رنگ سال 2023 چیست؟

رنگ سال 2023 چیست؟

رنگ سال 2023 چیست و چگونه انتخاب می‌شود؟

شرکت پنتون (Pantone LLC) کمپانی صاحب نام برای تولیدکنندگان و فعالان در صنعت چاپ، طراحی گرافیک، مد و فشن، دکوراسیون، طراحی محصول و … است که به عنوان موسسه اعلام کننده‌ی رنگ سال در جهان هم شناخته می شود و مقر آن در نیوجرسی است. لورنس هربرت، فارغ التحصیل رشته شیمی دانشگاه هوفسترا در سال ۱۹۶۳ شرکت «ام اند جی لوین» را از برادران «لوین» خریداری و به نام موسسه «پنتون» ثبت کرد. پنتون به معنیِ «همه رنگ‌ها» است.

موسسه رنگ پنتون (Pantone) واحد تجاری در پنتون است که برترین رنگ‌های فصلی را برجسته می‌کند، رنگ سال را پنتون انتخاب می‌کند و روند رنگ‌های جهانی را پیش‌بینی می‌کند. از طریق پیش بینی‌های روند فصلی، روان شناسی رنگ‌ها و مشاوره رنگ، موسسه رنگ پنتون با برندهای جهانی همکاری می‌کند تا به طور موثر از قدرت، روانشناسی و احساسات رنگ در استراتژی طراحی خود استفاده کنند. امسال این شرکت رنگی از خانواده قرمز را با نام ویوا مگنتو به عنوان رنگ سال 2023 انتخاب کرده است. این رنگ قرمز آتشین مایل به زرشکی به رنگ گل رز قرمز است.

 

به مطالب ترند روز علاقه دارید؟ این نوشته‌ها را هم بخوانید!

 

 

دلیل انتخاب رنگ سال 2023 چیست؟

درست مانند رنگ سال 2022، امسال رنگی برای ایجاد اشتیاق بیشتر به زندگی است و انرژی زیادی دارد. قرمز پرشین یا ویوا مگنتا رنگی بین قرمز و آبی است که هیچ طول موجی ندارد و از ترکیب دو رنگ اصلی پدید می‌آید، درواقع این رنگ نه ارگانیک است و نه مصنوعی. بعد از دو سال که پنتون رنگ بنفش و خاکستری و زرد را به عنوان رنگ سال مشخص کرده بود، حال زمان آن فرا رسیده بود تا به سراغ رنگی جسورانی از خانواده قرمز برود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | old street n1 victorian mill conversion increation img 2ad1da910330338d 14 2210 1 a8ea2d6

انتخاب رنگ سال نیاز به بررسی دقیق و تجزیه و تحلیل دارد. برای رسیدن به انتخاب هر ساله، کارشناسان رنگ شرکت پنتون، مطالعات بسیاری درباره تأثیرات جدید رنگ‌ها در جهان انجام می‌دهند. به گفته کمپانی پنتون برای رسیدن به انتخاب رنگ سال هر ساله، کارشناسان رنگ شرکت پنتون، جهان را به دنبال تأثیرات جدید رنگ مطالعه می‌کنند. این می‌تواند شامل صنعت سرگرمی و فیلم‌های در حال تولید، مجموعه‌های هنری مسافرتی و هنرمندان جدید، مد و لباس، تمام زمینه‌های طراحی، مقاصد محبوب مسافرت و همچنین لایف استایل‌های جدید باشد.

 

چه کسی رنگ سال را تعیین می‌کند؟

پنتون یا پانتون (Pantone) نام شرکتی است که منبع معتبر و مشهور جهانی در زمینه رنگ است. بیش از ۴۰ سال است که پنتون با محصول ات، خدمات و تکنولوژی خود الهام بخش متخصصین طراحی در شناسایی رنگ‌ها و ایجاد خلاقیت است و از ۲۰۰۰ به عنوان تعیین کننده غیررسمی رنگ سال، شهرت جهانی دارد.

این شرکت بیشتر به دلیل سیستم تطبیق پنتون (PMS) شناخته شده است، یک فضای رنگی اختصاصی که در صنایع مختلف، به ویژه طراحی گرافیک، طراحی مد، طراحی محصول، چاپ و تولید و پشتیبانی از سیستم‌های مدیریت رنگ از طراحی تا تولید استفاده می‌شود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | pantone color of year 2022 console 1221

فرمت‌های فیزیکی و دیجیتالی، در میان مواد روکش دار و بدون پوشش، پنبه ای، پلی استر، نایلون و پلاستیک تولید شده اند. روح طبیعت بر اتصال مجدد ما به طبیعت تمرکز می‌کند و از ما می‌خواهد که تأثیر طبیعت را بر طراحی در نظر بگیریم زیرا تأثیرات خیانت ما به محیط طبیعی توسط همه گیری جهانی تسکین یافته است.

 

خصوصیات رنگ سال 2023 چیست؟

امسال رنگ سال 2023 Viva Magenta (قرمز آتشین مایل به زرشکی به رنگ گل رز) یا «قرمز پرشین» انتخاب شده است. این رنگ در مجموعه پنتون برگرفته از «رنگ قرمز خاک خلیج فارس» است و در واقع طیف خاصی از رنگ سرخابی است.

رنگ منحصر به فرد Viva Magenta شجاعانه و بدون هیچ تهاجمی بر هر چیزی چیره می‌شود. ویوا مگنتو با رویکرد مشت در دستکش مخملی است که نوید دهنده آینده‌‌ای روشن برای جهانیان است. رنگ 2023 ویوا مگنتو رنگی قدرتمند و قرمز متحرکی است که روح سرکش خود را بدون هیچ محدودیتی ابراز کرده و از هر کسی که شور زندگی و روحیه‌‌ای سرکش در سر دارد، استقبال می‌کند.

قرمز مایل به زرشکی تعادلی بین گرم و سرد را ایجاد کرده و رنگی ترکیبی است که به راحتی دنیای چند بعدی ما (فیزیکی و مجازی) را در بر می‌گیرد. چیزی که می‌تواند چشم انداز جدیدی را به ما ارائه دهد و قدرت را به روشی قاطعانه و نه تهاجمی منتقل می‌کند؛ رنگی با نشاط که سیگنال جدیدی از قدرت را نشان می‌دهد.

رنگ سال 2023

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.