تاریخچه کابینت ها

تاریخچه کابینت ها

تاریخچه کابینت ها

در ابتدای این مطلب سعی داریم به شما توضیح دهیم که کابینت از چه زمانی وارد آشپزخانه های افراد می شود.

اگر با دید اکنون که همه ما در خانه هایمان از کابینت استفاده می کنیم می توانیم بگوییم که کابینت ها قفسه هایی هستند که درون آشپزخانه از آن ها استفاده می شود.

کلمه کابینت واژه ای فرانسوی می باشد و ریشه ای فرانسوی در خود جای داده است.

کابینت را می توانید چنین معنی ساخت که قفسه ای می باشد که در بعضی از مواقع در حمام و در بیشتر اوقات و اغلب در آشپزخانه برای نگه داری مواد غذایی، لوازم پخت و پز آشپزی و ظروف آشپزخانه استفاده می شود.

در آشپزخانه های امروزی اگر توجه کرده باشید اکثر فضای بین اجاق گاز، سینک ظرف شویی و یحچال را به خود نسبت داده اند و آشپزخانه را پوشانده اند.

ولی اگر توجه کنید می بینید که کابینت ها در حمام ها و سرویس های بهداشتی به صورت تکی و یا فقط در بالای روشوییکه برای نگه داری حوله استفاده می شود نصب می شود.

این کابینت ها در سرویس بهداشتی برای نگه داری لوازم آرایشی و دارو ها نیز استفاده می شود.

 

پیشنهاد نویسنده: کابینت مدرن

 

 

تاریخچه کابینت ها

کابینت هایی که به شکل امروزی هستند اولین بار در اوایل قرن بیستم میلادی ظاهر شدند، در ابتدای ظهور کابینت ها در آشپزخانه ها به صورت کمد های تکی به کار می رفتند.

تا قبل از آن در آشپزخانه ها کابینت های ثابت که درون آشپزخانه جاسازی شده بود و هر کدام محل مشخصی برای قرارگیری یخچال و اجاق گاز و دیگر وسایل آشپزخانه نداشتند، و بیشتر کار های لازم برای آماده سازی غذا و فعالیت های این چنین بر روی میزی در وسط آشپزخانه انجام می شده است.

 

پیشنهاد نویسنده: کابینت کلاسیک

 

تاریخچه کابینت در ایران

تا چندین سال گذشته در اغلب خانه ها خبری از کابینت های لوکسی که در امروزه از آن ها استفاده می شود خبری نبود.

در اکثر خانه های ایرانی به دلیل قشر معمولی و پایین که از لحاظ درآمدی پایین بودند از چهارپایه های چوبی یا فلزی در کنار دیوار آشپزخانه قرار گرفته بودند.

روی این چهارپایه ها یک صفحه یک دست از سنگ یا فلزی قرار می گرفته است، و روی آن را پارچه ای قرار می دادند که به صورت آویز پهن می کردند و در پشت پارچه محلی را برای گذاشتن ظروف قرار می دادند.

در قسمت بالایی این قفسه ها گنجینه هایی قرار می دادند که مانند کابینت های امروزی قرار می گرفت و از آن ها به عنوان محلی برای نگه داری وسایل آشپزخانه استفاده می شده است.

می توان گفت که درب چنین قفسه هایی را از شیشه کار می کردند، برای شستن ظروف از قسمت های سیمانی و فلزی ساخته میشده و نقش سینک ظرف شویی را در آن زمان داشته است.

در خانه های افراد پولدار و مرفه در آن زمان برای نگه داری از وسایل آشپزخانه از کمد هایی چوبی با طرح ها و نقش های ظریف استفاده میشده است.

 

ظهور کابینت ها

از حدود پنجاه سال پیش کابینت های آشپزخانه امروزی که از جنس چوب می باشد در خانه های افراد مرفه و معمولی ساخته و وارد شد.

این کابینت ها با نگاه به مدل های خارجی کابینت ها و به صورت اختصاصی برای آشپزخانه مورد توجه قرار گرفت.

بعد از مدتی به دلیل نیاز کابینت ها در هر خانه بسیار مورد قبول بود و این محصولات توانست پای خود را درون خانه اکثر افراد جامعه باز کند.

البته باید به این نکته توجه داشت که این کابیت ها که از جنس چوب بودند بسیار در آن زمان گران قیمت به حساب می آمده است برای همین از جنس فز در اکثر خانه ها استفاده میشده است که نسبت به چوب ارزان قیمت تر بوده است.

 

پیشنهاد نویسنده: قیمت کابینت آشپزخانه

 

می توانید از طریق لینک های زیر پروژه های مربوط به این مقاله را مشاهده کنید:

جهت درخواست مشاوره به صورت رایگان فرم زیر را تکمیل فرمائید.
پس از تکمیل فرم زیر، کارشناسان ما با شما تماس گرفته و در صورت تمایل، در محل شما حضور میابند

  برای دریافت مشاوره ی رایگان برای دریافت خدمات با شماره ی ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ در تماس باشید.

  نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

  موفق باشید.

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: ۱ میانگین: ۵]

  دیدگاهتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.