راهنمای انتخاب بین بازسازی یا نوسازی

راهنمای انتخاب بین بازسازی یا نوسازی

بازسازی یا نوسازی؛ کدام یک برای پروژه شما بهتر است؟

در مورد پروژه بازسازی یا نوسازی ساختمانی، شما سه انتخاب اصلی دارید: ملکی جدید بسازید، فضای فعلی خود را بازسازی کنید، یا فضای جدیدی را خریداری و بازسازی کنید. تصمیم گیری بین این گزینه ها تاثیر زیادی بر بودجه پروژه شما، برنامه زمانی و ساختار حاصل خواهد داشت. گزینه ای که برای پروژه شما مناسب است به اهداف شما و خود ساختمان یا ملک بستگی دارد. در این مقاله، ما قوانین کلی را ارائه خواهیم کرد تا به شما کمک کند تعیین کنید چه زمانی بهتر است که جدید بسازید در مقابل بهترین زمان برای بازسازی. ابتدا، ما به نحوه تأثیرگذاری گزینه بازسازی یا ساخت جدید بر سه عامل اصلی پروژه شما می پردازیم: هزینه، مدت زمان و طراحی. سپس، با نگاهی گذرا به جوانب مثبت و منفی این انتخاب ها، موارد را خلاصه می کنیم. البته هیچ چیز نمی تواند جایگزین چت یک به یک با یک متخصص ساخت و ساز شود. مهم نیست که در چه مرحله ای از فرآیند برنامه ریزی هستید، ما دوست داریم در مورد پروژه و اهداف خاص شما با شما صحبت کنیم.

 

کدام یک مقرون به صرفه ترین است؟

هزینه یکی از عوامل تاثیرگذار در یک پروژه ساختمانی است. همه ما می خواهیم در ازای پولی که باید خرج کنیم بیشترین بهره را ببریم. وقتی نوبت به انتخاب ساخت جدید یا نوسازی می رسد، اغلب تصمیم می گیریم که کدام یک از نظر مالی منطقی تر است.

 

قیمت نوسازی

هزینه بازسازی منزل هزینه بازسازی تجاری هزینه بازسازی هزینه بازسازی ساختمان

ممکن است شهودی به نظر برسد که شروع با یک قطعه زمین تازه و برپایی یک ساختمان جدید گزینه پرهزینه‌تری باشد. در ازای یک تخته سنگ تمیز، شما مسئول تمام کارهای سایت، نصب تاسیسات، و ساخت خود سازه از فونداسیون تا پایانه های بیرونی خواهید بود. از آنجایی که ساخت جدید معمولاً شامل محدوده کاری پیچیده‌تر، ساعات کار بیشتر و مواد بیشتر است، گزینه گران‌تری خواهد بود. با این حال، مواردی وجود دارد که بازسازی می تواند گران تر شود.

 

قیمت بازسازی

با تغییر کاربری فضای موجود، هزینه تغییر ساختار متناسب با نیازهای خود را بر عهده خواهید داشت. شما همچنین مسئول ارتقای ساختمان موجود بر اساس کدهای ADA مدرن، بهداشت و ایمنی خواهید بود. برخی از ویژگی‌های ساختمان موجود را می‌توان به حال خود رها کرد، بسته به اینکه بازسازی‌ها چقدر گسترده است. این بخش‌ها کمک می‌کنند تا هزینه بازسازی کمتر از بسیاری از ساختمان‌های جدید باشد. با این حال، همیشه اینطور نخواهد بود. به طور کلی، هر چه ساختمان قدیمی تر باشد، هزینه بازسازی بیشتر خواهد بود. بازسازی ها همچنین فضایی را برای موارد غیرمنتظره باقی می گذارد، به این معنی که تیم ساخت و ساز شما نمی تواند کاملاً مطمئن باشد که پس از شروع ساخت و ساز با چه شرایط یا شگفتی هایی مواجه خواهند شد، که به طور بالقوه می تواند هزینه و زمان را به پروژه شما اضافه کند. این امر می تواند به ویژه در صورتی اتفاق بیفتد که از مصالح ساختمانی سمی مانند رنگ سرب یا آزبست در ساخت اولیه استفاده شده باشد و نیاز به کاهش داشته باشد.

با این حال، ممکن است کمک‌های بلاعوض یا کمک‌هایی وجود داشته باشد که می‌تواند به کاهش هزینه بازسازی یک سایت کم استفاده یا آسیب‌دیده کمک کند. این می‌تواند برای جامعه عالی باشد و برای محیط‌زیست بهتر باشد، بنابراین دولت‌ها و بنیادهای خارجی ممکن است مشوق‌های مالی برای تشویق توسعه‌دهندگان و کسب‌وکارها برای بازپس‌گیری این ویژگی‌ها فراهم کنند. از سوی دیگر، اگر فقط به دنبال تازه‌سازی و احیای فضای موجود خود هستید، به‌ویژه اگر در چند دهه گذشته ساخته یا به‌روزرسانی شده باشد، بازسازی احتمالاً گزینه مقرون‌به‌صرفه‌تری خواهد بود. به عنوان یک قاعده کلی، بازسازی اغلب کمتر از ساختن جدید است. با این حال، اگر در حال بازسازی یک ساختمان قدیمی هستید که روزهای بهتری را دیده است، ممکن است اینطور نباشد.

 

کدام پروژه سریع تر است؟

مدت زمان پروژه بر اساس محدوده پروژه، وضعیت ساختمان موجود (در صورت بازسازی) و اینکه آیا عملیات سازمان شما نیاز به ادامه در کنار فعالیت های ساخت و ساز دارد یا خیر، متفاوت خواهد بود.

 

مدت یک پروژه ساخت و ساز جدید

مدت زمان یک پروژه ساخت و ساز جدید اغلب بیشتر از مدت زمان بازسازی خواهد بود که دلیل آن حجم عظیم کاری است که باید توسط شرکت بازسازی اجرا شود. با ساخت و ساز جدید، شما مسئول حک کردن یک سایت و فونداسیون برای ساختمان هستید. شما باید تمام تجهیزات کاربردی را بچینید. شما باید کل سازه را از ابتدا بسازید و آن را با تکمیل تکمیل کنید.

 

مدت زمان بازسازی

در مقایسه با ساخت و ساز جدید، بازسازی اغلب می تواند گزینه سریع تری باشد. از آنجایی که شما از ابتدا شروع نمی کنید، و بسیاری از عناصر ساختمانی لازم در حال حاضر در محل قرار دارند و می توانند در ساختمان بازسازی شده ادغام شوند، تیم ساخت و ساز شما کار بسیار کمتری برای بازسازی و نوسازی برای انجام خواهند داشت. گفته می شود، مواردی وجود دارد که این مورد وجود نخواهد داشت. به خصوص در مورد ساختمان‌های قدیمی و تاریخی، مدت زمان پروژه می‌تواند فراتر از زمانی باشد که برای ساختن جدید طول می‌کشد. به خصوص اگر مصالح ساختمانی مضری وجود داشته باشد که باید کاهش یابد.

هزینه بازسازی و نوسازی هزینه بازسازی ساختمان

یکی از عوامل مهمی که باید در هنگام انتخاب بازسازی یا ساخت از ابتدا در نظر بگیرید، تأثیری است که بر عملیات شما خواهد داشت. اگر در حال بازسازی تاسیساتی هستید که در حال حاضر در خارج از آن کار می کنید، ممکن است مجبور شوید عملیات خود را طوری تنظیم کنید که ایمن در کنار تیم ساخت و ساز خود کار کنید.  در بیشتر موارد، بازسازی یک ساختمان موجود نسبت به ساخت یک ساختمان جدید سریعتر خواهد بود. با این حال، اگر ساختمانی که در حال بازسازی است به ویژه قدیمی باشد یا نیاز به کار بازسازی داشته باشد، ممکن است این مورد صادق نباشد.

 

کدام گزینه منجر به طراحی جذاب تر و کاربردی تر می شود؟

زیبایی شناسی یک ساختمان پیامی قدرتمند برای کسانی که در آن ساکن هستند یا از آن بازدید می کنند ارسال می کند. روکش های مخملی می توانند احساس راحتی را به شما منتقل کنند. مینیمالیسم شیک و مدرن می تواند کارایی را نشان دهد. چیدمان تاسیسات شما نیز مهم است. هنگام سرمایه گذاری در یک پروژه ساخت و ساز، می خواهید مطمئن باشید که از نتیجه راضی هستید، هم از نظر ظاهر و هم از نظر عملکرد.

 

طراحی ساختمان جدید

در بیشتر موارد، ساختن جدید بیشترین کنترل را بر نحوه ظاهر شدن نتیجه و نحوه عملکرد ساختمان به شما می دهد. با یک ساختمان جدید، می توانید پروژه را دقیقاً مطابق با نیازهای خود طراحی کنید – از اندازه و چیدمان گرفته تا بهره وری انرژی و پارکینگ.

 

طراحی مجدد یک ساختمان بازسازی شده

با بازسازی خانه، شما کمی بیشتر به محدوده ساختار موجود محدود می شوید. در حالی که مطمئناً می توانید دیوارها را جابجا کنید، به سازه اضافه کنید و ساختمان را مطابق با نیازهای خود بسازید، چشم انداز خود را از پایه ایجاد نخواهید کرد. گفته می شود، ساختمان های بازسازی شده و تغییر کاربری می توانند شخصیت یا جذابیت منحصر به فردی داشته باشند که به راحتی با ساخت و سازهای جدید، به ویژه با مکان های قدیمی تر، قابل تطبیق نیست. این جذابیت می تواند در ایجاد فضای جذابی که مشتریان، مشتریان، اعضا یا کارمندان بخواهند در اطراف آن حضور داشته باشند بسیار کمک کند. کارخانه‌های قرن نوزدهمی را با دیوارهای آجری و پنجره‌هایی از کف تا سقف که به آپارتمان‌ها تغییر کاربری داده‌اند، یا خانه‌های قدیمی منحصربه‌فرد پر از شخصیت که به یک دفتر کار تبدیل شده‌اند، در نظر بگیرید.

با این حال، زیبایی در چشم بیننده است و عملکرد به نیازهای منحصر به فرد سازمان شما برای فضای جدید بستگی دارد. در بیشتر موارد، ساخت و ساز جدید حداکثر کنترل را بر طراحی امکان پذیر می کند. با بازسازی، شما تا حدودی توسط ساختار موجود محدود می شوید، اما ساختمان های تاریخی می توانند زیبایی منحصر به فردی را ارائه دهند.

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس گرفته، از مشاوره واتس‌اپی استفاده کرده یا از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید!

    برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
    [کل: ۱ میانگین: ۵]

    دیدگاهتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.