میز کنفرانس

میز کنفرانس

میز کنفرانس

همانطور که از اسم این میز مشخص است که معمولاً برای اتاق های مذاکره از این میز استفاده می کنند.

اتاق کنفرانس بخش مهمی از شرکت های اداری و فضاهای کاری حساب می‌آید که طراحی و دکوراسیون آن اهمیت بسیاری دارد.

میزهای کنفرانس معمولاً از اصلی‌ترین تجهیزات است که در اتاقهای مذاکره باید از آن استفاده کرد و طراحی و نحوه ساخت آن هم تاثیر زیادی بر زیبایی اتاق دارد.

این روزها معمولا میزها دارای طرح ها و رنگ های متنوعی هستند که انواع مختلف آن که از قبیل میز کنفرانس با پذیرایی، بدون پذیرایی و با طراحی خاص وجود دارد.

اما میزهای کنفرانس قابلیت نصب تجهیزات صوتی را هم بر روی خود دارند.

برای طراحی و ساخت میزهای کنفرانس در تزئینات داخلی ساختمان می توانید از رنگ ها و متریال های مختلفی استفاده کنید.

این میزها معمولا محیط‌های اداری را از فضای خشک و بی روح خارج می‌کند و باعث می‌شود که مشتریان و یا افرادی که در حال مذاکره هستند حس و حال خوبی داشته باشند.

 

پیشنهاد نویسنده: میز منشی

میز کنفرانس

اهمیت میزهای کنفرانس

همانطور که از اسم این میزها مشخص است کاربرد آنها برای مذاکره و برگزاری جلسات مهم اداری میباشد.

جلساتی که محتوای مشاوراتی دارد و جلسات کاری و اداری و گفتگوهای مهم در آن انجام می‌شود.

قطعاً اهمیت این که در چه محیطی هستید بسیار است زیرا افراد ترجیح می دهند که برای جلسات در فضای صمیمی و زیبایی بنشینند و به گفتگو بپردازند.

برای همین طراحی دکوراسیون میزهای کنفرانس این قابلیت را دارد که همه کسانی که پشت میز نشسته اند بتوانند فضای کل جلسه را زیر نظر داشته باشند و به آن مسلط باشند.

امروزه تمامی ادارات و شرکت ها از چنین محیطی استفاده می‌کنند و میزهای خاص و لوکس را در آن قرار می‌دهند.

برای طراحی این اتاق خواب بهتر است از افراد با تجربه کمک و راهنمایی بگیرید.

میزها طراحی های خاصی دارند که این امکان را به شما می دهند که محیط را از یکنواختی و سادگی خارج کنند.

اندازه و مدل میزهای کنفرانس معمولاً مطابق با متراژی که در اختیار دارید انتخاب می شود.

بهتر است که به صورت مستطیل و بیضی و انتخاب شود زیرا این افراد تسلط بر محیط و بر یکدیگر دارند و اگر اتاق کنفرانس مربعی باشد انتخاب میز ها برای این اتاق ها سخت تر می باشد.

همچنین با توجه به این مواردی که گفته شد میز کنفرانس باید با متریال مرغوب انتخاب شود.

با توجه به کارشناسان با تجربه می توانید آنها را انتخاب کنید.

 

کیفیت میزهای کنفرانس

متریالی که برای ساخت آنها به کار می‌رود باید مرغوب و با کیفیت باشد تا بتوانید دوام و مقاومت آن را تضمین نمایید و برای همین در ساخت میزهای کنفرانس از روکش های مصنوعی استفاده نمایید که باعث استحکام بیشتری خواهد شد و ارتفاع میز کنفرانس باید متناسب با قد  افراد معمولی انتخاب شود.

میزهای کنفرانس انواع مختلفی دارند که از جنس های متنوع ساخته می شود:

برای مثال اگر بخواهیم میز های کلاسیک  را مورد بررسی قرار دهیم به شرح زیر خواهد بود.

نقطه کانونی که در اکثر اتاق‌های کنفرانس وجود دارد نقطه ای است که میز کنفرانس در آنجا قرار گرفته.

یک نقطه جمع آوری برای مبادله ایده‌ها و به اشتراک‌گذاری بینش و مشارکت در کار گروهی  معنایی است که میز کنفرانس به افراد می‌دهد.

اگر در حال خرید طرح میز کنفرانس هستید بهتر است که در ادامه این محتوا با ما همراه باشید و اطلاعاتی در این زمینه به دست بیاورید.

فرم میزهای کنفرانس

میزهای کنفرانس کلاسیک از لحاظ فرم در دسته هایی قرار می گیرند که دارای تزیینات و جزئیات بسیاری هستند که طبق مطالعه‌ای انجام شده فرم ها و اشکال که در فضاهای کاری به وجود می آیند تاثیر مستقیمی بر رفتار کارکنان دارد و همچنین احساس های مختلف و معانی که برای کارکنان و مشتریان به وجود می‌آید مرتبط با اشکالی است که در مبلمان ها و طرح بندی داخلی اداره می باشد.

برای مثال اگر بخواهیم شکل را به صورت دایره‌ای انتخاب کنید تحریک افکار انرژی قدرت و افزایش پیدا می‌کند شرکت شکل دایره ها را برای انتخاب می کنند تمرکز بیشتری بر روی پروژه ها و پرورش فضای  کاری خواهند داشت.

همچنین میزهای مربع و مستطیل دارای تاثیر قابل توجهی بر افکار مشتریان و کارکنان میباشند.

ثبات و نظم و انضباط از ویژگی‌های این میزها هستند که  با انتخاب کردن این میزها احساس امنیت و آرامش در افراد زیاد می شود و پیشنهاد ما استفاده از میزهای مستطیل به جای میزهای مربع است.

همچنین میزهای بیضی شکل احساس انرژی و قدرت و پیشرفت را در افراد ایجاد می‌کند.

انرژی بالایی که میزهای کنفرانس دارند باعث رشد بیشتر شرکت‌ها و حوزه‌های حقوقی می‌شود.

 

پیشنهاد نویسنده: دکوراسیون داخلی

 

تناسب در میزهای کنفرانس

تناسب در حالتی به وجود می‌آید که به مردم این امکان را می دهد در فضا به راحتی حرکت کند.

برای تعیین مقدار مناسب میز و صندلی کنفرانس لازم است که نقش‌های از اتاق آماده کنید و بر روی این نقش جانمایی مبلمان اداری مورد نیاز به فضای رفت و آمد را در نظر بگیرید.

معمولاً اندازه میز کنفرانس کلاسیک بر اساس تعداد افراد انتخاب می‌شود ،۶ ۸، ،۱۰ ،۱۲ ۱۴ و ۳۰ از سایزهایی است که میتوانید برای میز کنفرانس انتخاب کنید.

 

میز کنفرانس مدرن

برای شرکت‌ها و دفترهای بازرگانی بزرگ استفاده میشود که برای افرادی که به دنبال میزهای کنفرانس خاص هستند و نمونه آنها کمتر یافت می شود میتوانند مناسب باشد.

شرکت هایی که تولید کننده میزهای کنفرانس اداری هستند معمولاً طراحی های مدرن و کلاسیک را اجرا می‌کنند تا بتوانند آن را برای هر فضایی طراحی نمایند.

همانطور که می دانید میزهای مدرن و به طور کل وسایل های مدرن از دسته وسایل هایی هستند که به سادگی و به دور از تزیینات اضافی می باشد.

مثلاً اگر دقت داشته باشید بر روی میز هایی که سبک مدرن انتخاب می شوند معمولاً از خطوط های ساده و مستقیم بر روی آن طراحی می‌شود که در کنار آن ترکیب نور های مخفی می تواند زیبایی آن را کامل کند.

 

 ویژگی میزهای کنفرانس

 ویژگی میزهای کنفرانس به شرح زیر می باشد:

کیفیت بالا از مواردی است که در هنگام تهیه میزهای کنفرانس باید به آن دقت داشته باشید که ویژگی ها و مشخصاتی که یک میز خوب می‌تواند داشته باشد کیفیت بالا و ثبات متریال آن می باشد.

برای مثال اگر میزهای تان را از چوب راش گرجستان انتخاب کنید قطعا  ماندگاری بالایی خواهد داشت و صفحات میز آن را از جنس ام دی اف می توان قرارداد.

متریال های دیگری هم وجود دارند که می‌توانند در هر فضایی زیبا بدرخشند.

طراحی زیبا یکی دیگر از مواردی است که بر روی سلیقه افراد تاثیر می‌گذارد و همچنین می تواند متناسب با هر محیطی اجرا شود.

میز کنفرانس همانطور که می‌دانید برای جمع شدن افراد و بودن در قرارهای مهم کاری میباشد.

 

طراحی های متفاوت میزهای کنفرانس

طراحی های منحصر به فرد همیشه چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند و می تواند زیباترین فضا را در هر قسمتی که باشد به وجود بیاورد.

برای مثال اگر از میزهای مدرن با اشکال خاص و هندسی استفاده کنید می توانید یک چهره جدید و جذاب را در محیط های اداری به وجود بیاورید.

زیرا محیط های اداری معمولاً دارای ظاهری خشک و کسل‌کننده هستند که افراد در آن صرفاً وقت خود را می گذارنند و کار را انجام می‌دهند تا زمان بگذرد.

اما اگر محیطی باشد که افراد در آن احساس رضایت داشته باشند قطعاً راندمان کار بالا می‌رود و همچنین علاقه دارند که زمان بیشتری را در آن سپری کنند.

 

پیشنهاد نویسنده: پارتیشن های شیشه ای

 

متریال میزهای کنفرانس

میزها می‌توانند از متریال های متنوعی ساخته شود که یکی از محبوب‌ترین آنها ام دی اف است .

ام دی اف از خرده چوب های طبیعی و ضایعات چوب به وجود می‌آید که با چسب های مخصوصی به یکدیگر متصل می‌شود و بعد توسط حرارت و فشار به همدیگر پرس می شود.

ام دی اف استحکام و مقاومت بالایی دارد و برای استفاده از میزهای کنفرانس و حتی کابینت‌ها و کمدها و طبقه‌های کاربردی استفاده می شود.

یکی از مواردی که برای استفاده از ام دی اف باید به آن دقت داشته باشید استفاده از رنگ هایی است که در محیط با سایر اجزای دیگر هماهنگی داشته باشد نه اینکه رنگ تیره را در محیطی کوچک قرار دهید قطعاً باعث کوچکتر دیده شدن محیط می‌شود و همچنین زیبایی خود را به چشم هر بیننده ای نمی تواند برساند.

برای همین بهتر است که در محیط های کوچک از رنگ‌های روشن استفاده کنید زیرا محیط را بزرگتر از آن چیزی که هست نشان می دهد.

اما در خصوص میزهای کنفرانس معمولاً از رنگ های تیره استفاده می شود تا افرادی که در آنجا حضور دارند چشمشان دچار خستگی نشود .

معمولاً دکوراسیون داخلی اتاق های کنفرانس از رنگ‌های تیره برای میز ها می باشد.

اما در برخی از شرکت‌ها که این سبک مدرن پیروی می‌کنند معمولاً از رنگ‌های روشن استفاده می نمایند. همانطور که می دانید رنگ سفید در سبک مدرن  جایگاه ویژه‌ای دارد و معمولاً برای طراحی دکوراسیون و تزئینات ساختمان از این رنگ به فراوانی استفاده می شود.

میز کنفرانس که برای جلسه انتخاب می‌شود باید در کنار آن صندلی های استاندارد قرار گیرد تا افرادی که بر روی آنها می نشینند و برای ساعت زیادی زمان خود را می گذارند احساس راحتی و آسایش داشته باشند.

میزهای کنفرانس معمولاً به شکل های مستطیل، دایره، بیضی می باشد.

در برخی موارد هم میزهای یو شکل و میزهایی که در بینشان خالی است وجود دارد.

به غیر از میزهای کنفرانس و صندلی هایی که گفته شد باید به طور کلی طراحی داخلی اتاق های کنفرانس با سایر قسمت‌های دیگر شرکت متفاوت باشد.

برای مثال وجود گلدان هایی در محیط های اداری و اتاق کنفرانس می‌توانند خشونت و سرد بودن محیط های اداری را کاهش دهد و تا زیادی حس مثبت و گرما را در محیط منتقل کند.

 

جمع بندی

محیط های اداری معمولا محل کارکردن است که کم تر به زیبایی داخلی آن اهمیت داده میشود.

اما این موضوع مربوط به زمان های گذشته بوده است که اهمیت کمتری به محیط های اداری داده میشده.

امروزه تیم های متنوع و حرفه ای معماری کار طراحی داخلی و حتی بازسازی های زیبایی را انجام میدهند که باعث میشوند زیبایی به هر محیطی که میخواهید راه پیدا کنید.

تفاوتی ندارد که چه محیطی در اختیار دارید این دکوراتیو ها هستند که کارهای حرفه ای و خاصی را انجام میدهند و طبق کاری که انجام میدهند دستمزد دریافت میکنند.

شبکه های اجتماعی محلی برای به اشتراک گذاری طرح های مختلفی از منابع معماری و طراحی های داخلی میباشد که باعث میشود بتوانید از آنها ایده بگیرید و بتوانید یک محیط محصر به فرد را در اختیار داشته باشید.

برای همین بهتر است که در ابتدا سبک دفتر اداری تان را مشخص کنید تا کارشناسان نمونه های متنوعی از طرح ها و مدل ها را در اختیارتان قرار دهند و بهتان مشاوره دهند.

معمولا در محیط های اداری از اتاق های شیشه ای برای نشان دادن اتاق جلسه و اتاق کنفرانس استفاده میکنند که باعث میشود نمایی متفاوت در شرکت های اداری به وجود بیاید.

فرقی نمیکند که چه متریالی را انتخاب میکنید.مهم استفاده درست از این متریال هایی است که در طراحی دکوراسیون داخلی به کار میرود.

وجود اکسسوری ها در محیط های اداری متناسب با کاربری شرکت و دفاتر اداری باید به درستی انتخاب شوند.

اما وجود آنها الزامی است زیرا محیط را از سادگی خارج میکند.

برای مثال در محیط های کلاسیک که اغلب از چوب های طبیعی برای تزئینات ساختمان استفاده میکنند میتوانید با قرار داد اکسسوری های چوبی زیبایی محیط را تکمیل کنید.

یا در محیط های مدرن زیبایی ایجاد شده باعث میشود که در عین سادگی زیبایی و ظاهر متفاوتی در محیط ایجاد شود.

اگر به فکر بازسازی شرکت ها و ادارات هستید هم میتوانید از افراد دکوراتیو کمک بگیرید و قطعا مشاوره آنها رایگان خواهد بود.

زیباترین نقطه ای که در یک محیط به وجود می آید این است که با کمترین هزینه زیباترین محیط به وجود بیاید و در آن احساس رضایت کنید.

شرکت های معماری هستند که کار بازسازی هم انجام می دهند و باعث میشوند تا یک محیط زیبا را در اختیار داشته باشید.

برای مثال با رنگ کردن و قرار دادن کاغذ دیواری در شرکت ها و ادارات میتوانید زیبایی را به وجود بیاورید.

کاغذ دیواری های متنوعی وجود دارند که به صورت گل برجسته و سه بعدی میباشند و در محیط های کلاسیک زیبا میدخشند.

 

پیشنهاد نویسنده: قیمت میز منشی

 

می توانید از طریق لینک های زیر پروژه های مربوط به این مقاله را مشاهده کنید:

جهت درخواست مشاوره به صورت رایگان فرم زیر را تکمیل فرمائید.

پس از تکمیل فرم زیر، کارشناسان ما با شما تماس گرفته و در صورت تمایل، در محل شما حضور میابند

   

  برای دریافت مشاوره ی رایگان برای دریافت خدمات با شماره ی ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ در تماس باشید.

  نظرات خود را برای ما بنویسید.

  موفق باشید.

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: ۱ میانگین: ۱]

  دیدگاهتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.