بودجه بازسازی آشپزخانه

بودجه بازسازی آشپزخانه

چقدر برای بودجه بازسازی آشپزخانه کنار بگذاریم؟

آشپزخانه به عنوان قلب هر خانه‌ای از آن دست فضاهایی است که در تمام طول روز مورد استفاده قرار گرفته و غالباً نیز از شلوغی‌های بسیار زیادی برخوردار است به همین دلیل هم لزوم طراحی اصولی و درست و البته کاربردی این فضا به خوبی احساس می‌شود که با دانستن بودجه بازسازی آشپزخانه مناسب می توانیم یک پروژه خوب در راستای این اهداف داشته باشیم. طبیعتاً در چنین شرایطی بازسازی خانه و آشپزخانه‌های قدیمی نیز به نوبه خود اهمیت یافته و در افزایش کاربری فضا، مؤثر خواهند بود.

 

 به فکر بازسازی آشپزخانه هستید؟

به‌طور کلی زمان نیاز به بازسازی آشپزخانه در هر فضا و خانه‌ای متفاوت خواهد بود. معمولاً در این فرآیند می‌توان بازسازی را به صورت کلی و سرتاسری یا صرفاً در برخی از قسمت‌ها به انجام رساند. این یعنی در غالب مواقع می‌توان صرفاً وسایل قدیمی که دیگر کاربردی ندارند را تعویض نمود و با سایر وسایل سالمی که مشکلی ندارند نیز هیچ کاری نداشت. معمولاً بازسازی آشپزخانه در مواردی همچون تغییر و بازسازی کابینت‌ها، بازسازی کف‌پوش آشپزخانه، بازسازی لوله‌کشی‌ها و سینک آشپزخانه و… خلاصه می‌شود.

 

بودجه بازسازی آشپزخانه

همان‌طور که اشاره کردیم یکی از مهم‌ترین بخش‌های بودجه بازسازی آشپزخانه به بازسازی کابینت‌ها مربوط می‌شود. از آنجایی‌که کابینت‌ها جزء پراستفاده‌ترین بخش‌های آشپزخانه هستند و مستقیماً نیز در معرض دید قرار می‌گیرند، در انتخاب و بازسازی آن‌ها نیز باید وسواس و دقت بسیاری به کار برد. به همین دلیل نیز معمولاً توصیه می‌شود قبل از آنکه کابینتتان به‌طور کلی خراب شده یا با مشکلات بزرگی روبه‌رو شود، دست به تعویض و بازسازی آن‌ها بزنید و هزینه بازسازی کابینت را به گردن بگیرید.

هزینه بازسازی آشپزخانه کابینت چوب و لکه های چربی

به‌طور کلی اگر کابینت‌هایی که در آشپزخانه‌تان دارید، بسیار قدیمی و پوسیده باشند و دیگر نیز نتوان استفاده‌ای از آن‌ها داشت، لازم است که کاملاً بی‌خیال آن‌ها شوید و به دنبال تعویض و انتخاب کابینت‌هایی تازه و سالم باشید. اما اگر کابینت‌های قدیمی‌تان، باکیفیت و سالم هستند و یا صرفاً آسیب‌های کوچکی همچون زدگی و زنگ‌زدگی‌های سطحی دارند، می‌توانید با استفاده از روش‌های ترمیمی همچون رنگ و پولیش و سایر موارد، آن‌ها را نوسازی کرده و همچنان مورد استفاده قرار دهید. با این کار هزینه بازسازی کابینت فلزی قدیمی را نیز برای خود به مراتب کاهش خواهید داد.

 

نیاز به بازسازی سینک و لوله‌کشی‌ها

معمولاً تغییرات موجود در سینک ظرف‌شویی و لوله‌کشی‌های آشپزخانه در زمانی اتفاق می‌افتند که صاحبان خانه تصمیم به بازسازی کلی آشپزخانه‌شان گرفته باشند! چراکه این تغییرات، زیربنایی بوده و زمان بسیار زیادی نیز از شما خواهند گرفت. بنابراین اگر آشپزخانه‌تان بسیار قدیمی است و شاهد مشکلاتی در لوله‌کشی و پوسیدگی‌هایی در آن هستید، بهترین زمان است که آستین‌هایتان را بالا بزنید و هزینه بازسازی و نوسازی آشپزخانه و تعویض لوله‌ها را به گردن بگیرید. در بسیاری از شرایط نیز افراد با تغییر سینک آشپزخانه و نه لوله‌کشی‌ها، تغییرات جذابی در آشپزخانه‌شان ایجاد می‌کنند. درست است که تعویض سینک آشپزخانه هم کار چندان ساده‌ای نیست، اما قطعاً نمی‌توان زمان و انرژی موردنیاز برای آن را با تعویض لوله‌کشی‌ها مقایسه کرد!

 

چگونگی بازسازی دیوارهای آشپزخانه

اگر دیوارهای آشپزخانه شما کاشی و سرامیک‌هایی دارد که چندان کهنه نشده‌اند و شکستگی‌های بسیاری نیز ندارند، می‌توانید از خیر بازسازی دیوارهای آشپزخانه بگذرید و صرفاً به تغییر چند تایل تکی اکتفا کنید. اما اگر مشکل، جدی‌تر از این حرف‌هاست و به هیچ‌عنوان نمی‌توانید دیوارهای آشپزخانه قدیمی خود را همان‌طور که هست بپذیرید و تحمل کنید، می‌توانید دست به بازسازی دیوارهای آشپزخانه‌تان بزنید. با این حال باید بدانید که چنین کاری، دردسرهای مخصوص به خود را نیز دارد و زمان بسیاری را از شما خواهد گرفت.

 

بازسازی آشپزخانه قدیمی

اسپری کردن رنگ روی آن ها در حالت عمودی باعث شره کردن رنگ و قطره قطره شدن رنگ می شود. همچنین برای داشتن کابینت ها با رنگی زیبا باید ابتدا سطوحی از انواع کابینت آشپزخانه، که قرار است رنگ رویشان اسپری کنید را کاملا تمیز کنید. در تمیز کردن کابینت های اطراف گاز دقت بیشتری کنید و مطمئن شوید تمام چربی های روی کابینت ها را تمیز کرده اید. تغییر دستگیره های کابینت ها از دیگر ایده های جذاب در بازسازی آشپزخانه های قدیمی می باشد. تعویض دستگیره در، دراور ، مبلمان و به ویژه دستگیره کابینت ها می تواند حال و هوای خانه را کاملاً تغییر دهد، انواع دستگیره های مختلف می تواند سبک دکوراسیون منزلتان را نیز تغییر دهد. این جزییات به ظاهر بی اهمیت تاثیر زیادی در زیبایی بصری و دلنشینی فضا دارد.

 

تغییر کاشی‌های آشپزخانه

یکی دیگر از مواردی که در بازسازی آشپزخانه قدیمی به چشم می خورد، کاشی های این فضا می باشد. گاهی کاشی های آشپزخانه که می خواهید تغییری در دکوراسیون آن ایجاد کنید، را دوست نداریو و یا این که می خواهید تنوعی در کار خود ایجاد کنید. اما جدا کرد و تخریب تمام کاشی های یک آشپزخانه بسیار سخت و پرهزینه می باشد ولی با یک راحل ساده می توانید کاشی های آشپزخانه را بدون این کارها تغییر دهید.

بودجه بازسازی آشپزخانه

یکی از این موارد برچسب های مخصوص کاشی می باشد. امروزه برچسب کاشی و سرامیک‌ها در معماری داخلی منازل و بازسازی و نوسازی آشپزخانه از اهمیت و کارایی فراوانی برخوردار بوده و در قسمت‌هایی از خانه مانند آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی که همواره مستقیماً با آب سروکار دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. کاشی‌ها علاوه‌بر کارایی‌هایی که دارند، در دکوراسیون قسمت‌های یاد شده نیز تاثیر زیادی می‌گذارند (علی الخصوص قسمتی مانند آشپزخانه که معمولا در معرض دید عموم قرار دارد). بنابراین کاشی‌های هر یک از قسمت‌های آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی باید ظاهر مناسبی داشته باشند و در صورت بروز هرگونه مشکلی در خصوص آن‌ها اقدامات لازم انجام پذیرد.

 

تعویض شیرآلات آشپزخانه

نکته مهمی که باید در بازسازی آشپزخانه قدیمی در نظر داشته باشید، اول از همه به تعمیر و یا تعویض وسیله ای که خراب شده است توجه داشته باشید. شیرآلات حمام، دستشویی و به ویژه آشپزخانه، سال‌های خیلی دور صرفا با این هدف تعبیه می‌شدند که جریان آب را قطع و وصل کنند. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، کم کم پای آب‌گرم‌کن‌ها هم به محیط زندگی مردم باز شد و این‌بار، شیرآلات نقش دیگری نیز در کنار قطع و وصل کردن آب داشتند و آن، توزیع آب گرم و سرد بود. اما امروزه، نقش شیرآلات در خانه های لوکس و مدرن از این دو کاربرد نیز فراتر رفته است. بدون شک افرادی که میلیون‌ها تومان هزینه می‌کنند تا کابینت‌ آشپزخانه ‌شان را آن‌طور که دوست دارند و به دکوراسیون قسمت‌های دیگر منزل‌شان می‌خورد طراحی کنند، روی انتخاب شیرآلات نیز حساس‌تر شده‌اند.

 

 حداقل بودجه بازسازی آشپزخانه چقدر است؟

طبیعی است که قیمت بازسازی خانه یا همان هزینه بازسازی آشپزخانه، به میزان تغییراتی که می‌خواهید در فضا به وجود بیاورید بستگی خواهد داشت. طبیعتاً مواردی همچون تغییر اپن آشپزخانه قدیمی و تغییر کف‌پوش‌های آشپزخانه، هزینه‌های به مراتب بیشتری نسبت به زیباسازی آشپزخانه خواهند داشت. بنابراین برای آنکه بخواهید هزینه بازسازی آشپزخانه خود را در حد معقولی حفظ کنید، بهتر است از تعمیرات اساسی و هزینه‌بر منصرف شده و تغییرات را در مواردی همچون مواردی که پیش از این ذکر کردیم خلاصه کنید. در کنار این نیز موارد دیگری وجود دارند که می‌توانند در هزینه‌های بازسازی شما مؤثر باشند و از میان آن‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • کیفیت متریال مصرفی
  • متراژ خانه و فضای قابل بازسازی آشپزخانه
  • متخصصین موردنظر و میزان تجربه کاری و شهرت آن ها
  • قدمت خانه و متریال‌های موجود در آن
  • محل زندگی

 

مدت زمان لازم برای بازسازی آشپزخانه

بودجه بازسازی آشپزخانه

مدت زمان بازسازی آشپزخانه شما به حجم کار و میزان تغییراتی بستگی دارد که می‌خواهید در قبل و بعد بازسازی آشپزخانه خود پیاده کنید. با این حال اگر بخواهیم نگاهی به فرآیند یک بازسازی صفر تا صدی آشپزخانه بیندازیم، می‌توانیم آن را در ۵ مرحله کلی تقسیم‌بندی کنیم:

  • مرحله تحقیق و بررسی که حدود ۲ هفته تا ۲ ماه زمان خواهد برد.
  • مرحله برنامه‌ریزی که بین ۲ تا ۶ ماه طول خواهد کشید.
  • قبل از ساخت و ساز که از ۳ تا ۶ ماه زمان می‌برد.
  • مرحله ساخت و ساز که نسبت به حجم تغییرات بسیار متغیر است.
  • مرحله تکمیل پروژه که حدود ۳ ماه زمان خواهد برد.

 

برای آنکه بتوانید هزینه بازسازی آشپزخانه خود را کنترل کرده و متناسب با بودجه بازسازی آشپزخانه خود پیش بروید، لازم است به یک برنامه‌ریزی دقیق و اصولی دست یابید. این یعنی افزایش اطلاعات، شناخت ترندهای بازار، تحقیق و بررسی در رابطه با متخصصین مشهور و کاربلد، شناخت نیازهای فضا و کیفیت متریال‌های مختلف، همه و همه مواردی هستند که در مقدمات یک بازسازی آشپزخانه قرار می‌گیرند و می‌تواند پروژه بازسازی شما را مدیریت کند.

 

نوشته برایتان مفید بود؟ به خواندن ادامه دهید:  طراحی آشپزخانه و سه اصل اساسی آن!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.