نورپردازی آشپزخانه باید چگونه باشد؟

نورپردازی آشپزخانه باید چگونه باشد؟

نورپردازی آشپزخانه باید چگونه باشد؟

بدون شک از تاثیر نور و نقش در زیبایی دکوراسیون آشپزخانه نمی‌توان غافل شد.

نور کافی و به اندازه یکی از اصلی ترین ارکان یک آشپزخانه مدرن و شیک به حساب می‌آید و فقدان آن باعث می‌شود که فضا دلگیر به نظر بیاید مخصوصا این مسئله در آشپزخانه های جدید و امروزی بسیار مورد توجه است زیرا امروزه نسبت به گذشته خانه‌ها و آشپزخانه‌ها کوچک تر  طراحی شده اند و با کمبود نور و فقدان پنجره یا نورگیر در اکثر اتاق ها و به طور کلی محیط منزل مواجه هستیم اگر آشپزخانه ای دارید که نور گیری خوب و به اندازه دارد و بدون چراغ فضای روشن و دلبازی در آن وجود دارد شما فردی خوش شانس هستید.

 

پیشنهاد نویسنده: انواع کابینت آشپزخانه

 

نورپردازی آشپزخانه

انواع منابع نوری در آشپزخانه

پنجره آفتاب گیر مهمترین و اصلی ترین منبع نوری آشپزخانه است که تاثیر بسزایی در روشنایی فضا دارد.

اگر آشپزخانه شما دارای پنجره آفتاب گیر باشد و نور خورشید به طور مستقیم یا غیر مستقیم به آن بتابد شما یک منبع نوری عالی در آشپزخانه تان دارید که باعث می شود فضایی روشن و دلباز را تجربه کنید به دلیل سبک معماری امروز بسیاری از آشپزخانه ها فاقد پنجره هستند و اصلاً نور گیره طبیعی ندارند و ما باید نور فضا را از جهات دیگر تامین کنیم.

یکی دیگر از منابع نوری آشپزخانه نوری است که از سایر فضاهای منزل به درون آشپزخانه می تابد.

نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی آشپزخانه

امروزه آشپزخانه ها به صورت باز و اپن طراحی می‌شود و نور از سایر فضاهای منزل که نورگیر هستند به درون آشپزخانه می تابد به عنوان نمونه اگر آشپزخانه شما در انتهای منزل باشد نور از فضای اتاق نشیمن و پذیرایی که دارای پنجره است به درون آشپزخانه می تابد.

این نور اگرچه غیرمستقیم است و به اندازه کافی قدرت ندارد اما باعث می شود که فضای آشپزخانه تان تا حدی روشن شود البته به شرط آنکه خود فضای پذیرایی و نشیمن نورگیر کافی داشته باشد.

سومین منبع نوری که باعث روشن تر شدن آشپزخانه میشود چراغ و لامپ هایی است که به صورت مصنوعی در آشپزخانه به کار گرفته می شود در واقع نورپردازی آشپزخانه سومین منبع نوری آشپزخانه به حساب می آید که اگر درست و به اندازه تعبیه شده باشد می‌تواند کمبود نور در طراحی آشپز خانه را تامین کند و جلوه های زیبا و شیک به فضا ببخشد!

 

پیشنهاد نویسنده: دکوراسیون داخلی

 

چرا نورپردازی آشپزخانه مهم است

انتخاب منبع نوری مناسب که بتواند نور مورد نیاز محیط را تامین کند و در عین حال در مصرف برق نیز  صرفه ‌جویی را در پیش بگیرد یکی از اصلی ‌ترین موضوعاتی است که در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مورد بحث قرار دارد.

با انتخاب یک نورپردازی خوب و مناسب می‌توان چهره ی آشپزخانه را متحول نمود و بسیاری از زیبایی ها و محاسن آن را برجسته کرد.

جهت زاویه تابش نور نیز تاثیر بسیار مهمی در جهت نشان دادن لکه های کثیفی و چربی باقی مانده بر روی کابینت ها مخصوصاً کابینت های براق مانند کابینت های هایگلاس دارد بنابراین با سیستم نورپردازی حرفه ای می‌توان بسیاری از عیب ها را پوشاند.

نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی آشپزخانه

یکی دیگر از فواید نورپردازی مناسب در آشپزخانه که  آشپزخانه را بزرگتر از ابعادی که هستند نشان می دهد و باعث می شود فضا دلبازتر و بزرگتر دیده شود.

یکی از چالش ‌های مهم در آشپزخانه های کوچک نورپردازی است تا بتوان از طریق آن خطای دید ایجاد کرد و فضا را بزرگتر از ابعاد واقعی اش نشان داد.

کار کردن در یک فضای تاریک که نور کافی در آن وجود ندارد کاملاً خسته کننده و کسل کننده است و میتواند زمینه ساز افسردگی و خستگی در فعالیت های روزانه باشد.

در عوض وجود یک فضای روشن و پر از نور می‌تواند باعث وجود انرژی زیاد باشد و کار کردن در آشپزخانه را برای تان تبدیل به یک فعالیت آسان و لذت بخش کند.

 

پیشنهاد نویسنده : قیمت کابینت هایگلاس

 

چه قسمت هایی از آشپزخانه نور بیشتری نیاز دارد؟

با یک برنامه ریزی دقیق نور قسمت هایی که به روشنایی بیشتری احتیاج دارند را تامین کنیم و همچنین به وسیله بازی نورها زیبای بیشتری را در آشپزخانه و قسمت های دکوری آن ایجاد کنیم.

بالای سینک ظرفشویی

اگر در یک محیط تاریک و فاقد نور ظرفشویی بسیار خسته کننده است اگر منبع نوری در پشت سر شما باشد یعنی منبع نور آشپزخانه تنها یک لوستر باشد که حضور شما در جلوی ظرفشویی باعث می شود سایه بر روی ظرفشویی بیفتد بهتر است در بالای سینک ظرفشویی منبع نوری مناسب و روشن نصب شود.

 

می توانید از طریق لینک های زیر پروژه های مربوط به این مقاله را مشاهده کنید:

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.