بازسازی باغ رستوران

بازسازی باغ رستوران

بازسازی باغ رستوران را از کجا شروع کنیم؟

برخلاف گذشته که رفتن به رستوران فقط برای هدف صرف غذا بود، امروزه برای گفتگو و تفریح و انواع مراسم مختلف نیز مردم رستوران را انتخاب می‌کنند. برای تامین نیازهای مشتری مالک باید به فکر بازسازی باغ رستوران باشد. این امر به سودآوری باغ رستوران کمک زیادی می‌کند. جذابیت رستوران به استفاده از ابزارها و محیطی مدرن می‌باشد. سعی کنید در بازسازی باغ رستوران خود، فضای آرامش بخشی را ایجاد کنید. این امر تاثیر بسزایی در جذب مشتری دارد. امروزه از مهم ترین عوامل یک رستوران موفق، علاوه بر کیفیت غذا، طراحی دکوراسیون آن نیز می‌باشد.

 

می‌خواهید از بازسازی تجاری بدانید؟ این مقاله‌ها را بخوانید!

 

 

چرا بازسازی باغ رستوران مهم است؟

امروزه با پیشرفت دنیای تکنولوژی و گسترش ابزار مدرن دیگر کم تر کسی برای تفریح جذب رستوران‌های ساده می‌شود. اکثر کسانی که به رستوران می‌روند خواهان فضایی آرامش بخش و جلادهنده روح می‌باشند تا غذای خود را با خاطره‌ای خوش میل کنند. هم چنین با رشد فضای مجازی انواع دکوراسیون و محیط مدرنیته از دید مشتریان پنهان نیستند. بسیاری علاقه دارند جذب مکان‌هایی شوند که در فضای اینستاگرام مشابه آن را دیده‌اند و کنجکاوی زیادی برای تجربه آن محیط‌ها دارند. بنابراین برای جذب مشتری بیش تر علاوه بر توجه به کیفیت و رنگ و بوی غذا باید به طراحی دکوراسیون رستوران نیز توجه داشت.

 

صفر تا صد بازسازی باغ رستوران قدیمی شما

رستوران‌های قدیمی و فرسوده باید به سرعت جای خود را به رستوران‌های لوکس و مجلل بدهند. اما چگونه؟ با بازسازی باغ رستوران‌ها می‌توان به این هدف نائل شد. در بازسازی باغ رستوران سه عامل فضا، ایده و طراحی مهم می‌باشند. برای اجرا و پیاده سازی هر طرحی باید این سه عامل در نظر گرفته شوند. بازسازی باغ رستوران شامل دو بخش طراحی داخلی و طراحی خارجی می‌شود.

 

بازسازی نمای رستوران

نمای ساختمان باید بیانگر عملکرد و نوع فعالیت رستوران باشد به گونه‌ای که بیننده با مشاهده آن به درک کلی از نوع غذاهای سرو شده در رستوران داشته باشد. در طراحی نمای رستوران می‌توان از دو یا چند متریال استفاده کرد و یکی از مصالحی که می‌تواند در طراحی رستوران‌ها به کار برود چوب است. نما باید هماهنگ با سبک‌های دکوراسیون مدرن، کلاسیک یا سنتی انتخاب شود و مقاوم به شرایط آب و هوایی منطقه باشد. بسته به محل وقوع رستوران شما، سبک طراحی آن می‌تواند متفاوت باشد.

بازسازی رستوران

برای مثال دکوراسیون رستوران کنار دریا باید با دکوراسیون رستوران داخل شهر و جاده متفاوت باشد. اولین چیزی که به چشم مشتری میخورد نمای رستوران شما می‌باشد. بنابراین طراحی نمای رستوران اهمیت بالایی دارد. اگر مشتری شما مجدد تصمیم گرفت به رستوران شما بیاید شک نکنید یکی از عوامل موثر این امر در کنار غذای با کیفیت، نمای جذاب رستوران شما بوده است.

همچنین می‌توان از آلاچیق‌های چوبی در نمای بیرونی رستوران استفاده کرد. در هنگام طراحی نما باید محوطه سازی اطراف هم مد نظر قرار گیرد. نمای ساختمان باید به گونه‌ای منحصر به فرد طراحی شود که برای دیگران به راحتی قابل تقلید نباشد.

 

مکان رستوران

مکان رستوران هم نقش تعیین کننده‌ای در سبک معماری رستوران دارد و نباید از طراحی‌های یکنواخت و تقلیدی استفاده شود. بدین معنا که طراحی یک رستوران در کنار دریا با طراحی یک رستوران در داخل شهر یا بین جاده‌ای متفاوت است. مشتری با توجه به مکان رستوران انتظار طراحی خاصی را برای رستوران دارد و این طراحی‌ها به شیوه‌های گوناگونی بر مشتری تاثیر می‌گذارند. اولین نگاه مشتری به بخش آشکار رستوران مانند سردر و نمای رستوران می‌باشد. همین نکته به مشتری القا می‌کند که این رستوران در چه رتبه‌ای قرار دارد و دوست دارد که از این رستوران استفاده کند یا خیر؟

نمای رستوران می‌تواند یک عامل نیرومند در جذب مشتری باشد به گونه‌ای که تصمیم به بازگشت مجدد به رستوران را در مشتریان تقویت می‌کند. اگر طراحی ساختمان و وسایل مناسب نباشند مشتریان همیشه با شک و تردید غذا انتخاب می‌کنند که آیا غذا سالم است یا خیر؟ طراحی مناسب خارجی مانع از بروز چنین پیش داوری‌هایی می‌شود. مثلا در طراحی داخلی رستوران، سقف نقطه کانونی آن می‌باشد. خیلی از رستوران‌های مطرح دنیا تمرکزشان روی سقف رستورانشان بوده است. تاثیر یک سقف زیبا و مناسب بر رستوران شما بسیار شگفت انگیز باشد.

 

بازسازی ورودی رستوران

اولین تاثیر را نمای رستوران بر مشتری می‌گذارد تا فضای داخلی را برای خود مجسم کند. تاثیر بعدی را قسمت ورودی رستوران ایجاد می‌کند. راهروی کوچک بین دو قسمت پذیرش موجب می‌شود مشتری قبل از ورود به محیط داخل توقف کوتاهی داشته باشد. شیوه‌های جداسازی محیط خارج از داخل رستوران باید با نوع و مکان رستوران هماهنگ باشد. در بیشتر موارد وجود چنین فضایی ضروری است.

 

طراحی درب رستوران در بازسازی

درب شیشه‌ای در رستوران باعث می‌شود که مشتری بتواند محیط داخل رستوران را ببیند و این خود نوعی دعوت است اما درب چوبی باعث تحریک حس کنجکاوی مشتری می‌شود و در بعضی موارد باعث امتناع مشتری از ورود به رستوران می‌گردد. درب ورودی باید به راحتی قابل استفاده باشد و بوی غذاهایی که در رستوران طبخ می‌شود نباید در این مکان به مشام برسد.

 

نورپردازی در بازسازی باغ رستوران

نورپردازی ایده آل و مناسب در درون نمای داخلی رستوران یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه شود. در بازسازی باغ رستوران با نصب لامپ‌های تزیینی و برنجی و … می‌توان میزان نور درون رستوران را تنظیم کرد. نور کافی در فضای رستوران فضای دلنشین و آرامی را برای مشتریان فراهم می‌کند و محیط منحصر به فردی را برای سرو غذا در رستوران ایجاد می‌کند. نورپردازی مدت زمانی که مشتری در رستوران می‌ماند را تعیین می‌کند. نور کافی فضای گرمی را به رستوران شما می‌بخشد. از عواملی که تحت تاثیر نورپردازی مناسب می‌باشد می‌توان به مدت زمان ماندن مشتری در رستوران اشاره کرد.

بازسازی باغ رستوران

در رستوران‌های فست فود از نورپردازی مستقیم با نورهای پرانرژی استفاده می‌شود تا مشتری غذای خود را سریع‌تر بخورد. در نتیجه مشتریان سریع تر رستوران را ترک می‌کنند و جا برای بقیه مشتری‌ها فراهم می‌شود. در رستوران‌های شیک و مجلل از نورپردازی ملایم استفاده می‌شود. بنابراین مشتری مدت زمان بیشتری را در رستوران می‌ماند. نورپردازی باید با طراحی، سبک دکوراسیون، منو و رنگ غذاها هماهنگی داشته باشد.

 

بازسازی دیوارهای باغ رستوران

نکته دیگر که از اهمیت خاصی برخوردار است رنگ دیوارهای رستوران می‌باشد. رنگ‌های قهوه‌ای شکلاتی، قهوه‌ای آجری و رنگ‌های روشن و شاد مناسب هستند. برای لوکس شدن رستوران می‌توان از کاغذ دیواری‌های زیبا استفاده کرد. رنگ‌های گرم مانند قرمز و نارنجی و … باعث افزایش اشتهای افراد می‌شود. در رستوران‌ها با سبک مدرن می‌توان از طرح‌های به رنگ‌های آبی روشن و خاکستری به محیط روشنایی بیشتری بخشید. رنگ‌های سرد مانند آبی، سبز، خاکستری و … باعث ایجاد یک محیط آرامبخش می‌شود. رنگ روشن فضای رستوران را بزرگ تر و رنگ‌های تیره فضای آن را کوچک تر نشان می‌دهد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | SP 4116 Edited

در رستوران‌های مجلل و گران قیمت از بافت‌های قوی‌تر مانند آجر، اکسسورهای چوبی و سنگ‌های قیمتی استفاده می‌شود. دیوارهایی وجود دارند که مانند ال سی دی عمل می‌کنند و قابلیت تغییر رنگ و طرح دارند. به عنوان مثال می‌توان این دیوارها را به گونه‌ای تنظیم کرد که به میهمانان حس حضور در یک زیر دریایی و غواصی را القا کند. می‌توان از تکنولوژی سه بعدی برای زیبایی محیط و غذاها استفاده کرد. برای کاهش صدا در رستوران‌ها باید بین دیوارهای آشپزخانه با غذاخوری و یا بین دیوارهایی که نمی‌خواهیم صدا منتقل شود عایق کاری صوتی صورت بگیرد. سطوح جاذب صدا برای این کار مناسب هستند.

 

بازسازی سقف و کف پوش باغ رستوران

سقف می‌تواند به طور کامل فضای داخلی بازسازی باغ رستوران را تغییر بدهد. بیشتر مواقع سقف، نقطه کانونی کل طراحی داخلی رستوران می‌باشد. بسیاری از رستوران‌ها با تمرکز بر این نکته در دنیا مطرح شده‌اند. طراحی زیبای سقف تاثیر فوق العاده‌ای بر تمام فضای رستوران می‌گذارد و آن را متمایز می‌سازد. بر اساس مکان رستوران از کف پوش‌های متنوعی مانند چوب‌های ترکیبی تیره و روشن، لمینت، سرامیک، سنگ فرش، سنگ و … استفاده می‌شود. طرح کف پوش در زیبایی و جذابیت رستوران بسیار اثر گذار است. رنگ و طرح کف پوش باید با سایر وسایل و رنگ‌های موجود در رستوران مطابقت و هماهنگی داشته باشد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 012d06f4f688779f1ebd65d27a7341cb

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.