بازسازی مطب‌ دندان پزشکی

بازسازی مطب‌ دندان پزشکی

ضرورت بازسازی مطب‌ دندان پزشکی

چرا به بازسازی مطب دندان پزشکی باید اهمیت داد؟ آیا زیبایی مطب دندان پزشکی برای بیمار و پزشک اهمیتی دارد؟ چگونه مطب خود را بازسازی کنیم؟ بازسازی مطب پزشک، فقط مربوط به طراحی نمای داخلی و خارجی ساختمان دندان پزشکی نیست. بلکه توجه به نکات مهمی مانند نور کافی در محیط، تهویه مناسب، طراحی اتاق انتظار دندان پزشکی برای مراجعه کنندگان و… باید به‌صورت حرفه‌ای انجام گیرد.

زیبایی و شیک بودن مطب‌ دندان پزشکی از عوامل تاثیرگذار در میزان جلب رضایت مشتریان و بیماران است و به همین دلیل بازسازی مطب‌ دندان پزشکی اهمیت دارد. مثلا مطب پزشکان، مطب دندانپزشکان، مراکز و کلینیک‌های زیبایی، مراکز درمانی و … جزو مکان‌هایی هستند که تمیز و بهداشتی بودنشان در جذب بیماران و حس اعتماد آنها تاثیر بسیار زیادی دارد. توجه داشته باشید که بازسازی مطب پزشک، فقط مربوط به طراحی نمای داخلی و خارجی ساختمان نیست.

بلکه توجه به نکات مهمی مانند نور کافی در محیط، تهویه مناسب، طراحی اتاق انتظار برای مراجعه کنندگان و… باید به‌صورت حرفه‌ای انجام گیرد. در واقع جهت ایجاد تغییر در مطب‌ دندان پزشکی به نیروی تخصصی و خبره در این زمینه نیاز است و نباید بازسازی مطب دندان پزشکی را به نیروی غیرحرفه‌ای سپرد که تجربه کار در این حوزه ندارد. بازسازی مراکز درمانی و پزشکی با بازسازی منازل مسکونی و تجاری متفاوت است.

 

در حال بازسازی هستید؟ این نوشته‌ها را از دست ندهید!

 

 

اهمیت بازسازی مطب دندان پزشکی

در بخش مراکز درمانی و بازسازی بیمارستان و بازسازی مطب‌ دندان پزشکی به جهت اینکه این متراژ یک بیمارستان وسیع است و تمامی مراجعه کنندگان به تمامی بخش‌های این مراکز سر خواهند زد جهت برطرف شدن مشکلات بنابراین لزوم این است که تمامی قسمت‌‌های یک بیمارستان مزین به یک دیوارپوشی شود که همواره بر آنتی باکتریال بودن و همچنین شستشوی راحت و بی‌دغدغه تاثیرگذار باشد.

این مراکز که روزانه بالغ بر هزار نفر مراجعه کننده دارند حتما نیاز به نگاه مدیریت بر روی این بیمارستان هستند و همچنین با توجه به تجربه شرکت بازسازی ما بیمارستان‌هایی که دارای کادر درمانی بیشتری هستند قطعا سرشان شلوغ‌تر باشد به کنار به بهداشت محیط باید بیشتر دقت کنند، مراجعه کنند صبح و عصر و شب که یک مجتمع درمانی که دارای پزشکان عمومی، متخصصین و حتی دندان پزشکان باشد و شاغل در این قسمت هستند بنابراین بخش مهم را بابت نظافت و نیز تمیز کردن محیط‌ می‌طلبد.

 

نکات مهم برای بازسازی مطب‌ دندان پزشکی

با نگاهی به آمار و رفتارهای موجود در جامعه مثل تغذیه‌ی اشتباه و کاهش غذاهای سالم و طبیعی و استفاده نکردن از مسواک یا استفاده اشتباه از آن و مواد بی‌کیفیتی که موجب پوسیدگی دندان‌ می‌شوند و… در می‌یابیم که آمار مراجعه به دندانپزشک نیز افزایش یافته است.

بازسازی مطب‌ دندان پزشکی

اکثر مردم در انتخاب کلینیک زیبایی توجه خاصی به ظاهر مطب دندان پزشکی می‌کنند و اکثرا ترجیح می‌دهند به مراکز شیک و زیبا مراجعه کنند. مسلم است که اگر محیط مطب دندان پزشکی کهنه باشد و موازین بهداشتی در آن رعایت نشود˓ مردم دیگر به آن مراجعه نخواهند کرد. مثلا چیدمان درست صندلی‌ها و انتخاب درست رنگ‌ ˓تهویه مناسب در مطب و .. همگی از عوامل رضایتمندی مراجعین است.

در حالت کلی، نوسازی مطب دندان پزشکی، چندین مرحله دارد:

  • حذف و اضافه کردن نما در داخل مثل ستون
  • رنگ آمیزی دیوارهای دندان پزشکی
  • بازسازی کف سالن
  • تعمیرات درز دیوار
  • تعمیر سقف دندان پزشکی
  • ایجاد سقف کاذب در دندان پزشکی
  • خرید میز و صندلی
  • بازسازی محل استقرار منشی دندان پزشکی

 

فاکتورهای مهم بازسازی مطب دندان پزشکی

نوسازی مطب‌ دندان پزشکی و کلینیک‌ها با بازسازی منازل و سایر ساختمان‌ها متفاوت است و بازسازی مراکز درمانی حتما باید توسط یک تیم خبره و حرفه‌ای صورت گیرد تا باعث نیل به نتیجه عالی گردد. لازم به ذکر است که عدم توجه به نکات مهم هنگام بازسازی مطلب، علاوه بر عدم زیبایی محیط، می‌تواند از لحاظ سلامتی نیز برای بیماران خطرناک باشد.

 

 

همزمانی عملیات بازسازی مطب دندان پزشکی

یکی از مشکلات ساخت و بازسازی مراکز درمانی،بهره برداری همزمان بخش‌‌های مختلف و مراکز مورد نظر در حین بازسازی می‌باشد. شرکت بازسازی گریت با ارائه راهکارهایی سعی بر کم کردن مشکلات ناشی از هم زمانی درمان و عملیات بازسازی و ضررهای مالی ناشی از عدم بهره برداری، ایجاد سر و صدا و آلودگی در محیط‌‌های کنترل شده و درمانی در طی روند کاری خود خواهد داشت.

تعمیر مطب‌ها و کلینیک‌‌‌های دندان پزشکی باید به‌گونه‌ای انجام شود که احتمال آسیب به سلامتی بیماران به حداقل برسد. مثلا هنگام طراحی اتاق‌های لیزر و اتاق‌هایی که از امواج رادیواکتیو و اشعه‌ی ایکس استفاده می‌کنند، حتما باید به ایجاد محیطی ایزوله توجه ویژه گردد.

 

انتحاب واحد مناسب برای دندان پزشکی

شرایط تاسیساتی و طراحی پلان فضاهای مسکونی، مناسب فضای مطب یا کلینیک دندان پزشکی و فضاهای درمانی نمی باشد. در انتخاب یک واحد مناسب برای کاربری‌های دندان پزشکی و پزشکی موارد زیادی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. بازسازی به دلایل مختلفی مثل قدیمی و فرسوده‌شدن اجزای محیط مانند دیوارها یا کف ساختمان صورت می‌گیرد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 1588272177130

اما گاهی اوقات، دل‌زدگی و یکنواختی محیط هم می‌توانند علت بازسازی محیط باشد. در فضاهای درمانی مانند مطب‌های دندان پزشکی با توجه به اهمیتی که آشنا بودن پزشک و موقعیت مطب برای بیماران دارد و همینطور سختی جا‌به‌جایی تجهیزات، پزشکان ترجیح می‌دهند تا به جای نقل مکان به ساختمانی تازه و نوساز، مطب خود را با هزینه‌ای بسیار کمتر بازسازی کنند.

 

هزینه بازسازی مطب دندان پزشکی

بودجه‌‌ی شما بر بسیاری از تصمیماتی که در طول فرآیند بازسازی مطب دندان پزشکی خود می‌گیرید، تأثیرگذار خواهد بود. پیش از شروع همکاری با تیم طراحی، میزان بودجه را مشخص کنید و در زمان انعقاد قرارداد حتماً شرایط پرداخت خود را در آن ذکر کنید. بیان شرایط مالی و میزان بودجه‌ی شما می‌تواند اساس طراحی شما را تحت تأثیر قرار دهد و در روند شکل‌گیری آن نقش به سزایی داشته باشد.

قبل از هر عملیاتی ابتدا باید تمامی هزینه‌‌های بازسازی مطب دندان پزشکی و انواع مراکز درمانی را برآورد کرد، تا یکبار و به صورت کامل مشکلات ساختمان برطرف شود. کارشناسانی در این زمینه فعالیت دارند، که با مراجعه به آن‌‌ها می‌توان مشکلات و موارد غیر استاندارد، که نیاز به تعمیرات و بازسازی دارند را بررسی و اعلام کرد. همچنین با توجه به میزان نواقص در بازسازی بیمارستان، متراژ، مشکلات سازه‌ای ساختمان و…‌ می‌توان برآورد هزینه را انجام داد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | dental equipment

یکی از نکات مهم و ضروری در تعمیرات و بازسازی مطب دندان پزشکی یا بیمارستان یا سایر مراکز درمانی استفاده از کفپوش و دیوار پوش‌‌های آنتی باکتریال‌ می‌باشد، تا شستشوی راحت، بهداشتی و بی‌دغدغه‌ای داشته باشند. به طور کلی، با توجه به توضیحات داده شده باید نکات ایمنی در بازسازی بیمارستان رعایت و حدود استاندارد برای هر بخش از بیمارستان اجرا شود. همچنین باید از کیفیت بالا در بازسازی مطب‌‌ها و مراکز درمانی استفاده کرد، تا فضای ایمنی برای بیماران فراهم شود.

 

این مطلب را دوست داشتید؟ به خواندن ادامه دهید: بازسازی بیمارستان

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.