چگونه در هنگام قطعی برق آشپزی کنیم؟ – آشپزی در قطعی برق

چگونه در هنگام قطعی برق آشپزی کنیم؟ – آشپزی در قطعی برق

آشپزی در قطعی برق | قطعی برق در این روز ها یکی از بزرگ ترین معضلات مردم ایران است. در شهر های مختلف کشور بسیاری از مردم از بی برقی در تمام طول روز رنج می برند و در برخی شهر ها مانند تهران مردم در محل کار خود از شدن گرمای ناشی از خاموش شدن وسایل سرمایشی مانند کولر به خاطر قطعی برق، بسیار شاکی هستند.

یکی از مهم ترین تاثیراتی که قطعی برق و خاموش شدن لوازم برقی بر زندگی مردم می گذارد، از کار افتادن لوازم برقی موجود در آشپزخانه است. در واقع همه‌ی خورد خوراکی که ما در طول روز از آن ها تغذیه می کنیم در آشپزخانه تهیه می شود. وقتی خانم ها در آشپزخانه هستند و برق می رود دیگر امکان استفاده از وسایل پخت و از خود را ندارند. علاوه بر آن تاریکی اسجاد شده بر اثر قطعی برق می تواند مشکل دیگری باشد.

پیشنهاد نویسنده: دکوراسیون داخلی

آشپزی در قطعی برق

استفاده از چراغ های شارژی و چراغ های اضطراری برای آشپزی در قطعی برق

یکی از مهم ترین کارهایی که شما می توانید در طول خاموشی و قطعی برق انجام دهید، این است که از لوازم برقی شارژی و چراغ های اضطراری استفاده کنید. همان طور که از نام این دو وسیله مشخص است، آن ها را برای مواقعی استفاده می کنند که امکان استفاده از برق مستقیم برای افراد وجود ندارد. شما می توانید با استفاده از یک چراغ اضطراری یا لامپ ها و چراغ های شارژی، نور لازم برای اشپزخانه خود را در هنگام قطعی برق تامین کنید.

آشپزی در قطعی برق | همچنین برای استفاده از لوازم برقی موارد مختلف و راهکار زیادی نیز وجود دارد. به عنوان مثال شما می توانید با همکاری همسایه های خود برای ساختمان یک منبع برق یا ژنراتور تهیه کنید تا در هنگام قطعی برق، برق مورد نیاز منازل شما را تامین کند. ژنراتورها وسایل نسبتا بزرگی هستند که می توانند برق مصرفی برای مدت زمان مناسبی را تولید کرده و در خود ذخیره کنند و در زمان های مورد نیاز شما می توانید از این منبع انرژی استفاده کنید.

ژنراتورها انواع مختلفی دارند که شما می توانید با توجه به میزان برق مصرفی خود و همسایگانتان، فضای خانه و تعداد طبقات ساختمان ژنراتور مورد نظر را انتخاب کرده و تهیه کنید.

پیشنهاد نویسنده: دکوراسیون داخلی

یو پس اس ها برای آشپزی در قطعی برق

یکی دیگر از لوازمی که در هنگام قطعی برق مورد استفاده افراد مختلف قرار می گیرد، یو پی اس می باشد. یو پی اس ها نیز نوعی منبع برق محسوب می شوند که می توانند انرژی مناسبی را در خود خیره کنند و شما می توانید وسایل برقی آشپزخانه خود را به آن ها وصل کنید.

یو پی اس ها به طور کلی به سه دسته ی انلاین، آفلاین و لاین اینتراکتیو تقسیم می شوند.

ویژگی دسته ی انلاین به این صورت است که می توانند حتی بدون مدار نویزگیر برقی با کیفیت و مناسب برای وسایل خانه تولید کنند.

دسته آفلاین به عنوان جایگزینی برای برق در هنگام قطعی برق استفاده می شوند و قیمت مناسبی نیز دارند.

دسته ی سوم برای بهتر کردن کیفیت مدار بای پس یا bypass دارای برخی تجهیزات خاص می باشد.

پیشنهاد نویسنده: دکوراسیون داخلی

آشپزی در قطعی برق

استفاده از محافظ برق برای آشپزی در قطعی برق

در هنگام قطعی برق، یکی از متداول ترین مشکلاتی که پیش می آید این است که وسایل برقی خانه و علی الخصوص وسایل آشپزخانه، خیلی زود می سوزند. علت اصلی این اتفاق این است که به دلیل نوسانات برقی جریان وارد شده به داخل سیم وسایل برقی آشپزخانه به طور ناگهانی قطع می شود. قطع شدن جریان این وسایل باعث می شود ولتاژ دستگاه ناگهان صفر شود. این اتفاقات ناگهانی به دستگاه شما اسیب شدیدی می زند. اما متخصصان راه حل های زیادی برای این مشکل ارائه داده اند.

آشپزی در قطعی برق | مهم ترین این راه حل ها، استفاده کردن از محافظ های برق است. محافظ های برق باعث می شود جریان وارد شده به وسیله برقی شما ناگهانقطع نشود و در نهایت آسیب شدید و جدی ای به این وسایل وارد نشود. در هنگام خرید وسایل برقی برای خانه خود حتما خرید محافظ برق را در برنامه خود قرار داده و آن را تهیه کنید.

یکی دیگر از راه حل های پخت و پز در دوران قطعی برق این است که شما برای روز مبادا از وسایلی استفاده کنید که به برق نیازی ندارند مانند هم زن های دستی. تهیه کردن وسایل ضروری که با برق کار نمی کنند می تواند به شما در دورانی که برق همه ی ما به طور مداوم قطع می شود کمک زیادی بکند.

 

پیشنهاد نویسنده: قیمت کابینت آشپزخانه

 

می توانید از طریق لینک های زیر پروژه های گریت کابینت را مشاهده کنید:

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.