راهکار های استفاده از لوازم برقی آشپزخانه در هنگام قطعی برق

راهکار های استفاده از لوازم برقی آشپزخانه در هنگام قطعی برق

لوازم برقی آشپزخانه | همان طورکه همه‌ی ما می دانیم در روزهایی به سر می بریم که هوای ایران و بیشتر از همه شهرهای جنوبی و همچنین تهران به حد زیادی گرم شده است. گرم شدن هوای شهرها باعث می شود تقاضای مردم برای استفاده از وسایل سرمایشی مانند کولر و اسپیلت بیشتر شده و به همین ترتیب مصرف برق در آن شهر زیاد می شود. به دنبال مصرف برق، برق های مناطق مختلف دچار قطع شدگی می شود.

در این روزها همه‌ی ما درگیری قطعی پی در پی برق مناطق مختلف هستیم. اما استفاده نکردن از برخی چیزها ممکن نیست. به عنوان مثال خانمی که می خواهد از لوازم موجود در آشپزخانه برای پخت غذا استفاده کند، باید راه حلی برای این موضوع پیدا کند. اما این راه حل چیست؟ چطور می توان در زمان قطعی برق از لوازم برقی اشپزخانه استفاده کرد؟ ما در این مقاله می خواهیم برخی از راهکار هایی که ممکن است به شما در زمان قطعی برق کمک کند را بررسی کنیم.

پیشنهاد نویسنده: دکوراسیون داخلی

راهی برای رفع و حل این مشکل

لوازم برقی آشپزخانه | یک راه که می توان آن را بدیهی ترین راه نیز نامید، تهیه کردن ژنراتورهای برق برای کل ساختمان است. ژنراتور های برق منابع برقی هستند که درون خود برق را ذخیره می کنند و زمانی که برق خانه قطع شده باشد شما می توانید از این ژنراتور ها استفاده کنید. این ژنراتورها در اندازه ها و توان های مختلفی تولید می شوند که با توجه به تعداد طبقات، جمعیت ساختمان و مساحت هر خانه می توانید ژنراتور مورد نظر خود را انتخاب کنید. تعریف دیگری که می توان برای ژنراتورهای برق ارائه داد این است که وسایلی هستند که می توان به خودی خود، انرژی برق را تولید کرده و در اختیار کاربران قرار دهند.

از ژنراتورها برای استفاده در مکان هایی مانند بیمارستان ها، هتل ها و برخی خانه ها استفاده می شوند. اما شما می توانید برای منزل خود این ژنراتورها را تهیه کرده و در هنگام قطعی برق از آن ها استفاده کنید.

پیشنهاد نویسنده: دکوراسیون داخلی

لوازم برقی آشپزخانه

یو پی اس ها برای استفاده از لوازم برقی آشپزخانه

یکی دیگر از راه های استفاده از لوازم الکتریکی برقی در روزهای قطع برق، استفاده از دستگاه های یو پی اس است. در واقع یو پی اس در زمان قطعی برق وارد مدار می شود و با محافظت از دستگاه در برابر نوسانات و قطعی و همچنین ایجاد انرژی مورد نیاز دستگاه برای کار کردن آن تا مدتی کوتاه، از دستگاه برقی شما محافظت می کند.

یو پی اس ها به طور کلی به سه دسته ی انلاین، آفلاین و لاین اینتراکتیو تقسیم می شوند.

ویژگی دسته ی انلاین به این صورت است که می توانند حتی بدون مدار نویزگیر برقی با کیفیت و مناسب برای وسایل خانه تولید کنند.

دسته آفلاین به عنوان جایگزینی برای برق در هنگام قطعی برق استفاده می شوند و قیمت مناسبی نیز دارند.

دسته ی سوم برای بهتر کردن کیفیت مدار بای پس یا bypass دارای برخی تجهیزات خاص می باشد.

پاور بانک ها برای لوازم برقی آشپزخانه

یکی دیگر از روش های استافده از لوازم برقی موجود در آشپزخانه استفاده از پاوربانک های مخصوصی است که جایی برای پریز برق دارند. این پاور بانک به عنوان شارپر همراه معروف هستند و در سایت های مختلفی قابل خریداری هستند.

شاید با خودتان تصور کنید که ممکن است راه های زیادی برای استفاده از لوازم برقی آشپزخانه در هنگام قطعی برق وجود دارد. اما اگر بخواهیم با شما روراست باشیم باید بگوییم در هنگام قطعی برق نمی توان از لوازم الکتریکی موجود در آشپزخانه استفاده کرد.

نکته ی مهمی که در این باره وجود دارد این است که در هنگام قطعی برق، لوازم الکتریکی به طور ناگهانی قطع می شوند. این موضوع باعث آسیب شدید به این لوازم می گردد. این موضوع باعث کوتاه شدن عمر وسیله و در نهایت سوختن ناگهانی آن می شود. علاوه بر آن سوختن این لوازم می توان آسیب مالی شدیدی به ما وارد کند. چرا که امروزه قیمت وسایل برقی به مقدار باور نکردنی بالا است.

در هنگام قطع شدن ناگهانی وسایل برقی، این لوازم دچار نوسانات برقی می شوند و این نوسانات هستند که باعث قطع شدن وسیله می شوند. در واقع زمانی که شما وسیله ای را به پریز برق وصل می کنید، جریان الکتریکی از طریق پریز وارد سیم شده و سپس وارد وسیله می شود و به این صورت وسیله ب برقی شما شروع به کار می کند.

پیشنهاد نویسنده: دکوراسیون داخلی

لوازم برقی آشپزخانه

اگر نوسانات برقی اتفاق بیفتد، جریان الکتریکی جاری در این وسایل به طور ناگهانی دچار افت می شود و این موضوع باعث آسیب جدی به وسایل شما می شود.

یکی از کارهایی که شما باید در آشپزخانه خود و برای وسایل برقی موجود در آشپزخانه خود مانند یخچال انجام دهید این است که حتما دو شاخه ی یخچال را به محافظ برق وصل کنید. شاید با خود بگویید محافظ برق چیست و چرا باید از این وسیله استفاده کنم؟

در واقع محافظ برق از وسیله ی برقی شما در برابر قطعی ناگهانی برق و همچنین نوسانات برقی جلوگیری می کند. علاوه بر قطعی برق، در جریان های برق شهری نوسانات زیادی اتفاق میفتد که باعث آسیب رسیدن به وسیله برقی شما می شود. با استفاده از محافظ برق جریان وارد شده به سیستم برقی شما به طرز مناسبی کنترل می شود و آسیب های وارده به سیستم برقی شما تا حد زیادی کم می شود.

 

پیشنهاد نویسنده: قیمت کابینت آشپزخانه

 

می توانید از طریق لینک های زیر پروژه های گریت کابینت را مشاهده کنید:

 

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.