبه های کشو و اتصالات جزو اولین چیزهایی هستند که در کابینت های ارزان قیمت آشپزخانه از هم می پاشند. ساخت و ساز با کیفیت پایین تر، که معمولاً با منگنه ها و اتصالات لب به شکاف محکم می شود، استحکام اتصال دم کبوتری را ندارد، جایی که کناره های جعبه کشو آسیاب می شوند تا دندان های به هم پیوسته را در بر گیرند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | slide3 min

جعبه های کشوی چوب سخت با اتصالات دم کبوتر و کف تخته چندلای سنگین استاندارد کابینت های آمریکایی با کیفیت را به دلیل دوام طولانی مدت و زیبایی اتصال ایجاد می کنند. یک جعبه کشوی چوب سخت با کیفیت بالا دارای ضلع های 5/8 اینچی یا ضخیم تر از افرا یا توس است. طرفین در محل اتصالات دم کبوتر به هم می رسند، جایی که استحکام اتصال از خود چوب ناشی می شود. کف کشوی تخته سه لا محکم، که به طور کامل از چهار طرف در اتصالات دادو (شیاردار) گرفته شده است، چسبانده شده و در جای خود میخکوب شده است.

 

سایر مصالح کابینت آشپزخانه با کیفیت بالا

طیف گسترده ای از مواد و روش های ساخت برای کشوهای کابینت استفاده می شود. تخته خرده چوب، تخته سه لا، فلز و پلاستیک مواد رایج هستند. روش های ساخت و ساز بسیار متفاوت است. جعبه‌های کشو با کیفیت پایین‌تر از اتصالات لب به لب یا رباتی (بریده‌دار) استفاده می‌کنند که با منگنه محکم شده‌اند تا کناره‌ها را در کنار هم نگه دارند. اینها ممکن است دارای کف کشوی تخته خرده چوب باشند.

 

کابینت های کاملا مونتاژ شده

کابینت های کاملاً مونتاژ شده به طور کامل در کارخانه ساخته می شوند، جعبه می شوند و آماده نصب می شوند. کابینت های آماده مونتاژ (RTA) برای مونتاژ توسط صاحب خانه یا پیمانکار طراحی شده اند. تفاوت های مصرف کننده شامل قیمت، راحتی و استحکام ساخت و ساز است. کابینت هایی که برای مونتاژ کامل در کارخانه طراحی شده اند، محکم تر و بادوام تر هستند. روش‌های ساخت کارخانه با استفاده از اتصالات دم کبوتر، چسب سرد و گرم، بست‌های برقی و سایر تکنیک‌های صنعتی، قطعات چوبی را به هم متصل می‌کنند. در این ساختار چوب به چوب، قطعات در سطح میکروسکوپی به هم متصل می شوند که استحکام کابینت را افزایش می دهد. کابینت به صورت یکپارچه ساخته، بسته بندی و ارسال می شود، درها و کشوها دست نخورده آماده نصب می باشد.

 

کابینت آشپزخانه با کیفیت بالا آماده مونتاژ یا (RTA)

کابینت‌های RTA به صورت قطعات (کابینت، قاب چهره، کشوها، سرسره‌های کشو، درج‌ها، درها و سخت‌افزار) ارسال می‌شوند و برای مونتاژ در محل ساخت‌وساز طراحی شده‌اند. کابینت‌های RTA معمولاً ارزان‌تر هستند، اما مونتاژ آن‌ها می‌تواند زمان زیادی را ببرد. به دلیل محدودیت‌های روش‌های مونتاژ خانگی، کابینت‌های RTA معمولاً به اندازه کابینت‌های مونتاژ شده در یک کارخانه قوی یا بادوام نیستند.

 

کابینت قاب دار

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | fall 2018 cmba tour homes 07 min

یک کابینت قاب دار دارای یک قاب جامد از چوب سخت است که به جلوی جعبه کابینت متصل شده است. لولاهای درب و سرسره های کشو به قاب وصل شده اند. در کابینت بدون قاب، درها مستقیماً به طرف جعبه کابینت متصل می شوند. دو روش ساخت از نظر ظاهری به طور قابل توجهی متفاوت هستند و بسته به روش های ساخت، می توانند از نظر استحکام و پایداری بسیار متفاوت باشند. هزینه های نصب معمولا برای کابینت های بدون فریم بالاتر است. قاب صورت یک پایه محکم و سخت برای لولاها و کشوها فراهم می کند. علاوه بر این، قاب صورت ثبات را برای کمک به مربع نگه داشتن جعبه کابینت در هنگام حمل و نقل و نصب فراهم می کند. سه سبک کابینت قاب دار وجود دارد که با توجه به مقدار قاب نشان داده شده به آن اشاره می شود: روکش جزئی، روکش کامل و داخلی. کابینت های فریم لس که به سبک اروپایی نیز شناخته می شوند، فاقد قاب در جلوی جعبه کابینت هستند.

کابینت های فریم لس یک پوشش کامل هستند که تقریباً 1/8 اینچ را در اطراف جلوی کشوها و درهای کابینت نمایان می کند. پانل های جانبی ضخیم تر از کابینت های قاب بندی شده هستند، که به کشوها و لولاهای درب اجازه می دهند مستقیماً به دیوارهای جانبی کابینت متصل شوند. اکثر کابینت های بدون قاب از تخته خرده چوب ساخته شده اند که منجر به لولاهای در می شود که ممکن است به مرور زمان شل شوند. نصب کابینت های بدون فریم باید انجام شود و محل نصب باید کاملاً تراز و صاف باشد زیرا حتی جابجایی های نادرست نیز قابل درک است. بنابراین، برخی از نصاب ها برای نصب فریم لس هزینه بیشتری نسبت به کابینت های قاب دار دریافت می کنند.

 

کابینت آشپزخانه با کیفیت بالا و قابلیت سفارشی سازی و تغییرات

کابینت‌ها با تغییرات سفارشی، انتخاب‌های زیادی در اندازه‌ها، سبک‌ها و ویژگی‌های خاص، متناسب با نیازها و فضای منحصر به فرد آشپزخانه شما ارائه می‌کنند. بسیاری از صاحبان خانه متوجه می شوند که تولید کنندگان سهام سبک ها و اندازه های بسیار کمی را ارائه می دهند، اما تولید کابینت های کاملا سفارشی هزینه زیادی دارند. یک راه میانه وجود دارد: کابینت های نیمه سفارشی با تغییرات.

کابینت های نیمه سفارشی با تغییراتی طیف وسیعی از اندازه ها، سبک ها و کابینت های تخصصی را با قیمت مناسب ارائه می دهند. سازنده هر آشپزخانه را به عنوان یک پروژه سفارشی می سازد و با شروع با یک خط کابینت اولیه در هزینه های تولید صرفه جویی می کند. تغییرات درجه بالایی از سفارشی سازی را امکان پذیر می کند، اما این هزینه به واحدهای کابینت خاص محدود می شود.

تغییرات شامل تنظیمات افزایشی تا 1/8 اینچی در اندازه‌های جعبه کابینت، فضای داخلی تمام‌شده، انتهای تخته‌های مهره‌ای یا فضای داخلی، درب‌های جلو باز یا مولیون شیشه‌ای، واحدهای ذخیره‌سازی، کابینت‌های انتهایی زاویه‌دار و استفاده‌های غیر متعارف از جعبه‌های کابینت استاندارد است. با این گزینه ها، یک طراح آشپزخانه با تجربه می تواند درجه بالایی از شخصی سازی را برای شما فراهم کند.

 

گارانتی کابینت آشپزخانه با کیفیت بالا

در حالی که گارانتی ممکن است به خودی خود کیفیت کابینت را به شما بگوید، سرنخی در مورد اینکه سازنده تا چه حد مایل است پشت محصول خود بایستد به شما می دهد. اگر آنها ضمانت مادام العمر را تضمین کنند، به این معنی است که به کیفیت کابینت ایمان دارند. اگر آنها هیچ ضمانتی را به خوبی ارائه نمی دهند، می توانید خودتان تصمیم بگیرید که چه معنایی دارد. کابینت های بی کیفیت اغلب پس از 5 تا 10 سال استفاده شروع به خراب شدن می کنند. تا آن زمان، گارانتی آنها ممکن است منقضی شده باشد. با توجه به اینکه کابینت آشپزخانه یکی از گران‌ترین اقلامی است که تا به حال برای خانه خود خریداری می‌کنید، گارانتی مادام العمر می‌تواند تضمینی باشد که کابینت‌ های شما برای تمام مدتی که در خانه شما زندگی می‌کنید به شما خدمات خواهند داد. گارانتی محدود مادام العمر تضمینی است برای اینکه سازنده کارکرد کابینت را تا زمانی که خریدار اصلی محصول را در اختیار دارد تضمین می کند. این گارانتی معمولاً محدود به تعمیر یا تعویض است. درصد زیادی از تولیدکنندگان تنها ضمانت‌های محدود یک، پنج یا ده ساله ارائه می‌دهند، در حالی که سایرین اصلاً ضمانت‌نامه ارائه نمی‌دهند. اگر کابینت هایی را بدون ضمانت یا حداقل ضمانت در نظر می گیرید، محتاط باشید. اگر کابینت ها از کار بیفتند، هیچ چاره ای برای مصرف کننده وجود ندارد.

ظاهر آشپزخانه بستگی زیادی به اتمام انتخابی کابینت ها دارد. اگر می خواهید ظاهری طبیعی ایجاد کنید، بهترین گزینه چوب جامد است. شما می توانید از چوب جامد که تمام شده، لکه دار یا رنگ شده باشد استفاده کنید. اگر می خواهید جلوه ای تزئینی ایجاد کنید، پس می توانید تزئینات جرئی مانند پریشانی، لعاب یا خراش را انتخاب کنید. اگر می خواهید کابینت هایی داشته باشید که به راحتی تمیز شوند، باید کابینت های سبک تری انتخاب کنید. آن ها در پنهان کردن آلودگی بهتر از رنگهای تیره هستند.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض کابینت آشپزخانه به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

استفاده از نکات بالا به شما در انتخاب موفقیت آمیز کابینت آشپزخانه و آشنایی با انواع کابینت های مدرن کمک می کند.

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.