چرا به طراحی آشپزخانه نیاز داریم ؟

چرا به طراحی آشپزخانه نیاز داریم ؟

چرا به طراحی آشپزخانه نیاز داریم ؟

به جای اینکه برای طراحی آشپزخانه دنبال مجلات خارجی باشید می توانید آنها را در مقاله‌ای مختصری که در سایتهای معتبر ایرانی وجوددارند پیگیری و مشاهده کنید و آنها را سفارش دهید.

یکی از جذاب ترین فضاهای داخل منزل آشپزخانه می باشد و به عنوان قلب خانه آن را می‌شناسیم.

خانم های ایرانی معمولا اهمیت زیادی به طراحی داخلی آشپزخانه می دهند و برای داشتن محیط زیبا تمایل دارند که استفاده از وسایل لوکس را به حداکثر ممکن برساند.

در زمانهای گذشته آشپزخانه در قسمت های درونی منزل بوده است و افراد برای اینکه بخواهند به آنجا بروند باید از نشیمن و پذیرایی عبور می‌کردند و آن را در قسمت انتهایی خانه می دیدند.

در زمان‌های قدیم آشپزخانه فقط برای پختن غذا بوده و با گذشت زمان این رویکرد تغییر کرده و آشپزخانه ها با پلان گسترده و باز طراحی شده اند.

همانطور که گفتیم امروز آشپزخانه‌ها با پلان گسترده طراحی می‌شوند و آشپزخانه ها به صورت اپن می باشد هنگامی که در فضای نشیمن و پذیرایی نشسته باشید به راحتی می توانید داخل آشپزخانه را مشاهده کنید.

طراحی آشپزخانه دارای اهمیت می باشد زیرا افراد در آن زمان زیادی را سپری می کنند و طراحی داخلی آن در روحیه افراد تاثیر گذار می باشد.

برای همین بهتر است که از متریال با کیفیت و طراحی های روز دنیا برای آن استفاده کنیم.

 

چرا به طراحی آشپزخانه نیاز داریم ؟

 اهمیت عناصر در طراحی آشپزخانه

عناصر می توانند تعیین کننده بوده و موجب زیبا دیده شدن آشپزخانه شوند.

جهت زیبا سازی فضای آشپزخانه یک روش استفاده از  عناصر به صورت افقی می باشد.

طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه

بهتر است که برای اینکه خطوط افقی را در فضای آشپزخانه به کار ببریم آن را به وسیله خطوط و المان های افقی استفاده نمایید.

همچنین عناصر دیگری مانند عناصر عمودی در طراحی آشپزخانه می‌تواند مفید باشد.

تاکید بر ارتفاع عناصر عمودی باعث می شود که بلندتر و باریکتر عناصر را نشان دهیم و ارتفاع کم یک فضای کوتاه را جبران خواهد کرد.

 

پیشنهاد نویسنده: دکوراسیون داخلی

 

طراحی کف سقف و دیوار آشپزخانه

طراحی کف آشپزخانه نیز حائز اهمیت است زیرا هنگامی که همه دکوراسیون را چیدمان می‌کنید این کف آشپزخانه است که زیبایی آن را تکمیل می‌کند.

دقت داشته باشید که انتخاب متریال هایی که هماهنگ با فضای داخلی آشپزخانه باشد اهمیت دارد همچنین هماهنگی دیوارها و کابینت‌ها در ترکیب با کف آشپزخانه نکته مهمی است که باید به آن دقت نمایید.

آشپزخانه

آشپزخانه

طراحی سقف آشپزخانه هم در سنت معماری معاصر ایران وجود داشته که امروزه به وسیله گچبری و نورپردازی های جذاب؛ سقف ها را زیباتر میکند.

دیوارهای خالی که در آشپزخانه ها وجود دارند می‌توانند برای ظروف قدیمی استفاده شود.

اما برخی از افراد علاقه دارند که دیوارها ساده باشند و تنها با استفاده از کاغذ دیواری و رنگ های ساده آن را زیباتر می‌کنند، ایجاد تنوع در طراحی داخلی آشپزخانه می تواند برای افراد مفید واقع شود.

 

پیشنهاد نویسنده: دکوراسیون داخلی

 

به طور کلی همه آنها در کنار یکدیگر قرار می گیرند و یک زیبایی خاص را به وجود می آورد.

هر کدام از این موارد باید حساب شده و طبق استانداردها انجام شود تا محیطی یونیک را در اختیار شما قرار دهند.

برای طراحی آشپزخانه وجود کابینت ها اهمیت دارد و بهتر است که آنها را متناسب با سبکی که در اختیارتان قرار دارد اجرا کنید.

سبک کار تعیین کننده انتخاب متریال در طراحی داخلی آشپزخانه می باشد که بهتر است قبل از تهیه و اجرای آنها با یک کارشناس با تجربه مشورت نمایید تا بتوانید زیباترین تزیینات را در آشپزخانه تان داشته باشید.

هنگامی که همه این کارها را انجام دادید متوجه اهمیت طراحی داخلی آشپزخانه می شوید و بهتر است قبل از طراحی و بعد از طراحی را با یکدیگر مقایسه کنید تا متوجه تغییرات آن شوید.

 

پیشنهاد نویسنده: قیمت کابینت آشپزخانه

 

می توانید از طریق لینک های زیر پروژه های مربوط به این مقاله را مشاهده کنید:

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.