بودجه بازسازی خانه شما چقدر است؟

بودجه بازسازی خانه شما چقدر است؟

بودجه بازسازی خانه

زمانی که میخواهیم در مورد شیوه بازسازی مورد نظرمان تصمیم بگیریم، باید میزان بودجه بازسازی خانه ای که در نظر داریم برای آن انجام دهیم را مشخص کنیم و به عبراتی تخمین بزنیم قیمت بازسازی خانه چقدر می شود. آیا میخواهیم بازسازی با حداقل قیمت ممکن انجام شود؟ یا اینکه بازسازی با قیمت مناسب و استاندارد انجام دهیم؟ یا اینکه اصلاً محدودیتی برای هزینه بازسازی نداریم و فقط کیفیت برای ما مهم است. تفاوت بین حداقل قیمت، قیمت مناسب و هزینه زیاد برای بازسازی را، اولویت و هدف اصلی ما از بازسازی مشخص می کند. در ادامه در مورد هر یک از شرایطی که باعث می شود یکی از این گزینه ها را برای میزان هزینه پروژه بازسازی مورد نظرمان انتخاب کنیم صحبت خواهیم کرد.

 

چرا بودجه بازسازی خانه اهمیت دارد؟

قیمت بازسازی

باید تصمیم بگیریم که برای بازسازی ساختمان، بازسازی خانه، ویلا، فروشگاه یا هر مکان دیگری، چقدر میخواهیم هزینه کنیم. یا اگر بودجه ما محدود است، باید تصمیم بگیریم که ساختمان یا خانه یا هر مکان دیگری را تا چه اندازه می خواهیم بازسازی کنیم و این بودجه محدود را برای بخشهای مختلف آن صرف کنیم. بررسی توصیه ها و نکاتی که در این مقاله به آن اشاره می کنیم، میتواند کمک کند که براساس شرایط پروژه مورد نظرمان و هدف ما از انجام بازسازی، تعیین کنیم که برای بازسازی با حداقل قیمت برنامه ریزی کنیم یا برای بازسازی با قیمت مناسب و یا بازسازی با هزینه زیاد.

در هر صورت، مجموعه های متخصص بازسازی مانند شرکت بازسازی گریت میتوانند با برنامه ریزی دقیق، بازسازی مورد نظرتان را در محدوده هزینه های مشخص شده از طرف شما انجام دهند. اگر هم بودجه مورد نظر شما برای بازسازی، جوابگوی انتظارات شما از نتیجه پروژه نباشد، در همان ابتدای کار و قبل از شروع بازسازی، آنرا به شما اطلاع خواهند داد. در هر صورت تعیین میزان هزینه پروژه، یکی از ضروری ترین تصمیمات اولیه بازسازی مورد نظر می باشد. بنابراین با مطالعه این مقاله و نکات آن، میتوانیم این انتخاب را بدرستی انجام دهیم.

 

خطرات بودجه بازسازی کم

بسیاری از مواقع میبینیم یا می شنویم که برخی تیم های بازسازی، یا پیمانکاران حرف از بازسازی ارزان میزنند. البته درست است که این اصطلاح کاملاً نسبی است و ممکن است منظور یک نفر از ارزان، حداقل ممکن باشد. اما در هر صورت در اینجا منظور ما از ارزان انجام دادن بازسازی، هزینه کردن کمتر از حداقل استاندارد است. متأسفانه بارها شاهد انجام چنین پروژه های بازسازی با قیمت بسیار ارزان بوده ایم.

باید برای ارزان کار کردن، یک حدی قائل شویم. در غیر اینصورت ۱۰۰% نتیجه نهایی بازسازی هم کارفرما و مالک را و هم پیمانکار بازسازی را به دردسر خواهد انداخت. بخصوص در مورد تأسیسات، اصلاً نباید حداقلهای استاندارد را نادیده بگیریم. اجرای تأسیسات ارزان در بازسازی، علاوه بر ایجاد خرابی در پروژه میتواند خطر جانی هم در بر داشته باشد. حتی اگر به هر نحوی و به هر دلیلی تصمیم ما این باشد که میخواهد بازسازی را ارزان انجام دهیم، در مورد تأسیسات و بخصوص تأسیسات خطر آفرین مانند، برق، گاز، دودکشها، پکیج، موتورخانه و …، اصلاً تحت هیچ شرایطی نباید بسراغ تعمیر و بازسازی ارزان برویم. در مورد این تأسیسات فقط بازسازی با قیمت مناسب قابل قبول است، حتی بازسازی ساختمان با حداقل قیمت هم منطقی نیست.

 

بودجه بازسازی خانه با حداقل قیمت

انجام بازسازی ساختمان با حداقل بودجه بازسازی خانه ممکن منطقی است. بسیاری از مواقع شاهد هستیم که بازسازی فضاهای مختلف برای مدت کوتاهی انجام می شود. یعنی بطور مثال، یک فروشگاه یا دفتر کار برای مدت محدود ۱ یا دو سال اجاره شده است. یا در مورد بازسازی خانه ای که قرار است ساختمان آن پس از یک یا دو سال دیگر تخریب و نوسازی شود. در مورد این نوع پروژه ها، تصمیم منطقی این است که آن بخش از آیتم های بازسازی که تنها برای یک یا دو سال قرار است استفاده شوند را، با حداقل قیمت ممکن تهیه کنیم.

قیمت بازسازی خانه بازسازی ویلا اشتباهات مهم در بازسازی خانه

یعنی اگر پس از بررسی شرایط پروژه متوجه شویم که این بازسازی بصورت موقتی انجام خواهد شد، باید تا جای ممکن از مصالح یا متریالهایی استفاده کنیم که طول عمر مفید آنها در حد همان مدت زمان موقتی استفاده از آن فضا تعیین شده باشد. و از آن مهمتر اینکه مالک، کارفرما یا کاربر آن فضا را در جریان عمر مفید کوتاه این آیتم های بازسازی قرار دهیم. البته همچنان در مورد آیتم های حساس مانند تأسیسات گازی و برقی و … باید هزینه و قیمت مناسب را در نظر داشته باشیم.

اما در مورد آیتمهای دیگر مانند سنگ، کاشی، گچ و …، حداقل قیمت قابل قبول خواهد بود. حتی ممکن است از تغییر های هزینه بر برای فضا مانند تغییر نوع سیستم گرمایش و سرمایش فضا چشم پوشی کنیم یا حتی از تعویض پنجره های دوجداره صرف نظر کنیم. در این نوع پروژه ها، هزینه کردن برای آیتم هایی که بعداً در فضای دیگری یا پس از تخریب و نوسازی در ساختمان جدید قابل استفاده هستند، منطقی می باشد. مثلاً خرید پنلهای اسپلیت جدید یا خرید رادیاتورهای با کیفیت تر و حتی استفاده از لمینت گرانقیمت تر، همه قابل قبول است.

 

بودجه بازسازی خانه مناسب

در مورد پروژه هایی که هدف از بازسازی مسکونی برای استفاده طولانی مدت و شاید همیشگی (در محدوده عمر مفید ساختمان ها) است و از طرف دیگر، بودجه محدودی برای پروژه بازسازی موجود است، باید انتخاب قیمت آیتمهای مختلف بازسازی با قیمت مناسب در نظر گرفته شود. یعنی نه حداقل قیمتی که برای بازسازی های موقتی در نظر گرفته می شود و نه هزینه زیاد پروژه های بازسازی پر هزینه. اکثر پروژه های بازسازی شامل این دسته می شوند. باید قیمت معقول و مناسبی را برای هر آیتم بازسازی در این نوع پروژه ها در نظر گرفت.

در این نوع پروژه ها، تعداد انتخابهای ما برای هر آیتمی بسیار زیاد خواهد بود. چرا که نه قرار است ارزانترین گزینه را انتخاب کنیم و نه گران قیمت ترین و با کیفیت ترین جنس یا روش اجرا را. بلکه باید از بین تمام گزینه هایی که هر کدام به نحوی معقول و بصرفه هستند، گزینه های مناسب تر را تعیین کنیم. مهندسی هزینه های بازسازی در چنین پروژه هایی بسیار دشوار تر از سایر بازسازی ها است. بخصوص اگر یک بودجه محدود در اختیار پروژه باشد و نیاز داشته باشیم آنرا بین تمام بخش های پروژه تقسیم کنیم.

موضوع دیگر در مورد انجام چنین پروژه هایی، حذف یا اضافه بخشهای مختلف به پروژه است. ممکن است براساس بودجه موجود، به این نتیجه برسیم که اجرای یک بخش مثلاً تغییر سیستم سرمایش فضا، منطقی نباشد و تصمیم بهتر این باشد که هزینه آن در بخشهای دیگری صرف شود و یا برعکس براساس بودجه بازسازی پروژه، به این نتیجه برسیم که میتوان بخشهای مهم دیگری را هم با کیفیت و قیمت مناسب بازسازی نمود. بنابراین در این نوع پروژه ها برنامه ریزی و تصمیم گیری برای بازسازی مسکونی بسیار سخت تر و پیچیده تر است.

 

بودجه بازسازی خانه با هزینه زیاد

تابحال چندین بار شاهد پروژه های بازسازی بوده ایم که مالک یا کارفرمای پروژه، محدودیتی از نظر هزینه برای پروژه قائل نبوده است. بلکه هدف و اولویت اصلی در این پروژه ها، اجرای طرح مورد نظر مالک با کیفیت مورد نظر او بوده است. در چنین پروژه هایی هم معمولاً انتخاب اجناس، شیوه اجرا و بخشهای مختلف پروژه برای بازسازی، در مقایسه با بازسازی با قیمت مناسب، چندان دشوار نیست. چرا که در این پروژه ها میبایست جدول قیمت آیتمهای بازسازی را تنها با قیمت بهترین و با کیفیت ترین جنس، دستمزد متخصص ترین نیروی کار در تمام بخش های پروژه که نیاز به بازسازی دارند، تکمیل نماییم.

بنابراین هزینه های پروژه بشدت افزایش خواهد یافت اما در نتیجه این افزایش هزینه، کیفیت نهایی بازسازی هم، با سایر پروژه هایی که با هزینه کمتر بازسازی شده اند، اصلاً قابل مقایسه نخواهد بود. این نوع پروژه ها، بازسازی لوکس بحساب می آیند. بازسازی آنها معمولاً براساس طراحی معماری یا طراحی دکوراسیون داخلی حرفه ای و بسیار پر هزینه انجام می شود. چنین هزینه هایی در طراحی ویلا های بسیار لوکس، فضاهای مسکونی بسیار گرانقیمت، پنت هاوس ها، دفاتر شرکت های بزرگ، هتل ها، رستوران ها، فضاهای تجاری گرانقیمت مانند فروشگاه های جواهرات یا بوتیکهای لباس برند و بسیار گران قیمت و سایر فضاهای مشابه، انجام می شود.

 

بودجه بازسازی خانه کیفیت بالا

ترند کابینت ممبران بودجه بازسازی خانه شما چقدر است؟

نکته مهم در چنین پروژه هایی، این است که در هیچ آیتمی و هیچ بخشی از بازسازی، هزینه ای انجام نشود که بی فایده باشد. یعنی نباید اجازه بدهیم، نامحدود بودن بودجه پروژه، بخش محاسبات و برنامه ریزی را در زمان انتخاب آیتمهای مختلف، از مراحل کار خارج کند. بلکه قبل از انتخاب هر آیتمی، باید توجه داشته باشیم که واقعاً هزینه زیادی که برای آن پرداخت می شود، باعث افزایش کیفیت بازسازی خواهد شد یا فقط این هزینه را صرف می کنیم چون بودجه پروژه به ما اجازه می دهد و باید پروژه پر هزینه باشد؟ تحت هیچ شرایطی بعنوان افراد متخصص و با تجربه در هیچ پروژه ای نباید اجازه صرف هزینه ای را بدهیم در حالی که آن هزینه هیچ تفاوتی در کیفیت پروژه ایجاد نخواهد کرد.

 

نکته مهم برای بودجه بازسازی خانه

در این مقاله درمورد بودجه بازسازی خانه با قیمت مناسب، بازسازی با حداقل قیمت و بازسازی پر هزینه صحبت کردیم. در مورد اینکه نباید در هیچ شرایطی بسراغ بازسازی ارزان برویم هم نکاتی را بیان کردیم. درنهایت اکنون با مطالعه این موارد و بررسی پروژه بازسازی که قصد انجام آنرا داریم، مشخص کردن هدف ما از پروژه، تعیین بودجه ای که برای آن در نظر گرفته ایم و در آخر مدت زمانی که از فضای بازسازی شده قرار است استفاده شود، نوع هزینه ای که برای بازسازی منزل مورد نظرمان باید هزینه کنیم را مشخص خواهیم کرد.

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.