رازهای بازسازی خانه

رازهای بازسازی خانه

رازهای بازسازی خانه چیستند؟!

برای یک آشپزخانه یا حمام، بیشتر بودجه بازسازی ممکن است صرف وسایل جدید شود. این به‌روزرسانی‌ها ممکن است شامل مواد پرهزینه مانند سنگ مرمر، کاشی‌های جدید و کابینت آشپزخانه سفارشی نیز باشد. این احتمال وجود دارد که در آینده نزدیک برنامه های بهبود خانه داشته باشید، خواه به تازگی رویه را بسته اید یا به دنبال به روز رسانی خانه ای هستید که ۲۰ سال در آن زندگی کرده اید. یک برنامه خوب فکر شده شما را برای موفقیت آماده می کند، هم برای پروژه های بازسازی کوچک که ظاهر و عملکرد یک فضا را تغییر می دهند یا به روز می کنند یا برای بازسازی های بزرگتر، که ممکن است شامل خراب کردن دیوارها باشد. حتی یک کار کوچک تعمیر یا بهبود خانه، مانند تعمیر و نگهداری سالانه سیستم تهویه مطبوع شما، از برنامه ریزی و در نظر گرفتن محدوده و هزینه پروژه سود می برد. در اینجا یک چک لیست برای بازسازی خانه شما آمده است:

 • از خود بپرسید: چرا بازسازی می کنید؟
 • تصمیم بگیرید که چه چیزی را بازسازی می کنید.
 • برای مجوزها اقدام کنید.
 • از سبک ها و روندهایی که برای شما جذاب هستند الهام بگیرید.
 • بودجه خود را مشخص کنید.
 • محدوده پروژه خود را مشخص کنید.
 • استخدام پیمانکار یا DIY را انتخاب کنید.
 • مواد را انتخاب کنید
 • فضا را خراب کنید.
 • بازسازی را شروع کنید.
 • بازرسی های لازم تکمیل شده باشد.
 • کارهای تکمیلی را اضافه کنید.

 

رازهای بازسازی خانه: از خود بپرسید چرا بازسازی می کنید؟

رازهای بازسازی خانه بازسازی ملک

قبل از شروع طرح‌ریزی برای افزودن به خانه یا یک تغییر عمده آشپزخانه، دلیل پروژه بهبود خانه خود را مشخص کنید: آیا لوله‌کشی شما نیاز به به‌روزرسانی دارد؟ آیا به دنبال تبدیل یک اتاق به فضای قابل استفاده تر هستید؟ آیا به سادگی برای تغییر آماده هستید؟ درک انگیزه شما در پشت پروژه به شما ایده بهتری در مورد نحوه اعمال بودجه و اولویت بندی وظایف و همچنین اینکه آیا باید از کمک حرفه ای استفاده کنید، می دهد. در اینجا پنج دلیل اصلی وجود دارد که ممکن است بخواهید خانه خود را بازسازی کنید:

 • نگهداری بهتر
 • اتاق ها را به روز کنید
 • سبک های جدید را امتحان کنید
 • برای فروش آماده شوید.
 • بهبود بهره وری خانه

فرقی نمی کند خانه پنج ساله باشد یا ۱۰۵ ساله، تعمیر و نگهداری لازم است تا همه چیز به خوبی کار کند. به خصوص اگر خانه شما ده ها سال قدمت دارد، احتمالاً برق، لوله کشی و حتی فونداسیون ممکن است برای حفظ یک ساختار ایمن و پایدار برای شما و خانواده تان به کمی عشق نیاز داشته باشد. یک پروژه بازسازی و نوسازی که عمدتاً به دلیل نیاز به تعمیر و نگهداری انجام می شود، احتمالاً به این معنی است که اکثر بودجه به سمت استخدام متخصصان دارای مجوز و جایگزینی مواد تاریخ مصرف می رود. بسته به محل زندگی شما، کار گسترده روی سازه یا سیستم های الکتریکی یا لوله کشی ممکن است به مجوز و بازرسی نیاز داشته باشد.

 

اتاق ها را به روز کنید

لوله کشی ممکن است هنوز خوب باشد، اما یک آشپزخانه دهه ۱۹۸۰ ممکن است یک چشم درد باشد. بسیاری از صاحبان خانه‌ها را بازسازی می‌کنند تا فضایی را از دهه‌های گذشته و به زمان کنونی بیاورند. برای یک آشپزخانه یا حمام، بیشتر بودجه بازسازی ممکن است صرف وسایل جدید شود. این به‌روزرسانی‌ها ممکن است شامل مواد پرهزینه مانند سنگ مرمر، کاشی‌های جدید و کابینت‌های سفارشی نیز باشد. در نتیجه، بودجه خود را بین به‌روزرسانی عملکرد و ظاهر اتاق تقسیم کنید. بنابراین پروژه بازسازی شما ممکن است صرفاً هدفش این باشد که خانه شما را با روندهای فعلی طراحی داخلی مطابقت دهد. در بسیاری از موارد، این ممکن است یک کار بازسازی کوچک باشد، بنابراین بودجه را می توان به رنگ، مبلمان یا سایر مواد تزئینی اختصاص داد.

 

برای فروش آماده شوید

صاحبان خانه هایی که خانه خود را برای بازار آماده می کنند ممکن است نیاز به تعمیرات جزئی داشته باشند، به اتاق ها رنگ تازه ای ببخشند یا یک بک اسپلش مد روز نصب کنند تا خریداران هنگام گشت و گذار در ملک مورد توجه قرار گیرند. وقتی هدف فروش است، بهبود خانه با هدف به حداکثر رساندن بازگشت سرمایه انجام می شود. هنگامی که بسیاری از خریداران خانه می خواهند آن را مطابق با نیازهای خود سفارشی کنند، نیازی به نصب آشپزخانه پیشرفته نیست. کابینت های مقاوم و یک کانتر جدید ممکن است برای تازه کردن فضای فروش کافی باشد. بسیاری از صاحبان خانه به دنبال آن هستند تا سهم خود را برای کاهش اتلاف انرژی و قبوض آب و برق خود با ارتقای کارآمد انرژی انجام دهند. این موارد ممکن است شامل افزودن پنل های خورشیدی به کناف کاذب و سقف، عایق کاری داخل دیوارها یا ترموستات هوشمند باشد.

 

تصمیم بگیرید که چه چیزی را بازسازی می کنید

برخی از اتاق‌ها هر چند سال یکبار تغییرات بیشتری می‌بینند، در حالی که سایر قسمت‌های خانه، مانند پشت بام، ممکن است تا ۳۰ سال نیازی به تعویض نداشته باشند.

رازهای بازسازی خانه بازسازی ملک نوسازی و بازسازی مزایای بازسازی ساختمان

در به روز رسانی اتاق ها جای تعجب نیست که آشپزخانه و حمام محبوب ترین پروژه های بازسازی هستند. مطالعه Houzz گزارش می دهد که ۲۷٪ از صاحبان خانه های مورد بررسی در سال ۲۰۲۰ آشپزخانه خود را بازسازی یا اضافه کردند، در حالی که ۲۵٪ یک حمام ثانویه را بازسازی یا اضافه کردند و ۲۱٪ یک حمام اصلی را بازسازی یا اضافه کردند. صاحبان خانه فقط به دنبال ظاهری تازه و سفارشی در قسمت های مشترک خانه نیستند. آنها روی قسمت های شخصی تر نیز تمرکز می کنند. مارین سرکیسیان، اقتصاددان ارشد Houzz، می گوید که به طور متوسط، صاحبان خانه ها هر بار سه اتاق را بازسازی می کنند.

 

برای مجوزها درخواست دهید

بسته به محل زندگی و محدوده کارتان، ممکن است لازم باشد برای هر کاری که از طریق شهر، شهرستان یا شهرستان خود انجام می دهید، درخواست مجوز دهید. مجوزها اغلب برای اطمینان از انجام صحیح کار برای جلوگیری از تهدید شما و همسایگانتان در آینده مورد نیاز است. کارهای سازه ای در خانه، مانند کارهای اضافی، کارهای الکتریکی قابل توجه و تغییرات عمده لوله کشی، نمونه هایی از رایج ترین کارهای مورد نیاز مجوز هستند. بسیاری از شهرها درخواست های مجوز را به صورت آنلاین ارائه می دهند، اگرچه در سایر شهرها افراد به صورت حضوری از تالار شهر یا دفتر برنامه ریزی محلی بازدید می کنند.

هنگامی که برای مجوز درخواست می کنید، ممکن است نیاز به پرداخت هزینه کمی نیز داشته باشید. بسته به پروژه، ممکن است برای دریافت مجوز خود به نقشه های اولیه یا سایر برنامه های رسمی نیاز داشته باشید. بسیاری از پیمانکاران عمومی از طرف مشتریان خود بر فرآیند صدور مجوز نظارت می کنند، اما شما باید قبل از امضای قرارداد این جزئیات را روشن کنید – یک اشتباه در مورد اینکه چه کسی مسئول مجوزها است می تواند روند بازسازی و نوسازی را به میزان قابل توجهی کند کند.

 

از سبک ها و روندهایی که برای شما جذاب هستند الهام بگیرید

آخرین مورد از رازهای بازسازی خانه می گوید حتی اگر بازسازی شما با انگیزه تعمیر یا آماده سازی برای فروش خانه شما باشد، تصور کنید که فضای تکمیل شده چگونه خواهد بود و چه سبک یا روندی برای شما یا یک خریدار احتمالی جذاب خواهد بود.

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس گرفته، از مشاوره واتس‌اپی استفاده کرده یا از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید!

   

   

   

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: ۳ میانگین: ۵]

  دیدگاهتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.