4 عامل برای اجرای کابینت آشپزخانه از کف تا سقف: چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

4 عامل برای اجرای کابینت آشپزخانه از کف تا سقف: چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

نکات مهمی که نباید آن ها را هنگام اجرای کابینت آشپزخانه فراموش کنید!

هنگام برنامه ریزی آشپزخانه جدید یا بازسازی اصلی و اجرای کابینت آشپزخانه، یک تصمیم کلیدی که باید بگیرید این است که آیا کابینت دیوار بالا را تا سقف اجرا کنید یا کابینت هایی با فاصله بالای آنها نصب کنید. بیشتر خانه هایی که در 50 سال گذشته ساخته شده اند دارای کابینت آشپزخانه به ارتفاع 32 یا 36 اینچ هستند، طوری نصب شده اند که بین قسمت بالایی کابینت و سقف فاصله ای بین 1 تا 2 فوت وجود دارد. دلیل خوبی برای این امر وجود دارد، زیرا کابینت های دیواری با این نسبت برای اکثر افرادی که روی زمین ایستاده یا از نردبان کوتاه استفاده می کنند نسبتاً قابل دسترسی است.

با این حال در سال های اخیر، شاهد بازگشت به کابینت های دیواری هستیم که تا سقف اجرا می شوند. این پیکربندی علاوه بر ذخیره سازی بیشتر، می تواند هم در طرح های دوره تاریخی و هم در سبک آشپزخانه مدرن کار کند.

هرچند این تصمیم پیچیده تر از آن است که شما فکر می کنید. عوامل متعددی در تصمیم گیری شما نقش دارند، از جمله:

  1. ترجیحات طراحی در اجرای کابینت آشپزخانه
  2. ارتفاع سقف برای اجرای کابینت آشپزخانه
  3. بودجه شما برای اجرای کابینت آشپزخانه
  4. و جزئیات سقف

 

نکته قبل از اجرای کابینت آشپزخانه

قبل از شروع به انتخابب برای اجرای کابینت آشپزخانه، ابتدا سقف خود را اندازه بگیرید. اعداد را بنویسید تا بتوانید هنگام تصمیم گیری برای اجرای کابینت آشپزخانه تصمیم خود را به عنوان مرجع در اختیار داشته باشید.

 

ترجیح طراحی برای اجرای کابینت آشپزخانه

اگر از ظاهر (یا عملکرد) کابینت دیواری که تا سقف امتداد دارد خوشتان نمی آید، عمیق تر وارد موضوع شوید. بنابراین این سوال ساده را از خود بپرسید: آیا صاف و مداوم را دوست دارید؟ کابینت هایی که تا سقف اجرا می شوند به نظر می رسند؟ و آیا کابینت های بزرگتر در سطح کاربردی برای شما جذاب است؟

برخی از افراد ظاهر یک مجموعه کامل از کابینت های دیواری پیوسته را بدون فضای بالای آنها بسیار دوست دارند. برای دیگران، ترجیح بیشتر کاربردی است: کابینت های پیوسته فضای بیشتری برای ذخیره سازی ارائه می دهند و فضای مرده گرد و غبار را از بین می برند.

قبل از این که تصور کنید این فضای ذخیره سازی اضافی یک ویژگی عالی است، توجه داشته باشید که قفسه های ذخیره سازی نزدیک سقف چندان قابل دسترسی نیستند. برای اکثر مردم، بالاترین قفسه ها برای اقلام فصلی یا ظروف و لوازم جانبی که به ندرت استفاده می شود استفاده می شود.

یک گزینه این است که آشپزخانه خود را با نردبان کتابخانه مجهز کنید، که هم می تواند دسترسی به قفسه های بلند را بهبود بخشد و هم به تنهایی به عنوان عنصر طراحی تزئینی عمل کند.

 

ارتفاع سقف برای اجرای کابینت آشپزخانه

سقف اکثر آشپزخانه ها 8 فوت (96 اینچ) یا 9 فوت (108 اینچ) است. اگر آشپزخانه شما در این رده قرار می گیرد، اگر می خواهید ظاهر کابینت روی سقف داشته باشید، چند گزینه برای اجرای کابینت آشپزخانه در اختیار دارید.

این امکان وجود دارد که کل فضا را با کابینت پر کنید. یا با خرید کابینت هایی که دقیقاً فضا را پر می کنند. یا با اجرای دو ردیف کابینت دیواری که با هم کل فضای عمودی را اشغال می کنند. یک قاعده کلی این است که کابینت های دیواری را طوری نصب کنید که لبه زیرین آن 54 اینچ از کف باشد. به این معنی که سقف 8 فوت ارتفاع 42 اینچ را برای کابینت های دیواری ایجاد می کند. در حالی که ارتفاع آن 9 فوت است. سقف 54 اینچ موجود است.

بسیاری از تولید کنندگان کابینت های انبار کابینت دیواری در ارتفاع 12 ، 15 ، 18 ، 24 ، 30 ، 32 ، 36 و 42 اینچ ارائه می دهند. اگر سقفی به ارتفاع 8 فوت دارید و کابینت هایی را می خواهید که تا سقف اجرا می شوند، کابینت های دیواری 42 اینچی کاملاً مناسب خواهند بود.

اگر سقف هایی به ارتفاع 9 فوت دارید ، می توانید فضای داخلی 54 اینچی موجود را با یک ردیف از کابینت های 36 اینچی با یک ردیف کابینت 18 اینچی بالای آنها پر کنید. گزینه دیگر کابینت های 12 اینچی بالای ردیف کابینت های 42 اینچی است. اگر شکاف های کوچکی در بالای کابینت های دیواری وجود دارد، معمولاً می توان آن ها را به راحتی با قالب های تاج دار یا سایر کارهای تزئینی تزئینی پر کرد.

اگر ارتفاع سقف غیر معمول دارید، یک متخصص کابینت سفارشی می تواند کابینت هایی متناسب با هر فضایی بسازد-که اگر سقف هایی به ارتفاع 10 فوت دارید ممکن است کاربردی ترین راه حل باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مهندسین و طراحان گریت کابینت در ارتباط باشید تا شما را در این زمینه به خوبی راهنمایی کنند.

متناوبا، می توانید فضای بالای یک ردیف کابینت استاندارد را با پانل های کابینت کاذب پر کنید که ظاهر کابینت ها را تا سقف نشان می دهد، اما عملکرد (یا هزینه) آن ها را نشان نمی دهد.

اگر شرایط غیرمعمول سقف های بالاتر از 10 فوت دارید، همانطور که گاهی اوقات در آپارتمانهای سقفی اتفاق می افتد ، بهتر است کابینت ها را تا انتها اجرا نکنید. نصب چنین انبوهی از کابینت ها نه عملی است و نه جذاب.

 

بودجه اجرای کابینت آشپزخانه

باید توجه داشته باشید که در صورت انتخاب نصب کابینت های دیواری تا سقف، با هزینه بازسازی بسیار بیشتری روبرو خواهید شد. کابینت در حال حاضر گران ترین جزء بازسازی آشپزخانه است و خرید کابینت های بلند و یا اضافه کردن ردیف دوم کابینت هزینه های شما را تا حد زیادی افزایش می دهد.

اگر از نظر ظاهری زیبا ست اما هزینه آن محدود کننده به نظر می رسد، احتمالاً پانل های کابینت کاذب تا سقف بهترین گزینه است. یکی دیگر از گزینه ها این است که سقف را به سمت پایین بکشید. با چارچوب بندی و تکمیل سقف هایی که ارتفاع سقف را از بالای کابینت ها پایین می آورند تا به بالای کابینت برسد.

 

جزئیات سقف

تیرها و سایر جزئیات معماری می توانند لایه ای دیگر از سردرگمی را به موضوع ارتفاع کابینت اضافه کنند. با تیرهای سقفی، چه آن ها پشتیبان ساختاری واقعی باشند و چه صرفاً تزئینی باشند (که اغلب اینطور است)، معمولاً بهترین حالت این است که قسمت بالایی کابینت ها به خوبی زیر سقف نگه داشته شوند. اگر قصد دارید کابینت های تمام قد داشته باشید، احتمالاً بهتر است از نجارها بخواهید تیرهای تزئینی را بردارند. زیرا در برابر کابینت به نظر می رسد ناخوشایند به نظر می رسند.

سایر ویژگی های معماری نیز می تواند همه چیز را پیچیده کند. به عنوان مثال، سقف قهوه ای به ظاهر متقارن بستگی دارد که به محض اینکه کابینت های دیواری را به طور کامل به سقف کشانده اید، به شدت خراب شده است.

کابینت های استاندارد همچنین می توانند نورهای غیر مستقیم را از طریق وسایل نوری نصب شده در بالای کابینت ها امکان پذیر کنند. هنگامی که کابینت ها را کاملاً به سقف می برید ، این قابلیت از بین می رود.

و اگر آشپزخانه شما دارای قالب های تزئینی تزئینی است، احتمالاً برای نصب کابینت های دیواری تمام قد باید برداشته شوند و اتصال مجدد آنها به کابینت ممکن نیست. قبل از برداشتن این مرحله ، باید از خود بپرسید که کدام ویژگی جذابیت بصری بیشتری دارد-کابینت های بلند یا قالبهای تزئینی.

وقتی صحبت از ارتفاع کابینت می شود، هیچ چیز درست یا غلط وجود ندارد و فقط ترجیح شخصی است. تصمیم گیری درست به سادگی مستلزم توجه کافی به فضای موجود، فضای مورد نیاز و ظاهر کلی مورد نظر است.

شما همچنین می توانید از صفحات دیگر سایت مانند:

دیدن فرمایید.

 

دریافت خدمات و مشاوزه بازسازی کابینت منزل

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات بازسازی کابینت را انجام می دهند به شما داده می شود. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

توصیه گریت کابینتی

اگر کابینت های موجود خوش ساخت و فرم خوبی داشته باشند و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید.

 

سخن پایانی کابینت

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

استفاده از نکات بالا به شما در انتخاب موفقیت آمیز و طراحی زیبای اتاقی جذاب و داشتن یک اتاق خواب و خانه مدرن و زیبا کمک می کند.

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.