چگونه قاب تختخواب خود را خودمان طراحی کنیم؟

چگونه قاب تختخواب خود را خودمان طراحی کنیم؟

قاب تختخواب

یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن بسیاری از ما را به خود درگیر کند، ظاهر قاب تخت خواب کلاسیک یا کم جای اتاقمان است. اما برعکس تصور، این کار آن قدر آسان است که حتی DIY-er مبتدی می تواند قاب تخت بسازد. این به این دلیل است که تخت ها سازه های نسبتاً ساده ای هستند که فقط از پنج جزء اصلی تشکیل شده اند: سرپوش ، زیرپایی ، دو ریل افقی و تخته های چوبی که از ریل ها عبور کرده و از فنر جعبه پشتیبانی می کنند.

نحوه ساخت تخت خواب کودک برای یک فضای کوچک

چیزی به عنوان قاب تخت معمولی وجود ندارد. شما در ابتدا در مورد سبک ، طرح ، نوع چوب ، بودجه و نوع و رنگ تصمیم می گیرید. صرف نظر از اینکه شما یک قاب برای یک تخت کوچک دوقلو می سازید یا کینگ کالیفرنیا بزرگ ، فرایند ساخت در اصل یکسان است.

برای کسانی که مبتدی هستند، نیاز به راهنمایی بیشتری دارند، مکانهای زیادی برای دریافت نقشه و راهنما برای قاب هایی که متناسب با هر اندازه تشک باشد، وجود دارد و در بسیاری از موارد برنامه ها رایگان است.

در سایت هایی مانند DIY Pete ، Home Depot ، The Spruce Crafts یا HomeLovr می توانید طرح های عالی برای تختخواب پیدا کنید.

قبل از سفارش مجموعه ای از نقشه ها و راهنماها، لیستی از ابزار و مواد مورد نیاز برای DIY و ساخت قاب تخت خواب خود را بررسی کنید. در اینجا چند نکته مهم دیگر وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

اندازه تخت استاندارد

در اینجا لیستی از شش اندازه و ابعاد متداول تشک ها آورده شده است:

  • دوقلو – 39 اینچ در 75 اینچ
  • Twin XL – 39 “x 80”
  • کامل – 54 اینچ در 75 اینچ
  • ملکه – 60 اینچ در 80 اینچ
  • پادشاه – 76 اینچ در 80 اینچ
  • کالیفرنیا کینگ – 72 اینچ در 84 اینچ

توجه داشته باشید که این ابعاد برای تشک ها است نه قاب تختخواب. شما باید قاب را یک اینچ یا بیشتر بسازید تا راحت فنر جعبه و تشک در آن جا شود. اگر قاب را بسیار کوچک بسازید، اصطکاک می تواند باعث شود که قاب چوبی درست روی پارچه روی فنر جعبه و تشک بمالد و باعث فرسودگی آن شود. به علاوه ، بستن محکم تعویض ملحفه را بسیار سخت می کند.

قاب تختخواب

انتخاب مواد

قاب های تختخواب را می توان تقریباً از هر چوبی ، از جمله انواع مختلف چوب نرم و چوب سخت، ساخت. چوب های سخت از چوب نرم، قوی تر و سخت تر هستند.

5 ماده ای که یک قاب خوب را می سازند

اگر از چوب نرم مانند کاج یا سرو استفاده می کنید ، قطعات را کمی ضخیم تر و پهن تر برش دهید تا استحکام لازم را به قاب تخت بدهید. تخته سه لا برای ایجاد پانل های بزرگ در سر یا زیر پا مناسب است ، اما می توانید چوب ساده را برای همه اجزای سازه انتخاب کنید.

ارتفاع تخت

ارتفاع تخت موضوع بحث بسیاری از خانه ها است. آنچه برای یک فرد راحت است ممکن است برای شخص دیگر بسیار زیاد یا بسیار کم باشد. ارتفاع فنر و تشک خود را اندازه بگیرید و سپس قاب تخت را تنظیم کنید تا ارتفاع مورد نظر را تنظیم کنید.

چگونه سایبان خود را بسازیم

نحوه ساخت کابینت ماهیگیری

ارتفاع متوسط ​​تختخواب حدود 25 اینچ از سطح زمین است ، اگرچه بسیاری از تخت های آنتیک به ارتفاع 36 اینچ و برخی از تخت های سکوی معاصر فقط 18 اینچ ارتفاع دارند. برای تعیین اینکه آیا تخت از نظر ارتفاع مناسب است یا نه ، روی لبه تشک بنشینید و پاهای خود را روی زمین قرار دهید. اگر زانوها با لگن شما هم سطح هستند ، تختخواب از نظر ارتفاع مناسب است. اگر زانوها به طور قابل توجهی بالاتر یا پایین تر از باسن شما هستند ، تخت شما بسیار کم یا خیلی بلند است.

در برخی موارد ، با حذف فنر جعبه ای و ایجاد بستر سکویی ، می توان به ارتفاع مطلوب تخت خواب دست یافت. با این حال ، برای ارائه پشتیبانی مناسب از تشک ، مهم است که یا تخته های چوبی را با یک تخته سه لا ضخیم جایگزین کنید یا تخته ها را در جای خود بگذارید و یک تخته بانکی روی آن قرار دهید. تخته بانکی برای جایگزینی فنرهای جعبه ای روی تخت های سکو ، تردل و تخت های دو طبقه طراحی شده است. ضخامت آن فقط دو اینچ است ، اما کمک زیادی به ارتفاع تشک می کند.

تکنیک ها

برای ایجاد حداکثر استحکام هنگام ساختن قاب تختخواب خود ، از چسب و پیچ برای مونتاژ قطعات قاب تخت استفاده کنید ، اما فراموش نکنید که باید بتوانید اجزای بزرگ قاب-سرپوش ، زیرپایی و ریل ها را جدا کنید تا برای جا به جایی راحت باشید.

چندین روش وجود دارد که می توان چارچوب تخت را به راحتی باز کرد و مجدداً جمع کرد، اما ساده ترین و قوی ترین راه این است که براکت های فلزی تخت خواب نصب کنید. هر جفت براکت از دو قسمت متصل به هم تشکیل شده است. یک قسمت به هر دو ریل افقی به طور محکم پیچ می شود و سایر قسمت های جفت گیری به سر و زیر پایی متصل می شوند. سپس شما به سادگی قطعات را به هم می چسبانید و مفاصل قوی ایجاد می کنید که در صورت نیاز به راحتی از هم جدا می شوند. نکته جالب در مورد استفاده از براکت های تخت خواب این است که نیازی به قطع طاقت فرسا مفاصل تنگ و چسبان نیست. براکت های روی سطح به سادگی در محل خود پیچ ​​می شوند.

سخن نهایی

فریم های تخت خواب به دوام و تمیز کردن آسان نیاز دارند. برای یک جلوه طبیعی ، دو لایه لاک پلی اورتان بر پایه آب بمالید که بدون تغییر یا پنهان کردن رنگ و بافت طبیعی از چوب محافظت می کند. اگر ترجیح می دهید رنگ چوب را رنگ کنید ، یک لکه چوبی رنگی و سپس یک روکش پلی اورتان را روی آن بمالید.

رنگ برای تخت خواب تقریباً در رنگ های نامحدود وجود دارد ، اما به اندازه پلی اورتان دوام ندارد. اگر تصمیم دارید قاب تختخواب خود را رنگ کنید ، ابتدا از یک لایه آغازگر استفاده کنید، سپس از دو لایه رنگ اکریلیک-لاتکس با کیفیت بالا و نیمه براق یا براق ساتن استفاده کنید. تمیز کردن این دو براق راحت تر از رنگ تخت و انعکاس کمتری از براق زیاد است.

قاب تختخواب

انواع قاب تختخواب قابل سفارش در گریت کابینت

تخت خواب کودک

ابعاد: 68 در 132 سانتی متر

این ابعاد اندازه تشک تختخواب به عنوان استاندارد پذیرفته شده است ، بنابراین این اندازه تخت مناسب هر تخت استاندارد است. به دلایل ایمنی ، تشک های گهواره ای از تشک های بزرگسالان سفت ترند و به طور معمول تشک های کف دار یا داخلی هستند. تشک تختخواب در اندازه مناسبی برای اولین تخت کودک شماست و بیشتر نوزادان تا زمان کودکی می توانند از آن استفاده کنند.

قاب تختخواب دوقلو

ابعاد: 1 در 1.9 متر

تشک های دوقلو ، که به آن ها تشک های تک نفره نیز می گویند ، دارای ابعادی باریک هستند و همین امر باعث می شود تا در کنار هم در اتاق خواب های مشترک بچه ها یا به صورت تخت های دو طبقه قرار بگیرند. تخت های دوقلو اندازه ای است که اکثر بچه ها از کودکی روی آن می خوابند و جابجایی آنها آسان است.

قاب تختخواب XL دوقلو

ابعاد: تقریبا 1 در 2.09 متر

به عنوان اندازه استاندارد تخت برای اتاق های خوابگاه دانشگاهی ، یک تشک دوقلو XL به دانشجویان فضای کشش می دهد اما عرض آن بیشتر از یک تشک اندازه دوقلوی معمولی نیست. اگرچه جابجایی این تشک به راحتی انجام می شود ، اما بزرگترها اندازه شرایط تخت را بزرگتر ترجیح می دهند.مناسب بچه های بلندتر و دانشجویان ساکن خوابگاه های دانشگاه.

قاب تختخواب اندازه کامل

ابعاد: تقریبا 1.37 در 1.9 متر

تشک های سایز بزرگ سازش خوبی بین تشک های دوقلو و گویین یا ملکه را دارند. اندازه تخت کامل فضای مناسبی را برای خوابهای مجرد فراهم می کند و برای اتاق خواب مهمان گزینه مناسبی برای اندازه تخت است.

قاب تختخواب کویین یا ملکه

ابعاد: تقریباً 1.52 در 2.09 متر

ابعاد اندازه تختخواب ملکه از محبوب ترین ها هستند زیرا شاید متنوع ترین اندازه تخت خواب باشند. تشک های کوئین در حالی که هنوز در اتاق های خواب کوچکتر قرار دارند، فضای کافی را برای خواب راحت به افراد مختلف می دهد.

قاب تختخواب اندازه پادشاه یا کینگ

ابعاد: تقریباً 1.9 در 2.09 متر

اندازه تشک کینگ با ارائه فضای مجلل ، معادل یک تشک XL دوقلو را برای زوجین به خود اختصاص می دهد. تخت های کینگ سایز در بالای دو چشمه دوقلوی جعبه ای قرار گرفته اند که مانور یک تختخواب کامل را به داخل اتاق می دهند. تشک های کینگ سایز بزرگ تر اما کوتاه تر از تشک های کینگ کالیفرنیا هستند.

قاب تختخواب در اندازه کالیفرنیایی

ابعاد: تقریبا 1.83 در 2.13 متر

تشک های کینگ کالیفرنیا عرض تقریبی چهار اینچ از یک تخت خواب معمولی در اندازه کینگ گرفته و آن را به طول کلی خود اضافه می کنند. اگر پاهای شما همیشه از لبه تشک آویزان بوده اند ، یک تخت کال کینگ طول شما را در حالی که هنوز عرض بیشتری از تخت اندازه ملکه دارید، برای شما فراهم می کند.

 

شما همچنین می توانید از صفحات دیگر سایت مانند:

دیدن فرمایید.

دریافت خدمات و مشاوزه بازسازی کابینت منزل و ساخت تخت چوبی

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات بازسازی کابینت و ساخت تخت چوبی را انجام می دهند به شما داده می شود. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

توصیه گریت کابینتی

اگر کابینت های موجود خوش ساخت و فرم خوبی داشته باشند و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید. همچنین کار کابینت تنها به ساخت کابینت ختم نمی شود و شما می تواند هر مدل تخت خوابی در هر اندازه و ساختاری را سفارش دهید تا با قیمت منطقی و بهترین کیفیت به دستتان برسد.

 

سخن پایانی کابینت

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.