رنگ Viva Magenta در طراحی داخلی

رنگ Viva Magenta در طراحی داخلی

چگونگی استفاده از رنگ Viva Magenta در طراحی داخلی

درست مثل هر سال، قبل از شروع سال نو میلادی رنگ سال 2023 پنتون معین شد. رنگ سال 2023 Viva Magenta (قرمز آتشین مایل به زرشکی به رنگ گل رز) معرفی شده است. رنگی که حتی با نگاه کردن به آن سرشار از انرژی و هیجان می‌شوید و قطعاً در مد و پوشاک و دکوراسیون داخلی سال جاری تأثیر زیادی خواهد داشت.

رنگ ویوا مگنتو رنگی قاطع اما غیرزننده است. قرمز کارمینی با رویکرد «مشت در دستکش مخملی» است. خوش‌بینی و شادی را ترویج می‌کند و قرمز متحرکی است که روح خود را بدون محدودیت ابراز می‌کند. کمپانی پنتون گفت با شریک خلاق خود یعنی Huge همکاری کرده تا در یک آزمایش طراحی شرکت کند که رابطه بین فناوری جدید و خلاقیت انسان را بررسی می‌کند.

این تیم با کار با ابزار مولد هوش مصنوعی Midjourney، تجلی بصری Viva Magenta را با ترکیب پیام‌ها و ایده‌های تجسم‌شده توسط رنگ برای ایجاد دنیایی غوطه‌ور که ارتباط بین طبیعت و فناوری را بررسی می‌کند، ایجاد کرد. این رنگ به عنوان یک دعوت به یک اکوسیستم جدید خوش بینانه و بی پایان به نام Magentaverse عمل می‌کند. برای اولین بار، پنتون و آرتک‌هاوس رنگ سال پنتون را به عنوان نمایشگاهی در آرتک‌هاوس میامی در 3 دسامبر رونمایی کردند.

کاوش هنری Magentaverse، دارای اتاق‌های همه جانبه با بافت‌ها و تعاملات مختلف با بازدیدگنندگان است. در این نمایشگاه کاوش‌های رنگی در طراحی، فناوری با الهام از ناسا و شرکای پنتون مثل موتورولا، لنوو، اسپون‌فلاور و موارد دیگر که Pantone 18-750 Viva Magenta را حمایت می‌کنند، به نمایش گذاشته می‌شود.

 

می‌خواهید طبق مد روز پیش بروید؟ این مقالات مخصوص شماست!

 

 

هر پاییز، شرکت‌های رنگ‌سازی و کارشناسان طراحی داخلی رنگ‌هایی را پیش‌بینی می‌کنند که در سال آینده طراحی داخلی خانه‌های ما را شکل خواهند داد. در حالی که رنگ‌های سال 2022 حول سایه‌های سبز متمایل به طبیعت متمرکز شده‌ بودند، سال 2023 سالی جسور، قاطع و به رنگ سرخابی معرفی شده است! در ادامه تمام رنگ‌های پیشنهادی از کمپانی‌های معتبر از جمله پنتون را با هم بررسی خواهیم کرد!

 

رنگ Viva Magenta از کمپانی پنتون

پانتون در پایان سال رنگ Viva Magenta 18-1750، یا همان قرمز پرشین را به عنوان رنگ سال 2023 انتخاب کرد و آن را “سایه ای غیر متعارف برای زمانی غیر متعارف” نامید. Viva Magenta یک رنگ جسور و قاطع اما بسیار لطیف و غیر زننده است. Leatrice Eiseman، مدیر اجرایی موسسه رنگ پنتون، گفت: این رنگ یکی از ارزشمندترین رنگ‌های متعلق به خانواده رنگ‌های طبیعی و همچنین یکی از قوی‌ترین و درخشان‌ترین رنگ‌هایی که در جهان شناخته شده است.

رنگ سال 2023

برای تزئین خانه خود با Viva Magenta، از رنگ قرمز و صورتی در مبلمان استفاده کنید و بقیه‌ی اتاق را خنثی نگه دارید. رنگ‌های آبی ملایم، سبز و بژ با Viva Magenta هماهنگ می‌شوند و در عین حال تمرکز را روی سایه‌های اشباع‌شده حفظ می‌کنند.

 

رنگ سبز اسپانیایی از کمپانی کریلون

سبز به سرعت در حال تبدیل شدن به یک رنگ خنثی جدید در خانه‌های ما است زیرا صاحبان خانه به جای رنگ سفید روشن و شفاف دهه‌های گذشته، رنگ‌های آرامش بخش را انتخاب می‌کنند. کریلون برای رنگ سال 2023 خود، خزه اسپانیایی را انتخاب کرد، سبز جنگلی عمیقی که به طبیعت اشاره می‌کند. سایه رنگ خزه‌ی اسپانیایی به راحتی مبلمان و دکوراسیون را نشان داده و با اکسسوری‌ها ست می‌شود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | krylon sophisticated comfort d 1

اشلی بانبری، طراح ارشد رنگ کریلون، گفت: “این سبز زیبا ارتباط قوی با غنای طبیعت، جنگل‌های انبوه و زمین‌های خزه‌دار دارد. ریشه در قدرت تجدید کنندگی سبز دارد و می‌تواند با اکسسوری‌های گرم و سرد تعادل برقرار کند. همچنین بانبری پیشنهاد می‌کند که رنگ سبز را با رنگ‌های مکمل مانند طلایی، ماسه سنگی و مسی که به طبیعت مربوط می‌شوند، جفت کنید.

 

رنگ رزبری از کمپانی بنجامین مور

روشن و شاد، انتخاب بنجامین مور برای رنگ سال 2023، رنگ قرمز نارنجی پر جنب و جوشی به نام سرخابی تمشکی است. این رنگ به اتاقی انرژی می‌بخشد تا ظاهری سرزنده و شاد داشته باشد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | bhg benjamin moore color of the year 2023 raspberry blush living room 6750303 bb96a79048f74a348c7f530995da1179

آندریا ماگنو، مدیر بازاریابی و توسعه رنگ در بنجامین مور، در یک بیانیه‌ی مطبوعاتی گفت: «مردم آماده هستند تا رنگ‌های شاد را به خانه بازگردانند و قدمی خارج از محدوده راحتی رنگ خود بردارند. رنگ Raspberry 2008-30 و پالت Color Trends 2023 بنجامین مور، استفاده از رنگ‌هایی را تقویت می‌کند که شخصیتی جسور را ارائه می‌کنند و در عین حال اتاق‌ها را متحول می‌کنند. برای یک تاثیر حداکثری، رزبری را روی دیوارها، تزئینات و سقف اعمال کنید تا اتاق غرق گرما شود. سایه‌های ملایم سفید و بژ روشن برای اکسسوری‌ها مناسب خواهند بود.

 

رنگ Terra Rosa از کمپانی دان ادواردز

با آخرین اعلام رنگ سال 2023 از سوی کمپانی ادواردز، سایه‌های ملایم و خاکی صورتی و خاک رس به عنوان محبوب‌ترین رنگ‌ها پیشتاز هستند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | maxresdefault 1 1 2

سارا مک‌لین، کارشناس رنگ و استایلیست Dunn-Edwards می‌گوید: ما سلامت و تندرستی را در اولویت قرار می‌دهیم، زمانی را برای فرار و پذیرش نوستالژی اختصاص می‌دهیم… این به معنای طراحی از طریق مراتع سرسبز، fh پیچیدگی همراه با زیبایی و حالتی دراماتیک است.

 

ویژگی‌های رنگ سال 2023

رنگ Viva Magenta رنگی برای خلق یک داستان تازه در دنیاست. رنگی از خانواده قرمز که ریشه در طبیعت دارد و نشاط و انرژی را ساطع می‌نماید. در این رنگ سیگنال هایی از قدرت احساس می‌گردد. رنگ سال 1402 نشانه تعامل بین هوش مصنوعی و خلاقیت انسان است که شور، شوق، امید، هیجان و شجاعت را تقویت می‌نماید. رنگ سال 2023 ما را به ابراز وجود تشویق می‌نماید و ما را به سمت جسارت، سرکشی و امیدواری سوق می‌دهد. از مهم‌ترین ویژگی‌های رنگ سال 1402 هماهنگی دنیای واقعی و مجازی است.

برای انتخاب رنگ ویوا مگنتا رگبار مشکلاتی که انسان‌ها در چند سال اخیر با آن روبرو بودند در نظر گرفته شده است. استفاده از رنگ سال 2023 در مد، فناوری و دکوراسیون می‌تواند در روحیه‌ی انسان‌ها تغییراتی ایجاد کند و امید و هیجانی وصف ناپذیر به دنیای کسل نماینده ما بعد از پشت سر گذاشتن دوران پاندمی ببخشد. رنگ سال 2023 موجب تسکین زخم‌های گذشته می‌گردد و حسی سرشار از امید، اعتماد به نفس و ارتباط را در دنیا زنده می‌نماید و به ما یادآوری می‌کند که باید برای روی پا ایستادن کوشش کنید.

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.