بازسازی برای همه هیجان انگیز است و خیلی ها دوست دارند که دستی به سر و روی خانه بکشند اما یکی از مهم ترین دلایلی که افراد را منصرف می کند متاسفانه بحث مالی و هزینه بازسازی منزل است. در ادامه قصد معرفی این خدمت یعنی بازسازی و سپس هزینه بازسازی را به صورت کامل برای شما بزرگواران داریم. اگر کارهای ما برایتان جالب است، طرفدار دکوراسیون داخلی و بازسازی هستید و یا به دنبال یک شرکت باتجربه با قیمتی مقرون به صرفه برای انجام بازسازی منزل، بازسازی آپارتمان یا موارد دیگر هستید، جای درستی آمده اید!

 

بازسازی چیست؟

بازسازی در حفاظت از معماری عبارت است از بازسازی نمونه اولیه آثار معماری آسیب دیده یا تخریب شده، بناهای تاریخی یا بخش هایی از ساختمان ها. بازسازی ساختمان ها برای قرن ها یک امر رایج بوده است. منشور ICOMOS Burra، “بازسازی” را به عنوان بازگرداندن یک ساختمان آسیب دیده به وضعیت شناخته شده قبلی با معرفی مواد جدید تعریف می کند. این به مفاهیم معماری مرمت (ترمیم بافت ساختمان موجود) و حفظ (جلوگیری از پوسیدگی بیشتر) مربوط می شود، که در آن گسترده ترین شکل بازسازی ایجاد یک ماکت از یک ساختمان تخریب شده است. به طور دقیق تر، مانند استانداردهای وزیر کشور در ایالات متحده، “بازسازی” عبارت است از “عمل یا فرآیند به تصویر کشیدن، با استفاده از ساخت و ساز جدید، شکل، ویژگی ها، و جزئیات یک سایت، منظره، که بازمانده نشده است. ساختمان، سازه یا شیئی به منظور تکرار نمودن ظاهر آن در یک دوره زمانی خاص و در مکان تاریخی خود.»

 

چرا بازسازی می کنیم؟

هزینه بازسازی

ممکن است دلایل مختلفی برای بازسازی ساختمان یا ایجاد یک ساختمان یا سازه ماکت وجود داشته باشد. گاهی نتیجه تخریب بناهای تاریخی است که توسط ساکنان منطقه به عنوان آسیب زا تجربه می شود، مانند جنگ، اشتباهات برنامه ریزی و تخریب با انگیزه های سیاسی، گاهی اوقات صرفاً نتیجه بلایای طبیعی است. به عنوان مثال می توان به یونگدینگمن (دروازه شهر پکن که به طور موقت قربانی ترافیک شد)، کمپین سنت مارک در ونیز (فروپاشی در سال ۱۹۰۲)، خانه سر سیاه (ریگا)، دروازه ایبری و کلیسای کوچک و کلیسای جامع مسیح ناجی در مسکو (تخریب شده توسط) اشاره کرد.

 

چالش ها در بازسازی

صرف نظر از اینکه چه نوع بازسازی انجام می شود، چالش ها و سوالاتی تکراری درمورد بازسازی وجود دارد.

 • مهم ترین چالش هزینه است، افراد مطمئن نیستند که تا چه حد می توانند برای یک خانه جدید خرج کنند یا مصالح تا چه حد ممکن است گران باشند.
 • ساختارهای اصلی اغلب فقط به طور ناقص مستند شده بودند، بنابراین قسمت های از دست رفته باید دوباره فکر شوند.
 • مصالح ساختمانی یا تکنیک‌های ساختمانی که برای ساخت نسخه اصلی استفاده شده‌اند به سختی یا اصلاً در دسترس نیستند یا از نظر مالی مقرون به صرفه نیستند. همین امر در مورد صنعتگرانی که هنوز (یا دوباره) بر تکنیک ها و مواد تاریخی تسلط دارند صدق می کند.
 • اصل با فضای مورد نیازی که استفاده جدید از ساختمان ایجاد می کند مطابقت ندارد. داخل ساختمان بازسازی و تقسیم بندی خواهد شد.
 • ماکت الزامات ایمنی استاتیک امروزی را برآورده نمی کند، بنابراین باید ساختار را تغییر دهید.
 • اصل یا ماکت با همان ساختار داخلی با مقررات ایمنی قانونی، مانند حفاظت در برابر آتش یا مسیرهای فرار مطابقت ندارد.
 • اصل یا ماکت الزامات قانونی امروزی را برآورده نمی کند
 • اگر دقیقاً اجرا شود، نسخه اصلی دیگر نیازهای رفاهی امروزی (تهویه مطبوع، مهندسی برق، تاسیسات بهداشتی) را برآورده نمی‌کند، بنابراین طرح اصلی مطابق با آن اقتباس شده است.

 

محاسبه هزینه بازسازی

هزینه بازسازی منزل به دلیل عوامل مختلف برای هر پروژه متفاوت است و این امر تعیین استانداردی برای هزینه بازسازی خانه را دشوار می‌کند. بنابراین برای شفافیت بیشتر، لازم است که درک روشنی از عوامل موثر بر هزینه بازسازی ساختمان داشته باشیم. که عبارتند از:

 • مدت زمان پروژه
 • مصالح مورد استفاده
 • دستمزد متخصصان
 • شرایط محیطی محل بازسازی

 

هزینه بازسازی چقدر است؟

همانطور که اشاره شد، قدم اول بازسازی باید برآورد هزینه بازسازی خانه باشد. در صورتی‌ که هزینه بازسازی کل خانه برای شما زیاد است. بهترین کار ایجاد کمی تغییر در خانه است که می‌تواند نتایج شگفت‌انگیزی داشته باشد و فضای مورد استفاده را کاربردی‌تر کند. برای مثال با برداشتن یک یا چند دیوار، نصب کاغذ دیواری یا نقاشی دکوراسیون خانه را می‌توان بهبود داد. قسمت‌های مختلف خانه که باید بازسازی شود هم در تعیین هزینه بازسازی خانه اثرگذار است. بازسازی خانه شامل بخش‌های داخلی منزل مانند سرویس بهداشتی، آشپزخانه، پذیرایی و اتاق‌ها یا مشاعات مانند آسانسور و پارکینگ است.

 

هزینه بازسازی سرویس بهداشتی

هزینه بازسازی بخش‌های دیگر خانه، مانند هزینه بازسازی سرویس بهداشتی، از دیگر عوامل افزایش‌دهنده، هزینه بازسازی منزل است. هزینه بازسازی سرویس بهداشتی شامل کارهایی مثل نصب توالت فرنگی، تبدیل توالت ایرانی به توالت فرنگی، تعویض روشویی و شیرآلات و تعمیر بخش‌هایی که بر اثر رطوبت آسیب دیده‌اند، است. تغییر این بخش‌ها و رفع خرابی‌های موجود هر کدام به طور جداگانه هزینه‌ای دارد که بر مبلغ نهایی هزینه بازسازی توالت تاثیر دارد.

 

هزینه بازسازی آشپزخانه

هزینه بازسازیاز مهم‌ترین قسمت‌های هر خانه، آشپزخانه است. اگر قصد دارید، آشپزخانه را به طور کامل بازسازی کنید و تمام قسمت‌هایش را تغییر دهید در نظر داشته باشید که هزینه بازسازی آشپزخانه بخش زیادی از هزینه بازسازی آپارتمان را تشکیل می‌دهد. البته برند و متریالی که برای قسمت‌های مختلف آشپزخانه اعم از کابینت، کاشی، سرامیک کف، شیرآلات و سینک به کار می‌برید، هزینه بازسازی آشپزخانه را تغییر می‌دهد.

 

قیمت بازسازی خانه

همان طور که گفتیم بازسازی داخلی ساختمان شامل موارد گوناگونی می‌شود. در بازسازی بخش‌های داخلی اجرت اقداماتی مانند گچ کاری، نقاشی دیوارها، تغییر کفپوش، نصب کاغذ دیواری و نصب شومینه بر قیمت بازسازی خانه تاثیرگذار هستند. همچنین حدود قیمت مصالحی که برای گچ کاری، نقاشی و تغییر حمام و دستشویی انتخاب می‌کنید، بر قیمت بازسازی آپارتمان تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. به طور مثال کاغذ دیواری دارای رده‌های قیمتی بسیار متفاوتی است؛ از کاغذ دیواری‌های‌ معمولی با سطح قیمت متوسط تا کاغذ دیواری‌های لوکس با قیمت بسیار بالا. پس با توجه به بودجه‌ای که برای بازسازی خانه در نظر دارید، متریال را انتخاب کنید.

 

هزینه بازسازی خانه قدیمی

عوامل تاثیرگذار بر هزینه بازسازی خانه قدیمی تفاوت چندانی با عوامل ذکر شده در بالا ندارد. اما از آنجایی که این خانه‌ها متراژ بیشتری دارند و خدمات بیشتری نیاز دارند، اغلب اوقات هزینه بازسازی خانه کلنگی بالا می‌شود. بدیهی است که بازسازی خانه قدیمی براساس سلیقه شما انجام می‌شود. پس تصمیمات شما عامل تعیین هزینه بازسازی خانه قدیمی است.

 

هزینه پیمانکاری ساختمان

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر هزینه بپیمانکاری ساختمان، مبلغ دستمزد کارگر ساختمان و پیمانکار ساختمان است. برای انجام پروژه‌های بزرگ مانند بازسازی خانه کلنگی که خدمات متنوع‌تری احتیاج دارند و مدت زمان بیشتری به طول می‌انجامند، قیمت پیمانکاری ساختمان بالا می‌رود. همچنین هزینه پیمانکاری ساختمان و به طور کلی کارهای ساختمانی در بعضی فصول سال مانند زمستان، به دلیل شرایط آب و هوایی، بیشتر می‌شود.

 

قیمت تخریب ساختمان

تخریب ساختمان شامل مراحل متعددی مثل حمل و بازیافت نخاله ساختمانی است. به طورکلی، عوامل متعددی بر هزینه تخریب خانه تأثیر می‌گذارند. که عبارتند از:

 

اندازه ساختمان

از اولین عواملی که قیمت تخریب خانه را تعیین می‌کند. تخریب ساختمان‌های بزرگ‌تر در مقایسه با تخریب سازه‌های کوچک‌تر نیاز به تجهیزات، نیروی کار و زمان بیشتری خواهد داشت. به طور طبیعی، قیمت تخریب ساختمان بزرگ بیشتر خواهد بود.

 

مصالح ساختمان

همه ساختمان‌ها از مصالح یکسانی ساخته نشده‌اند. اکثر ساختمان‌ها از چوب، بتن یا فلز ساخته شده‌اند. هزینه تخریب سازه‌های چوبی در مقایسه با قیمت تخریب چارچوب‌های بتنی یا فلزی ارزان‌تر است.

 

پاکسازی و حمل نخاله ساختمان

پاکسازی و حمل نخاله ساختمانی بخش جدایی‌ناپذیر از روند تخریب است. بنابراین هزینه حمل نخاله، عامل دیگری در قیمت تخریب سازه است. علاوه بر این، به یاد داشته باشید که مقدار و نوع قلوه سنگ‌هایی که باید حمل شود هم در هزینه تخریب ساختمان موثر است.

 

نکاتی برای بهترین نتیجه و صرفه جویی در هزینه بازسازی

هزینه بازسازیمرمت و بازسازی بناهای تاریخی کار کوچکی نیست. نه تنها ساختمان نیاز به مراقبت ویژه ای دارد، به خصوص در مورد سازه های قدیمی و مصالح ساختمانی، بلکه ساختمان های تاریخی اغلب مملو از شگفتی ها هستند و این شگفتی ها می توانند به سرعت جمع شوند. مهم نیست که چقدر به مرمت ساختمان علاقه دارید، نجات یک ساختمان تاریخی در شهر خود از تخریب یا پوسیدگی کار بسیار مهمی است. با این حال، اگر پروژه مرمت بنای تاریخی به درستی انجام شود، جان تازه ای به یک سازه زیبا می دهید.

 

نکاتی برای بقای پروژه مرمت بازسازی بناهای قدیمی

در اینجا پنج نکته از متخصصان صنعت ما آورده شده است. توصیه های آنها را دنبال کنید و مطمئناً در راه محافظت از میراث تاریخی، فرهنگی و معماری جامعه خود به خوبی پیش خواهید رفت.

 

اطمینان حاصل کنید که ساختمان می تواند از امکانات مدرن پشتیبانی کند

اگر بدون فکر و برنامه جلو بروید در انتها هم پولتان خرج شده و هم هیچ نتیجه ای نگرفته اید چه بسا ضرر هم کرده باشید. هنگامی که برای اولین بار با یک پروژه مرمت ساختمان تاریخی شروع می کنید، ممکن است وسوسه شوید که فوراً کابینت ها، قالب گیری تاج و لوازم جدید را انتخاب کنید، اما اولین قدم شما باید بیشتر عملی باشد تا زیبایی. بناهای تاریخی گهگاه دارای عوارضی هستند که مستقیماً بر یکپارچگی ساختمان تأثیر می گذارد. هنگام به روز رسانی یک بنای تاریخی، حفظ و تعمیر تا حد امکان از سیستم ساختاری اصلی ترجیح داده می شود. با این حال، اگر متوجه شدید که امکانات بیشتری باید اضافه شود، ابتدا باید مطمئن شوید که ساختمان می‌تواند از چنین امکاناتی پشتیبانی کند. برخی از ساختمان‌های تاریخی دارای سیستم‌های سازه‌ای هستند که ممکن است در هنگام تغییر یا تعمیر عناصر آن نیاز به حساسیت داشته باشند و در برخی موارد، ممکن است لازم باشد یک سیستم ساختاری کاملاً جدید برای تقویت سیستم موجود با نوآوری‌های مدرن اضافه شود.

 

شخصیت ساختمان را حفظ کنید

گام بعدی پروژه بازسازی شما باید تعیین اهمیت ساختمان برای جامعه اطراف آن باشد. ساختمان‌های تاریخی در طول سال‌ها تاریخ زیادی را به خود دیده‌اند، اما دارای ویژگی‌های معماری غنی، جزئیات طراحی و چیدمان‌های منحصربه‌فرد هستند که از زمان ساخت خانه‌های مدرن ناپدید شده‌اند. تعیین اهمیت تاریخی، فرهنگی یا معماری ساختمان شما برای افزایش آگاهی مهم است، اما همچنین می تواند به شما در هنگام درخواست کمک هزینه / کمک مالی و همچنین رعایت دستورالعمل های کدهای خاص کمک کند که به زودی در مورد جزئیات بیشتر صحبت خواهیم کرد. آیا یک رویداد تاریخی در اینجا رخ داده است؟ آیا این اولین ساختمان در نوع خود در منطقه بود؟ اینها تنها چند سوال هستند که می خواهید قبل از ایجاد هر گونه تغییر شدید در ظاهر ساختمان، پاسخ آن ها را بدانید. کارشناسان پیشنهاد می کنند با مورخان محلی، رهبران جامعه، و مالکان گذشته همکاری کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد ساختمان به دست آورید. بازسازی ساختمان‌های تاریخی به شما این امکان را می‌دهد که هنر و تاریخ محلی را زنده نگه دارید.

هزینه بازسازیشخصیت یک بنای تاریخی در بازسازی خانه باید تا حد امکان در هنگام ترکیب الحاقات جدید مورد احترام قرار گیرد. مهم نیست که تغییرات ایجاد شده چقدر بزرگ باشند، هر کدام می توانند در طول زمان تاثیر قابل توجهی بر ساختمان داشته باشند و باید مراقبت های ویژه ای برای جلوگیری از هرگونه از دست دادن بالقوه یکپارچگی انجام شود. هرگونه تغییر یا ارتقای مورد نظر شما باید مطابق با هدف طراحی خاص معمار اصلی باشد و همچنین باید برای جلوگیری از آسیب به ویژگی ها و پرداخت های تعیین کننده شخصیت نصب شود. تا آنجا که ممکن است در اطراف بافت تاریخی کار کنید. اگر اختلال اجتناب ناپذیر است، هر گونه جایگزینی باید تا حد امکان با طرح، رنگ، بافت و مواد اولیه مطابقت داشته باشد. اگر جایگزینی مواد اجتناب ناپذیر است، آنها باید همان شکل، طرح و ظاهر کلی را به عنوان ویژگی تاریخی نشان دهند و چنین تغییراتی باید به خوبی مستند شوند.

 

پایبندی به قوانین در حین بازسازی

پروژه های نوسازی نه تنها باید منابع ساختمان را در اولویت قرار دهند، بلکه باید ایمنی ساکنان ساختمان را نیز در اولویت قرار دهند. بنابراین، توجه به قوانین و مقررات ساختمانی و همچنین اقدامات ایمنی و امنیتی بسیار مهم است. طراحان، مدیران تأسیسات و مسئولان کد باید در مراحل اولیه بازسازی مسکونی برنامه ریزی و طراحی درگیر شوند تا زمان مناسبی برای بررسی مسائل و چالش های بالقوه ای که ممکن است در ملک تاریخی ایجاد شود، در اختیار آنها قرار گیرد. بکارگیری چنین کدهایی باید با مشورت مقامات کد و کارشناسان حفظ و نگهداری انجام شود تا اطمینان حاصل شود که آنها به مسائلی مانند خروج، جداسازی آتش و دود، شناسایی و مهار و همچنین ملاحظات عملیاتی رسیدگی می کنند.

 

برای کاهش هزینه بازسازی مشاوره تخصصی بخواهید

آخرین، اما مطمئنا نه کم اهمیت، همیشه عاقلانه است که تیمی از متخصصان را برای کمک جمع آوری کنید. همانطور که قبلاً گفتیم، پروژه مرمت بناهای تاریخی کار کوچکی نیست، و داشتن تیمی از افراد مجرب برای کمک به ارائه کمک در طول فرآیند مرمت و در عین حال درک هدف نهایی از بازسازی ملک می تواند بسیار مفید باشد. یک پیمانکار و یک بازرس می توانند به تخمین مقدار کاری که باید انجام شود و هزینه آن کمک می کنند، در حالی که یک محقق می تواند به شما کمک کند مواد مناسب را برای کار خریداری کنید. ما می دانیم که ممکن است دوست داشته باشید به تنهایی با این نوع پروژه ها مقابله کنید، اما مطمئناً افراد با استعدادی را در اطراف خود می خواهید که می توانند در طول فرآیند بازسازی یک خانه تاریخی به شما کمک کنند. برای تماس با کارشناسان بازسازی شرکت بازسازی گریت می توانید از شماره تلفن ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ استفاده کنید.

 

هزینه بازسازی چقدر است؟

هزینه بازسازی منزل به دلیل عوامل مختلف برای هر پروژه متفاوت است و این امر تعیین استانداردی برای هزینه بازسازی خانه را دشوار می‌کند. بنابراین برای شفافیت بیشتر، لازم است که درک روشنی از عوامل موثر بر هزینه بازسازی ساختمان داشته باشیم. که عبارتند از: مدت زمان پروژه، مصالح مورد استفاده، دستمزد متخصصان و شرایط محیطی محل بازسازی.

چرا به بازسازی نیاز داریم؟

ممکن است دلایل مختلفی برای بازسازی ساختمان یا ایجاد یک ساختمان یا سازه ماکت وجود داشته باشد. گاهی نتیجه تخریب بناهای تاریخی است که توسط ساکنان منطقه به عنوان آسیب زا تجربه می شود، مانند جنگ، اشتباهات برنامه ریزی و تخریب با انگیزه های سیاسی، گاهی اوقات صرفاً نتیجه بلایای طبیعی است.

بازسازی واقعی چیست؟

به بازسازی ای گفته می‌شود که با استفاده از مواد مشابه و همان روش‌های ممکن پس از تحقیقات گسترده منبع انجام شود. اغلب از اجزای اصلی موجود استفاده می شود. این نوع بازسازی را می توان بیش از هر چیز در ساختمان های مهم فرهنگی و تاریخی یافت، که سپس به عنوان اشیایی برای تماشا و استفاده به عنوان موزه استفاده می شود.

تفاوت بازسازی و نوسازی چیست؟

بازسازی: «بازگرداندن یک مکان (یا بخشی از یک مکان) به وضعیت شناخته شده قبلی. این از بازسازی متمایز است زیرا معمولاً نیاز به معرفی مواد جدید دارد. نوسازی: «بازگرداندن یک مکان (یا بخشی از یک مکان) به حالت شناخته شده قبلی با حذف پارچه ساخته شده، یا با مونتاژ مجدد عناصر موجود بدون معرفی مواد جدید.»

بهترین شرکت بازسازی در ایران کدام است؟

پروژه مرمت بناهای تاریخی کار کوچکی نیست، و داشتن تیمی از افراد مجرب برای کمک به ارائه کمک در طول فرآیند مرمت و در عین حال درک هدف نهایی از بازسازی ملک می تواند بسیار مفید باشد. یک پیمانکار و یک بازرس می توانند به تخمین مقدار کاری که باید انجام شود و هزینه آن کمک می کنند، در حالی که یک محقق می تواند به شما کمک کند مواد مناسب را برای کار خریداری کنید. ما می دانیم که ممکن است دوست داشته باشید به تنهایی با این نوع پروژه ها کار کنید، اما مطمئناً افراد با استعدادی را در اطراف خود می خواهید که می توانند در طول فرآیند بازسازی یک خانه تاریخی به شما کمک کنند. برای تماس با کارشناسان بازسازی شرکت بازسازی گریت می توانید از شماره تلفن ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ استفاده کنید.

 

امیدواریم که این مطلب پاسخگوی شما همراهان خوب گریت کابینت بوده باشد، فراموش نکنید که همیشه می توانید برای پرسیدن سوالات خود و کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس بوده و یا از طریق فرم زیر اقدام به ارتباط با کارشناسان ما نمایید.

  نظر شما درمورد هزینه بازسازی چیست؟ آیا ساختمان ها باید بازسازی شوند یا تخریب شده و از نو در پلتفرمی دیگر ساخته شوند؟ آیا بازسازی ارزشش را دارد؟ خوشحال می شویم نظراتتان را برای ما بنویسید!