راهنمای خرید کابینت آشپزخانه

راهنمای خرید کابینت آشپزخانه

راهنمای خرید کابینت آشپزخانه

تاثیری که کابینت‌ها در زیبایی آشپزخانه دارند غیر قابل انکار می باشد.

آشپزخانه ها معمولاً مملو از وسایل آشپزی، شیرینی‌پزی و غیره می باشد که بدون وجود کابینت ها قرار دادن امکان پذیر نمی باشد.

علاوه بر اینها کابینت ها از لحاظ بصری نقش مهمی را در طراحی داخلی آشپزخانه ایفا می کند که باید در انتخاب آن و نوع کابینت ها دقت داشته باشیم.

کابینت ها به  راحتی و سهولت قابل تعویض نمی باشند و هنگامی که می خواهید هزینه کنید باید در انتخاب تان دقت داشته باشید.

در ادامه محتوا با ما همراه باشید.

 

راهنمای خرید کابینت آشپزخانه

تاثیری که آشپزخانه بر روی افراد می‌گذارد کمتر در قسمت های دیگر دیده می شود.

در این قسمت رفت و آمد بسیار است و افراد زیادی را در این محیط می گذراند.

نامتعارف باشد می تواند حس بدی را به افراد منتقل کند و همین موضوع باعث می‌شود که تزیینات دیگر آشپزخانه به خوبی جلوه ای خود را نمایان نکنند.

قسمت های زیادی از دیوارها به فضای کابینتها اختصاص پیدا می‌کند که به عنوان یک پوشش مناسب در آشپزخانه قرار دارد.

کابینت ها بخش زیادی از تزیینات آشپزخانه می‌باشند که باید رنگ و طرح آنها متناسب با تم اصلی آشپزخانه اجرا شود.

برای خرید کابینت مواردی را باید مد نظر قرار دهید و آنها را با توجه به نظر کارشناس مربوطه انتخاب کنید اولین نکته‌ای که مورد بررسی قرار می گیرد انتخاب رنگ کابینت ها می باشد کابینت ها به دلیل اینکه از لحاظ بصری در قسمت های مختلف خانه دیده می شوند باید رنگ و متریال آن را متناسب با دکوراسیون منزل انتخاب کنید.

خرید کابینت آشپزخانه

خرید کابینت آشپزخانه

همچنین هنگامی که می خواهید رنگ کابینت را انتخاب کنید باید متناسب با متراژ که در اختیار اختیار دارید آن را انتخاب نمایید.

زیرا اگر مثلاً محیط داشته باشید که کوچک باشد و رنگ کابینت ها را از رنگ مشکی و قهوه ای انتخاب کنید که محیط آشپزخانه تا کوچک تر به نظر می رسد.

میزان نورگیری بر روی متریال های مختلف متفاوت است. برای مثال کابینت های هایگلاس درخشندگی بالا هستند و نور را به خوبی به محیط منعکس می کنند.

هنگامی که  می خواهید کابینت انتخاب کنید دقت داشته باشید که با توجه به جهت نورگیری کابینت‌ها را از چه متریالی انتخاب می کنید.

رنگ کابینت ها در روحیه افراد تاثیر گذار خواهد بود پس بهتر است که رنگی را انتخاب کنید که تاثیر سوء بر روح و روان آنها نداشته باشد و آنها را پس از مدتی ایجاد دلزدگی نکند.

همچنین استفاده از رنگ های غیر متعارف می‌تواند جلوی اشپزخانه تان را دچار بی نظمی کند.

مورد بعدی که در انتخاب کابینت باید به قدرت داشته باشید انتخاب سبک و مدل کابینت است.

امروزه کابینت ها در دو سبک مدرن و کلاسیک طراحی و ساخته می‌شود که معمولاً از کابینت های کلاسیک برای خانه های بزرگ استفاده می شوند و معماری های ایرانی اصیل هم از این سبک استفاده می‌کنند.

اما در سبک مدرن بر خلاف سبک کلاسیک استفاده از تشریفات و تجملات کمتر دیده می شود و همچنین به جزئیات کمتر می پردازند.

کابینت های ممبران بهترین گزینه برای آشپزخانه هایی به سبک کلاسیک هستند که در طرح ها و رنگ های مختلف اجرا می شوند و می تواند متناسب با هر سلیقه باشد.

برای کابینت های آشپزخانه که به سبک مدرن از کابینت های هایگلاس میتوانید استفاده کنید در کابینت های مدرن جزئیات کمتر دیده می شود و همه چیز در اوج سادگی اجرا می‌شود.

اگر فضای کوچکی در اختیار دارید ،بهتر است که از سبک مدرن برای کابینت ها استفاده کنید و آنها را تا سقف امتداد دهید.

برای اینکه مانع از شلختگی و شلوغی در محیط آشپزخانه شوید.

مورد بعدی انتخاب جنسی است که می خواهید برای کابینت تان انتخاب کنید.

باید این مورد را با توجه به مواردی که مد نظر قرار می دهید مانند شرایط آب و هوایی ،میزان نورگیری، میزان بودجه و غیره انتخاب کنید.

مثلا اگر در موقعیتی هستید که از لحاظ جغرافیایی دارای رطوبت هوای زیادی میباشد باید کابینتی را انتخاب کنید که در مقاومت و پایداری در درجه بالایی قرار گرفته باشد.

همچنین کابینت هایی که در معرض رطوبت و فشردگی هستند بهتر است از  متریال هایی برای آنها استفاده کنید که دوام بیشتری دارند که کابینت pvc این مزیت را دارد.

همچنین مقاومت کابینت ها در برابر ساییدگی و خراش بسیاری از اهمیت بالایی برخوردار است .

 

پیشنهاد نویسنده: قیمت کابینت آشپزخانه

 

می توانید از طریق لینک های زیر پروژه های مربوط به این مقاله را مشاهده کنید:

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.