بازسازی مطب متخصص

بازسازی مطب متخصص

ضرورت بازسازی مطب متخصص

چرا به بازسازی مطب و چینش و زیبایی آن باید اهمیت داد؟ آیا زیبایی بازسازی مطب متخصص برای بیمار و پزشک اهمیتی دارد؟ چگونه مطب خود را بازسازی کنیم؟ بازسازی مطب فقط مربوط به طراحی نمای داخلی و خارجی ساختمان مطب متخصص نیست. بلکه توجه به نکات مهمی مانند نور کافی در محیط، تهویه مناسب، طراحی اتاق انتظار مطب برای مراجعه کنندگان و… باید به‌صورت حرفه‌ای انجام گیرد.

زیبایی و شیک بودن مطب متخصص از عوامل تاثیرگذار در میزان جلب رضایت مشتریان و بیماران است و به همین دلیل بازسازی کلینیک زیبایی اهمیت دارد. مثلا مطب پزشکان، مطب دندانپزشکان، مراکز و مطب متخصص، مراکز درمانی و … جزو مکان‌هایی هستند که تمیز و بهداشتی بودنشان در جذب بیماران و حس اعتماد آنها تاثیر بسیار زیادی دارد. توجه داشته باشید که بازسازی مطب پزشک، فقط مربوط به طراحی نمای داخلی و خارجی ساختمان نیست.

بلکه توجه به نکات مهمی مانند نور کافی در محیط، تهویه مناسب، طراحی اتاق انتظار برای مراجعه کنندگان و… باید به‌صورت حرفه‌ای انجام گیرد. در واقع جهت ایجاد تغییر و بازسازی مطب متخصص به نیروی تخصصی و خبره در این زمینه نیاز است و نباید بازسازی کلینیک زیبایی را به نیروی غیرحرفه‌ای سپرد که تجربه کار در این حوزه ندارد. بازسازی مراکز درمانی و پزشکی با بازسازی منازل مسکونی و تجاری متفاوت است.

 

اهمیت بازسازی مطب متخصص

در بخش مراکز درمانی و بازسازی بیمارستان و بازسازی کلینیک زیبایی به جهت اینکه این متراژ یک بیمارستان وسیع است و تمامی مراجعه کنندگان به تمامی بخشهای این مراکز سر خواهند زد جهت برطرف شدن مشکلات بنابراین لزوم این است که تمامی قسمت های یک بیمارستان مزین به یک دیوارپوشی شود که همواره بر آنتی باکتریال بودن و همچنین شستشوی راحت و بی دغدغه تاثیرگذار باشد.

بازسازی کلینیک زیبایی

این مراکز که روزانه بالغ بر هزار نفر مراجعه کننده دارند حتما نیاز به نگاه مدیریت بر روی این بیمارستان هستند و همچنین با توجه به تجربه شرکت بازسازی ما بیمارستانهایی که دارای کادر درمانی بیشتری هستند قطعا سرشان شلوغ تر باشد به کنار به بهداشت محیط باید بیشتر دقت کنند، مراجعه کنند صبح و عصر و شب که یک مجتمع درمانی که دارای پزشکان عمومی، متخصصین و حتی داندان پزشکان باشد و شاغل در این قسمت هستند بنابراین بخش مهم را بابت نظافت و نیز تمیز کردن محیط می طلبد.

 

نکات مهم برای بازسازی مطب متخصص

با نگاهی به آمار و رفتارهای موجود در جامعه مثل تغذیه‌ی اشتباه و کاهش غذاهای سالم و طبیعی و استفاده نکردن از مسواک یا استفاده اشتباه از آن و مواد بی کیفیتی که موجب پوسیدگی دندان می شوند و… در می‌یابیم که آمار مراجعه به دندانپزشک نیز افزایش یافته است. ن

اکثر مردم در انتخابمطب توجه خاصی به ظاهر کلینیک توجه می‌کنند و اکثرا ترجیح می‌دهند به مراکز شیک و زیبا مراجعه کنند. مسلم است که اگر محیط بازسازی مطب متخصص کهنه باشد و موازین بهداشتی در آن رعایت نشود˓ مردم دیگر به آن مراجعه نخواهند کرد. مثلا چیدمان درست صندلی‌ها و انتخاب درست رنگ‌ ˓تهویه مناسب در مطب و .. همگی از عوامل رضایتمندی مراجعین است. به عنوان مثال در مطب پزشک اطفال استفاده از رنگ‌های شاد یا طراحی دیوارها به سبک کودک پسند، از مواردی استکه سبب آرامش در کودکان می‌گردد.

در حالت کلی، بازسازی مطب متخصص، چندین مرحله دارد:

  • حذف و اضافه کردن نما در داخل مثل ستون
  • رنگ آمیزی دیوارها
  • بازسازی کف سالن
  • تعمیرات درز دیوار
  • تعمیر سقف
  • ایجاد سقف کاذب
  • خرید میز و صندلی
  • بازسازی محل استقرار منشی

 

فاکتورهای مهم بازسازی کلینیک زیبایی

نوسازی و بازسازی مطب متخصص و کلینیک‌ها با بازسازی منازل و سایر ساختمان‌ها متفاوت است و بازسازی مراکز درمانی حتما باید توسط یک تیم خبره و حرفه‌ای صورت گیرد تا باعث نیل به نتیجه عالی گردد. لازم به ذکر است که عدم توجه به نکات مهم هنگام بازسازی مطلب، علاوه بر عدم زیبایی محیط، می‌تواند از لحاظ سلامتی نیز برای بیماران خطرناک باشد.

تعمیر مطب‌ها و بازسازی کلینیک زیبایی باید به‌گونه‌ای انجام شود که احتمال آسیب به سلامتی بیماران به حداقل برسد. مثلا هنگام طراحی اتاق‌های لیزر و اتاق‌هایی که از امواج رادیواکتیو و اشعه‌ی ایکس استفاده می‌کنند، حتما باید به ایجاد محیطی ایزوله توجه ویژه گردد.

یکی از مشکلات ساخت و بازسازی مراکز درمانی،بهره برداری همزمان بخش های مختلف و مراکز مورد نظر در حین بازسازی میباشد.این شرکت با ارائه راهکارهایی سعی بر کم کردن مشکلات ناشی از همزمانی درمان وعملیات بازسازی وضررهای مالی ناشی از عدم بهره برداری،ایجاد سر و صدا و آلودگی در محیط های کنترل شده و درمانی در طی روند کاری خود خواهد داشت.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | a060af7f73d63f37286a89367466b9dd

قبل از هر عملیاتی ابتدا باید تمامی هزینه های بازسازی مطب متخصص و انواع مراکز درمانی را برآورد کرد، تا یکبار و به صورت کامل مشکلات ساختمان برطرف شود. کارشناسانی در این زمینه فعالیت دارند، که با مراجعه به آن ها می توان مشکلات و موارد غیر استاندارد، که نیاز به تعمیرات و بازسازی دارند را بررسی و اعلام کرد. همچنین با توجه به میزان نواقص در بازسازی بیمارستان، متراژ، مشکلات سازه ای ساختمان و… می توان برآورد هزینه را انجام داد.

یکی از نکات مهم و ضروری در تعمیرات و بازسازی مطب متخصص یا بیمارستان یا سایر مراکز درمانی استفاده از کفپوش و دیوار پوش های آنتی باکتریال می باشد، تا شستشوی راحت، بهداشتی و بی دغدغه ای داشته باشند. به طور کلی، با توجه به توضیحات داده شده باید نکات ایمنی در بازسازی بیمارستان رعایت و حدود استاندارد برای هر بخش از بیمارستان اجرا شود. همچنین باید از کیفیت بالا در بازسازی مطب ها و مراکز درمانی استفاده کرد، تا فضای ایمنی برای بیماران فراهم شود.

 

مطلب بازسازی مطب متخصص را دوست داشتید؟ به خواندن ادامه دهید: بازسازی بیمارستان

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس گرفته و از مشاوره رایگان گریت کابینت بهره ببرید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.