اصول چیدمان آشپزخانه تک جداره

اصول چیدمان آشپزخانه تک جداره

آنچه درمورد اصول چیدمان آشپزخانه تک جداره خوب است بدانید!

درباره سادگی اصول چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه تک جداره حرفی برای گفتن وجود دارد. و یکی از ساده ترین راه ها برای درک طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه و اصول چیدمان آشپزخانه تک جداره، مثلث آشپزخانه است. این مفهوم طراحی، آشپز را قادر می سازد تا بین یخچال، اجاق گاز و سینک ظرفشویی به صورت سه نقطه و بدون تلاقی حرکت کند. آیا می توانید حتی اساسی تر از این را دریافت کنید؟ معلوم می شود که می توانید.

در مورد مجموعه ای از خدمات اساسی که در آن آشپز همه چیز را در دست دارد و هیچ چیز دور از دسترس نیست، چطور؟ این مفهومی است که به چیدمان آشپزخانه تک جداره قدرت می بخشد.

 

اصول چیدمان آشپزخانه تک جداره

کلیه خدمات آشپزخانه، کابینت و پیشخوان در امتداد یک دیوار است. مشابه آشپزخانه گالی، که دارای دو پیشخوان است. پیشخوان و کابینت ها تقریباً 8 فوت، بیشتر یا کمتر کار می کنند. همچنین ارزش کمتری نسبت به سایر چیدمان آشپزخانه دارد.

دکوراسیون اشپزخانه سفید

دکوراسیون اشپزخانه سفید

اصول چیدمان آشپزخانه تک جداره چیست؟

در چیدمان آشپزخانه تک دیواری، تمام کابینت ها، میزهای پیشخوان و خدمات اصلی کار در امتداد یک دیوار قرار گرفته اند. سه طرف دیگر آشپزخانه باز هستند و اغلب رو به مناطق نشیمن هستند.

خدمات عمده کاری شامل یخچال، سینک ظرفشویی، اجاق گاز یا اجاق گاز است. ماشین ظرفشویی اغلب به عنوان خدمات اصلی گنجانده شده است. اگر به برق متصل است یا به برق وصل شده است و ضروری است، به احتمال زیاد یک سرویس اصلی است. موارد قابل جابجایی شامل مواردی مانند مایکروویو یا قهوه ساز نمی شود.

با طرح یک دیوار، پیشخوان معمولاً حدود 8 فوت طول دارد. اگر پیشخوان کوتاه تر بود، فضای کافی برای مناسب کردن آن خدمات اصلی نداشتید. ترتیب خدمات کاری به دلیل اندازه کوچک طرح، نسبت به سایر طرح بندی ها اهمیت کمتری دارد.

چیدمان آشپزخانه تک دیواری اغلب با جزایر یا چرخ دستی های آشپزخانه متحرک تقویت می شود. این قطعات فضای بیشتری را برای آماده سازی غذا روی میز قرار می دهند. چیدمان آشپزخانه تک جداره شبیه آشپزخانه های گالی است که دارای دو ردیف کابینت و میز پیشخوان با یک راهرو است. آشپزخانه هایی با چیدمان یک دیوار اغلب در خانه های اجاره ای ، آپارتمان ها ، آپارتمان ها و خانه های کوچک مستقل یافت می شوند.

 

مزایا و معایب چیدمان آشپزخانه تک جداره

مزایا

ارزان: فضای محدود پیشخوان به معنای هزینه کمتر است. زیرا پیشخوان ها بودجه آشپزخانه را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند. از کابینت های دیواری و پایه کمتری نیز استفاده می شود.

گزینه های ساده تر DIY: از آنجا که مجبور نیستید به پیشخوان یا کارهای پیچیده دیگر بپیوندید، طراحی یک دیوار ساده ترین راه برای صاحب خانه است. معمولاً از یک میز جداگانه با یک برش سینک استفاده می شود.

طراحی جمع و جور: طرح یک دیوار بهترین راه برای ایجاد فضا در بقیه آشپزخانه در صورت نیاز برای میز یا مصارف دیگر است. همچنین از آنجا که ردپای آشپزخانه به حداقل می رسد، می توان از فضای بیشتری برای فضاهای نشیمن استفاده کرد.

گردش کار خوب: همه عملکردهای اصلی پخت و پز در فاصله چند فوت از یکدیگر نگه داشته می شوند. هرگز مجبور نیستید با یک طرح یک دیوار خیلی دور بروید.

 

معایب

ارزش کمتر ادراک شده: مگر اینکه خانه به طراحی آشپزخانه تک دیواری نیاز داشته باشد، بسیاری از خریداران خانه با پذیرش آن مشکل خواهند داشت. بنابراین، فروش خانه ممکن است دشوارتر باشد. آشپزخانه ها اغلب به این شکل طراحی می شوند زیرا به دلیل محدودیت فضا یا هزینه گزینه دیگری وجود ندارد.

ارزش فروش پایین: ارزش فروش مجدد برای حداقل آشپزخانه ها به این دلیل کمتر است که خریداران خانه امروزه چنین قیمت بالایی را بر آشپزخانه قرار می دهند.

تعداد کمتری از میزهای میز: شما صرفه جویی در هزینه صفحات میز را انجام می دهید. اما این بدان معناست که میزهای آشپزی کمتری برای آشپزی دارید. اگر عاشق آشپزی هستید، بدون شک خود را در حال افزودن جزایر آشپزخانه متحرک یا قرار دادن تخته های برش روی سینک ظرفشویی به عنوان فضای پیش فرض خواهید دید.

تصمیمات طراحی: طراحی تک جداره به دلیل اندازه جمع و جور تصمیمات جدیدی را به ارمغان می آورد. به عنوان مثال، همه کابینت های شما کجا می روند؟ از آنجا که فضای بسیار کمی دارید، مکان های کمتری برای قرار دادن آنها دارید. اما اگر کابینت ها را کم کنید، فضای ذخیره سازی کمتری خواهید داشت.

آیا می توان جنس درب کابینت را با بدنه ای متفاوت انتخاب کرد؟

آیا می توان جنس درب کابینت را با بدنه ای متفاوت انتخاب کرد؟

نکاتی در مورد چیدمان آشپزخانه تک جداره

آزادانه از جزایر متحرک یا میزهای کوچک استفاده کنید. اگر فضا اجازه دهد ، حتی ممکن است بتوانید یک جزیره آشپزخانه دائمی باریک را نصب کنید. در خانه های درجه یک، ارزش چیدمان آشپزخانه تک دیواری خود را با نصب صفحات آشپزخانه درجه یک مانند کوارتز یا بتن افزایش دهید. از کابینت های با کیفیت استفاده کنید. لوازم برقی درجه یک نصب کنید.

در صورت امکان، آشپزخانه را در امتداد دیواری که پنجره ندارد قرار دهید. ویندوز تعداد کابینت های دیواری را که می توانید نصب کنید کاهش می دهد.

 

همچنین می توانید از صفحات دیگر سایت مانند:

دیدن فرمایید.

 

دریافت خدمات و مشاوزه بازسازی کابینت منزل

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات بازسازی کابینت را انجام می دهند به شما داده می شود. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

توصیه گریت کابینتی

اگر کابینت های موجود خوش ساخت و فرم خوبی داشته باشند و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید.

 

سخن پایانی کابینت

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

استفاده از نکات بالا به شما در انتخاب موفقیت آمیز و طراحی زیبای اتاقی جذاب و داشتن یک اتاق خواب و خانه مدرن و زیبا کمک می کند.

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.