راهنمای نوسازی کابینت آشپزخانه

راهنمای نوسازی کابینت آشپزخانه

نوسازی کابینت آشپزخانه با یک گردگیری اصولی!

وقتی صحبت از زمان تمیز کردن کابینت های آشپزخانه و نوسازی کابینت آشپزخانه می شود، پاسخ به همین سادگی است – هر زمانی زمان مناسبی برای شروع است. وقتی صحبت از نحوه تمیز کردن کابینت آشپزخانه می شود، پاسخ ترکیب پیچیده تری است. تکنیک ها و محصولاتی که می خواهید استفاده کنید به این بستگی دارد که کابینت شما از چه چیزی ساخته شده است.

 

پیشنهاد نویسنده: ساده ترین راه برای تمیز کردن کابینت های آشپزخانه!

 

چگونه کابینت چوبی را محصولات تمیز کننده قلیایی یا اسیدی را تمیز کنیم؟

تفاوت بین قلیایی و اسیدی تفاوت در تعادل pH یک ماده (یا یک ماده شیمیایی) است. هر ماده یا ماده شیمیایی با pH کمتر از 7 اسیدی در نظر گرفته می شود، در حالی که ماده یا ماده شیمیایی بالاتر از 7 قلیایی در نظر گرفته می شود. صابون ظرفشویی با pH بین 7 و 8 خنثی در نظر گرفته می شود. چوب دارای pH طبیعی است که بین 4 تا 6 متغیر است و آن را کمی اسیدی می کند. با این حال، چوب از بسیاری از ترکیبات آلی نیز تشکیل شده است. و این ترکیبات از گونه ای به گونه دیگر، از درختی به درخت دیگر، و حتی از چوب قلب (قسمت بیرونی یک کنده درخت) تا چوب صنوبر (قسمت داخلی) متفاوت است. هر پاک کننده قلیایی یا اسیدی که روی چوب استفاده می کنید یک واکنش شیمیایی ایجاد می کند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 11 AFTER.0 min

به دلیل تغییر طبیعی چوب در pH، این واکنش احتمالاً غیرقابل پیش بینی خواهد بود (اما به ندرت مثبت). پاک کننده های قلیایی بالا مانند آمونیاک، بیکینگ پودر یا هیدروکسید سدیم تمایل دارند لکه های تیره ای را روی چوب بر جای بگذارند (تغییر رنگ تاننت آهن). در حالی که پاک کننده های اسیدی مانند سرکه، آب لیمو یا پاک کننده های وان و کاشی خورنده هستند و به کابینت چوبی، خواه تمام شده یا نه، آسیب می رسانند. پس برای نوسازی انواع کابینت آشپزخانه باید اول بدانیم از چه نوع شوینده ای ساتفاده نماییم.

 

از پاک کننده هایی با PH خنثی استفاده کنید

خوب است مطمئن شوید که هر محصول تمیزکننده‌ای که روی چوب استفاده می‌کنید دارای تعادل pH بین ۶ تا ۸ است. آب (با pH ۷) و صابون ظرفشویی (با pH بین ۷ تا ۸) همیشه گزینه‌های خوبی هستند. بهترین پاک کننده، چیزی که کمتر به چوب آسیب می زند، گریس آرنج خوب قدیمی است. گریس آرنجی که با یک پارچه مرطوب استفاده می شود باید در از بین بردن کثیفی و گرد و غبار و حتی تجمع روغن و گریس موثر باشد.

 

بایدها و نبایدها در مورد نوسازی کابینت آشپزخانه وتمیزکننده مخصوص کابینت

 • بایدها:
  • برای نوسازی کابینت آشپزخانهاز پاک کننده های خنثی با pH (مانند آب و صابون ظرفشویی ملایم) استفاده کنید.
  • به یاد داشته باشید که رطوبت اضافی حاصل از تمیز کردن را خشک کنید
 • نبایدها:
  • از سرکه، آب لیمو یا سایر محصولات پاک کننده اسیدی استفاده کنید
  • کابینت ها را خیس کنید یا از مقدار زیادی آب استفاده کنید
  • برای نوسازی کابینت آشپزخانه و خشک کردن چوب از هوای گرم مانند سشوار استفاده کنید

متأسفانه، اینترنت مملو از مقالاتی است که از مزایای یک درمان خانگی یا دیگری برای تمیز کردن کابینت آشپزخانه به عنوان جایگزینی برای محصولات تمیزکننده استفاده می کنند. این راه‌حل‌ها، در بیشتر موارد، نادیده گرفته شده‌اند و ثابت شده‌اند که نه تنها مؤثر نیستند، بلکه می‌توانند به کابینت‌های شما آسیب بزنند. با این وجود، این نکات درمان خانگی همچنان ادامه دارد.

 

برای نوسازی کابینت آشپزخانه از سرکه و آب استفاده نکنید

سرکه اسیدی است و به کابینت چوبی شما آسیب می رساند. در حالی که درست است که اگر سرکه به شدت رقیق شود، مقدار زیادی اسیدیته خود را از دست می دهد، اما زمانی که رقیق شود، بسیاری از خواص خود را نیز از دست می دهد که آن را به یک پاک کننده موثر تبدیل می کند. سرکه رقیق شده موثرتر از صابون ظرفشویی نیست. و اگر به اندازه کافی رقیق نشود، خطر آسیب دائمی به کابینت های چوبی خود را خواهید داشت. زمانی که سرکه رقیق شده روی سطوح فلزی مانند اجاق گاز، مایکروویو، کتری چای و قابلمه و تابه استفاده شود، می تواند یک عامل تمیز کننده موثر باشد. اما نباید روی چوب استفاده شود.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | green kitchen cabinets min

 

از جوش شیرین برای نوسازی کابینت آشپزخانه استفاده نکنید

جوش شیرین یک ترکیب قلیایی با سطح pH بین 8 تا 9 است. برای چوب خورنده است و فقط باید روی سطوحی مانند سرامیک و چینی مانند کاشی های حمام، وان حمام و کاسه توالت استفاده شود. مانند سرکه، زمانی که جوش شیرین رقیق شود، بسیاری از ویژگی های خورنده خود را از دست می دهد. اما همچنان برای چوب بسیار خورنده خواهد بود و موثرتر از روغن آرنج و صابون ظرفشویی نخواهد بود.

 

از روغن زیتون در نوسازی کابینت آشپزخانه استفاده نکنید

وقتی نوبت به درمان‌های خانگی می‌رسد، به نظر می‌رسد روغن زیتون همیشه در لیست قرار می‌گیرد. روغن زیتون به عنوان یک پاک کننده، اصلا موثر نیست. این روغنی است که خشک نمی‌شود، به این معنی که لایه‌ای از خود به جای می‌گذارد که احتمالا گرد و غبار و کثیفی را به خود جذب می‌کند و تمیز کردن کابینت‌های شما را در جاده دشوارتر می‌کند. برخی ادعا می کنند که روغن زیتون چوب را دوباره پر می کند و درخشندگی خوبی به آن می بخشد. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد روغن زیتون دارای ویژگی های دوباره پر کردن است. و درخشش حاصل از باقیمانده روغن است که همیشه در طول زمان خراب می شود و بوی نامطبوعی متصاعد می شود.

 

پیشنهاد نویسنده: کامل ترین راهنمای فارسی تمیز کردن انواع کابینت!

 

اهمیت شستشو و خشک کردن در نوسازی کابینت آشپزخانه

اگر از هر نوع ماده شوینده ای (حتی صابون ظرفشویی) استفاده می کنید، باید سطح کابینت چوبی را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید. هر بقایای باقی مانده به طور بالقوه می تواند یک لایه ناخوشایند ایجاد کند یا می تواند یک واکنش شیمیایی با چوب ایجاد کند که به طور بالقوه می تواند منجر به از دست دادن یا تغییر رنگ شود. پس از شستشوی چوب از هرگونه ماده تمیزکننده، باید مطمئن شوید که سطح کاملاً خشک شده است. وجود آب بر روی یک سطح ارگانیک مانند چوب می تواند به سرعت به یک مکان جذاب برای رشد قارچ و باکتری تبدیل شود.

نوسازی کابینت آشپزخانه

علاوه بر این، آب می‌تواند باعث انبساط چوب شود که منجر به تغییر شکل، خرد شدن و ترک خوردن شود. اطمینان حاصل کنید که پس از اتمام تمیز کردن، سطح را با یک پارچه خشک پاک کنید. برای خشک کردن کابینت چوبی آشپزخانه خود از هوای گرم استفاده نکنید. این کار چوب را بسیار بیشتر از حد مورد نیاز خشک می کند و به طور بالقوه منجر به جمع شدن الیاف چوب و در نتیجه ایجاد ترک و خرد شدن می شود.

 

نحوه تمیز کردن کابینت لمینت

تمیز کردن کابینت ملامینه راحت تر از کابینت های چوبی است. با این حال، چربی و رسوبات مواد غذایی نیز راحت تر می توانند کابینت لمینت را کثیف کنند. بنابراین، در حالی که کابینت های لمینت ممکن است راحت تر از همتایان چوبی خود تمیز شوند، ممکن است نیاز به توجه بیشتر، هرچند سریع، داشته باشند.

 

نوسازی کابینت آشپزخانه

گرد و غبار تمایل دارد به همه سطوح بچسبد – به خصوص کابینت های لمینت. برای حذف گرد و غبار، از یک پارچه یا گردگیر بدون پرز استفاده کنید و از بالا به پایین کار کنید. گوشه ها را فراموش نکنید، که به ویژه در جمع آوری گرد و غبار خوب هستند.

 

نوسازی کابینت آشپزخانه با صابون

مانند کابینت های چوبی، برای پاک کردن کثیفی و چربی کابینت لمینت آشپزخانه خود، نیازی به استفاده از محصولات پاک کننده ساینده مانند سرکه یا جوش شیرین ندارید. مقداری صابون ظرفشویی در آب گرم که با دوز مناسبی از گریس آرنج استفاده می شود باید بیش از اندازه کافی باشد. تمیز کردن دستگیره ها و لولاها را فراموش نکنید.

پس از پایان تمیز کردن با مواد شوینده، سطوح را با یک پارچه تمیز و آب گرم بشویید. آب گرم خیلی سریعتر از آب سرد یا با دمای اتاق تبخیر می شود. و هر چه کابینت شما کمتر در معرض آب قرار بگیرد، بهتر است. بلافاصله پس از اینکه مواد شوینده یا پاک کننده را از روی کابینت های خود شستید، می خواهید آنها را با یک پارچه خشک پاک کنید. سطوح لمینتی که برای مدت طولانی در معرض آب قرار می گیرند، تمایل به تاب برداشتن و ترک دارند.

 

از مصرف سرکه یا جوش شیرین خودداری کنید

برخلاف بسیاری از مقالاتی که در وب منتشر می شود، سرکه سفید و جوش شیرین مواد تمیزکننده ضعیفی برای کابینت آشپزخانه، چوب یا لمینت هستند. سرکه سفید در تمیز کردن تجمع صابون و رسوبات معدنی موثر است، که بعید است مشکلی در کابینت آشپزخانه ایجاد شود. اما سرکه سفید و جوش شیرین ساینده هستند و بیشتر ضرر دارند تا مفید. جوش شیرین به سطح می‌چسبد و اگر کاملاً شسته و تمیز نشود، لایه‌ای سفید کم رنگ باقی می‌ماند و درخششی که کابینت‌های شما ممکن است داشته باشند را از بین می‌برد.

 

از ابزار ساینده خودداری کنید

ابزارهایی مانند پد تمیز کردن، پشم فولادی یا برس های سیمی بهتر است روی سطوح فلزی مانند ظروف آشپزخانه – قابلمه و تابه استفاده شوند. هنگامی که برای تمیز کردن یک سطح صاف – چوب یا لمینت – استفاده می شود، همیشه خراش هایی را پشت سر می گذارند. کابینت های لمینت بهتر است با یک پارچه نرم مرطوب یا میکروفیبر تمیز شوند.

برای لکه‌های چربی، روغن یا مواد غذایی که برای مدت طولانی بدون مراقبت رها شده‌اند، روغن ساده آرنج و صابون ظرف ملایم ممکن است برای از بین بردن آنها کافی نباشند. شما باید به سمت محصولات تمیز کننده تهاجمی تر بروید. فقط بعد از اینکه گزینه روغن آرنج و صابون ظرفشویی را تمام کردید از محصولات پاک کننده تهاجمی تر استفاده کنید. محصولات تمیزکننده تهاجمی احتمالاً به کابینت شما آسیب وارد می کنند. و شانس ایجاد آسیب تنها با استفاده مکرر افزایش می یابد. اگر متوجه شدید که باید از یک محصول تمیزکننده تهاجمی‌تر استفاده کنید، در ابتدا با یک محصول کمی تهاجمی‌تر شروع کنید و در صورت نیاز راه خود را ادامه دهید. pH ایده‌آل محصول تمیزکننده‌ای که می‌خواهید استفاده کنید در محدوده 6 تا 8 قرار می‌گیرد. هر چیزی بالاتر یا پایین‌تر فقط در صورتی استفاده شود که تمام گزینه‌های دیگر تمام شده باشند.

 

مطلب پیشنهادی ویژه: عوامل موثر بر کیفیت کابینت آشپزخانه!

 

برای لکه های چربی سرسخت، بسیاری از صاحبان خانه ها رقیق کردن سرکه سفید را توصیه می کنند. در حالی که این می تواند موثر باشد، می تواند برای سطح لمینت شما نیز مضر باشد. اگر تمام گزینه های دیگر را تمام کرده اید و تصمیم به رفتن به این مسیر دارید، با رقیق کردن شدید سرکه شروع کنید و فقط در صورت نیاز رقت را کاهش دهید. هنگام استفاده از مواد شوینده تهاجمی، باید توجه بیشتری به شستشوی آنها از سطوح کابینت خود داشته باشید. و فراموش نکنید که با یک پارچه تمیز و بدون پرز خشک کنید.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | refinishing kitchen cabinets process white cupboards min

ذخایر گریس آرنج خود را تمام کرده اید. شما حتی با پاک کننده های تهاجمی تری مانند سرکه سفید یا محصولات پاک کننده تجاری قدرتمند آزمایش کرده اید. و با این حال، کابینت های شما هنوز کسل کننده، کثیف یا به سادگی ناخوشایند به نظر می رسند. همه امیدها از بین نرفته است، هنوز مراحلی وجود دارد که می توانید برای اینکه به آشپزخانه قدیمی خود ظاهری جدید و تمیز بدهید، بردارید. و مراحل لزوماً پیچیده یا بیش از حد پرهزینه نیستند.

 

نوسازی کابینت آشپزخانه

می‌توانید جعبه‌های کابینت موجود خود را نگه دارید و طرح‌بندی آشنای آشپزخانه خود را حفظ کنید و در عین حال آن را کاملاً جدید جلوه دهید. با بازسازی کابینت، می توانید ظاهری “آشپزخانه جدید” بدون برچسب قیمت “آشپزخانه جدید” ایجاد کنید. بازسازی کابینت شامل برداشتن درها و جلوی کشوهای موجود و جایگزینی آنها با درهای جدید است. جعبه‌های کابینت موجود آماده شده‌اند و روکش یا پوسته جدیدی روی قسمت‌های رو به بیرون جعبه‌ها اعمال می‌شود تا با درها و جلوی کشوهای جدید مطابقت داشته باشد.

 

نوسازی کابینت آشپزخانه یا استخدام یک حرفه ای؟

نوسازی کابینت آشپزخانه، زمانی که به درستی انجام شود، نیازمند نگاه دقیق به جزئیات و دانش جامع از ابزار و مواد مناسب است. علاوه بر این، بسیاری از ابزارهای مورد نیاز ممکن است گران باشند و در صورت عدم استفاده صحیح، هم به شما و هم به کابینت‌هایتان آسیب بزنند. حتی کسانی که در زمینه نجاری با تجربه هستند، می توانند از استخدام یک بازسازی کننده کابینت حرفه ای – حرفه ای که به بهترین ابزار، دانش اندازه گیری و دسترسی به بهترین محصولات دسترسی دارند، بهره مند شوند. برای کسانی که در نجاری تجربه ندارند، انجام کار روکش کابینت توسط خودتان قطعا توصیه نمی شود. ابزارهای لازم برای استفاده مؤثر و ایمن نیاز به مهارت و دانش خاصی دارند. اکثر کارهای بازسازی کابینت را می توان در کمتر از دو روز (حداکثر چهار روز برای یک آشپزخانه به خصوص بزرگ) انجام داد. شما می توانید برای پروژه بازسازی کابینت خود یک پیشنهاد رایگان از Kitchen Tune-Up درخواست کنید.

 

دریافت خدمات و مشاوره نوسازی کابینت آشپزخانه!

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات نوسازی کابینت آشپزخانه و ساخت کابینت را انجام می دهند به شما داده می شود تا خرید کابینت آشپزخانه باکیفیت بالا و نوسازی کابینت آشپزخانه را به بهترین نحو و از بهترین شرکت کابینت انجام دهید. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

اگر رنگ کابینت های موجود درست انتخاب شده و کابینت هایتان خوش ساخت و فرم خوبی داشته و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت های پولیشی می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید. همچنین کار کابینت تنها به ساخت کابینت ختم نمی شود و شما می تواند هر مدل تخت خوابی در هر اندازه و ساختاری را سفارش دهید تا با قیمت منطقی و بهترین کیفیت به دستتان برسد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Makeover min

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم با کابینت آشپزخانه باکیفیت بالا داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

ظاهر آشپزخانه بستگی زیادی به اتمام انتخابی کابینت ها دارد. اگر می خواهید ظاهری طبیعی ایجاد کنید، بهترین گزینه چوب جامد است. شما می توانید از چوب جامد که تمام شده، لکه دار یا رنگ شده باشد استفاده کنید. اگر می خواهید جلوه ای تزئینی ایجاد کنید، پس می توانید تزئینات جرئی مانند پریشانی، لعاب یا خراش را انتخاب کنید. اگر می خواهید کابینت هایی داشته باشید که به راحتی تمیز شوند، باید کابینت های سبک تری انتخاب کنید. آن ها در پنهان کردن آلودگی بهتر از رنگهای تیره هستند.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض کابینت آشپزخانه به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.