کابینت انزو در بازسازی آشپزخانه

کابینت انزو در بازسازی آشپزخانه

آیا کابینت انزو در بازسازی آشپزخانه توصیه می‌شود؟

یکی از محبوب‌ترین کابینت‌های چند سال اخیر بازار ایران برای نوسازی‌ها، کابینت انزو در بازسازی آشپزخانه بوده است. متریال اصلی کابینت انزو ام دی اف است. ضخامت قطر درب این مدل کابینت بیست و پنج میلیمتر است که باعث بالاتر رفتن استحکام و البته وزن کابینت و سخت‌‌تر شدن پروسه نصب آن می‌شود. علت ضخامت بیشتر کابینت انزو به دلیل عمق زیاد حکاکی‌ها و ابزارهایی است که به وسیله دستگاه سی‌ان‌سی ایجاد می‌شود. سنگینی وزن درب‌ها در این سبک باعث می‌شود تا از یراق آلات بلوم و فانتونی در آن استفاده شود که تحمل وزن بیشتری دارد. با همه‌ی این مزایا، طبیعی‌ست که متقاضیان این نوع از کابینت هم بیشتر باشند و درمورد قیمت تمام شده و همچنین مزایا و معایب کابینت انزو در بازسازی آشپزخانه بپرسند، اگر شما هم به دنبال یک کابینت بادوام و زیبا برای بازسازی آشپزخانه‌ی خود هستید، یا کابینت انزو را می‌شناسید و می‌خواهید از استفاده از کابینت انزو در بازسازی آشپزخانه بیشتر بدانید، این نوشته مخصوص شماست!

 

به اطلاعات بیشتر درمورد کابینت انزو در بازسازی آشپزخانه نیاز دارید؟ این مقالات را هم بخوانید!

 

کابینت انزو در بازسازی آشپزخانه، بهترین انتخاب!

قبل از هر چیز خوب است که با هم مرور کنیم که کابینت انزو، در واقع نوعی کابینت نیست بلکه یک برند ایتالیایی است اما جنس اصلی و بدنه آن از ام دی اف است که طرح دلخواه ما روی آن با استفاده از دستگاه‌‌‌‌‌های خاص انجام‌‌‌‌ می‌شود و سطح آن با روکش‌‌‌‌‌هایی از جنس‌‌‌‌‌های متفاوت روی آن قرار‌‌‌‌ می‌گیرد.

بازسازی اقتصادی آشپزخانه خرید کابینت پلیگلاس خرید کابینت آشپزخانه

ظاهر این کابینت‌‌‌‌‌ها عموما براق است.‌‌‌‌ می‌توان گفت این کابینت نوعی ممبران است. کابینت انزو پولیشی فرورفتگی‌‌‌‌‌ها و برجستگی‌‌‌‌‌ها در این نوع کابینت با استفاده از دستگاه CNC انجام‌‌‌‌ می‌شود و رنگ به کار رفته برای پوشش آن بیشتر پولیشی است. البته از رنگ پلی اورتان نیز استفاده‌‌‌‌ می‌شود اما قیمت و کیفیت رنگ پولیشی بیشتر است.

قیمت تمام شده کابینت انزو

گفتیم که کابینت طرح انزو محصولی ایتالیایی است و در واقع انزو نام برند این شرکت است. در نتیجه محصولاتی که در کشور ما به این اسم فروخته‌ می‌شود الهام گرفته از شرکت انزو است. کابینت طرح انزو در دسته بندی سبک نئوکلاسیک قرار دارد. این مدل کابینت آشپزخانه نوعی کابینت ممبران است که البته به طور تخصصی‌تر و به باور متخصصین گریت کابینت، کابینت انزو تلفیقی از کابینت ممبران و کابینت‌ هایگلاس نیز می‌باشد. کابینت انزو ایتالیا در ضخامت 25 میلیمتر تولید می‌شود و این در حالی است که اصولا ضخامت درب کابینت‌های امروزی 16 میلیمتر است.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | IKEA Kitchen Green and White scaled 1

یکی از معتبرترین شرکت‌های ایرانی سازنده‌ی کابینت انزو در آشپزخانه بزرگ شرکت کابینت گریت است، پروژه‌های مربوط به کابینت انزو در بازسازی آشپزخانه را می‌توانید از این طریق لینک‌های زیر ببینید:

 

 

قیمت طراحی و استفاده از کابینت انزو در بازسازی آشپزخانه

بدون شک مهم‌ترین موضوع، قیمت تمام‌ شده‌ی پروژه کابینت انزو در بازسازی آشپزخانه شما است. محاسبه‌ی قیمت تمام شده کابینت انزو در بازسازی آشپزخانهپیچیدگی‌های بسیاری دارد و روش محاسبه قیمت کابینت انزو در بازسازی آشپزخانه در میان کابینت سازان متفاوت است. قیمت تمام‌ شده‌ی کل پروژه کابینت انزو در بازسازی آشپزخانه شما با توجه به طرح و چیدمان انتخابی محاسبه می‌شود. ما در گریت کابینت قیمت کابینت انزو را به صورت متری حساب می‌کنیم.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | NaiC5MN5cMnfeKKNgs3k83 scaled

کابینت‌های کمدی و نیمه‌کمدی نسبت به دیگر انواع کابینت قیمت بالاتری دارند و به طبع، استفاده بیشتر از آن‌ها قیمت نهایی پروژه شما را بالاتر می‌برد. موارد بسیاری همچون کیفیت ورق ام‌ دی‌ اف مورد استفاده در درب و بدنه کابینت‌ها، یراق‌آلات (لولا، جک، ریل کشوها و پایه کابینت‌ها) و… بر کیفیت و قیمت نهایی کار شما اثرگذار است که متریال مورد استفاده در گریت کابینت، تماماً بالاترین کیفیت ممکن را دارند.

 

راهنمای خرید کابینت انزو در بازسازی آشپزخانه

کابینت آشپزخانه انزو یک محصول لوکس و جدید است که چند سالی است در کشور ما و توسط شرکت‌های مختلف تولید می‌شود. اما هیچکدام از این محصولات توسط برند انزو تولید نمی‌شود و سازندگان و طراحان ایرانی اقدام به ساخت این محصول با همان نام کابینت انزو کرده‌اند. همان‌طور که پیش‌تر هم گفته شد این مدل کابینت آشپزخانه تلفیقی از کابینت ممبران و کابینت‌ هایگلاس نیز هست.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | mark lewis kitchen in new extension 2

شرکت انزو در ایتالیا است و هیچ گونه نمایندگی در کشور ما ندارد. اگر شما قصد خرید کابینت انزو را دارید باید توجه داشته باشید که تولید این محصول بسیار حساس و ظریف است و نیاز به ماشین آلات پیشرفته و مدرن دارد، از این رو پیشنهاد می‌کنیم اگر این مدل کابینت را برای آشپزخانه خود انتخاب کرده‌اید اجرای آن را به شرکت‌های معتبر بسپارید.

 

طراحی و قیمت کابینت انزو در بازسازی آشپزخانه

کابینت طرح انزو کاملاً از MDF ساخته‌‌‌‌ می‌شود در حالی که کابینت سبک کلاسیک اغلب به صورت تمام چوب یا ترکیب چوب و MDF طراحی و تولید‌‌‌‌ می‌شود. به عبارت بهتر بخش زیادی از مبلغی که بابت خرید کابینت سبک انزو پرداخت‌‌‌‌ می‌کنید بابت اُجرت رنگ کاری و هزینه خرید رنگ‌‌‌‌ می‌باشد.

انتخاب کاشی و سرامیک متناسب با نوع آشپزخانه

این سبک از کابینت هم مانند هر کابینت آشپزخانه دیگری مزایا و معایب خاص خود را دارد. شاید بالا بودن قیمت کابینت آشپزخانه انزو یکی از معایب آن باشد. همچنین به دلیل استفاده از رنگ، نظافت و نگهداری آن کمی سخت‌‌‌‌‌‌تر است و باید با دقت بیشتری از مواد شوینده برای پاک کردن سطح کابینت مدل انزو استفاده کرد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | best paint for kitchen cabinets 4686963 hero 01 b125afe7306b40c0945206347493cf4a

از دیگر معایب کابینت طرح انزو سنگین‌‌‌‌‌‌تر بودن درب‌‌‌‌‌ها است که به دلیل استفاده از ورق MDF با ضخامت بیشتر از حد معمول در ساخت درب کابینت انزو است که باعث سنگین شدن وزن سازه و به مرور باعث خرابی لولاها و اتصالات کابینت‌‌‌‌ می‌شود. طولانی‌‌‌‌‌‌تر بودن فرایند ساخت، رنگ آمیزی و نصب کابینت طرح انزو نسبت به کابینت ام دی اف معمولی از دیگر نقاط این مدل کابینت است.

 

مزایا و معایب کابینت انزو در بازسازی آشپزخانه

با شناخت معایب و مزایای کابینت انزو در آشپزخانه بزرگ انتخاب شما برای خرید یک انتخاب آگاهانه است. در واقع مزایای کابینت انزو در بازسازی آشپزخانه بسیار بیشتر از معایب آن است. ضخامت درب کابینت انزو بیست و پنج میلیمتر است که قطر زیاد آن به جهت عمق زیاد ابزارها و حکاکی‌هایی است که روی درب‌ها زده‌ می‌شود. لبه‌های درب‌ها سی ان سی کار شده تا زیبایی هرچه بیشتری را به فضای آشپزخانه القا کند. توجه داشته باشید زیبایی این سبک دکوراسیون آشپزخانه به حکاکی‌ها و ابزاری است که توسط سی ان سی روی درب‌ها زده می‌شود.

کابینت انزو برای آشپزخانه عروس

پیش این استفاده از رنگ براق در کابینتی غیر از کابینت هایگلاس دیده نشده بود اما با استفاده از رنگ پولیشی در کابینت انزو این امکان در کابینت‌های سی ان سی شده نیز فراهم شده است. به جهت وزن بالای درب‌های انزو بهتر است از یراق آلات بلوم یا فانتونی استفاده کنید. جنس ورق ام دی اف مصرف شده در این سبک بسیار مهم است زیرا ضخامت ورق‌ها بیست و پنج میلیمتر است و عمق حکاکی در این سبک کابینت زیاد است و اگر جنس مرغوبیت لازم را نداشته باشد ممکن است دچار شکستگی و ترک خوردگی شود.

 

تولید کابینت انزو در بازسازی آشپزخانه

متریال اصلی کابینت انزو در بازسازی آشپزخانه ام دی اف است و همین موضوع قیمت کابینت انزو در بازسازی آشپزخانه را تا حد زیادی اقتصادی می‌کند. ضخامت قطر درب این مدل کابینت بیست و پنج میلیمتر است که باعث بالاتر رفتن استحکام و البته وزن کابینت و سخت‌‌تر شدن پروسه نصب آن می‌شود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Untitled design 1 1

علت ضخامت بیشتر کابینت انزو (پولیشی) به دلیل عمق زیاد حکاکی‌ها و ابزارهایی است که به وسیله دستگاه سی ان سی ایجاد می‌شود. سنگینی وزن درب‌ها در این سبک باعث می‌شود تا از یراق آلات بلوم و فانتونی در آن استفاده شود که تحمل وزن بیشتری دارد.

کابینت انزو برای آشپزخانه عروس

ابتدا ام دی اف خام اولیه با ضخامت بیست و پنج میلیمتر برش خورده و به سایز مورد نظر درمی‌آید، در مرحله بعدی درب‌ها توسط دستگاه سی ان سی ابزار خورده و حکاکی‌ می‌شوند اما هنوز خام هستند در مرحله آخر درب‌ها به رنگ کاری فرستاده شده و در محیط کارگاهی ایزوله کار رنگ کاری انجام‌ می‌شود. نکته‌‌‌‌ای که حائز اهمیت است نوع رنگی است که در این نوع کابینت مورد استفاده قرار می‌گیرد. کابینت آشپزخانه انزو با سه نوع رنگ قابل تولید است که شامل رنگ پلی استر، پلی اورتان و پولیشی می‌شود. هر کدام معایب و مزایایی دارند که به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم داشت:

  • کابینت انزو با رنگ پلی اورتان مقاومت بالایی در مقابل نور آفتاب و رطوبت دارد. رنگ پلی اورتان نسبت به رنگ پولیشی قیمت کمتری دارد اما شفافیت کمتری نسبت به کابینت پولیشی دارد.
  • کابینت انزو با رنگ پلی استر قیمت پایین‌‌تری نسبت به رنگ پولیشی و پلی اورتان دارد. این نوع رنگ به مرور زمان و عوامل محیطی مثل نور آفتاب و رطوبت تغییر رنگ‌ می‌دهد و کدر‌ می‌شود.
  • کابینت انزو با رنگ پولیشی گران‌‌ترین رنگ در این سبک کابینت است دلیل آن هم کیفیت بالای رنگ و شفافیت و درخشندگی آن است.‌ می‌توان کابینت پولیشی را سبکی تلفیقی از کابینت هایگلاس و ممبران دانست، زیرا درخشندگی و شفافیت کابینت هایگلاس را در کنار حکاکی‌های سبک ممبران را به نمایش‌ می‌گذارد. محبوب‌‌ترین رنگ کابینت انزو میان مشتریان رنگ پولیشی است.

 

چرا قیمت کابینت انزو در بازسازی آشپزخانه کمی گران است؟

از آنجایی که متریال اولیه این سبک از جنس ورق ام دی اف بیست و پنج میلی متری می‌باشد. و این مقدار بیشتر از قطر ام دی اف سایر کابینت‌ها (شانزده یا نهایتا هجده میلی‌متر) است. خود دلیل واضحی برای افزایش قیمت این نوع‌ می‌باشد. همچنین روند تولید پیچیده‌‌تر (پرکارتر) این محصول در کنار نوع رنگ انتخاب شده مشتری دلیل دیگری برای اختلاف قیمت کابینت انزو نسبت به سبک‌های دیگر است.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | blue natural wood Brophy Interiors kitchen cabinets a6a7bf8e8baa4987bb5af990762039c8 1

نحوه محاسبه کابینت آشپزخانه انزو بر مبنای متر طول‌ می‌باشد البته با ابعاد استاندارد. ارتفاع استاندارد کابینت زمینی با صفحه و پایه ۹۰ سانتی متر‌ می‌باشد و عمق صفحه آن ۶۰ سانتی‌متر‌ می‌باشد. ارتفاع استاندارد کابینت دیواری (هوایی) ۷۰ سانتی متر و عمق آن ۳۰ سانتی متر می‌باشد، ۶۰ درصد از قیمت کل کابینت مربوط به کابینت زمینی و ۴۰ درصد مربوط به کابینت دیواری (ارتفاع ۷۰ سانتی متر) است. مبنای محاسبه کابینت کمدی، کابینت ویترینی، کابینت ارتفاع ۹۰ و… از همین استاندارد‌ها ضریب می‌گیرد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | bright bazaar beach house kitchen 3 1

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.