0 تا 100 راهکارهای بازسازی سفره خانه سنتی

0 تا 100 راهکارهای بازسازی سفره خانه سنتی

راهنمای کامل 0 تا 100 راهکارهای بازسازی سفره خانه سنتی

طراحی و بازسازی سفره خانه سنتی همانند طراحی رستوران، فست فود و سایر فضاهای مشابه اهمیت به سزایی دارد. این فضای محبوب ایرانی در صورت طراحی حرفه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای و مبتنی بر دانش معماری و زیبایی‌شناسی‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌تواند به برندسازی منجر شود.

 

قصد بازسازی سفره خانه سنتی خود را دارید؟ برای اطلاع از 0 تا 100 راهکارهای بازسازی سفره خانه سنتی، اول این مقاله‌ها را بخوانید!

 

 

چرا طراحی و بازسازی سفره خانه سنتی اهمیت دارد؟

یک طراحی درست و موفق به نتایج زیر منجر‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود:

 • زیبایی شناسی اصولی: به طور کلی زیبایی شناسی در یک فضا، ارضا تمامی حواس پنجگانه را منجر‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌گردد و تجربه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای به یاد ماندنی را به همراه خواهد داشت ارضا حواس به طور خلاصه یعنی اینکه چشم ها، گوش‌‌‌‌‌‌‌‌ها از دیدن و شنیدن المان‌‌‌‌‌‌‌‌ها و اصوات فضای موجود لذت ببرند همچنین حس بویایی، لامسه و در نهایت چشایی ارضا شوند. در صورتی که فضای دیزاین شده موارد فوق را مد نظر قرار دهد‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌تواند تجربه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای لذت بخش و به یاد ماندنی برای مخاطبین خود باشد.
 • سازماندهی بهتر فضا: فضایی که به صورت فکر شده و حرفه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای طراحی شود حتما تفکیک فضایی بسیار مطلوبی را بهمراه خواهد داشت و مخاطب در آن فضا به راحتی به فضایی که به دنبال آن هست دعوت شده و از سردرگمی جلوگیری‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود.
 • بازاریابی و افزایش مشتری: مشتریان امروزی سفره خانه‌‌‌‌‌‌‌‌ها به دنبال اتفاقاتی فراتر از سرو غذای لذیذ و با کیفیت هستند آن‌ها به دنبال فضاهایی هستند که بتواند هیجان آن‌ها را برانگیزد و تجربه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای تازه به آن‌ها بدهد تجربه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای که بتوانند از آن برای دوستان صحبت کنند و در فضاهای مجازی به اشتراک بگذارند. بنابراین‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توان نتیجه گرفت که یک فضای زیبا و متفاوت‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌تواند در نهایت به کسب درآمد بیشتر منجر شود.

 

 المان‌‌‌‌‌‌‌‌های موثر در طراحی و بازسازی سفره خانه سنتی

در طراحی و بازسازی سفره خانه سنتی استفاده از المان‌‌‌‌‌‌‌‌های نوستالژیک و سنتی هر اقلیم‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌تواند به ایجاد حس فضا کمک کند برخی از المانهای سنتی یادآور روزگار کهن ایرانی به قرار زیر‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌باشند:

 • المان آب: استفاده از آب به صورت جوی جاری یا آب نما و فرم‌‌‌‌‌‌‌‌های دیگر همواره در معماری ایرانی مشاهده‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌گردد بنابراین به کار گیری هوشمندانه و امروزی این المان‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌تواند در طراحی داخلی سفره خانه بسیار مهم باشد. یکی از پرکاربردترین المان‌ها در فضای سنتی به کارگیری حوض‌‌‌‌‌‌‌‌های زیبای ایرانی‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌باشد که با فرم‌‌‌‌‌‌‌‌های متفاوت و جذاب خود به تلطیف فضای موجود کمک‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌کند.
 • مبلمان سنتی: جانمایی تخت به جای میز و صندلی در سفره خانه‌‌‌‌‌‌‌‌های سنتی‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌تواند راهکار مناسبی باشد که اگر با قالیچه‌‌‌‌‌‌‌‌های سنتی همراه باشد حس فضا را دو چندان‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌کند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | shipwreck distinguished pools img 9e11d65505c94741 14 0666 1 452704a1

 • لوستر سنتی و چوبی: استفاده از لوسترهای سنتی در این فضا پیشنهاد‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌گردد.
 • تابلو خط: تابلوهای خطاطی به خط نستعلیق نیز‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌تواند نقش مهمی داشته باشد.
 • پنجره‌‌‌‌‌‌‌‌های ارسی: پنجره‌‌‌‌‌‌‌‌های ارسی، به پنجره‌‌‌‌‌‌‌‌های مشبکی گفته‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود که با شیشه‌‌‌‌‌‌‌‌های رنگی مزین‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شدند و معمولا از پایین تا بالای یه دیوار را شامل‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شدند استفاده از این المان قدیمی که در بسیاری از خانه‌‌‌‌‌‌‌‌های سنتی یافت‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شد‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌تواند به حس فضایی سفره خانه کمک کند.
 • رواق: رواق در فضاهای ایرانی به وفور یافت‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود که اگر فرم آن در طراحی داخلی سفره خانه استفاده شود‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌تواند حس بسیار قوی‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای از فضای سنتی را به‌همراه داشته باشد.
 • گل و گیاه: جانمایی هوشمندانه‌ی فضای سبز که بتواند چند کاربری دیگر هم به همراه داشته باشد فضای سفره خانه را جذاب تر‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌کند. یکی از این کاربری‌‌‌‌‌‌‌‌ها‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌تواند ایجاد حریم خصوصی برای مشتریان به وسیله‌‌ی گل و گیاه باشد که علاوه بر زیبا شدن، خلق فضایی دنج و آرام را میسر‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌کند.
 • آجر: آجر از مصالح پرکاربرد در ایران به ویژه در مناطق مرکزی و گرم و خشک بود که به دلیل ظرفیت گرمایی خود منجر به آسایش فضایی‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شد و به با این دلیل اقلیمی در خانه‌‌‌‌‌‌‌‌های سنتی بسیار استفاده‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شد و امروزه با مدرن شدن بسیاری از ساختمان‌ها استفاده از مصالح آجر کمرنگتر شده است بنابراین استفاده از آجر‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌تواند یادآور خانه‌‌‌‌‌‌‌‌ها و فضاهای سنتی ایرانی باشد.
 • متریال کاشی: استفاده از کاشی‌‌‌‌‌‌‌‌های هفت رنگ یا کاشی آبی ایرانی به ویژه در حوض‌‌‌‌‌‌‌‌ها بسیار رواج داشت که استفاده حرفه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای از آن‌ها‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌تواند زیبایی فضا و جذابیت آن را دو چندان کند. علاوه بر حوض‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانید از کاشی برای جداره ها، کف و حتی سقف نیز استفاده نمایید.
 • شیشه‌‌‌‌‌‌‌‌های رنگی: شیشه‌‌‌‌‌‌‌‌های رنگی که در قدیم در پنجره‌‌‌‌‌‌‌‌ها و درها استفاده‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شد و به انتقال نور چند رنگ به داخل فضا منجر‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شد‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌تواند بسیار اثر گذار باشد.
 • پارتیشن: همچنین استفاده از پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌های گره چینی در جداره‌‌‌‌‌‌‌‌ها و سقف‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌تواند مفید باشد. خیلی ازکارفرمایان دوست دارند که طراحی سفره خانه‌‌‌‌‌‌‌‌های سنتی به شکل امروزی صورت گیرد یعنی المان‌‌‌‌‌‌‌‌های سنتی را به شکل‌‌‌‌‌‌‌‌ها و فرم‌‌‌‌‌‌‌‌های امروزی تر جایگزین کرد که این امر به خلق فضایی امروزی با هویت ایرانی منجر‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌گردد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | IMG 7746 min1

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.