هزینه تمام شده بازسازی دانشگاه

هزینه تمام شده بازسازی دانشگاه

همه چیز درمورد هزینه تمام شده بازسازی دانشگاه

بازسازی ساختمان انواع مختلفی دارد و تقریبا برای تمام انواع ساختمان‌ها پس از گذشت زمان لازم و ضروری است. از این رو شرکت‌های زیادی در این زمینه فعالیت دارند. فرسودگی ساختمان دانشگاه از دلایلی است که به بازسازی ساختمان دانشگاه نیاز پیدا می‌کنیم. دانشگاه محلی است که در روز تعداد زیادی از دانشجویان و اساتید و گاها مهمان‌هایی که از کشورهای دیگر‌‌ می‌آیند به آن رفت‌و‌آمد دارند. از دو دیدگاه بازسازی ساختمان دانشگاه بسیار اهمیت دارد. یکی دیدگاه زیبایی شناختی و دیگری دیدگاه امنیت. در این بخش اطلاعاتی در مورد بازسازی ساختمان دانشگاه ارائه‌‌ می‌دهیم.

 

قصد بازسازی دانشگاه یا سایر مراکز آموزشی را دارید؟ این مقاله‌ها مخصوص هزینه تمام شده بازسازی دانشگاه نوشته شده‌اند!

 

اهمیت هزینه تمام شده بازسازی دانشگاه

از دیدگاه زیبایی شناختی این نکات قابل ذکر هستند که تعداد زیادی از افرادی که به دانشگاه رفت و آمددارند اگر در فضای شیک‌‌تر و به روز‌‌تری زمانشان را صرف کنند مسلما انرژی بهتری را برای یادگیری، یاد دادن و یا انجام امور روزمره آموزشی خواهند داشت، در صورتی که اگر غیر از این باشد و امر مهم آموزش در یک فضای قدیمی و کسل‌کننده انجام شود باعث‌‌ می‌شود که دانشجویان رمق و انرژی لازم را برا فرا گرفتن دروس و کارها و آزمایشاتی که باید انجام دهند را نداشته باشند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Wilson School of Design Kwantlen Polytechnic University KPMB Architects Public Architecture Communication 1 1

همچنین از طرفی دیگر ممکن است حضور در یک محیط قدیمی و کهنه انگیزه‌ی لازم را به اساتید ندهد برای اینکه بخواهند با انرژی ازتمام فکر و ذهن خود بهره بگیرند البته این نکته را نیز باید ذکر کرد که تمامی این‌ها به صورت غیر ارادی اتفاق‌‌ می‌افتد و یک محیط کهنه و فرسوده به طور غیر ارادی روحیه‌ی انسان و افراد حاضر در آن محل را خسته و کسل می‌کند. پس بازسازی ساختمان اداری از مهم‌ترین نکاتی است که در مرمت و بازسازی فضاهای آموزشی به خصوص دانشگاه‌ها باید در نظر گرفت.

 

مزایای جانی بازسازی دانشگاه

از طرف دیگر دیدگاه امنیت را بررسی می‌کنیم. فضاهای آموزشی مانند دانشگاه فضایی است که افراد بسیار زیادی در حال رفت و آمد هستند و بسیاری از افراد در زمان‌های خاصی که کلاس‌ها یا سمینارها تشکیل می‌شوند در یک جا جمع شده‌اند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Clemson University COB 11 2000x1333 ink

شما در نظر بگیرید که به وقوع پیستن یک زمین‌لرزه معمولی چقدر می‌تواند به یک همچین محلی خسارات جانی وارد کند اگر و فقط اگر ساختمان قدیمی باشد و استحکام لازم را برای حفظ جان افرادی که انجا هستند را نداشته باشد! پس این بعد یکی از خطرناک‌ترین بعدهای محافظت و مراقبت از ساختمان قدیمی دانشگاه است که می‌توان این خطرات را بازسازی ساختمان دانشگاه به حداقل رسانید.

بازسازی دانشگاه

دانشگاه‌ها مهم‌‌ترین مراکز آموزشی کشور محسوب‌‌ می‌شوند و هرچه برای تعمیر نواقص آن وقت بیشتری گذاشته شود و با تمرکز و دقت بیشتری عملیات بازسازی دانشگاه انجام شود تا چندین سال مشکل اساسی و جدی برای آن جا پیش نمی آید. نه تنها تمامی دانشگاه‌ها از اهمیت به سزایی برخوردارند بلکه دانشگاه‌های دولتی به دلیل مهمان شدن افراد مختلف از شهرها و کشورهای متفاوت، اهمیت دوچندانی دارند پس باید از بهترین امکانات و ظاهر و زیر ساخت برخوردار باشد زیرا پای یک کشور درمیان است و در صورت بروز مشکل جدی ممکن است خطر آفرین باشد و جان دانشجوها را به خطر بیندازد.

 

نکات و هزینه تمام شده بازسازی دانشگاه

برای بازسازی دانشگاه اولین نکته‌‌‌‌ای که باید به آن توجه کنید این است که دانشکده‌های مختلف موجود در دانشگاه دارای ساختمان‌های مختلفی‌‌ می‌باشند که هرکدام از آن‌ها باید جداگانه با دقت بررسی شود. برای بازسازی اداری دانشکده باید به برق کشی، لوله کشی، سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی، درصورت رفتن برق، وصل شدن برق‌های اضطراری، عدم مشکلات سقف مانند نم زدگی و یا مشکلاتی مانند بالا زدن چاه فاضلاب و… که در صورت وجود این موارد باید بخش‌های دارای نواقص ساختمان را ابتدا تخریب و از نو شروع به ساخت کنید.

بازسازی دانشگاه

به طور معمول اکثر ساختمان‌های چند طبقه دارای آسانسورهایی با ظرفیت مشخصی هستند، این آسانسورها به دلیل این که مدام از آن‌ها استفاده‌‌ می‌شود باید مرتب چک شوند و در صورت کوچک‌‌ترین مشکلی در عملکردشان باید سریعا برای برطرف کردن آن‌ها اقدام کنید. همچنین کف دانشکده‌ها باید از سرامیک‌ها و سنگ‌هایی استفاده شود که لغزنده و یا دارای شکستگی نباشند، دیوارها به طور معمول یک رنگ سفید رنگ می‌زنند.

 

بازسازی سقف دانشگاه

برخی دانشکده‌ها یه نکاتی مخصوص خودشان دارند که حتما باید برای بازسازی اداری دانشگاه به آن‌ها توجه کنید. برای دانشکده‌هایی که احتمال وقوع خطر در آن بیشتر است مانند دانشکده شیمی که در آن آزمایشگاه‌های مختلف شیمی، فیزیک، تحقیقات و … وجود دارد، باید تمامی نکات ایمنی داخل آن به طور دقیق رعایت شود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | R02 CUHKSZ 1

برای بازسازی دانشکده‌ی تربیت بدنی که دانشجوها به سالن‌های ورزشی مراجعه‌‌ می‌کنند، باید حتما بهترین نوع کف‌پوش که به طور یک‌دست روی زمین انداخته شده استفاده شود، کفپوش‌ها باید از مقاومت و ضخامت حد استاندارد برخوردار باشند تا زود خراب نشوند. استخر دانشگاه نیز یکی از قسمت‌هایی از دانشگاه‌‌ می‌باشد که در صورت ضعف در عملکرد بازسازی،‌‌ می‌تواند خطرات جانی و مالی زیادی برای دانشگاه داشته باشد.

 

قیمت بازسازی سلف دانشگاه

شاید بدون اغراق بتوان گفت یکی از مکان‌هایی که شلوغ‌‌ترین قسمت دانشگاه محسوب‌‌ می‌شود، سلف است. سلف به دلیل فضای بزرگ و سر بسته‌‌‌‌ای که دارد و دانشجویان‌‌ می‌توانند زمان بین کلاس‌ها را در آنجا استراحت کنند و غذا میل کنند و همچنین رفت و آمد مداوم باید سقف آن و استحکام و قدرت ستون‌ها و دیوار‌ها با دقت بررسی شود.

بازسازی دانشگاه

قسمت آشپزخانه سلف که برای تهیه غذا دانشجویان فعالیت‌‌ می‌کنند، باید نکاتی از قبیل بهداشت کف زمین، دیوارها و… حتما چک و بررسی شود، سنگ‌ها و سرامیک‌های به کار برده شده باید ضد رشد میکروب و باکتری شود، قابل شست و شو باشند زیرا مدام باید کف آشپزخانه به دلیل رفت و آمد افراد و قرار گرفتن دیگ‌های غذا روی آن تمیز و بدون لک و… باشد. پله‌های قرار گرفته در قسمت داخل و بیرون سلف باید از ارتفاع استانداردی برخوردار باشند تا دانشجویان به راحتی بتوانند از آن عبور کنند و همچنین برای کارکنان آن‌جا مشکلاتی نظیر پادرد و کمر درد اتفاق نیفتد.

 

قیمت بازسازی کتابخانه دانشگاه

یکی دیگر از قسمت‌های مهم و جذاب دانشگاه کتابخانه‌‌ می‌باشد، قیمت کتاب و کاغذ روز به روز گران‌‌تر‌‌ می‌شود و همین دلیل کافی است که دانشجویان بیش از گذشته به کتابخانه مراجعه کنند. دانشجویان برای گذراندن درس‌های یک ترم خود کتاب‌های مورد نیازشان را از کتاب‌خانه قرض می‌گیرند، یا دانشجویان رشته کارشناسی ارشد و دکتری برای خواندن مقالات و پایان نامه‌های مختلف به کتاب‌خانه دانشگاه که از همه جا در دسترس‌‌تر است مراجعه‌‌ می‌کنند، همین دلیل موجب رفت و آمد افراد مختلف به کتاب‌خانه می‌باشد.

پس کتابخانه باید در قسمتی از دانشگاه ساخته شود که همه از همه جای دانشگاه به آن دسترسی داشته باشند، لازم نباشد مسافت طولانی را طی کنند، برای بازسازی ساختمان کتاب‌خانه باید علاوه بر قرار دادن یک یا دو آسانسور جهت بالا و پایین رفتن در طبقات، پله‌های اضطراری نیز طراحی شود. قفسه‌های کتاب نباید لغزنده باشند و امکان افتادن آن‌ها به راحتی وجود نداشته باشد، کمدهایی جهت قرار گرفتن وسایل اضافی دانشجویان قرار بگیرد در طبقه اول کتاب‌خانه، میزها و صندلی‌های راحتی جهت مطالعه دانشجویان تهیه شود.

 

بازسازی نمازخانه دانشگاه

همه دانشگاه‌ها سالنی جهت نمازخواندن و استراحت دانشجویان در قسمت مرکزی دانشگاه قرار‌‌ می‌دهند، از ویژگی‌های این سالن‌‌ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • این سالن باید بزرگ باشد.
  • از سیستم‌های تسویه هوا، سرمایشی و گرمایشی برای فصول مختلف، برخوردار باشد.
  • نزدیک به سرویس‌های بهداشتی ساخته شود.
  • از کفپوش و فرش‌هایی یک دست و یک رنگ استفاده شود.
  • از روشنایی مطلوب و کافی برخوردار باشد.
  • سقف‌ها کاملا صاف و بدون شکاف ونم زدگی باشند زیرا ممکن است در فصولی که بارش برف و باران زیاد است موجب رشد باکتری و قارچ ما بین درزهای فرش شود.

 

بازسازی کلاس‌های دانشگاه

کلاس‌های درس هم که یا در دانشکده‌ها قرار دارند و یا خارج از دانشکده برگزار‌‌ می‌شوند، اگر دارای پلکانی برای بالا و پایین رفتن‌‌ می‌باشند، باید حدود استاندارد و ایمنی آن رعایت شود. دیوار‌ها و سقف از رنگ یکدستی برخوردار باشند، کلاس نور کافی داشته باشد، اندازه کلاس جوری در نظر گرفته شود که صندلی‌ها خیلی به هم نزدیک نباشند و امکان رفت و آمد آسان استاد و دانشجویان وجود داشته باشد. برای بازسازی ساختمان‌های دانشگاه باید متناسب با انجام هرعمل و فعالیتی در دانشکده نکات و پروتکل‌های ایمنی در نظر گرفته شود و بعد از گرفتن مجوز رسمی از شهرداری مراحل بازسازی را آغاز نمایید.

 

بازسازی ساختمان آموزشی

آموزش، مقدمه‌‌ی کسب مهارت و ایجاد یک جامعه تاثیرگذار است. به ‌طورقطع باید آموزش اصولی و ساختار یافته با برنامه‌ریزی هدفمند را به ‌عنوان یکی از اهداف بلند بالای جامعه مدرن معرفی کنیم. آموزشی که در تمام زمینه‌ها ساختاری فراگیر داشته باشد. البته این آموزش حرفه‌ای به ابزارهایی مفید مانند فضای آموزش مناسب نیاز دارد. بازسازی و نوسازی مدارس تا دیگر فضاهای آموزشی از ایده‌های روبه‌رشد برای رسیدن به یک شرایط ایده‌آل آموزشی می‌باشد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Old Mill Cover ink

در حال ‌حاضر تمامی سازمان‌ها و مسئولان آموزشی به نقش تاثیرگذار بازسازی فضاهای آموزش پی برده‌اند. آنها می‌دانند که برای رسیدن به یک جریان آموزشی قدرتمند نیاز به بسترهای مناسب دارند. در عین ‌حال از ایجاد تغییرات مؤثر و سازگار با روند آموزشی استقبال می‌کنند. به ‌این ‌ترتیب رسیدن به یک فضای آموزش مدرن و همگام با فناوری‌های جدید که قابلیت پذیرش دانشجویان و دانش‌آموزان زیادی را داشته باشد، مورد توجه جدی قرار گرفته ‌است.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | university of southern california roski school of art and design ink

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.