کامل ترین راهنمای فارسی تمیز کردن انواع کابینت!

کامل ترین راهنمای فارسی تمیز کردن انواع کابینت!

راهنمای کامل تمیز کردن انواع کابینت و کمد!

تمیز کردن انواع کابینت آشپزخانه نباید کار سختی باشد اما همه چیزهای خوب بهایی دارند، اینطور نیست؟ اگر از آشپزی و گذراندن وقت در آشپزخانه لذت می برید، ریزش ها، پاشیدن ها و چربی ها در نهایت جمع می شوند و یک جلسه تمیز کردن خوب لازم است – جلسه ای که کمی دقیق تر از پاک کردن سریع روزانه اجاق گاز است. و رومیزی. آیا کابینت های شما کثیف، چسبناک و چرب هستند؟ کشوها چطور؟ باید زمان تمیز کردن عمیق باشد! ما تمام نکات و ترفندهایی را که برای درخشش و درخشش دوباره آن کابینت ها و کمدها نیاز دارید به اشتراک می گذاریم! شکی نیست که تمیز کردن کمدها و کابینت های آشپزخانه می تواند کار بزرگی باشد. بنابراین ما بهترین نکات را برای مقابله با این کار سخت برای بهترین نتایج ممکن – در کمترین زمان و با کمترین تلاش ممکن گردآوری کرده‌ایم! در این پست نحوه تمیز کردن برخی از رایج ترین مواد مانند چوب طبیعی و رنگ شده، لمینت، فلز و شیشه را پوشش خواهیم داد. ما همچنین بهترین روش تمیز کردن را برای مقابله با بدترین ها از نظر گرانج انباشته آشپزخانه – قسمت های مخفی کمدها – داریم. و همچنین چند روش ساده برای ضد عفونی کردن کابینت آشپزخانه و فضای داخلی کمد و کشو، برای ایمن و بهداشتی نگه داشتن آشپزخانه شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

 

تمیز کردن انواع کابینت، اول از همه گردگیری کنید!

یک کار بسیار ساده که می تواند فرکانس مورد نیاز برای تمیز کردن شدید را به حداقل برساند چیست؟ گردگیری! گرد و غبار سطوح عمودی ممکن است کمی غیرمعمول به نظر برسد، اما گرد و غبار در قسمت بیرونی کابینت جمع می شود – به خصوص اگر در آشپزخانه شما سرخ کردن زیادی انجام شود. ذرات ریز روغن روی تمام سطوح از جمله سطوح عمودی می نشینند و مانند آهنربا برای جذب گرد و غبار عمل می کنند. گردگیری منظم با یک پارچه یا گردگیر بدون پرز کمک می کند تا این ترکیب روغن و گرد و غبار از ایجاد بقایای چسبناک و سخت جدا شوند – که وقتی دست نخورده باقی بماند، گرد و غبار بیشتری را جذب می کند!

 

برای تمیز کردن انواع کابینت ساده شروع کنید

بسیاری از لکه‌ها و لکه‌هایی که روزانه در قسمت بیرونی کمد دیواری ظاهر می‌شوند را می‌توان به سادگی با یک پارچه نرم و آب گرم و صابون کنترل کرد و درمورد تمیز کردن انواع کابینت هم همین صدق می کند. اما برای لکه‌های سخت و تجمع چربی و کثیفی، کمی گریس آرنج اضافی لازم است. در اینجا چیزی است که شما باید انجام دهید: برای شستشو با آب و صابون، از یک پارچه تمیز و نرم و یک شوینده ملایم استفاده کنید. پارچه را خیس کنید و بچرخانید، سپس تمام سطوح را پاک کنید و به دستگیره ها، لولاها و هر برآمدگی سطحی که جزئیات طراحی را تشکیل می دهد توجه ویژه ای داشته باشید. درها و بوفه ها را فوراً با یک پارچه نرم و آب شفاف و گرم بشویید، سپس رطوبت باقیمانده را با یک پارچه خشک و نرم دیگر پاک کنید.

کابینت های چوبی در آشپزخانه

برای گریس سخت و چسبنده، محلول سرکه سفید و آب داغ یک محلول ارزان و طبیعی است که نتایج بسیار خوبی را به همراه دارد. محلول یک فنجان سرکه را با دو فنجان آب داغ مخلوط کنید. یک پارچه تمیز را در محلول خیس کنید، سپس بیشتر رطوبت را از بین ببرید و کابینت های چرب خود را پاک کنید. با پارچه ای نرم خشک کنید. اگر لکه‌های چسبنده‌ای باقی ماند، پارچه مرطوب خود را با سرکه سفید رقیق‌نشده مرطوب کنید و دوباره آن را پاک کنید و در صورت نیاز کمی فشار بیشتری وارد کنید. با آب شفاف بشویید و با یک پارچه نرم خشک کنید. برای چربی و کثیفی واقعاً سرسخت، خمیری از سرکه سفید و جوش شیرین درست کنید – اما ابتدا آن را در داخل کمد تست کنید تا مطمئن شوید که پایان کار را خراب نمی کند.

برای تمیز کردن انواع کابینت پارچه خود را با آب گرم بشویید، رطوبت اضافی آن را بگیرید و مقداری از خمیر را بردارید. آن را روی هر جایی که لازم است بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند و کار کند. به آرامی با یک پارچه مرطوب یا سمت بافت یک اسفنج را بمالید تا کثیفی از بین برود، یا از یک برس نرم استفاده کنید، سپس با آب شفاف بشویید و با یک پارچه تمیز خشک کنید. از استفاده از هر چیزی که سطح کمد و کابینت شما را خراش می دهد یا کدر می کند خودداری کنید. این شامل شوینده‌های قوی، پاک‌کننده‌های ساینده، پدهای تمیزکننده و مواد شیمیایی خشن کثیفی است.

 

تمیز کردن انواع کابینت: کابینت چوب

کابینت های چوب طبیعی کلاسیک و کابینت چوب طبیعی مدرن جذابیت زیبا و گرمی دارند و جزو ساده ترین ها برای تمیز کردن انواع کابینت هستند. و در واقع شستن آنها دشوارتر از سایر روکش ها نیست. اکثر پوشش های چوبی را می توان به همان روش تمیز کرد، بدون نیاز به محصولات تخصصی گران قیمت. روغن‌ها و پاک‌کننده‌های صابونی عمومی مانند صابون روغن مورفی، چربی و لکه‌های روی کمدهای چوبی را از بین می‌برند، اما همچنین معمولاً پسماندهای چسبنده‌ای را از خود بر جای می‌گذارند – که یک تله طبیعی برای گرد و غبار ایجاد می‌کند. هنگامی که تمیز کردن چوب سخت می شود، معمولاً به این دلیل است که روکش آن به حدی آسیب دیده است که آب می تواند به خود چوب نفوذ کند. و اگر روکش ترک خورده یا کنده می‌شود، ممکن است به جای یک شستشوی خوب، پرداخت مجدد همان چیزی باشد که لازم است.

برخی از چالش‌هایی که روکش‌های کمدهای چوبی با آن روبرو هستند، نتیجه چند عامل است – نور، اکسید شدن و رطوبت رایج‌ترین مشکلات آن است. در حالی که نمی توان برای کاهش آسیب ناشی از نور و اکسیداسیون کاری انجام داد، اغلب می توان رطوبت آشپزخانه را به حداقل رساند. ابتدا از قرار دادن وسایل بخارساز مستقیماً زیر کمدهای چوبی خودداری کنید. پس از مدت زمان طولانی، آنها به معنای واقعی کلمه تمام چوب را با بخار تمیز می کنند. قهوه‌سازهای قطره‌ای و کتری‌های برقی را در مکان‌هایی قرار دهید که بخار روی چوبی که بالای سرشان است نریزند. و اگر بعد از روشن کردن ماشین ظرفشویی روی سطح چوبی رطوبت جمع شد، سریعاً آن را با یک پارچه خشک پاک کنید. خواه کابینت های چوبی شما دارای روکش لاک، اپوکسی یا لاک تبدیلی باشند، همه آنها را می توان به روش زیر تمیز کرد و به یاد داشته باشید که هر هفته یا دو هفته یکبار گردگیری کنید تا زمانی را که می‌توانید بین شستشوی وسیع‌تر بگذارید افزایش دهید.

برای شستشوی منظم و تمیز کردن انواع کابینت، از یک اسفنج یا پارچه نرم با محلول آب گرم و صابون با استفاده از مواد شوینده ملایم استفاده کنید. بلافاصله با آب شفاف بشویید، سپس با یک پارچه نرم خشک کنید. برای گریس سفت و چسبنده، محلولی از 1 فنجان سرکه سفید و 2 فنجان آب داغ موثر خواهد بود. آن را با یک اسفنج مالیده و با یک پارچه نرم خشک کنید. اگر لکه های چسبناکی باقی ماند، پارچه مرطوب خود را با سرکه سفید رقیق نشده مرطوب کنید یا خمیری از جوش شیرین و آب درست کنید. آن را به آرامی با یک اسفنج بمالید، سپس با آب شفاف بشویید و بلافاصله خشک کنید. برای لایه‌های چربی و دوده انباشته شده، ممکن است لازم باشد از یک پاک‌کننده مرکبات طبیعی مانند روغن لیمو یا پرتقال استفاده کنید. یکی را انتخاب کنید که دارای درصد بالایی از d-Limonene در حدود 90-100٪ باشد، مانند کنسانتره روغن پرتقال خالص. دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید و مطمئن شوید که بعد از آن خوب آبکشی کنید.

لیمونن یک روغن طبیعی از خانواده مواد شیمیایی به نام ترپن برای تمیز کردن انواع کابینت است. به وفور در پوست مرکبات از جمله پرتقال، لیمو، لیموترش و گریپ فروت یافت می شود. نام آن از لیمو گرفته شده است، اما دی لیمونن بوی شدید پرتقال می دهد. یک حلال طبیعی، به ویژه در برش گریس خوب است. و به عنوان یک پاک کننده همه منظوره – غیر سرطان زا، غیر قابل اشتعال، غیر سمی و زیست تخریب پذیر – از نظر قدرت پاک کنندگی از بسیاری از حلال های خشن بهتر عمل می کند، همانطور که در این برگه داده جالب نشان داده شده است که استحکام نسبی دی لیمونن را مقایسه می کند. به حلال های صنعتی

به عنوان یک ترکیب ارتقاء دهنده سلامت نیز دارای اعتبارنامه های بسیار قابل توجهی است. با خواص ضد التهابی، ضد سرطانی و سایر خواص کمک کننده به سلامت، دی لیمونن نیز سهم قابل توجهی در سلامت و کاربردهای بالینی دارد. زمانی که من در بخش فیلم کار می کردم، این تنها محصولی بود که در واقع آرایش پنکیک مبتنی بر چربی را برمی داشت و می زد و خون را از روی قطعات لباس پاک می کرد – دو سخت ترین لکه برای بخش کمد لباس. و جدای از تمیز کردن، این تنها محصولی است که تا به حال پیدا کرده ام که به طور موثر از چرایدن گوزن در باغ مانند سالاد بار بامبی جلوگیری می کند!

مثل همیشه، از استفاده از شوینده های قوی، پاک کننده های ساینده، پدهای تمیزکننده، یا مواد شیمیایی خشن کثیفی بر روی سطوح چوبی یا هر چیزی که باعث خراشیدگی، کدر شدن یا بلند شدن سطح می شود خودداری کنید. استفاده منظم از موم خمیری با کیفیت خوب، یک یا دو بار در سال، یا گاه به گاه با براق کردن مبلمان پس از شستشو، پتینه ای براق به کابینت های چوبی می بخشد و به حفظ روکش نیز کمک می کند. برای اعمال واکس خمیری، از یک پارچه تمیز و نرم استفاده کنید تا یک لایه نازک از موم را در قسمت های کوچک و با حرکت دایره ای بمالید. پس از استفاده از موم، قبل از صاف کردن با یک پارچه نرم، به زمان نیاز دارد تا خشک شود.

سه نکته مهم برای تمیز کردن انواع کابینت عبارتند از:

 • یک لایه نازک بزنید. اگر یک کت ضخیم بپوشید، به طور یکنواخت خشک نمی‌شود و ممکن است درخشندگی لکه‌ای ایجاد کند.
 • قبل از صاف کردن واکس زمان کافی را برای خشک شدن بگذارید.
 • در صورت استفاده از موم خمیری با تولوئن (حلالی که موم را نرم نگه می دارد)، همیشه از تهویه بیش از حد کافی اطمینان حاصل کنید. پنجره ها و درها را باز کنید و یک فن بزرگ را روشن کنید تا دود به بیرون رانده شود، زیرا دود تولوئن بسیار سمی است.

بهتر از این، یک گزینه بدون تولوئن را انتخاب کنید که به جای آن از الکل های معدنی استفاده می کند – آنها به همان روش عمل می کنند، فقط کمی بیشتر برای خشک شدن نیاز دارند. علاوه بر نسخه شفافی که در بالا نشان داده شده است، هم فرمول اصلی و هم نسخه بدون تولوئن در رنگ های مختلف چوبی موجود است. تا جایی که به کمدهای چوبی «روغن‌زنی» مربوط می‌شود، اکثر مدل‌هایی که برای آشپزخانه‌های امروزی تولید می‌شوند به ندرت دارای روکش واقعی روغن هستند.

این نوع پرداخت عمدتاً در کابینت‌های عتیقه یا در مورد سفارش‌های خاص یافت می‌شود، جایی که یک روکش یا روکش آنتیک عمدا ایجاد می‌شود. به این ترتیب، استفاده از روغن ها برای مرطوب کردن چوب فقط برای این موارد خاص مورد نیاز است. این احتمال وجود دارد که تنها قطعات چوبی در آشپزخانه شما که برای مراقبت و نگهداری نیاز به روغن کاری دارند، تخته‌های برش چوب، کاسه‌های سالاد یا هاون‌ها باشد.

 

تمیز کردن انواع کابینت با سطوح نقاشی شده

کابینت‌هایی که با رنگ روغنی پوشانده شده‌اند، دوام بیشتری دارند و راحت‌تر از کابینت‌هایی که با رنگ‌های لاتکس یا به اصطلاح رنگ‌های شیری یا گچی رنگ شده‌اند، شسته می‌شوند. برای سطوح رنگ شده با رنگ روغن، استفاده از یک برس نایلونی نرم می تواند به از بین بردن کثیفی های سرسخت کمک کند، اما از این برس ها روی رنگ های لاتکس یا گچی استفاده نکنید، زیرا شستشوی مورد نیاز ممکن است منجر به بلند شدن یا کنده شدن رنگ شود.

برای شستن کمدهای رنگ شده، با مخلوط یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی ملایم با یک گالن آب گرم شروع کنید. یک اسفنج نرم را در آب فرو کنید، سپس آن را فشار دهید تا فقط مرطوب شود. ابتدا کثیف ترین قسمت ها را تمیز کنید، سپس سطوح باقی مانده را پاک کنید.
از یک مسواک نرم برای هدف قرار دادن لولاها، گوشه ها و نقاط سخت استفاده کنید، اما مطمئن باشید که از چیزی ساینده تر از یک برس نرم استفاده نکنید.

سرکه و آب داغ مانند خمیر سرکه و جوش شیرین روی سطوح رنگ شده و تمیز کردن انواع کابینت که به سختی تمیز می شوند، کار می کنند. کابینت های رنگ روغن نیز می توانند با آمونیاک و آب داغ شستشو داده شوند، اما به یاد داشته باشید که هنگام استفاده از آمونیاک پنجره ها را باز کنید و از تنفس بخار خودداری کنید. با آب شفاف بشویید و پس از اتمام کار خشک کنید. اجازه ندهید سطوح رنگ شده کمد شما در هوا خشک شود، زیرا این کار باعث ایجاد لکه های آب می شود – در عوض، همیشه آنها را کاملاً پاک کنید تا خشک شوند.

تمیز کردن انواع کابینت

پس از شستشو، استفاده نازک از موم خمیری شفاف به محافظت از کمدهای رنگ شده در برابر لکه های روزمره، پاشش، گرد و غبار و خراش های سبک نیز به تمیز کردن انواع کابینت کمک می کند. برای کمک به آب بندی و محافظت از سطوح رنگ روغن، لاتکس و گچ، از موم خمیری با کیفیت خوب، ترجیحاً بدون تولوئن استفاده کنید.
مردی در آشپزخانه ای با کابینت های آبی و میزهای سفید، اسفنجی را در سینک آبکشی می کند.
از استفاده از واکس های مایع روی کابینت های آشپزخانه که رنگ شده اند خودداری کنید، زیرا معمولا حاوی روغن هایی هستند که می توانند با رنگ واکنش نامطلوب نشان دهند. از روغن های مرکبات نیز باید اجتناب شود. مانند تمام کابینت ها، از استفاده از مواد شوینده خشن، پاک کننده های ساینده، یا پدهای تمیز کننده فلزی روی سطوح رنگ شده خودداری کنید، زیرا می توانند باعث خراشیدگی، کدر شدن یا آسیب رساندن به سطح شوند.

 

تمیز کردن انواع کابینت لمینت

سطوح لمینت یک روکش محکم و بادوام ارائه می‌کنند که به راحتی تمیز می‌شود و ظاهر زیبای خود را حفظ می‌کند، حتی در آشپزخانه‌هایی که مورد آزار زیادی قرار می‌گیرند – مانند ضربات ناشی از بچه‌ها، حیوانات خانگی، و پخت و پز در دمای بالا! لمینت را زیبا نگه دارید و دفعات شستشو را با گردگیری منظم کاهش دهید. سطوح لمینت را با محلولی از صابون ظرف ملایم و آب گرم تمیز کنید، با آب شفاف بشویید و با یک پارچه نرم خشک کنید.

از محلول آب داغ و سرکه سفید یا خمیر سرکه و جوش شیرین برای کارهای سخت تر استفاده کنید. معمولاً می توان چربی را با سرکه سفید رقیق نشده حل کرد. با یک بطری اسپری روی سرکه کامل اسپری کنید و اجازه دهید حدود پنج دقیقه بماند. برای جلوگیری از چکه پاش از بهترین حالت مه پاش استفاده کنید و در صورت نیاز چندین بار مه پاش کنید. سرکه و روغن را با یک پارچه نرم و آب گرم و شفاف پاک کنید.
درزهای کابینت های لمینت به کمی توجه بیشتر نیاز دارند، زیرا می توانند چربی و زباله را به دام بیندازند – از یک برس نایلونی نرم یا مسواک در این قسمت ها برای شل کردن و از بین بردن کثیفی استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که درزها نیز کاملاً خشک شده اند، زیرا تخته خرده چوب داخلی در صورت جذب مایع بیش از حد ممکن است متورم شود.

برای لکه هایی مانند قهوه، چای، آب انگور و آب زغال اخته، خمیر جوش شیرین و آب یا جوش شیرین و آب لیمو را امتحان کنید. مقداری خمیر را با یک پارچه نرم بمالید و روی لکه را بپوشانید. اجازه دهید چند دقیقه کار کند، سپس با یک اسفنج نرم و مرطوب به آرامی مالش دهید تا آثار از بین برود.
یا از پاک کننده مرکباتیبرای از بین بردن لکه ها استفاده کنید. مخلوطی از یک قسمت روغن مرکبات و یک قسمت آب را بمالید و با یک اسفنج روی سطح بمالید. چند دقیقه اجازه دهید تا امولسیون شود، سپس به آرامی با قسمت اسفنجی اسفنجی بمالید. پاک کنید و با آب شفاف بشویید.
روی لمینت نیز از پدهای تمیزکننده یا پاک کننده های ساینده استفاده نکنید، زیرا باعث کدر شدن و خراشیدگی روی سطح می شوند.

 

تمیز کردن انواع کابینت فلزی

کابینت های فلزی به طور کلی دارای روکش لعابی رنگ شده هستند، بنابراین شستشو به همان روشی که برای کابینت های رنگ شده دیگر انجام می شود. یک قسمت صابون ظرف مایع ملایم را با یک قسمت آب گرم مخلوط کنید و از یک اسفنج نرم برای پاک کردن سطوح استفاده کنید. اگر شستشو با آب گرم و صابون و یک اسفنج نرم تمام لکه‌های روی کابینت‌های فلزی شما را از بین نمی‌برد، از الکل مالشی برای پاک کردن کثیفی و چربی استفاده کنید. مقدار کمی از آن را روی یک پارچه نرم بمالید و با حرکات دایره ای مالش دهید تا کثیفی از بین برود.

برای تمیز کردن انواع کابینت هر نقطه زنگ زدگی را با مالش ملایم با پشم فولادی بسیار ظریف پاک کنید. در این مورد بسیار مراقب باشید تا سطح فلز خراشیده نشود. صابون و الکل مالشی را با آب تمیز بشویید و مطمئن شوید که کاملاً خشک شود تا زنگ نزند. از خشک کن در مناطق لخت یا سمباده‌ای که زنگ زدگی، لولاها یا گوشه‌های به هم متصل شده‌اند استفاده کنید تا بقایای آب کاملاً از بین برود.
زن دستکش بنفش با پیراهن های سیاه و سفید چکمه ای با پارچه تمیز می کند و به عنوان یک مرحله تکمیلی اختیاری، یک لایه نازک از واکس ماشین با کیفیت خوب را روی تمام سطح کابینت بمالید تا درخشندگی درخشان داشته باشد – اما از موم در قفسه هایی که با مواد غذایی در تماس هستند استفاده نکنید. و اگر از موم خمیری خودرو استفاده می کنید، پنجره ها را باز کنید تا تهویه کافی فراهم شود. در حالی که منجر به عوارض مزمن سلامتی نمی شود، استنشاق مداوم بخارات می تواند باعث تحریک شود.

اگر قصد ندارید کل کابینت را دوباره رنگ کنید، قسمت هایی را که لکه های زنگ زدگی از بین رفته اند را با رنگی که برای سطوح فلزی طراحی شده است، لمس کنید. و اگر نمی‌توانید رنگی را در فروشگاه‌های رنگ یا سخت‌افزار پیدا کنید، فروشگاه بدنه خودروی محلی خود را بررسی کنید – آنها اغلب انتخاب بسیار خوبی از رنگ‌ها در اندازه‌های لمسی کوچک دارند.

 

تمیز کردن انواع کابینت شیشه و نئوکلاسیک

درب های کابینت و کمد شیشه ای و کابینت نئوکلاسیک را می توان مانند سایر سطوح شیشه ای خانگی تمیز کرد. برای نشت، غذاهای خشک شده و کثیفی روزانه، با آب گرم و صابون روی یک اسفنج نرم پاک کنید، سپس با آب شفاف بشویید. برای پوشش بدون رگه، از محلول 50 درصد سرکه سفید مقطر و 50 درصد آب یا شیشه پاک کن تجاری با آمونیاک استفاده کنید.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | cabinet main min

برای شیشه های نصب شده در یک قاب چوبی، مراقب باشید که با اسپری پاک کننده به قسمت های درب و کابینت آسیب نرسانید – در صورت پاشش بیش از حد، فریم را فوراً پاک کنید. اگر درهای شیشه‌ای دارای لایه‌های چوبی باشند – عناصر تقسیم‌بندی تزئینی – اسپری کردن مستقیم روی شیشه می‌تواند باعث تراوش در قسمت‌های پشت ملیون‌ها شود و به طور بالقوه منجر به تغییر رنگ چوب شود. به جای اسپری کردن پاک کننده خود مستقیماً روی شیشه، مقدار کمی را روی یک پارچه نرم یا حوله کاغذی بدون پرز اسپری کنید، سپس شیشه را با پارچه پاک کنید. به سرعت با یک پارچه نرم و خشک یا حوله کاغذی خشک کنید.

ضد عفونی کردن انواع کابینت و کابینت داخلی

مانند نظافت، ضدعفونی کردن کابینت آشپزخانه نیز یکی از آن کارهایی است که باید به طور منظم انجام شود. برای اطمینان از اینکه کار به درستی انجام می شود، باید تمام گوشه ها و نقاط ناخوشایند که دسترسی به آن سخت است برطرف شوند تا اطمینان حاصل شود که هیچ میکروب یا باکتری باقی نمی ماند. البته این کار کمی زمان و تلاش می خواهد. اما برای کمدهایی که مواد غذایی را در خود جای می دهند، تلاش ارزش نتیجه را دارد، زیرا از تشکیل کپک و کپک جلوگیری می کند، به کشتن میکروب ها کمک می کند و همچنین حشرات را دور نگه می دارد.

 

طرز تهیه سفید کننده برای انواع کابینت

یکی از بهترین مواد برای ضدعفونی شدید آشپزخانه و دکوراسیون داخلی آن، سفید کننده خانگی است. به نسبت 1 قسمت سفید کننده بدون عطر به 9 قسمت آب مخلوط کنید. هنگام استفاده از سفید کننده، همیشه دستکش لاستیکی بپوشید و پنجره ها را باز کنید یا فن هواکش را روشن کنید تا مطمئن شوید که آشپزخانه به خوبی تهویه می شود.

ابتدا با آب گرم و صابون بشویید سپس با آب شفاف بشویید. محلول سفید کننده را به مقدار زیاد با یک پارچه تمیز بمالید و آن را روی قفسه ها و دیوارهای داخلی بمالید. برای اطمینان از پوشش کامل ضدعفونی کننده، پارچه را مرتب خیس کنید و له کنید.
هنگامی که استفاده از محلول سفید کننده را به پایان رساندید، از آب تازه و شفاف و یک پارچه تمیز برای شستشوی قفسه ها و دیوارها استفاده کنید.

پارچه خود را اغلب خیس کنید و بچرخانید، سپس آب اضافی را با یک پارچه خشک یا حوله کاغذی پاک کنید. قبل از قرار دادن مجدد با ظروف یا مواد غذایی، اجازه دهید تمام سطوح کاملاً خشک شوند. سخت‌ترین نقاطی که می‌توان در داخل کابینت‌ها تمیز کرد، مکان‌هایی است که لبه‌های قفسه‌ها با دیواره‌های کابینت و در گوشه‌ها برخورد می‌کنند. یک پارچه یا اسفنج معمولاً نمی‌تواند با این مناطق دشوار برای تمیز کردن و ضدعفونی تماس کامل برقرار کند. برای قرار گرفتن درست در این زوایای تنگ، از یک مسواک آغشته به محلول سفید کننده ای که در بالا توضیح داده شد استفاده کنید و اجازه دهید موها در لبه ها کار کنند. برای گوشه‌ها، یک نوک Q را در محلول فرو کنید تا تکه‌ها و تکه‌های موجود در کمین را از بین ببرید. قبل از تعویض وسایل آشپزخانه خود را با آب شفاف بشویید و با یک پارچه تمیز خشک کنید.

فراموش نکنید: قسمت بیرونی کمدها نیز به ویژه در قسمت دسته باید ضدعفونی شود. پس از شستن، قسمت های بیرونی را با محلول سفید کننده پاک کنید، بشویید و خشک کنید.

هنگام استفاده از محلول سفید کننده، همیشه یک ناحیه کوچک و نامشخص را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که باعث آسیب یا تغییر رنگ نمی شود.

 

کشوها را فراموش نکنید

کشوها نیز باید به طور دوره ای تمیز و ضد عفونی شوند. برای انجام این کار، کشوها را از روی رانر جدا کنید، آنها را از همه کالاها خالی کنید و با آب گرم و صابون بشویید. با آب شفاف بشویید و اجازه دهید به صورت وارونه در سینک یا قفسه ظرف خشک شود تا آب اضافی آن خارج شود. با استفاده از نسبت 1:9 سفید کننده به آب که در بالا توضیح داده شد، هر کشو را به مقدار زیاد با محلول خیس کنید. از یک مسواک برای وارد شدن به لبه ها و از یک نوک Q مرطوب شده برای خارج کردن گن از گوشه ها استفاده کنید. با آب زلال بشویید، آب اضافی را با یک اسفنج پاک کنید و قبل از تعویض، اجازه دهید هوا به صورت وارونه خشک شود.

هنگامی که کشوها، کابینت ها و کمدهای شما شسته و ضدعفونی شدند، یک گزینه عالی برای کمک به تازه و تمیز نگه داشتن فضای داخلی طولانی تر این است که آنها را با کاغذ قفسه بپوشانید. قبل از بازگرداندن ظروف، کارد و چنگال یا مواد غذایی به اندازه آن را برش دهید و در جای خود قرار دهید، اما به یاد داشته باشید که هنگام پاک کردن کابینت، کاغذ را به طور منظم تعویض کنید.

تمیز کردن انواع کابینت

در حالی که کاغذ تماس با پشت چسبنده برای پوشش قفسه ها در اصل ایده خوبی است، در حقیقت، چسبی که سطح چسبنده آن را فراهم می کند، کثیفی را نیز در محل جذب می کند (و می چسباند). و بقایایی که از خود به جا می گذارد نیز می تواند به سختی حذف شود. برای آسان‌ترین تمیز کردن و تعویض کاغذ، از کاغذهای نچسب استفاده کنید!

 

جایگزین های سفید کننده برای تمیز کردن انواع کابینت

اگر به سفید کننده حساسیت دارید یا ترجیح می دهید از آن استفاده نکنید، در اینجا چند گزینه دیگر وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

 • داخل کمدها و کشوها را با آب گرم و صابون یا سرکه سفید رقیق شده با آب گرم پاک کنید – حدود یک قسمت سرکه تا دو قسمت آب گرم. بشویید و خشک کنید.
  برای ضد عفونی کردن فضای داخلی کابینت ها و کشوها، محلولی از 1/4 فنجان سرکه سفید یا سیب را با 1/4 فنجان پراکسید هیدروژن به اضافه 1 فنجان آب مخلوط کنید.
  در صورت تمایل چند قطره از اسانس مورد علاقه خود را اضافه کنید – عطر پس از عطر برگ های سرکه باقی می ماند.
  داخل یک بطری اسپری بریزید و فضای داخلی خالی را به آرامی غبارآلود کنید. قبل از قرار دادن ظروف و مواد غذایی، اجازه دهید در هوا خشک شود.
 • روغن درخت چای یکی دیگر از مواد ضدعفونی کننده طبیعی است که باکتری ها را از بین می برد.
 • در یک بطری اسپری، 2 فنجان آب را با 1/2 قاشق چایخوری صابون مایع، 2 قاشق غذاخوری سرکه سفید و 20-25 قطره روغن درخت چای ترکیب کنید.
 • خوب تکان دهید تا مخلوط شوند و طبق دستور بالا بمالید.

 

رویه های کابینت افقی

قسمت بالای کمدهای آشپزخانه جایی است که مواد خام واقعا تند و زننده، غلیظ و چرب زندگی می کنند. این یکی از آن نقاط “خارج از دید، دور از ذهن” است که تقریباً به اندازه لکه های سطح چشم تمیز نمی شود. از آنجایی که رویه این کابینت ها اغلب ناتمام هستند، می توان از برخی ابزارها و پاک کننده های سنگین بدون نگرانی در مورد خراب شدن روکش استفاده کرد. ساده ترین راه برای از بین بردن این آشفتگی، استفاده از پودر شوینده ماشین ظرفشویی است. شما می خواهید برای این کار دستکش لاستیکی بپوشید.

یک پارچه کهنه را در آب داغ خیس کنید و یک لایه آب روی کابینت بگذارید – نه در حالت خیس شنا کردن، بلکه مرطوب تر از مرطوب. بعد، روی یک لایه سخاوتمندانه مواد شوینده بپاشید. در صورت نیاز مقداری آب اضافه کنید تا مواد شوینده فعال شود و اجازه دهید به مدت پنج دقیقه بماند.
اگر لایه کثیفی واقعاً ضخیم است، از یک چاقوی بتونه فلزی پهن استفاده کنید تا در هنگام شل شدن، بدترین گریس را شخم بزنید، سپس آن را با پارچه تمیز کنید.

پس از برطرف شدن بدترین حالت، مقداری ماده شوینده را مستقیماً روی پارچه مرطوب خود بپاشید و در قسمت های کوچک بشویید. در صورت نیاز مواد شوینده بیشتری اضافه کنید، تمیز کنید و این کار را تکرار کنید تا تمام قسمت های کابینت شما تازه و تمیز شود. اگر به چیزی ساینده تر از پارچه نیاز دارید، از اسکرابر نایلونی یا پاک کن جادویی استفاده کنید.

این نوشته تقریباً نگاه ما به شستشو و ضدعفونی کردن کمدها و کابینت های آشپزخانه را پوشش می دهد. در حالی که ممکن است این کار مورد علاقه کسی نباشد (خب، شاید این کار کسی باشد – بالاخره این اینترنت است!)، آن سطوح درخشان و تمیز و بدون میکروب بعد از اتمام کار احساس رضایت زیادی را ایجاد می کنند. کمدهای شما نه تنها پس از شستشوی کامل عالی به نظر می رسند، بلکه آرامش خاطر را نیز به ارمغان می آورند که تمیزی فراهم می کند.

 

دریافت خدمات و مشاوره تمیز کردن انواع کابینت!

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات بازسازی کابینت و ساخت کابینت را انجام می دهند به شما داده می شود تا خرید کابینت آشپزخانه باکیفیت بالا و تمیز کردن انواع کابینت را به بهترین نحو و از بهترین شرکت کابینت انجام دهید. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

اگر رنگ کابینت های موجود درست انتخاب شده و کابینت هایتان خوش ساخت و فرم خوبی داشته و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت های پولیشی و تمیز کردن انواع کابینت می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید. همچنین کار کابینت تنها به ساخت کابینت ختم نمی شود و شما می تواند هر مدل تخت خوابی در هر اندازه و ساختاری را سفارش دهید تا با قیمت منطقی و بهترین کیفیت به دستتان برسد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Makeover min

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم با کابینت آشپزخانه باکیفیت بالا داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

ظاهر آشپزخانه بستگی زیادی به اتمام انتخابی کابینت ها دارد. اگر می خواهید ظاهری طبیعی ایجاد کنید، بهترین گزینه چوب جامد است. شما می توانید از چوب جامد که تمام شده، لکه دار یا رنگ شده باشد استفاده کنید. اگر می خواهید جلوه ای تزئینی ایجاد کنید، پس می توانید تزئینات جرئی مانند پریشانی، لعاب یا خراش را انتخاب کنید. اگر می خواهید کابینت هایی داشته باشید که به راحتی تمیز شوند، باید کابینت های سبک تری انتخاب کنید. آن ها در پنهان کردن آلودگی بهتر از رنگهای تیره هستند.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض کابینت آشپزخانه به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.