ایجاد نظم در آشپزخانه

ایجاد نظم در آشپزخانه

ایجاد نظم در آشپزخانه

آشپزخانه یکی از پرکاربرد ترین قسمت های خانه می باشد که هر روز ممکن است چندین بار در آن رفت و آمد کنید و کار انجام دهید و به پخت و پز مشغول شوید.

اگر این فضا همیشه مرتب و منظم نباشد قطعاً انگیزه‌ای برای بودن در آنجا ندارید پس لازم است به فکر سر و سامان دادن به آن جا شوید.

برای ایجاد نظم و ترتیب در محیط آشپزخانه راهکارهایی وجود دارد که با انجام دادن آنها می توانید یک طراحی آشپزخانه خوب را داشته باشید و همیشه بهترین حس را هنگامی که در آنجا هستید داشته باشید.

 

پیشنهاد نویسنده: انواع کابینت آشپزخانه

 

ایجاد نظم در آشپزخانه

انبارکمکی در آشپزخانه

اولین کاری که می توانید برای ایجاد نظم در طراحی آشپزخانه انجام دهید استفاده از انبار کمکی است.

این انبار از تعدادی سبد که روی همدیگر قرار دارد تشکیل می‌شود و می‌توانید خوراکی ها را در آن قرار دهید ولی بهتر است خوراکی هایی که مثل هم هستند را در یک سبد قرار دهید. برای تسریع در انجام کارها می توانید روی آنها را برچسب بزنید و نامشان را بنویسید تا هنگامی که به آنها نیاز داشتید سریعتر پیدایشان کنید.

 

در دسترس بودن متریال روزانه در محیط آشپزخانه

مورد بعدی در دسترس بودن موادی که هر روز از آنها استفاده می کنید می باشد.

هدف ما ایجاد نظم و ترتیب می باشد پس باید مواد غذایی را در دسترس قرار دهید و آن متریالهایی را که کمتر از آنها استفاده می کنید را در ردیف های پشتی کابینت قرار دهید.

برای مثال قاشق چنگال، لیوان و غیره که هر روز از آنها استفاده می‌کنید بهتر است که در ردیف جلویی قرار گیرند.

نظم در آشپزخانه

نظم در آشپزخانه

برای نگهداری مواد غذایی از ظروف در بسته استفاده کنید.

استفاده از این ضرف ها علاوه بر نگهداری مواد غذایی برای مدت طولانی ایجاد نظم و ترتیب هم می کنند. بانکه ‌ها باید و یک اندازه باشند تا جای کمتری را اشغال کنند.

موادی مانند آرد ادویه و موادی که احتمال پخش شدن و کثیف شدن آن ها در محیط آشپزخانه بیشتر است را باید در بانک ها قرار دهید.

برای انتخاب این نوع ظروف جنس پلاستیک را انتخاب کنید زیرا هم هزینه کمتری دارد و هم سبک تر هستند.

اگر ظروف بانکه در دسترس ندارید، می توانید از شیشه های مربا که به یک شکل و اندازه هستند استفاده کنید. این روش قدیمی است که مادرهای ما آن را انجام می دادند.

یک کابینت مشخص را به ظروف درب دار اختصاص دهید زیرا می توانید راحت تر آن را پیدا کنید و همچنین درب  همه ظرف ها را تکیه به دیوار درون کابینت قرار دهید و ظرف های بانکه را به ترتیب از کوچک به بزرگ درون یکدیگر قرار دهید.

 

پیشنهاد نویسنده : در ارتباط با قیمت کابینت آشپزخانه بخوانید.

 

از تقسیم بندی برای کشورها در آشپزخانه استفاده کنید

داخل کابینت ها فضای بسیاری دارد اما باید به آنها نظم و ترتیب دهید هنگامی که تقسیم‌بندی می کنید، می توانید لوازم مختلف را جداگانه قرار دهید تا هنگام کار آسان تر و سریع تر به آن دست پیدا کنید.

کشورها در آشپزخانه

کشورها در آشپزخانه

از آویز های درون کابینت استفاده نمایید معمولاً قسمت زیادی از کابینت ها بلا استفاده می ماند و با قرار دادن وسایل کوچک باعث می شوید که فضای آن را بگیرید و نتوانید به خوبی از آن استفاده کنید.

بهتر هست درون درب کابینت از آویز ها استفاده کنید و درب های قابلمه را به آنها آویزان کنید تا فضای داخلی کابینت دچار شلوغی و بی نظمی نشود.

 

پیشنهاد نویسنده: کابینت ام دی اف (MDF)

 

از سطل زباله رو کابینتی در آشپزخانه استفاده کنید

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در دنیای مدرن سطل زباله های قدیمی دیگر جای خود را به سطل زباله هایی داده اند که از بیرون درب کابینت آویزان می شود و حجم کمتری زباله را در خود جای می‌دهند.

اما فضایی که درون کابینت را به زباله اختصاص می‌دهید را می‌توانید استفاده بهینه کنید.

 

کلام آخر

هنگامی که طراحی آشپزخانه را انجام می‌دهید، باید دقت داشته باشید که از متریال هایی که غیر ضروری هستند خودداری کنید.

ممکن است در دکوراسیون آشپزخانه متریالهای وجود داشته باشد که شما سال‌هاست و یا حتی ماه هاست که از آن استفاده نکرده اید و فقط جنبه تزئینی دارد.

اما به شما پیشنهاد می کنیم تا هر چند وقت یکبار وسایل درون کابینت ها را درآورده و وسایل اضافی را از بین آنها حذف کنید و بعد متوجه خواهید شد که چه میزان فضای خالی برای سایر وسایل وجود دارد.

 

پیشنهاد نویسنده: دکوراسیون داخلی

 

می توانید از طریق لینک های زیر پروژه های مربوط به این مقاله را مشاهده کنید:

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.