صنایع دستی در کابینت

صنایع دستی در کابینت

صنایع دستی در کابینت

در سالیان اخیر دیده شده است که سبک های هنری و صنایع دستی در طراحی داخلی ساختمان ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

مهندسان و طراحان ماهر با تلفیق صنایع دستی و سبک های هنری با طراحی مدرن سعی کرده‌اند که سبک های نوین و ویژه‌ای را به وجود آورند.

برخی فکر می‌کنند استفاده از صنایع دستی موجب سنتی نشان داده شدن منازل شود. باید اشاره کرد که با تلفیق صنایع دستی می توان طرح های مدرن تر ایجاد کرد که علاوه بر مدرنیته گرما و صمیمیت بیشتر را هم برای مخاطبین به همراه دارد.

باید توجه داشته باشید که صنایع دستی محدود به وسایل تزیینی و زینتی نمی‌شود و از صنایع دستی و نقش و نگارهای سنتی می توانید بر روی تمامی وسایل و در تمام نقاط منزل استفاده کنیم.

از قسمت هایی که می توان آنها را به صورت سنتی نشان داد کابینت های آشپزخانه است.

 

صنایع دستی در کابینت

کابینت ها به عنوان اصلی ترین قسمت در آشپزخانه به حساب می آیند که با توجه به نظر معماران انتخاب آن در محیط صورت می گیرد.

کابینت

کابینت

از هنر هایی که می توان بر روی کابینت ها به کار برد می‌توان به منبت کاری آینه کاری و معرق کاری اشاره کرد.

با توجه به هنر منبت کاری بر روی کابینت ها می توانید زیباترین کابینت های کلاسیک را به وجود آوریم. این هنر که ریشه ایرانی دارد و هنر بومی ایرانی محسوب می شود می تواند زیبایی بی نظیری را به کابینت ها ببخشد.

 

منبت کاری

در منبت کاری ابتدا طرح مورد نظر را بر روی قطعات چوبی پیاده می‌کنید و کنده کاری کرده پس از تکمیل شدن طرح آن را سنباده میزنید تا صاف و صیقلی شود و با رنگ و جلا دهنده های مخصوص آن را می پوشانند تا محافظت شود.

منبت کاری یکی از هنرهای اصیل ایرانی به حساب می آید که برای انجام این هنر نیاز به افراد متخصص داریم.

افرادی که این حرفه را انجام می دهند می دانند که باید این هنر را بر روی متریال مشخصی انجام داد تا ظرافت کار مشخص شود.

 

آینه کاری

آینه کاری هنری است که از دیرباز به آن توجه بسیار شده است و در قسمت های مختلف خانه در اشکال مختلف دیده شده است.

آینه ها قابلیت این را دارند که بر روی در کمد و کابینت ها استفاده شوند و البته بیشتر بر روی کمدها اجرا می شوند.

صنایع دستی

صنایع دستی

از خوب‌ی های که می‌توان آن را بر روی درب کمد دیواری و کابینت نصب کرد این است که وقتی اتاق کوچک است فضای آن را بزرگتر نشان می دهد برای همین ایده بسیار مناسبی است تا بتوان اتاق را به طور بهینه استفاده کرد و در فضایی که آینه ها وجود ندارد و امکان نصب آنها نیست می توان از درب کمد دیواری ها استفاده کرد.

این هنر می تواند در هر فضایی اجرا شود برای مثال قسمت های ورودی و اتاق خواب ها از مواردی هستند که آینه بر روی درب کمد ها قابلیت نصب را دارند درب هایی که به صورت ریلی هستند برای خانه های مدرن گزینه مناسبی می باشند و به راحتی می توان از هنر های مختلفی را بر روی این درب ها اجرا کرد.

آینه کاری در اشکال مختلف می‌تواند بر روی درب کمد اتاق اجرا شود علاوه بر اصول طراحی اینه ها در خانه های مدرن و کلاسیک متفاوت است و معمولاً برای خانه های کلاسیک از قاب های طلایی برای دوتا دور کابینت ها و کمد ها استفاده میکنند.

 

پیشنهاد نویسنده: قیمت کمد دیواری

 

می توانید از طریق لینک های زیر پروژه های مربوط به این مقاله را مشاهده کنید:

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.