بازسازی ادارات

بازسازی ادارات

بازسازی ادارات چه زمانی یک ضرورت است؟

به طور کلی، به کلیه فعالیت هایی که موجب تغییر، استحکام و بهبود زیرساخت های یک ساختمان می شود بازسازی گفته می شود، چه این بازسازی اداری باشد، چه بازسازی خانه کوچک نقلی شما در یک شهر دور. این تغییرات حین بازسازی ادارات چه بزرگ و چه جزئی به محکم تر شدن ساختمان کمک می کند و برای مدتی از خرابی ها و نقص فنی ساختمان جلوگیری می کند. اما این عملیات بازسازی برای همه اماکن و ساختمان ها تنها برای برطرف کردن مشکلات ساختمان صورت نمی گیرد و خیلی از مواقع برای رفع فرسودگی یا تغییر آن به شکل مدرن و جدید صورت می گیرد.

هر ساختمانی یک طول عمر مفیدی دارد که بعد از گذشت آن و استفاده از ساختمان در آن مدت تعیین شده، ساختمان نسبت به عوامل طبیعی مانند طوفان، سیل و زلزله حساس و آسیب پذیر تر شده و با اقدام به عملیات بازسازی، به حالت اولیه خود باز میگردند یا نسبت به قبل محکم تر می شوند. به طور معمول نیمی از بیشتر افراد هر شهری در ادارات مشغول به کار هستند و اوقات بیشتر خود را به کار و فعالیت در آنجا می گذرانند. کارمندان ادارات دولتی به دلیل کارهای زیاد با ساعت های طولانی در ادارات، شرکت ها و دیگر فضاهای کاری، معمولا روحیه خود را از دست می دهند.

 

بازسازی ادارات و ضرورت آن

با توجه به رفت و آمد مداوم ارباب رجوع ها و مشتری ها، معمولا ادارات به تعمیرات و نوسازی احتیاج پیدا می کنند، به دلیل هزینه های سنگین برای زیرساخت ساختمان و بازسازی ادارات، کارفرما ها سعی می کنند حدالامکان کمترین هزینه را صرف بازسازی ادارات کنند و به تغیرات جزئی بسنده می کنند. همچنین ممکن است در صورت عدم بازسازی ادارات و بنایی صحیح ساختمان ادارات، خطرات جانی، ضررهای مالی و خرابی های زیادی به بار بیاید که بعضی از آن ها جبران ناپذیر است.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | iStock 983939748 1 پس برای بازسازی ادارات باید از ابتدا با متخصصین، مهندس های مربوطه و توسط نقشه کشی حرفه ای افراد، بهترین اداره را طراحی و در صورت عدم نیاز جدی به تعمیرات نوسازی کنید. اگر ساختمان دچار نقص فنی، عیب و نقص در سقف ها و دیوارهای ساختمان، چاه و فاضلاب، خرابی لوله ها و … شده باشد باید برای تخریب دیوارها و سقف ها اقدام کنید و آن ها را از نو با مصالح و متریال قوی تر، بهتر، محکم تر با ضخامت بیشتر تهیه کنید.

ادارات به دلیل واقع شدن اکثر ساختمان های آن ها در کناره های خیابان، با سر و صدای زیاد خیابان مواجه هستند، به همین علت بهتر است برای تمرکز بیشتر کارمندان از پنجره های دوجداره و درهای ضخیم برای اداره استفاده کنید. بخش های مختلف نظیر دفتر ریاست اداره، جایگاه منشی و یا دفاتر کارمندان دارای مراحل مختلف بازسازی هستند. به عنوان مثال سالنی که برای جلسه های بزرگ در نظر گرفته شده است، باید دیوارهایی با جنس سرامیک، سنگ های تزئینی و یا در صورت هزینه کمتر از کاغذ دیواری های طرح چو استفاده کنید.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | top 5 challenges in office renovation and how to handle those

وجود یک نمایشگر نسبتاً بزرگ و استفاده از تصاویر جذاب و دارای پیام‌های مثبت، مورد دیگری است که فضا را دلنشین می‌کند. وجود گیاهان تزیینی و گل‌های آپارتمانی ارتباط بسیار خوبی بین افراد و حضار در محل را به وجود می‌آورد. اگر فضای دفتر اجازه داد، یک آکواریوم زیبا با ابعاد مناسب را حتماً در این اتاق قرار دهید. از جلو مبلی‌های بیش از اندازه بزرگ و بسیار کوچک را برای مبلمان خود استفاده نکنید. حتی‌المقدور امکان استفاده از آبسرد کن و یا نوشیدنی گرم را فراهم کنید و همچنین تهویه مطبوع محیط خود را در دمای تعادل قرار داده و از خوشبو کننده‌های هوا استفاده نمایید.

 

نکات مهم بازسازی ادارات

بازسازی ادارات  مستلزم رعایت نکات و قواعد مشخصی است. موارد متعددی در زمینه بازسازی اداری نقش مستقیم و البته غیر قابل انکاری را ایفا می کنند. در واقع کارمندان یک اداره بخش زیادی از روزشان را در ادارات به سر می برند. در نتیجه لازم است تا برای ایجاد روحیه و نشاط بیشتر در صورتی که هر یک از واحدهای اداری نیاز به بازسازی پیدا کند مدیران مربوطه در کمترین زمان ممکن نسبت به ترمیم و تعمیر آن همت بگمارند.

 

طراحی دکوراسیون داخلی ادارات

علاوه بر اهمیت به نوع متریال و بازسازی ساختمان به شیوه مدرن بهتر است برای نوع چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی به متخصصین در این امر مراجعه کنید و با توجه به سلیقه مشتریان و جهت جذب افراد به اداره، با راهنمایی افراد خبره در این امر اداره خود را به سبکی جدید و مدرن طراحی کنید.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | green office interior design ideas 6

هر اداره به چند بخش مجزا برای عملکرد افراد مختلف نیاز دارند، این نکته برای نحوه قرار گیری میز و صندلی در بخش های مختلف، متفاوت است. سعی کنید دیوارها را طوری درست کنید به وسیله کناف، چوب و … که بتوان در آن ها نور منفی استفاده کنید تا دیوارها را روشن تر کند که در صورت وجود اعلامیه مهمی، یا خبر مهمی بر سالن اعلانات، بتوان آن را به راحتی مشاهده کرد.

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس گرفته و از مشاوره رایگان گریت کابینت بهره ببرید!

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.