از بین بردن پوسیدگی در کابینت روکش چوب

از بین بردن پوسیدگی در کابینت روکش چوب

راه های از بین بردن پوسیدگی در کابینت روکش چوب

کابینت های آشپزخانه به مرور زمان دچار تغییرات و آسیب‌دیدگی‌های می‌شوند که اگر از آنها مراقبت نکنیم ممکن است در کوتاه مدت این اتفاق برایشان بیفتد. برخی از مواردی که برای کابینت ها پیش می آید عبارتنداز: پوسیدگی؛ وجود خط و خش و موارد دیگر که باید به آنها رسیدگی کنید.

به دلیل اینکه کابینت‌ها اصلی ترین تجهیزات در آشپزخانه به حساب می آیند و باید آنها را به خوبی نگهداری کنید این کار باعث می شود که زمان زیادی از آنها استفاده کنید و دیگر نیاز به تعویض و بازسازی آنها نداشته باشید. اما در این محتوا قصد داریم تا در خصوص راهکارهایی برای ترمیم کابینت‌های چوبی در اختیار شما قرار دهیم تا اگر مشکلی برای کابینت های آشپزخانه تان پیش آمده است بتوانید آن ها را برطرف کنید.

 

رفع پوسیدگی در کابینت روکش چوب

هزینه تعویض کابینت ها

هزینه برای کابینت ها و تهیه آنها یکی از مواردی است که مد نظر اغلب افراد قرار دارد. بهترین راهکاری که می‌توان برای بازسازی کابینت انجام داد این است که کارهایی را که در حد معمول هستند و خودمان می‌توانیم آن را انجام دهیم مطالعه کنید و کابینت‌ها را مطابق آن را تعمیر کنیم.

کابینت چوب

کابینت چوب

اگر بخواهید کابینت‌ها را به طور کل تعویض نمایید قطعاً باید هزینه بسیاری برای آن پرداخت کنید به دلیل اینکه کابینت های چوبی از دل طبیعت ساخته می شوند و به عنوان یک متریال با اصالت در بازار وجود دارند. برای همین ساخت و پرداخت این کابینت ها کاری زمان بر و هزینه بردار است و در نهایت فروش آن هم با قیمت بسیار بالایی در بازار عرضه می گردد.

البته این موضوع را هم باید در نظر داشته باشید که به اصطلاح «هر چقدر پول دهید همان‌قدر آش می خورید».

کیفیت و دوام کابینت های چوبی بسیار بالا هستند اما فقط باید دقت داشته باشید که آنها را در مجاورت با آب و رطوبت قرار ندهید به دلیل اینکه باعث می‌شود سطح آنها به مرور زمان متورم شود و چهره اولیه خود را از دست بدهند.

 

از بین بردن پوسیدگی در کابینت: علت متورم شدن کابینت ها چیست؟

برای اینکه رنگ کابینت آشپزخانه دوام داشته باشد باید به روی ورق های ام دی اف را لایه‌ای از پلاستیک بکشیم تا آب و رطوبت به درون آن نفوذ نکند به دلیل اینکه بافت داخلی آن دچار آسیب دیدگی می شود. بیشتر افراد که مراقب کابینت هستند در برابر بخار آب قرار نگیرند می‌دانند که زمان زیادی کابینت های خود را در اختیار خواهند داشت به دلیل اینکه در نگهداری آن کوشا بوده اند.

رفع پوسیدگی کابینت چوب

رفع پوسیدگی کابینت چوب

بخاری که از پخت و پز ناشی می شود و در فضای آشپزخانه وجود دارد می‌تواند به داخل خرده‌های چوب نفوذ کند و سطح آنها را متورم کند.

همچنین اگر اتصالاتی که در کابینت وجود دارد به درستی صورت نگیرد راه دیگری برای نفوذ بخار و رطوبت می باشد.

تورم در لبه های کابینت هم از مواردی است که در تعمیر کابینت های باد کرده باید آن را مد نظر داشته باشید.

اول اینکه اگر به کابینت سازان و کارشناسان این حرفه ای مراجعه کنید به راحتی می‌توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند و نگاه ویژه ای به کابینت های آسیب‌دیده داشته باشند.

 

ساده ترین راه برای تعمیر کابینت های باد کرده به شرح زیر است.

در کابینت هایی که متورم می‌شوند لایه آنها شروع به بلند شدن و جدا شدن می‌کند. در این حالت بهتر است که رنگ رویه کابینت را از بدنه جدا کنید و برای کاهش هزینه بهتر است اقدام به ترمیم سطح ام‌دی‌اف نمایید. هنگامی که سمباده کاری را انجام داده اید می توانید رنگ جدیدی را بر روی آن اجرا کنید. در مرحله آخر هم برای اینکه آب درون آن نفوذ نکند بهتر است از برچسب های پلاستیکی برای سطح کابینت استفاده کنید.

 

تعمیر کابینت باد کرده

هنگامی که مشاهده کردید کابینت شما دچار تورم زیادی شده است بهتر است سنباده زنی آن را شروع کنید. دستگاه های سنباده زنی می توانند تورم وآسیب دیدگی ها را برطرف کنند و تورم های شدید را از بین ببرند. کابینت ساز را در این مرحله می توانید با خبر کنید تا بتواند با دستگاه‌های پیشرفته که دارد در زمان کوتاهی آسیب دیدگی را تغییر دهد و تعمیر نماید. در مرحله پایانی می‌توانید روی آن را بتونه کنید و قسمت های خالی که بر روی کابینت و درب آن ایجاد شده است را به وسیله بتونه پر نمایید.

 

رنگ آمیزی و تعمیر کابینت های باد کرده

هنگامی که بدنه کابینت دچار پوسیدگی می شود امکان ترمیم آن وجود دارد. برای همین در کابینت زیر سینک ظرفشویی به دلیل اینکه آب و رطوبت وجود دارد ممکن است این مشکلات به وجود بیاید. بهتر است رنگ آمیزی کابینت ها را متناسب با ظاهر قسمت‌های دیگر آشپزخانه انجام دهید.

دکوراسیون آشپزخانه به دلیل اینکه باید با دقت کافی انجام شود هنگام بازسازی و تعمیرات هم به استفاده از استاندارد رنگ ها باید دقت داشته باشید.

برای رنگ آمیزی می‌توان با اسپری های رنگ پاش صفحه کابینت را رنگ آمیزی کرد و نکته مهم این است که باید اجازه دهید تا کابینت ها پس از رنگ آمیزی خشک شوند و سپس درب آنها را متصل کنید.

 

خودتان تعمیر کابینت ها را انجام دهید

استفاده از این راهکارها بسیار ساده است و شما خودتان هم می‌توانید این کارها را انجام دهید.

اگر سطح کابینت های چوبی تا خراش برداشته است می‌توانید روی آن خراش ها و شکاف های کوچک را به وسیله گردو و به سادگی درون شکاف را پوشش دهید و در نهایت روی آن را با سمباده صاف کنید. این کار باعث می‌شود که صفحه اصلی کابینت پر شود و در نهایت به وسیله رنگ آمیزی روی آن رنگ آمیزی شود و چهره جدیدی را به خود اختصاص دهد.

راهکار دیگری که می‌تواند شکاف‌های کابینت های چوبی را پر کند به وسیله مداد چشم در لوازم آرایش می باشد که درون این شکاف را پر کنید و در نهایت ادامه راهکارهایی که گفته شد را روی آن اجرا نمایید.

البته که اگر از ابتدا کابینت های ود را با دقت نگهداری کنید دیگر نیاز نیست این راهکارها را انجام دهید اما برخی مستاجر هستند و از خانه ای به خانه دیگر منتقل می شوند و برای همین ترجیح می دهند که خانه را در حد نرمال تعمیر کنند که در آن احساس رضایت داشته باشند.

 

پیشنهاد نویسنده: قیمت کابینت روکش چوب

 

مراحل رفع خراش کابینت ام دی اف

1. برای رفع خراش کابینت ام دی اف یک سطح خشک آماده کنید ، آن را از گرد و غبار تمیز کنید. دومی به ویژه مهم است ، زیرا گرد و غبار به روغن می چسبد و پس از خشک شدن قابل مشاهده است.
2. مخلوط را با دقت روی خراش بمالید ، در حالی که اطراف را کمی صیقل دهید.
3. حداقل یک روز بگذارید خشک شود.
4. در آخر آسیاب می کنیم.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | carapiny na mebeli 523x369 min

راه دوم رفع خراش کابینت ام دی اف

محصولات با کارایی بالا برای رنگ آمیزی سطوح موجود است. این یک لمس مبلمان و نشانگرهای خاص است. آنها عمدتا از مینای اکریلیک بادوام استفاده می کنند.

1. نزدیک ترین رنگ به پایه را انتخاب کنید.
2. ما سطح را آماده می کنیم ، گرد و غبار را پاک می کنیم ، ذرات چوب را حذف می کنیم.
3. رنگ را هم بزنید / تکان دهید.
4. ما مطابق دستورالعمل سازنده محصول را اعمال می کنیم. اطمینان حاصل کنید که رنگ به طور کامل تمام مناطق آسیب دیده را پوشش می دهد.
5. مینای اضافی را با دستمال جدا کنید.
6. پس از خشک شدن ، پاک کنید ، سطح را تراز کنید.
در یک خراش طولانی ، به ویژه عبور از جهت اصلی الیاف در یک زاویه مناسب ، ارزش افزودن بافت چوبی را دارد. می توانید آن را با رنگ روغن رنگ آمیزی کنید ، یا یک قلم بازگرداننده یا نوک نمدی دیگر بگیرید – به طوری که با رنگ حلقه های چوب تیره مطابقت داشته باشد.

به لطف ساختار درخت ، خراش نقاشی شده به خوبی پنهان می شود. پس از همه ، بافت چوبی شامل رگه ها و الیاف مواد است. پس از تراز رنگ ، خط دیگری که خراش اضافه کرده است تقریباً نامرئی خواهد بود.

 

خراش های سطحی را بردارید

در اینجا ما نه تنها نیاز به نقاشی طرح داریم. برای صاف کردن سطح ، باید یک خراش را پر کنید ، و موم برای این کار مناسب است. به طور طبیعی ، مخصوص مبلمان – به طوری که در روشن ترین سایه پایه رنگ آمیزی شود. رنگ مورد نظر را می توان با مخلوط کردن قطعات مداد مومی مختلف ایجاد کرد. موم همچنین منطقه آسیب دیده را در برابر آب محافظت می کند.

1. ما محل تعمیر را از ذرات شکننده چوب و گرد و غبار تمیز می کنیم.
2. خط خش را با قلم مینای دندان نوک بزنید.
3. ما اضافی را با یک دستمال پاک می کنیم.
4. کمی موم را با یک کاردک نرم جدا کنید و برش را براق کنید.
5. برای یک ضربه دقیق در رنگ ، منطقه را با موم سایه های مورد نظر رنگ کنید.
6. مقدار اضافی با یک کفگیر پلاستیکی سخت تر یا یک رنده برداشته می شود (البته درشت نباشد تا به چیزی آسیب نرساند).
7. موم بافت نرم دارد و پس از آسیاب شدن هاله می ماند. برای پنهان کردن این ، یک اسپری یا لاک تسطیح کننده با درجه براق مورد نظر بمالید.
8. پس از خشک شدن لاک ، ما به نتیجه نگاه می کنیم و به میزان مناسب ، آن را با دقت خرد می کنیم تا جلوه مات پیدا کند ، یا آن را صیقل می دهیم.

حالا خط و خش های عمیق را بردارید

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | ddcc5cc9b28f6f8824f6d7271d5ab7ef min

خش های عمیق مبلمان با موم سخت پر می شود. و آسیب های روی زمین با موم فوق العاده سخت بسته می شود – به طوری که می تواند تمام بارها را تحمل کند. چنین ماده ای دیگر نمی تواند مالیده شود ، باید ذوب شود. برای این کار می توانید از لحیم کاری یا دستگاه ذوب کننده موم مخصوص استفاده کنید. اندازه آنها جمع و جور است ، دارای یک تیغه نوک مناسب برای کارهای خوب و قابلیت تنظیم دمای گرمایش است. دومی مهم است ، زیرا موم بیش از حد گرم می تواند رنگ را تغییر دهد.

1. در ابتدا ، لبه ها را صاف کنید ، تراشه های بیرون زده و تکه های چوب را بردارید. ما آن را از گرد و غبار ، چربی زدایی تمیز می کنیم.
2. داخل خراش ها را با یک قلم روتوش نوک رنگ کنید.
3. برای به دست آوردن رنگ دلخواه ، از یک ذوب کننده برای برداشتن قطعات موم – از روشن تا تیره استفاده کنید. نرم شده (چکه نمی کند!) مواد به داخل حفره ها وارد می شوند. ممکن است لازم باشد موم را چندین بار با یک کاردک فشار دهید تا تمام منافذ را اشغال کند.
4. ما منتظر انجماد هستیم ، اضافی را حذف کنید.
5. پوشش را بازیابی کنید – بافت درخت را طوری بکشید که با آنچه در اطراف است مطابقت داشته باشد. برای انجام این کار ، یک تورفتگی کوچک را در یک تکه با یک کاردک بگذارید و آنها را با موم رنگهای دلخواه پر کنید.
6. موم را تراز کنید ، سطح را با مواد سنگ زنی تمیز کنید.
7. برای محافظت از ناحیه تعمیر شده ، یک لاک شفاف یا سیلانت به آن بمالید. پس از خشک شدن ، به میزان دلپذیری یا براق بودن آن را صیقل دهید.
نقص ها یا بی نظمی های بزرگ را می توان با چسباندن چوب برطرف کرد. ما آن را مطابق دستورالعمل اعمال می کنیم ، و پس از خشک شدن نیز آن را با یک اسفنج آسیاب سطح می کنیم و لاک می زنیم.

مبلمان زیبا هر فضای داخلی را تزئین می کند و خراش هایی که روی آن ظاهر می شود ظاهر و طراحی کلی اتاق را خراب می کند. اما در صورت استفاده از وسایل موثر و اثبات شده می توان چنین نقایصی را برطرف کرد.

 

می توانید از طریق لینک های زیر پروژه های مربوط به این مقاله را مشاهده کنید:

 

دریافت خدمات و مشاوزه بازسازی کابینت منزل و ساخت کابینت روکش چوب

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات بازسازی کابینت و ساخت کابینت را انجام می دهند به شما داده می شود. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

اگر کابینت های موجود خوش ساخت و فرم خوبی داشته باشند و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید. همچنین کار کابینت تنها به ساخت کابینت ختم نمی شود و شما می تواند هر مدل تخت خوابی در هر اندازه و ساختاری را سفارش دهید تا با قیمت منطقی و بهترین کیفیت به دستتان برسد.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.