ضدعفونی آشپزخانه در دوران کرونا

ضدعفونی آشپزخانه در دوران کرونا

در دوران کرونا چگونه آشپزخانه را ضدعفونی کنیم؟

یکی از دغدغه‌های امروز این همه را مشغول کرده بیماری کرونا میباشد.

اینکه بیشتر می‌تواند یک مشکل فکری هم باشد.

با شروع کرونا همه چیز سخت شده اما می توان تاثیرات مثبتی هم در عادات بهداشتی را مشاهده کرد، که می‌توانیم پس از ریشه کن کردن این بیماری ،عادات را در خود حفظ کنیم.

کرونا تاثیر مثبتی که بر روی افراد داشته بهداشت خانواده ها بوده که امروز می توانید آشپزخانه و بخش‌های مهم آن را ضدعفونی و تمیز کاری کنید و با این کار انرژی مثبت دریافت می کنید.

 

پیشنهاد نویسنده: انواع کابینت آشپزخانه

 

ضدعفونی آشپزخانه در دوران کرونا

چرا ضدعفونی کردن آشپزخانه در زمان کرونا اهمیت دارد؟

آشپزخانه یکی از مهم‌ترین قسمت‌های خانه می باشد که روزانه تردد زیادی در آن صورت خواهد گرفت.

خریدها و مایعاتی که از بیرون تهیه میکنید اول به آشپزخانه برده می شوند و شسته می شود همچنین ظروف میوه و سبزیجات هم در آنجا شسته می شود.

ضدعفونی آشپزخانه در کرونا

ضدعفونی آشپزخانه در کرونا

آشپزخانه محیطی برای پخت و سرو غذا می باشد، پس یکی از مواردی که لزوم تمیز کاری را در طراحی داخلی آشپزخانه بیشتر می‌کند، ضدعفونی کردن محیط آشپزخانه است.

به دلیل اینکه اگر کثیف و دارای آلودگی باشد ممکن است هنگام صرف غذا آلودگی ها بر روی غذاها بنشینند و دوچرخه مشکل کنند.

ضدعفونی کردن یخچال و فریزر در واقع به دلیل اینکه انبار نگهداری مواد خوراکی هستند ممکن است به مرور زمان که وسایلی از درون آن برمی دارید آلودگی برای آن ها بنشیند و از آن طریق وارد بدن انسان شود.

شستشوی این مواد خوراکی مربوط به دوران کرونا نیست بلکه باید همیشه مواد را هنگامی که از بیرون تهیه میکنید بشویید و پس از اینکه از تمیز بودن آنها مطمئن شدید آنها را درون یخچال قرار دهید.

این موضوع در خصوص فریزر هم می باشد.

 

تمیز کردن کانتر و سطوح آشپزخانه

یکی از بهترین  مراکزی هستند که بیشترین آلودگی را به خود جذب می‌کند و خصوصاً در ایام کرونا ضروری است که روزانه چندین بار سطوح را ضدعفونی کنید.

در ابتدا باید برای جلوگیری از اضافه کاری بر تمیزکاری بیش از اندازه که باعث خستگی شما می شود از آلوده شدن بیش از حد کانتر جلوگیری کنید.

برای این منظور از گذاشتن وسایل آلوده که از بیرون تهیه می‌کنید و آلوده به ویروس هستند را بر روی کانتر یا کابینت قرار ندهید.

ضدعفونی آشپزخانه

ضدعفونی آشپزخانه

 

پیشنهاد نویسنده: دکوراسیون داخلی

پیشنهاد ما به شما یک سبد پلاستیکی نسبتاً بزرگ است که مانند سبدهای خرید برای خرید های بین و مناسب می باشند و خریدهای را که انجام دادید را می‌توانید در منزل درون آن بگذارید و مانند یک تراز عمل می‌کند و سپس یکی مواد را از درون پلاستیک خارج کنید و بشویید.

در این روش کانتر شما کمتر دچار آلودگی می‌شود و اما باید دقت داشته باشید که در هر صورت کانتر آشپزخانه را باید به طور مداوم تمیز کنید و همیشه عاری از آلودگی باشد.

اگر می خواهید که کابینت آشپزخانه و پیشخوان را ضدعفونی کنید، برای تمیز کاری می توانید از محلول آب و الکل با غلظت الکل ۷۰ درصد و برای ضدعفونی کردن از آن استفاده کنید.

به غیر از الکل هم می توانید سطح را با آب و کف پاکیزه کنید و اجازه دهید که ۳۰ دقیقه به همان صورت باقی بماند و با با دستمال دیگری آن ساعت را خشک کنید تا رطوبت آن کامل گرفته شود.

دقت داشته باشید هنگام تمیز کاری برخی از سطوح را نباید با الکل ضدعفونی کنیم.

زیرا بافت آن دچار آسیب دیدگی می شود.

ضدعفونی آشپزخانه در کرونا

ضدعفونی آشپزخانه در کرونا

برای مثال کابینت  چوبی که حساس می باشند اگر الکل را روی آنها بکشید باعث می شود که بافت آن از بین برود و دچار فرسودگی شود.

ضدعفونی کردن شیرآلات و سینک ظرفشویی به دفعات تکرار نشود.

اما باید دقت داشته باشید با اسپری آب و کف می‌توانید هر بار که از آنها استفاده می کنید آن ها را تمیز کنید و بعد از چند دقیقه آن را بشویید و یا با دستمال کاغذی یا نخی را خشک کنید.

شیرآلات و سینک ظرفشویی با اسکاچ و مایع ظرفشویی ضدعفونی می‌شوند برای ضدعفونی کردن در دوران کرونا میتوانید از شوینده های قوی تری استفاده نمایید.

اما باید مراقب سلامتی خود باشید زیرا مواد های شوینده قوی به پوست دست و ریه های شما آسیب می زند هنگام تمیز کاری انسان باید از ماسک های مناسب انتخاب کنید که مواد شوینده قوی به ریه های شما آسیب نرساند.

 

پیشنهاد نویسنده: قیمت کابینت آشپزخانه

 

می توانید از طریق لینک های زیر پروژه های مربوط به این مقاله را مشاهده کنید:

جهت درخواست مشاوره به صورت رایگان فرم زیر را تکمیل فرمائید.
پس از تکمیل فرم زیر، کارشناسان ما با شما تماس گرفته و در صورت تمایل، در محل شما حضور میابند

  برای دریافت مشاوره ی رایگان برای دریافت خدمات با شماره ی ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ در تماس باشید.

  نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

  موفق باشید.

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: ۱ میانگین: ۵]

  دیدگاهتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.