ساده ترین راه برای تمیز کردن کابینت های آشپزخانه!

ساده ترین راه برای تمیز کردن کابینت های آشپزخانه!

اگر به دنبال آسان ترین راه برای تمیز کردن کابینت های آشپزخانه هستید بخوانید!

تمیز کردن کابینت های آشپزخانه با این نکات مفید ساده است. ما شما را با ترفندهای کلی تمیز کردن آشنا می کنیم، به علاوه ایده هایی برای لکه های خاص و مواد مختلف کابینت ارائه می دهیم. کابینت ها تقریباً نقطه کانونی هر آشپزخانه ای هستند، بنابراین وقتی کثیف هستند، مردم متوجه می شوند. اثر انگشت روزانه، پاشیدن مواد غذایی و رد آب معمولاً مقصر اصلی هستند، اما لکه‌های سخت‌تر می‌توانند به مرور زمان ایجاد شوند.

خوشبختانه، چند ترفند آسان برای تمیز کردن کابینت های آشپزخانه می‌تواند به شما در مقابله با انواع مشکلات، از جمله لکه‌های چربی و کابینت‌های چسبنده کمک کند. برای بکر نگه داشتن کابینت خود، از برنامه تمیز کردن صرفه جویی در زمان ما استفاده کنید که به طور متناوب بین تمیز کردن نقطه ای و تمیز کردن عمیق انجام می شود. هنگامی که زمان تمیز کردن فرا می رسد، از نکات ما برای بهترین روش تمیز کردن کابینت آشپزخانه متناسب با سبک کابینت استفاده کنید. از این گذشته، آنچه روی کابینت رنگ شده کار می کند ممکن است روی کابینت شیشه ای کار نکند.

قبل از شروع تمیز کردن کابینت های آشپزخانه، مراحل تمیز کردن کابینت های آشپزخانه را بخوانید و مطمئن شوید که تمام لوازم تمیز کردن لازم را در دسترس دارید. برای حداکثر راحتی، ما از پاک کننده های معمولی خانگی مانند سرکه و جوش شیرین استفاده کردیم، اما هنوز هم ایده خوبی است که انبار خود را دوباره چک کنید. شما همچنین می خواهید مطمئن شوید که می دانید با چه مواد کابینت کار می کنید. به عنوان مثال، در تمیز کردن کابینت های آشپزخانه تفاوت بین چوب و لمینت، گاهی اوقات می تواند دشوار باشد. با کتابچه راهنمای مالک کابینت خود مشورت کنید یا اگر مطمئن نیستید با یک متخصص کابینت صحبت کنید.

 

چه زمانی تمیز کردن کابینت های آشپزخانه را انجام دهیم؟

برای صرفه جویی در زمان و انرژی، ما یک روش تمیز کردن کابینت های آشپزخانه دو قسمتی را توصیه می کنیم که شامل تمیز کردن هفتگی و فصلی می شود.

 • هفتگی: به جای پاک کردن مکرر کابینت ها، بهترین راه برای تمیز کردن کابینت آشپزخانه، درمان لکه بینی هفتگی است. فقط پاک کننده چند منظوره را روی یک پارچه میکروفیبر اسپری کنید و اثر انگشت، پاشش و سایر علائم را پاک کنید. مطمئن شوید که سخت افزار را نیز ضد عفونی کنید.
 • به صورت فصلی: کابینت های خود را سه یا چهار بار در سال تمیز کنید. برای انجام این کار، کابینت ها را از تمام محتویات خالی کنید. سپس یک پارچه میکروفیبر را با یک پاک کننده ملایم آغشته کنید و قفسه ها، داخل در و بیرون در را پاک کنید. از یک مسواک تمیز برای درمان گوشه ها و سایر شکاف های کوچک استفاده کنید. قبل از ذخیره مجدد، بگذارید کاملا خشک شود.

تمیز کردن انواع کابینت تمیز کردن کابینت های آشپزخانه

 

چگونگی تمیز کردن کابینت های آشپزخانه

کابینت های شما خانه طیف وسیعی از اقلام و مواد تشکیل دهنده هستند، به علاوه تحمل استفاده روزانه را دارند. در اینجا برخی از رایج ترین لکه های کابینت آشپزخانه و نحوه تمیز کردن کابینت های آشپزخانه آنها آورده شده است.

 • اثر انگشت و تمیز کردن کابینت های آشپزخانه از آن: باقیمانده روغن روی انگشتان می تواند آثار نامطلوبی را روی درهای کابینت و سخت افزار باقی بگذارد. تمیز کردن کابینت آشپزخانه با سرکه به راحتی اثر انگشت را از بین می برد. یک پارچه را در محلول ۵۰-۵۰ آب و سرکه مرطوب کنید، روی چاپ ها بمالید و با یک پارچه پولیش پاک کنید.
 • گریس و تمیز کردن کابینت های آشپزخانه از آن: کابینت هایی که مستقیماً بالاتر از محدوده قرار دارند، بیشتر در معرض لکه های چربی هستند. اما تمیز کردن چربی کابینت آشپزخانه کار سختی نیست. درست مانند اثر انگشت های روغنی، می توانید کابینت های چرب آشپزخانه را با سرکه رقیق شده تمیز کنید. از آنجایی که این لکه ها احتمالاً بزرگتر از اثر انگشت هستند، ممکن است لازم باشد این فرآیند را چندین بار تکرار کنید تا به طور کامل از چربی روی کابینت خلاص شوید.
 • پاشیدن مواد غذایی و تمیز کردن کابینت های آشپزخانه از آن: ممکن است یک قطره سس کچاپ در محل اشتباهی فرود بیاید یا یک ریز ریز به داخل کابینت های پایه ریخته شود. هر سناریویی که باشد، قبل از تمیز کردن کابینت آشپزخانه با جوش شیرین، آشفتگی های غذایی را در اسرع وقت پاک کنید. به خصوص اگر با یک ماده متخلخل مانند چوب کار می کنید، نمی خواهید به لکه فرصت دهید تا روی آن جا بیفتد. . سپس خمیری از جوش شیرین و آب را روی لکه بمالید. بگذارید چند دقیقه بماند، سپس پاک کنید. محل را با یک پارچه تمیز جلا دهید.
 • تمیز کردن کابینت های آشپزخانه از لکه‌های آب: اگر آب سختی دارید، لکه‌های آب روی کابینت‌ها می‌تواند یک مشکل رایج هنگام تمیز کردن کابینت‌های آشپزخانه باشد. بهترین راه برای جلوگیری از لکه های آب این است که هر زمان که کابینت های خود را تمیز می کنید، آب لوله کشی را به آب مقطر تغییر دهید.
 • تمیز کردن کابینت های آشپزخانه از خراشیدگی: بریدگی های ناشی از کفش، میز یا صندلی را با یک پاک کن نرم پاک کنید. پاک کن را به آرامی در امتداد علامت مالش دهید، سپس باقی مانده ها را با یک پارچه تمیز پاک کنید. این ترفند مخصوصاً برای تمیز کردن کابینت های سفید آشپزخانه مفید است.

 

نحوه تمیز کردن کابینت های آشپزخانه رنگ شده

کابینت های مدرن رنگ شده یکی از ویژگی های رایج در آشپزخانه است. آنها راهی آسان برای تزریق رنگ و گرمای جدید به فضایی بدون بازسازی کامل هستند. اما مانند هر پروژه رنگ دیگری، کابینت های رنگ شده نیاز به نگهداری دارند تا به بهترین شکل ظاهر شوند. نکات زیر را برای تمیز کردن کابینت های آشپزخانه رنگ شده آشپزخانه رعایت کنید:

 • برای تمیز کردن کابینت های آشپزخانه لکه های راحت و مقرون به صرفه، کافی است یک قسمت آب را با دو قسمت جوش شیرین مخلوط کنید. خمیر را روی لکه بکشید، بگذارید چند دقیقه بماند و پاک کنید. باقی مانده را با یک پارچه تمیز پاک کنید.
 • برای تمیز کردن چربی از روی کابینت آشپزخانه، از یک پارچه مرطوب شده با آمونیاک رقیق شده استفاده کنید. به آرامی کابینت را پاک کنید تا لکه از بین برود یا به وضوح کمتر قابل توجه باشد.
 • پس از چندین سال سایش، یا زمانی که رنگ شروع به خرد شدن کرد، کابینت ها را دوباره رنگ آمیزی کنید.

 

نحوه تمیز کردن کابینت های آشپزخانه چوبی

تعیین بهترین روش برای تمیز کردن کابینت های آشپزخانه چوبی می تواند دشوار باشد زیرا آنها در پوشش های مختلف با انواع مهر و موم های مختلف ارائه می شوند. برخی مهر و موم ها بخشنده تر از بقیه هستند، اما برای ایمن بودن، از پاک کننده های ملایم روی کابینت های چوبی استفاده کنید. برای یادگیری نحوه تمیز کردن کابینت های چوبی آشپزخانه، نکات زیر را دنبال کنید:

 • از صابون روغن مانند صابون روغنی برای تمیز کردن کابینت های آشپزخانه و درخشندگی کابینت خود استفاده کنید. این محلول غیر ساینده کابینت های شما را بدون ایجاد آسیب ظاهری جدید می کند.
 • همیشه هنگام تمیز کردن کابینت های چوبی از پارچه های مرطوب و نه خیس شده استفاده کنید. اشباع بیش از حد مایع به چوب آسیب می رساند.
 • از یک پارچه میکروفایبر خشک برای صاف کردن و جلا دادن چوب استفاده کنید. همیشه با دانه های چوب پاک کنید.
 • کابینت ها را در قسمت هایی از آشپزخانه که رطوبت بالایی دارند، مانند مستقیماً بالای اجاق گاز، نظارت کنید. اینها کابینت هایی هستند که به بیشترین مراقبت نیاز دارند زیرا به طور منظم در معرض بخار و تراکم قرار می گیرند. یک لایه درزگیر اضافی برای این کابینت ها و تمیز کردن کابینت های آشپزخانه در نظر بگیرید.

تمیز کردن انواع کابینت

 

نحوه تمیز کردن کابینت لمینت

این ماده به اکثر پاک کننده ها پاسخ خوبی می دهد و به تعمیر و نگهداری کمی فراتر از پاک کردن هفتگی نیاز دارد. برای تمیز کردن کابینت لمینت نکات زیر را رعایت کنید:

 • کابینت ها را با دستمال پاک کننده همه منظوره یا سرکه رقیق شده پاک کنید. با یک پارچه تمیز کاملا خشک کنید.
 • مانند کابینت های رنگ شده، لکه ها را با خمیری که از جوش شیرین و آب تهیه شده است پاک کنید. بگذارید مخلوط روی لکه قرار بگیرد، سپس آن را پاک کنید.
 • از استفاده از پدهای تمیز کننده ساینده خودداری کنید، زیرا می توانند سطح کابینت را خراش دهند.
 • برای خراش روی کابینت های پایینی، از پاک کن نرم برای پاک کردن لک ها استفاده کنید.

 

نحوه تمیز کردن کابینت های آشپزخانه شیشه ای

کابینت های ملامینه و شیشه ای اغلب با مواد دیگری مانند چوب یا لمینت مخلوط می شوند تا درب شیشه ای ایجاد شود. اگرچه تمیز کردن شیشه ساده است، اما مطمئن شوید که ماده ای را انتخاب کنید که به مواد کابینت مجاور آسیبی نرساند. نکات زیر را برای تمیز کردن کابینت های آشپزخانه شیشه ای رعایت کنید:

 • از شیشه پاک کن و پارچه پولیش برای پاک کردن اثر انگشت و سایر آثار از روی شیشه استفاده کنید.
 • در کابینت مدرن را باز کنید و از داخل هم تمیز کنید. همچنان باید علامت‌های تکی در جلو را حذف کنید، اما این روش به شما امکان می‌دهد کل صفحه را با یک کشیدن کامل پاک کنید.
 • از پاک کننده های روغنی روی مواد کابینت مجاور خودداری کنید. آنها می توانند باقی مانده و رگه هایی را روی شیشه باقی بگذارند که جدا کردن آنها دشوار است.

 

دریافت خدمات و مشاوره تمیز کردن کابینت های آشپزخانه!

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات بازسازی کابینت و ساخت کابینت را انجام می دهند به شما داده می شود تا خرید کابینت آشپزخانه باکیفیت بالا و تمیز کردن کابینت های آشپزخانه را به بهترین نحو و از بهترین شرکت کابینت انجام دهید. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

اگر رنگ کابینت های موجود درست انتخاب شده و کابینت هایتان خوش ساخت و فرم خوبی داشته و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت های پولیشی می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید. همچنین کار کابینت تنها به ساخت کابینت ختم نمی شود و شما می تواند هر مدل تخت خوابی در هر اندازه و ساختاری را سفارش دهید تا با قیمت منطقی و بهترین کیفیت به دستتان برسد.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم با کابینت آشپزخانه باکیفیت بالا داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

ظاهر آشپزخانه بستگی زیادی به اتمام انتخابی کابینت ها دارد. اگر می خواهید ظاهری طبیعی ایجاد کنید، بهترین گزینه چوب جامد است. شما می توانید از چوب جامد که تمام شده، لکه دار یا رنگ شده باشد استفاده کنید. اگر می خواهید جلوه ای تزئینی ایجاد کنید، پس می توانید تزئینات جرئی مانند پریشانی، لعاب یا خراش را انتخاب کنید. اگر می خواهید کابینت هایی داشته باشید که به راحتی تمیز شوند، باید کابینت های سبک تری انتخاب کنید. آن ها در پنهان کردن آلودگی بهتر از رنگهای تیره هستند.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض کابینت آشپزخانه به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

استفاده از نکات بالا به شما در انتخاب موفقیت آمیز کابینت های مناسب آشپزخانه و آشنایی با انواع کابینت های مدرن کمک می کند.

جهت درخواست مشاوره به صورت رایگان فرم زیر را تکمیل فرمائید.
پس از تکمیل فرم زیر، کارشناسان ما با شما تماس گرفته و در صورت تمایل، در محل شما حضور میابند

  برای دریافت مشاوره ی رایگان برای دریافت خدمات با شماره ی ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ در تماس باشید.

  نظرات خود را در ارتباط با راهنمای ساده ترین راه برای تمیز کردن کابینت های آشپزخانه! بنویسید.

  موفق باشید.

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: ۱ میانگین: ۵]

  دیدگاهتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.