رنگ سال ۱۴۰۲ چیست؟

رنگ سال ۱۴۰۲ چیست؟

رنگ سال ۱۴۰۲ معرفی شد

همه‌ی ما کم و بیش شنیده‌ایم که در روانشناسی رنگ‌ها، هر رنگ مظهر و نماد چیزی است؛ رنگ‌ها تاثیر مستقیمی روی روحیه‌ی انسان می‌گذارند و این اثر بخشی اثبات شده است. رنگ سال ۱۴۰۲ هم نماد شجاعت است و نترس بودن را به افراد القا می‌کند. اگرچه شاید سلیقه‌ها باعث تفاوت معنای درک شده از یک رنگ شوند اما مرجع جهانی رنگ، ویوا مجنتا را منبع انرژی، شور و نشاط می‌بیند. بیایید با این رنگ زیبا بیشتر آشنا شویم!

 

می‌خواهید درمورد رنگ سال بیشتر بدانید؟ این نوشته‌ها را هم بخوانید!

 

 

رنگ سال ۱۴۰۲ رنگ چه چیزی است؟

Viva Magenta برگرفته از طبیعت است؛ متخصصان پنتون در انتخاب این رنگ، تمایل فزاینده‌ی مردم به نگهداری گل و گیاه در خانه را هم مد نظر داشته‌اند. این شرکت باور دارد پایان بیماری همه‌گیر و خطرناک کرونا بار دیگر فرصتی را به وجود آورده تا انسان با طبیعت آشتی کرده و به سرزندگی و حیات اهمیت بیشتری بدهد.

این رنگ همچنین یک کشش قدرتمند بین انسان و طبیعیت به وجود می‌آورد و به او یادآور می‌شود که زندگی همچنان در جریان است و باید امیدوار بود و از این نعمت بزرگ به خوبی مراقبت کرد. امید است با حس و حالی که این رنگ در ذهن و وجود انسان ایجاد می‌کند، او به این آگاهی برسد که باید رابطه‌ی بهتری با طبیعت ایجاد کرده و به خوبی از آن مراقبت کند.

رنگ سال 2023

رنگ‌های انتخابی سال پنتون بر توسعه‌ی محصول و تصمیمات خرید در انواع صنایع از جمله مد، طراحی صنعتی و بسته‌بندی محصول تأثیر می‌گذارند و از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای نیز برخوردار هستند. ویوا مجنتا هم به عنوان رنگ سال ۱۴۰۲، قرار است قدرت، نشاط، سرزندگی، امید به زندگی، حس طبیعت دوستی و ایجاد تعادل بین زندگی دیجیتالی و طبیعی را با ورود به صنایع مختلف در سال ۱۴۰۲ در ما زنده کند.

برخی از افراد معتقد هستند رنگ قرمز به آن شکل خاصی که ویوا مجنتا توصیف می‌کند، از لحاظ فنی نباید وجود داشته باشد چرا که هیچ طول موجی مطابق با آن یافت نشده است. اما در کتاب تطبیق رنگ‌های پنتون، از این رنگ به عنوان تناژ قرمز و زرشکی ظریفی که تعادلی بین رنگ گرم و سرد ارائه می‌دهد یاد شده است.

 

رنگ سال ۱۴۰۲ بر چه اساسی انتخاب شده است؟

حتما برای شما این سوال پیش آمده است که رنگ سال چیست و با چه معیارهایی مشخص می‌شود. شرکت های مختلفی در آغاز سال میلادی یک رنگ را به عنوان رنگ سال انتخاب می‌کنند. اما در بین تمام این موسسات، رنگ معرفی شده توسط موسسه پنتون به عنوان مبنایی در صنعت مد شناخته می‌شود. موسسه پنتون برای معرفی رنگ سال از چندین متخصص کمک می‌گیرد. آنها معمولا با بررسی رنگ سال های مختلف در مورد رنگ سال جدید تصمیم می‌گیرند. Viva Magenta نیز بر همین اساس به عنوان رنگ سال ۱۴۰۲ انتخاب شده است.

بد نیست بدانید در این تصمیم گیری جنبه های مختلفی در نظر گرفته می‌شود. وضعیت روانی و اقتصادی جامعه، شبکه های اجتماعی و حتی سیاست جزو مواردی است که در تعیین رنگ سال، موثر خواهد بود. رنگ سال ۱۴۰۲ قرار است شادی و نشاط از دست رفته را به جامعه بازگرداند. علاوه بر این، با نگاهی بر طبیعت و اوضاع کنونی جامعه جهانی، اقتدار از دست رفته را به یاد بشریت بیاورد. استفاده از این رنگ در استایل روزمره می‌تواند احساس شادی و رضایت را در شما بیدار کند.

رنگ سال 1402

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درمورد رنگ سال ۱۴۰۲ داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس گرفته، از مشاوره واتساپی استفاده کرده یا از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید!

 

   

   

   

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: ۱ میانگین: ۵]

  دیدگاهتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.