کابینت آشپزخانه انزو

کابینت آشپزخانه انزو

کابینت آشپزخانه انزو

یکی از جدیدترین انواع کابینت ام دی اف، کابینت انزو می باشد از مشخصه های اصلی این نوع کابینت می توان به طرح درب های آن و براقیت سطح کابینت ها اشاره کرد و در دو مدل روکشی و پولیشی ارائه می شود و اگر کابینت انزو را  انتخاب می کنید می توانید برای زیبایی بیشتر از سنگ های کورین، کوارتز و سنگ های طبیعی به عنوان صفحه کابینت استفاده کنید.

متریال اصلی کابینت انزو از جنس ام دی اف است به طرح مورد نظر روی آن اجرا می شود و پس از آن روکش هایی با جنس های مختلف توسط تکنولوژی روی آن قرار میگیرد به طور کلی کابینت انزو یک نوع کابینت وکیوم است اما با متریال و طرح نسبتاً متفاوت‌.

 

کابینت آشپزخانه انزو

تفاوت کابینت انزو با کابینت ممبران

 • در ضخامت روکش در ضخامت ورق متفاوت هستند اکثراً کابینت‌انزو از ورق ام دی اف با ضخامت ۲۵ میلی‌متر ساخته می شوند ولی کابینت وکیوم با ضخامت ورق کمتر که حدوداً ۱۶ میلیمتر است ساخته می شود؛ علاوه بر آن قطر روکش کابینت وکیوم از کابینت انزو کمتر است‌‌.
 • طرح ظاهری متفاوتی دارند
  قطر لبه های کابینت وکیوم بیشتر از کابینت انزو است به دلیل اینکه چهار طرف در کابینت انزو توسط دستگاه برش می خورد و در نتیجه دارای قطر کمتری می باشد.
 • تفاوت در رنگ
  کابینت های انزو بیشتر به رنگ های روشن و حتی سفید  براق ساخته می شود ولی تنوع رنگ کابینت وکیوم خیلی بیشتر و گسترده تر است می توان گفت کابینت انزو از نظر ظاهری ترکیبی است هایگلاس سفید و کابینت وکیوم می باشد‌.
 • تفاوت در قیمت
  با توجه به تفاوت ها و ویژگی ها می توان گفت کابینت های انزو گران تر از کابینت های وکیوم می باشند‌‌.

 

معایب کابینت انزو چیست

مشکلات و معایب اصلی کابینت انزو که به طور کلی می توان گفت معایب کابینت وکیوم هستند عبارت اند از:

کابینت های انزو نسبت به اشیای برنده و تیز بسیار حساس هستند‌.

کابینت انزو

کابینت انزو

تعمیرات کابینت انزو بسیار سخت و دشوار است و به همین دلیل متریالی دقیقاً با همان رنگ و طرح کار بسیار دشواری است‌.

در طرح هایی که ظرافت یا طرح هایی با برجستگی و فرورفتگی زیادی در آن به کار رفته است روکش روی مغزی کابینت را به طور کامل پوشش نمی دهد و می تواند در دراز مدت اثر مخربی در کابینت آشپزخانه شما ایجاد کند پس بهتر است ظرافت های طراحی را کاهش داد‌‌.

 

پیشنهاد نویسنده : قیمت کابینت آشپزخانه

 

عمر کابینت انزو چقدر است؟

برای کابینت های انزو نمی توان عدد ثابتی را برای طول عمر مشخص کرد اما به طور کلی می توان گفت که ساخت و نگهداری بر طول عمر آنها تاثیر زیادی دارند.

 • ساخت در دوره ساخت عواملی مانند ضخامت و کیفیت متریال استفاده شده کیفیت چسب به کار رفته و نوع روکش می ‌تواند تاثیر قابل توجهی در عمر مفید کابینت انزو داشته باشد.
 • نگهداری شرایط نگهداری، نحوه استفاده ،آب و هوای محیط نصب ،خشک کردن سریع کابینت در مواقع تماس با آب و وارد نشدن ضربه می تواند تاثیر زیادی بر عمر کابینت انزو داشته باشد.

بنابراین اگر در دوره ساخت از متریال خوبی استفاده بشود و در نحوه نگهداری هم وضعیت معمولی داشته باشد می توان انتظار داشت که کابینت انزو بیشتر از ۲۰ سال میتواند عمر کند.

 

کابینتهای انزو جزو مدل های مدرن هستند یا کلاسیک!؟
کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه

 کابینت هایی که دارای کنده کاری های مشابه منبت کاری و نقشهای سنتی برجسته هستند به طور کلی در دسته کابینت های کلاسیک قرار می گیرند و با توجه به این توضیحات می توان گفت کابینت های انزو نیز مانند کابینت های وکیوم جزء مدل های کلاسیک به شمار می آیند.

 

چرا کابینت های انزو گران تر از هایگلاس و ممبران به ام دی اف است
کابینت

کابینت

کابینت انزو یک نوع کابینت وکیوم است ولی به علت تفاوت هایی در برخی پارامترها مانند روکش، رنگ و طرح و ضخامت ورق گران تر و با کیفیت تر است کابینت ممبران هستند.

 

می توانید از طریق لینک های زیر پروژه های مربوط به این مقاله را مشاهده کنید:

جهت درخواست مشاوره به صورت رایگان فرم زیر را تکمیل فرمائید.
پس از تکمیل فرم زیر، کارشناسان ما با شما تماس گرفته و در صورت تمایل، در محل شما حضور میابند

  برای دریافت مشاوره ی رایگان برای دریافت خدمات با شماره ی ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ در تماس باشید.

  نظرات خود را در ارتباط با کابینت آشپزخانه انزو برای ما بنویسید.

  موفق باشید.

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: ۱ میانگین: ۱]

  دیدگاهتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.