اهمیت ارتفاع تخت؛ به این دلایل بلندی تخت خواب شما مهم است!

اهمیت ارتفاع تخت؛ به این دلایل بلندی تخت خواب شما مهم است!

اهمیت ارتفاع تخت خواب در چیست؟ با وجود این که اغلب نادیده گرفته می شود ، ارتفاع تخت خواب در واقع اهمیت دارد. ما دلایل اصلی این امر را بررسی می کنیم. هنگام انتخاب تختخواب جدید ، راحتی و طراحی را در اولویت قرار می دهید و از چیزی به عنوان ارتفاع پیش پا افتاده چشم پوشی می کنید. با این حال ، برخلاف تصور عموم ، ارتفاع تخت در واقع بسیار مهم است. ارتفاع تشک شما ، علاوه بر چارچوب تخت ، می تواند به ظاهر و عملکرد اتاق خواب شما کمک شایانی کند ، چه برسد به راحتی کلی شما هنگام ورود و خروج هر روز از آن.

 

‌‌‌‌راحتی در رختخواب

احتمالاً مهمترین توجیه اهمیت ارتفاع تخت این است که بر راحتی و رفاه روزانه شما تأثیر می گذارد. نحوه ورود و خروج از تخت به راحتی بستگی به ارتفاع آن دارد. شما نمی خواهید پاهای خود را فشار دهید تا مجبور شوید خود را از یک تخت واقعاً پایین بلند کنید. در عین حال ، شما نمی خواهید مجبور شوید هر شب برای تختخواب خود مانع ایجاد کنید.

متخصصان خواب می گویند یک فرد معمولی معمولاً به تختخوابی با ارتفاع ۲۵ اینچ (شامل قاب تخت و تشک) نیاز دارد. با این حال ، بسته به قد یا سن ، این امر می تواند در هر فرد متفاوت باشد.

بهترین ارتفاع تخت چقدر است؟

ارتفاع تختخواب باید با قد شما همخوانی داشته باشد و اگر قد شما کوتاه یا بلند است ، بر این اساس تنظیم شود. بیشتر تشکها ۱۶ تا ۲۴ اینچ از کف فاصله دارند. برای اینکه قضاوت کنید که تخت شما باید از کدام طیف باشد ، در لبه تخت بنشینید. اگر پاهایتان روی زمین صاف است و زانوها با ران شما در یک خط مستقیم قرار دارند ، ارتفاع تخت شما مناسب است.

با این حال ، اگر با همسر خود زندگی می کنید که به طور قابل توجهی بلندتر از شما است ، می توانید با افزودن یک گام مفید که به زیبایی با دکوراسیون اتاق خواب شما ترکیب شده است ، سازش کنید. این می تواند احساس ثروت و قانونمندی را ایجاد کند. از سوی دیگر ، داشتن یک تختخواب کوتاه می تواند به شما احساس زمین خوردن بدهد. ژاپنی ها قرن ها طرفدار تخت های کم ارتفاع بوده اند ، در واقع آن ها تا آن جا که “Shikibuton” را ایجاد کرده اند ، یک تخت سنتی که تقریباً بخشی از طبقه می شود ، پیش رفته اند. منظور این است که روح را به طبیعت متصل کنید ، اما اگر پشت شما بد است مراقب باشید!

چگونه تخت را بالاتر قرار دهیم

اگر متوجه شدید که تخت خواب شما به اندازه کافی بلند از سطح زمین نیست ، راه های زیادی برای افزایش ارتفاع وجود دارد. با این حال ، ساده ترین راه این است که از تخت خواب استفاده کنید. این دستگاه ها از جنس فلز ، پلاستیک و چوب هستند که برای زیبایی هر اتاق مناسب هستند. اگر به ارتفاع تخت خود به چند اینچ اضافی نیاز دارید و در خرید یک تخت کاملا جدید صرفه جویی می کنید ، این وسایل کوچک عالی هستند.

اهمیت ارتفاع تخت

 

۴ دلیل اهمیت ارتفاع تخت

۱. سن

سن شما نیز به احتمال زیاد بر ارتفاع تخت مورد نیاز شما تأثیر می گذارد. یک فرد مسن به تختخوابی نیاز دارد که بتواند بدون فشار آوردن بدن به راحتی وارد آن شده و خارج شود. ارتفاع پایین تخت برای مفاصل مشکل ایجاد می کند ، در حالی که یک تخت بلند نیاز به پریدن روی تشک هر شب دارد. اگر این مورد در مورد شما صدق می کند ، ارتفاع تخت را با ارتفاع خود تطبیق دهید تا حداکثر راحتی را تضمین کنید.

با این حال ، برای کودکان ، ارتفاع تختخواب و سهولت ورود یا خروج از اولویت کمتری برخوردار است. اگر مانند بسیاری از کودکان ، فرزند شما اصرار ندارد که یک تخت دو طبقه یا تخت کابین داشته باشد ، ناراحت نشوید. این قابهای تخت بلند ، راهی آسان برای جلب رضایت فرزند شما هستند و چندین ویژگی صرفه جویی در فضا را ارائه می دهند.

ارتفاع ایده آل یک تختخواب دو طبقه بستگی به فضای کف تا سقف شما دارد. به نظر می رسد واضح است ، اما اگر سقف های کمی دارید ، یک تخت خواب دو طبقه می خواهید تا مطمئن شوید فرزندانتان سر خود را بالا نمی آورند. ارتفاع باقی مانده بین بالای تشک و سقف آنها باید حداقل دو پا (۶۰.۹۶ سانتی متر) باشد ، اما باز هم ، اگر فرزند شما به خصوص قد بلندی دارد ، باید فضای بیشتری وجود داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر ، راهنمای ایمنی تختخواب دو طبقه را بررسی کنید.

۲. عمق تشک

بسته به قاب تخت انتخابی شما ، تشک شما باید مطابق باشد. اگر به دنبال یک تشک ضخیم اضافی برای راحتی هستید ، یک قاب تخت کوتاه تر انتخاب کنید. برعکس ، اگر دوست دارید یک تخت خواب بلند با فضای ذخیره سازی زیاد در زیر داشته باشید ، یک تشک نازک تر ایده خوبی است.

 

۳. فنگ شویی

به گفته سالی پینتر ، متخصص فنگ شویی ، ارتفاع تخت خواب شما می تواند کیفیت خواب و در نتیجه خلق و خوی شما را با میزان مجاز “چی” تعیین کند. چی یک اصطلاح قدیمی چینی است که می تواند به عنوان انرژی ترجمه شود. او می گوید چی باید بتواند در اطراف تخت شما جریان یابد.

کوتاه بودن ارتفاع تخت می تواند جلوی این جریان انرژی را بگیرد و مانع خواب راحت شما شود. در حالی که یک قاب تخت بلند می تواند شما را در معرض سطوح بالای انرژی و یک شب بی قرار قرار دهد.

“کلید این است که به دنبال یک رسانه شاد باشید بدون اینکه فضای زیر تخت خود را مسدود کنید.” – سالی پینتر

بنابراین ، برای جلوگیری از بیرون آمدن از قسمت اشتباه تخت در صبح ، تختخوابی را انتخاب کنید که ارتفاع مناسب داشته باشد.

۴. زیبایی شناسی

در نهایت ، ارتفاع تخت مهم است زیرا می تواند ظاهر کلی اتاق خواب شما را تحت تاثیر قرار دهد. به عنوان مثال ، تخت های کم می توانند اتاق را بزرگتر از یک تخت بالاتر نشان دهند. با این حال ، اگر یک اتاق به خصوص بلند با سقف بلند دارید ، یک تخت بلندتر با فضا مناسب تر به نظر می رسد.

علاوه بر فضای زیاد ، یک تخت بلند حس ظرافت را ارائه می دهد. در حالی که یک تختخواب کوتاه به معنای واقعی کلمه پایه دار است و تصور آرام و مینیمالیستی ایجاد می کند.

لیزا کیتس ، طراح داخلی می گوید:

“هنگام انتخاب یک تخت جدید ، ارتفاع یک نکته بسیار مهم است.”

از نظر استایل ، تخت های بالاتر بیشتر مناسب طرح سنتی هستند و همچنین می توانند حس لوکس بودن را ایجاد کنند. ارتفاع پایین تخت بیشتر مناسب استایل مدرن است. همچنین رابطه با میزهای کنار تخت را در نظر بگیرید. اینها می خواهند ارتفاع مشابه بالای تشک یا کمی بلندتر داشته باشند. ”

 

آیا می توانید دلایل دیگری را برای اهمیت ارتفاع تخت در نظر بگیرید؟ در نظرات به ما اطلاع دهید!

 

اهمیت ارتفاع تخت

 

انواع قاب تختخواب قابل سفارش در گریت کابینت

تخت خواب کودک

ابعاد: ۶۸ در ۱۳۲ سانتی متر

این ابعاد اندازه تشک تختخواب به عنوان استاندارد پذیرفته شده است ، بنابراین این اندازه تخت مناسب هر تخت استاندارد است. به دلایل ایمنی ، تشک های گهواره ای از تشک های بزرگسالان سفت ترند و به طور معمول تشک های کف دار یا داخلی هستند. تشک تختخواب در اندازه مناسبی برای اولین تخت کودک شماست و بیشتر نوزادان تا زمان کودکی می توانند از آن استفاده کنند.

قاب تختخواب دوقلو

ابعاد: ۱ در ۱.۹ متر

تشک های دوقلو ، که به آن ها تشک های تک نفره نیز می گویند ، دارای ابعادی باریک هستند و همین امر باعث می شود تا در کنار هم در اتاق خواب های مشترک بچه ها یا به صورت تخت های دو طبقه قرار بگیرند. تخت های دوقلو اندازه ای است که اکثر بچه ها از کودکی روی آن می خوابند و جابجایی آنها آسان است.

قاب تختخواب XL دوقلو

ابعاد: تقریبا ۱ در ۲.۰۹ متر

به عنوان اندازه استاندارد تخت برای اتاق های خوابگاه دانشگاهی ، یک تشک دوقلو XL به دانشجویان فضای کشش می دهد اما عرض آن بیشتر از یک تشک اندازه دوقلوی معمولی نیست. اگرچه جابجایی این تشک به راحتی انجام می شود ، اما بزرگترها اندازه شرایط تخت را بزرگتر ترجیح می دهند.مناسب بچه های بلندتر و دانشجویان ساکن خوابگاه های دانشگاه.

قاب تختخواب اندازه کامل

ابعاد: تقریبا ۱.۳۷ در ۱.۹ متر

تشک های سایز بزرگ سازش خوبی بین تشک های دوقلو و گویین یا ملکه را دارند. اندازه تخت کامل فضای مناسبی را برای خوابهای مجرد فراهم می کند و برای اتاق خواب مهمان گزینه مناسبی برای اندازه تخت است.

قاب تختخواب کویین یا ملکه

ابعاد: تقریباً ۱.۵۲ در ۲.۰۹ متر

ابعاد اندازه تختخواب ملکه از محبوب ترین ها هستند زیرا شاید متنوع ترین اندازه تخت خواب باشند. تشک های کوئین در حالی که هنوز در اتاق های خواب کوچکتر قرار دارند، فضای کافی را برای خواب راحت به افراد مختلف می دهد.

قاب تختخواب اندازه پادشاه یا کینگ

ابعاد: تقریباً ۱.۹ در ۲.۰۹ متر

اندازه تشک کینگ با ارائه فضای مجلل ، معادل یک تشک XL دوقلو را برای زوجین به خود اختصاص می دهد. تخت های کینگ سایز در بالای دو چشمه دوقلوی جعبه ای قرار گرفته اند که مانور یک تختخواب کامل را به داخل اتاق می دهند. تشک های کینگ سایز بزرگ تر اما کوتاه تر از تشک های کینگ کالیفرنیا هستند.

قاب تختخواب در اندازه کالیفرنیایی

ابعاد: تقریبا ۱.۸۳ در ۲.۱۳ متر

تشک های کینگ کالیفرنیا عرض تقریبی چهار اینچ از یک تخت خواب معمولی در اندازه کینگ گرفته و آن را به طول کلی خود اضافه می کنند. اگر پاهای شما همیشه از لبه تشک آویزان بوده اند ، یک تخت کال کینگ طول شما را در حالی که هنوز عرض بیشتری از تخت اندازه ملکه دارید، برای شما فراهم می کند.

 

شما همچنین می توانید از صفحات دیگر سایت مانند:

دیدن فرمایید.

دریافت خدمات و مشاوزه بازسازی کابینت منزل و ساخت تخت چوبی

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات بازسازی کابینت و ساخت تخت چوبی را انجام می دهند به شما داده می شود. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

توصیه گریت کابینتی

اگر کابینت های موجود خوش ساخت و فرم خوبی داشته باشند و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید. همچنین کار کابینت تنها به ساخت کابینت ختم نمی شود و شما می تواند هر مدل تخت خوابی در هر اندازه و ساختاری را سفارش دهید تا با قیمت منطقی و بهترین کیفیت به دستتان برسد.

 

سخن پایانی کابینت

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

استفاده از نکات بالا به شما در انتخاب موفقیت آمیز و طراحی زیبای اتاقی جذاب و داشتن یک اتاق خواب و خانه مدرن و زیبا کمک می کند.

جهت درخواست مشاوره به صورت رایگان فرم زیر را تکمیل فرمائید.

پس از تکمیل فرم زیر، کارشناسان ما با شما تماس گرفته و در صورت تمایل، در محل شما حضور میابند

  برای دریافت مشاوره ی رایگان برای دریافت خدمات با شماره ی ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ در تماس باشید.

  نظرات خود را در ارتباط با مقاله “اهمیت ارتفاع تخت” برای ما بنویسید.

  شاد و موفق باشید.

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: ۱ میانگین: ۳]

  دیدگاهتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.