بازسازی استخر خانه

بازسازی استخر خانه

خدمات بازسازی استخر خانه

شاید خیلی از ما در خانه‌ها و یا ویلاهایی زندگی کنیم که در گذشته حوض‌های بزرگ و استخر‌های زیبایی داشته‌اند. اما امروزه به دلیل مشکلات این استخرها و قدیمی بودنشان از آن‌ها استفاده‌‌ای نداریم. حقیقت این است که استخرها به خدمات دوره ای، ماهانه و خدمات ضروری نهایی نیاز دارند. بازسازی و ترمیم استخر در بخش‌های مختلف بازسازی ساختمان‌ می‌تواند شامل از بین بردن نقایص مهر و موم کردن استخر، تعویض سرامیک‌های قدیمی استخر، طراحی مجدد استخر با توجه به شرایط فعلی و اخیر و به روز کردن ظاهر استخر، اضافه کردن گزینه‌های جدید مانند تونل‌های مه و چشمه، تعویض لوله‌های خورنده آسیب دیده یا فلزی و تعویض لوله‌های پلاستیکی دوربرد و تعمیر و تعویض تجهیزات به عنوان پمپ ها، فیلترهای شنی، ترانسفورماتورها، سیستم‌های تصفیه و ضد عفونی مورد استفاده قرار‌ می‌گیرند.

بازسازی استخر اگر درست محاسبه و در نظر گرفته شود، که از لحاظ اقتصادی کارآمدترین و طراحی اقتصادی مورد توجه ترمیم استخر است،‌ می‌تواند استخر محدود شما را با هزینه‌‌ای مناسب دوباره فعال کند و آن را به یک استخر مدرن و معاصر تبدیل کند. اگر تصمیم به بازسازی استخر دارید، این نوشته مخصوص شماست!

 

تصمیم به بازسازی دارید؟ این مقاله‌ها را از دست ندهید!

 

 

تعمیر و بازسازی استخر خانه

تنها دو مورد از چندین مواردی که در تعمیر و بازسازی استخر خانه باید دقت شود به این شکل است که:

  • با گذشت زمان و استفاده مکرر از استخر، علائم سایش ممکن است به مرور زمان ظاهر شود و ممکن است نیاز به ترمیم داشته باشد. ترک ها، لکه‌های توخالی و تراشه‌ها رنگ‌های متداول و مناطق پوشش در گچ حین بازسازی ساختمان است. در تعمیر و نگهداری استخر یکی از کارهایی که باید انجام شود ضد عفونی کردن استخر در کلر و استفاده از فرایند الکترولیز است. در فرآیند الکترولیز، با عبور آب نمک از طریق یک سلول الکترولیتی، کلرید سدیم (نمک) در آب تبدیل به گاز کلر‌ می‌شود و هنگامی که در آب حل‌ می‌شود به هیپوکلریت سدیم (کلر مایع) تبدیل‌ می‌شود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | swimming pool renovation in javea

  • قدم دوم در تعمیر و نگهداری استخر شنا، عبور آب از طریق فیلتر استخر و وان داغ است که اولین قدم در بهبود و بهبود کیفیت آب است. تصفیه آب فرآیندی کاملاً فیزیکی است که در آن آلاینده‌ها و ذرات خارج‌ می‌شوند و آب پاکیزه و کاملا ضدعفونی می‌شود. با استفاده از فیلترهای تصفیه آب، حتی‌ می‌توانید برخی از باکتری‌های موجود در آب را نیز از بین ببرید، در نظر داشته باشید که فرایند فیلتر با فرایند تصفیه آب متفاوت است.

 

بازسازی استخر خانه اصولی

برای عملکرد بهینه قسمت‌های مختلف استخر، یک سیستم اتصالات یکپارچه لازم است تا محیط مناسبی برای شنا گران فراهم کند. برای رفع این نیاز، امکانات یکپارچه در محلی به نام اتاق درایو مونتاژ نصب شده است. آب استخر مهم‌ترین ویژگی استخر است. آب شهر با دمای ۱۰ تا ۲۰ درجه (درجه سانتیگراد) بسته به شهر یا حالت مورد استفاده وارد موتورخانه‌ می‌شود. این آب باید قبل از ورود به استخر از مراحل عبور کند، به دمای بدن انسان نزدیک شود و مورد استفاده قرار گیرد.

 

سرویس بازسازی استخر خانه

بررسی اتصالات یکی از مهم‌ترین قسمت‌های سرویس و نگهداری و بازسازی استخر خانه برای شنا است. تجهیزات و تابلو برق از مهم‌ترین کارها برای سرویس استخر است. متخصصین سرویس و نگهداری استخر باید کلیه اتصالات اتاق استخر را بررسی کرده و اقدامات مربوط به بودجه و نقدینگی را انجام دهند. زنجیره پمپ استخر باید حداقل هفته‌‌ای یک بار تمیز شود و تکنسین سرویس نیز باید پمپ‌ها را با سر و صدا، گرما و لرزش بازرسی کند. از پمپ اقدام کنید.

یکی از مهم‌ترین وظایف یک مباشر بعد از بازسازی استخر خانه فیلتر است. زمان برگشت شستشوی فیلترها تابعی از عواملی مانند: استخر روباز یا سرپوشیده، میزان استفاده از استخر، تعداد شناگرها و غیره است. اما فیلترها معمولاً برای استخرهای خانگی ماهانه توصیه‌ می‌شوند. در صورت نصب فیلتر فشار سنج ورودی و خروجی،‌ می‌توان نتیجه گرفت که فیلتر کثیف است و با افزایش تفاوت بین فشار ورودی و خروجی، باید معکوس شود.

 

پاک سازی و بازسازی استخر خانه

سیلیس در فیلترهای شنی دارای ساختار متخلخل است، پس از مدتی منافذ ذرات سیلیس در آلودگی‌ها منافذ‌ می‌شوند و فیلتر اثر خود را از دست‌ می‌دهد اما با فشار معکوس فیلتر روی سیلیس اعمال‌ می‌شود و آلاینده‌ها از آن خارج‌ می‌شوند. بنابراین، دوش‌های منظم نقش اساسی در سلامتی و بهداشت آب استخر دارند. اگرچه یک شستشوی منظم و مناسب باعث بهبود سلامتی و خلوص آب استخر و افزایش عمر سیلیس‌ می‌شود اما پس از مدتی ذرات سیلیس به دلیل تغییر شکل اثر خود را از دست‌ می‌دهند و نیاز به تعویض دارند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Concrete Swimming Pool Renos 1500x630 1

در حمام‌های خانگی و استخرهای خانه و ویلا توصیه‌ می‌شود هر سال امکانات استخر جایگزین مهر و موم شود. امکانات الکتریکی بازسازی استخر خانه شامل موارد زیر است: سیستم روشنایی استخر و صفحه برق باید به صورت هفتگی توسط میزبان استخر بررسی شود و در صورت تشخیص نقص باید بلافاصله مرتفع شود. همچنین چراغ و چراغ استخر دروازه بان تعویض‌ می‌شود. در این بخش نمی‌توان از آیتم موتورخانه صرف نظر کرد. تعمیر و نگهداری اتاق ماشین مسئله‌‌ای است که به ندرت در کشور ما از منظر خصوصی مورد توجه قرار‌ می‌گیرد و پرسنل شاغل در این بخش معمولاً از تخصص لازم برای انجام کارهای حرفه‌‌ای محروم‌ می‌شوند.

عمر تجهیزات و امکانات مختلف در کشور ما مانند دیگ‌های بخار، لوله‌های فاضلاب، فشار و امکانات مرتبط با آن بسیار پایین‌تر از میانگین عمر آن‌هاست و در طی فرایند مشکلات زیادی برای کاربران به وجود خواهد آمد؛ بنابراین باید از هر مدت یک بار مورد بررسی توسط تکنسین متخصص قرار گیرد. استخر‌های خانگی در ابعاد‌های کوچکی ساخته شده‌اند و تجهزات کم‌تری نیز استفاده شده است ولی استخرهای عمومی در ابعاد بزرگ، به دلیل استفاده از تجهیزات بیشتری در استخر قطعا هزینه تعمیر نگهداری بیشتری نسبت به استخرهای خانگی دارند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | pool renovation header

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.