تاریخچه تخت خواب ها

تاریخچه تخت خواب ها

از تاریخچه تخت خواب ها چه می دانیم؟

برای بسیاری از مردم، یکی از مزایای زندگی در دنیای امروز این است که هنگام خواب، بین ملحفه های ترد روی یک تشک راحت و راحت غلت بخورند و از خواب خود لذت ببرند اما واقعا چند نفر از ما حین لذت از این نعمت به فکر تاریخچه تخت خواب ها افتاده ایم؟! اما اگر به جای بالش غاز یا فوم لاتکس، سر خود را روی بالش ساخته شده از سنگ بگذارید یا به جای تشک جلیقه ای یا تشک فوم حافظه، سعی کنید روی لایه ای از براکت یا سرخس قرار دهید بالای یک تخته سنگ بزرگ؟ اگر در گذشته به اندازه کافی زندگی می کردید، این یک کابوس نبود – این واقعیت تلخی بود که باید آن را تحمل می کردید.

در حالی که اصول اولیه – مکانی امن برای استراحت و گرم ماندن در طول شب – در طول تاریخ یکسان بوده است، اما جزئیات آنچه از تختخواب تشکیل می شود در طول سنین بسیار تغییر کرده است. در اینجا یک تاریخچه تخت خواب مختصر خدمت شما همراها گریت کابینت ارائه می شود و امیدواریم که مفید واقع گردد.

 

قدیمی ترین تشک شناخته شده، 77000 سال قبل

امروزه، تشک شما بعد از حدود هفت سال قدیمی به حساب می آید، اما طبق گزارش نشنال جئوگرافیک، قدیمی ترین “تختخواب” شناخته شده در جهان در KwaZulu-Natal ، آفریقای جنوبی کشف شد و قدمت آن به 77000 سال قبل می رسد. لایه هایی از مواد گیاهی در حصیر جمع آوری می شد که به طور دوره ای برای از بین بردن آفات سوزانده می شد. تختخوابی حدود 12 اینچ ضخامت داشت و 22 فوت مربع مساحت داشت تا خانواده را بخوابد.

 

شکارچیان و تجمع کنندگان ماقبل تاریخ و تاریخچه تخت خواب ها، حدود 8000 سال قبل از میلاد

برای عشایر ماقبل تاریخ، زندگی در حال حرکت به این معنی بود که شب ها عموماً بر روی توده ای از برگ ها یا علف هایی که در زیر زمین فرو رفته استراحت می کردند. این جمع آوری کنندگان شکارچی از این مکان به عنوان یک خانه موقت استفاده می کنند و در موقعیت جنین جمع می شوند تا در طول شب گرم و راحت باشند.

 

تخت خواب در انگلستان تاریخچه تخت خواب ها

تخت چوبی مصری عصر برنز دارای غلاف طلا و سکویی متشکل از حصیر بافته شده است. پاهای حیوانات شکل بسیاری از سبک های تختخواب مصری را در این دوران برجسته می کرد. مثل عصر برنز. مصر باستان ، حدود 3000 سال قبل از میلاد – 1000 سال قبل از میلاد.

در کنار دیگر اختراعات و فناوری های شگفت انگیز آن ها، از جمله زبان نوشتاری، همچنین می توانید از مصری های باستان به دلیل اختراع تخت بلند، اغلب با پاهایی شبیه پای حیوانات تشکر کنید. این امر باعث می شود که فرد خواب آور از زمین سرد دور شود و همچنین حرکت جوندگان، حشرات یا مارها بر روی تخت دشوارتر می شود.

اگر شما از دسته افراد معمولی جامعه بودید، از چوب ساده ساخته می شد، اما اگر از موقعیت بالاتری برخوردار بودید، با طلا، جواهرات و آبنوس پوشانده شده بود. تختخواب ساده دارای تخته های چوبی با ریسمان (یا یک نوع بخیه) یا نی می باشد که روی آن با تشکی از کوسن های پشمی پوشانده شده است. ملحفه های کتانی و تکیه گاه سر سنگی یا چوبی راحتی بیشتری را اضافه کرده است.

عصر آهن و تاریخچه تخت خواب ها. روم باستان، حدود 1000 سال قبل از میلاد – 476 ق.

شهروندان ثروتمند روم باستان روی تخت های بلند از جنس فلز می خوابیدند، با تکیه گاه های فلزی بافته شده برای نگه داشتن پر یا تشک پر شده از کاه. افراد کمتر ثروتمند تخت های مشابهی از چوب داشتند، با نخ های پشمی که تشک را بالا نگه داشته بودند. با این حال، اگر فقیر بودید، هنوز مجبور بودید با یک تشک روی زمین بسازید. از هر نوع تختخوابی، احتمالاً زیر پتوی پشمی خود، که در سراسر امپراتوری روم رایج بود، گرم بودید.

 

قرون وسطی و تاریخچه تخت خواب ها. زندگی قرون وسطایی، حدود قرن پنجم تا پانزدهم

اگر در اروپای قرون وسطایی زندگی می کردید، ترتیب خواب شما تا حد زیادی به موقعیت شما در زندگی بستگی داشت. اگر فقیر بودید، روی یک کیسه پر از یونجه روی زمین یا روی یک سکوی ساده با یک پتوی پشمی خشن می خوابیدید تا شما را بپوشاند. شما به احتمال زیاد تختخواب خود را با خانواده خود تقسیم می کنید و قبل از خواب، در تلاش برای از بین بردن حشرات از تشک خود “به یونجه” ضربه می زنید.

اگر آنقدر خوش شانس می بودید که ثروتمند می شدید، تختخواب شما فرصتی برای نشان دادن موقعیت شما بود. به طور معمول از چوب های تزئین شده و تزئین شده با جواهرات یا طلا، تخت های افراد ثروتمند از کف بلند شده و گاهی آنقدر بلند می شوند که برای رسیدن به آنها نیاز به یک چهارپایه پله ای بود.

در این مدت تخت های چهار پوستری ایجاد شد که با پارچه های مخملی و سایبان های آویزان برای جلوگیری از رسوب و حشرات و همچنین نشان دادن ثروت آویزان شده بود. تشک به طور ضخیم با پر و پر پر شده بود و ملحفه ها از کتان خوب تهیه شده بودند.

 

تخت خواب انگلستان تاریخچه تخت خواب ها، تخت وایکینگ لانگ هاوس

با این حال، وایکینگ ها در حال حاضر تمایل خود را برای طراحی مینیمالیستی اسکاندیناوی با تخت های چوبی ساده چوبی که می توانند به راحتی در کشتی های آنها برای سفرهای خود بارگیری شوند، نشان می دادند. به مبلمان اولیه تخت IKEA فکر کنید!

 

دوره رنسانس و تاریخچه تخت خواب ها، حدود قرن 14 تا 17

رنسانس با شروع در ایتالیا، یک حرکت فرهنگی بود که بعدها در سراسر اروپا گسترش یافت. مبلمان این دوره تقریباً دارای سایبان و پست هایی در طراحی بود. بسیاری از طرح های این تخت ها از قرن 16 و 17 از طناب برای ایجاد سکوی مرکزی تخت استفاده می کردند.

سوراخ هایی از طریق نرده های جانبی و زیرپایی و سر تخت این تخت ها ایجاد شد. سپس صنعتگران طناب ها را از طریق این سوراخ ها می کشیدند. این طناب ها نیاز به نگهداری و سفت شدن منظم دارند، احتمالاً منجر به این عبارت شده است که ما همه از “خواب تنگ” می دانیم.

در حالی که فقرا به خوابیدن روی پالت های ساده یونجه روی زمین یا روی سکوی ساده ادامه می دادند، اکنون برای افراد طبقه متوسط ​​معمول بود که نه تنها یک تخت چهار پوستری، بلکه یک اتاق خواب جداگانه برای نگهداری آن داشته باشند.

تاریخچه تخت خواب ها

به طور معمول، یک اتاق خواب در زمان رنسانس در طبقه بالای خانه قرار می گیرد و دارای یک تختخواب با وسایل زیرین است که می تواند برای خوابیدن اعضای خانواده یا خدمتکاران به همراه یک تنه چوبی برای نگهداری لباس در نظر گرفته شود.

برای ثروتمندترین افراد، اتاق خواب یک مکان محبوب برای پذیرایی از بازدیدکنندگان و انجام کارهای تجاری بود. چهار پوستر همه جا در این دوران بسیار مجلل و تزئین شده است، با کنده کاری های فانتزی، نقاشی های منبت کاری شده، تزئینات رنگارنگ و پرده های پارچه ای سنگین و مجلل که در صورت تمایل، تختخواب را از چهار طرف محصور می کند، به همراه سایبانی که ممکن است پارچه ای باشد. یا چوب از آنجا که این تخت ها بسیار گران بودند، اموال ارزشمندی برای انتقال به نسل های یک خانواده وجود داشت.

تاریخچه تخت خواب ها

تخت فوق العاده ای که در اینجا نشان داده شده است، تخت خواب بزرگ نامیده می شود و در حال حاضر در موزه ویکتوریا و آلبرت لندن نگهداری می شود. این تخت به اندازه ای بزرگ بود که می توانست هشت نفر را راحت بخوابد، این تخت هرگز در یک خانه خصوصی نبود اما در سال 1590 به عنوان یک جاذبه گردشگری برای یک کاروانسرا در ور، انگلستان ایجاد شد. این شهر در روز خود به قدری مشهور بود که شکسپیر در نمایشنامه اش “شب دوازدهم” اشاره ای به آن کرد. به طرز شگفت انگیزی، تختخواب بر روی نوشته های کسانی که خوش شانس بوده اند صدها سال پیش روی آن خوابیده اند، حک شده است.

 

قرن 18 و تاریخچه تخت خواب ها

در طول قرن هجدهم، تخت ها ساده تر شدند، اگرچه هنوز اغلب با پرده های سنگین احاطه شده بودند. در حالی که تخت ها هنوز معمولاً از چوب ساخته می شدند، قاب های فلزی نیز رواج پیدا کردند. تشک های پنبه ای جایگزین کاه یا یونجه می شوند، اگرچه هنوز در چارچوب تخت با سیستم تسمه یا طناب آویزان شده بودند.

تاریخچه تخت خواب ها

با این حال، یکی از بزرگترین تغییرات در طول قرن 18 این بود که مفهوم اتاق خواب به عنوان یک فضای خصوصی برای خواب در همه طبقات جامعه محکم شد. دیگر خانواده سلطنتی یا افراد ثروتمند در اتاق خواب خود از بازدیدکنندگان استقبال نمی کردند و دیگر خوابیدن خادمان روی اتاق خواب معمولی نبود.

 

قرن 19 و تاریخچه تخت خواب ها

در طول قرن نوزدهم، اتاق خواب ها بیشتر شبیه به اتاق هایی شد که امروزه از آنها لذت می بریم ، بیشتر به خواب یا رابطه جنسی اختصاص داده شده است. اگرچه تخت های چهار پوستری هنوز بسیار محبوب بودند ، اما در اواخر دهه 1800 پست ها به طور معمول بسیار کوچکتر از سر و روبالشی بودند. تولید انبوه قطعات، ساخت تختخواب را ساده و ارزان کرد و سرانجام منجر به این شد که تولیدکنندگان تخت های احیا یا تولید مثل را از دوره های قبل قرار دهند.

در این مدت نقطه عطفی در ساخت تختخواب به دست آمد – اختراع روکش های فلزی برای حمایت از تشک، به جای طناب یا بندهای پشمی. در حالی که این ها حمایت و ثبات بیشتری به تشک می بخشیدند، آن ها همچنین به طرز آزاردهنده ای جیغ می کشیدند!

 

تاریخچه تخت خواب ها

 

قرن بیستم

قرن بیستم زمان شلوغی برای نوآوری در تختخواب بود: تخت مورفی (یا تخت دیواری)، تخت آب، تشک جلیقه ای، اختراع فوم لاتکس و فوم حافظه، تخت قابل تنظیم به چند مورد دیگر.

اگرچه آنها دهه ها قبل اختراع شده بودند، اما در دهه 1950 بود که تشک های فنری با سیم پیچ محبوبیت چشمگیری پیدا کردند تا رایج ترین نوع تشک شوند. این امر باعث استفاده از پایه های دیوان روکش دار یا سکوهای فنر جعبه ای برای نگه داشتن تشک شده است و یک تخت راحت و راحت تر از مواردی که در گذشته استفاده می شد، ایجاد کرده است.

 

قرن 21 ام و تاریخچه تخت خواب ها

امروز، وقتی صحبت از تشک شما می شود ، بیش از هر زمان دیگری حق انتخاب دارید. فنر جیبی ، سیم پیچ باز ، کویل پیوسته ، فوم حافظه ، فوم ژل ، فوم لاتکس و هیبرید تنها برخی از انواع تشک موجود است. انتخاب های زیادی از پرکننده ها نیز وجود دارد – از الیاف مصنوعی و فوم ها تا مواد طبیعی مانند پشم، پنبه، ابریشم و مو. در این مدت نقطه عطفی در ساخت تختخواب به دست آمد – اختراع روکش های فلزی برای حمایت از تشک ، به جای طناب یا بندهای پشمی. در حالی که این ها حمایت و ثبات بیشتری به تشک می بخشیدند، آن ها همچنین به طرز آزاردهنده ای جیغ می کشیدند!

گفتیم که قرن بیستم زمان شلوغی برای نوآوری در تختخواب بود: تخت مورفی (یا تخت دیواری)، تخت آب، تشک جلیقه ای، اختراع فوم لاتکس و فوم حافظه، تخت قابل تنظیم به چند مورد دیگر.

اگرچه آنها دهه ها قبل اختراع شده بودند، اما در دهه 1950 بود که تشک های فنری با سیم پیچ محبوبیت چشمگیری پیدا کردند تا رایج ترین نوع تشک شوند. این امر باعث استفاده از پایه های دیوان روکش دار یا سکوهای فنر جعبه ای برای نگه داشتن تشک شده است و یک تخت راحت و راحت تر از مواردی که در گذشته استفاده می شد، ایجاد کرده است. امروز، وقتی صحبت از تشک شما می شود، بیش از هر زمان دیگری حق انتخاب دارید. فنر جیبی ، سیم پیچ باز ، کویل پیوسته ، فوم حافظه ، فوم ژل ، فوم لاتکس و هیبرید تنها برخی از انواع تشک موجود است. انتخاب های زیادی از پرکننده ها نیز وجود دارد – از الیاف مصنوعی و فوم ها تا مواد طبیعی مانند پشم، پنبه، ابریشم و مو.

 

شما همچنین می توانید از صفحات دیگر سایت مانند:

دیدن فرمایید.

 

دریافت خدمات و مشاوزه بازسازی کابینت منزل

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات بازسازی کابینت را انجام می دهند به شما داده می شود. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

توصیه گریت کابینتی

اگر کابینت های موجود خوش ساخت و فرم خوبی داشته باشند و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید.

 

سخن پایانی کابینت

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

استفاده از نکات بالا به شما در انتخاب موفقیت آمیز و طراحی زیبای اتاقی جذاب و داشتن یک اتاق خواب و خانه مدرن و زیبا کمک می کند.

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.