تخت خواب تاشو چیست؟ 5 نکته اساسی از خرید تخت خواب تاشو

تخت خواب تاشو چیست؟ 5 نکته اساسی از خرید تخت خواب تاشو

یک تخت تاشو یا تخت کم جا از یک تشک و یک قاب تشکیل شده است که شما می توانید هردوی آن ها را خودتان انتخاب کنید. قاب تخت با استفاده از مکانیزم های خاصی کوچک می شود و به کاربر یا کاربران اجازه می دهد در صورتی که آن را احتیاج ندارند، از فضای اتاق خود بهترین استفاده را بکنند.

برخی از تختخواب های تاشو نیز دارای چرخ ، کیف مسافرتی یا ساک یا هر دو هستند که به کاربران این امکان را می دهند تا در صورت لزوم آن را به راحتی حمل کرده و مکان های دیگری ببرند. البته ناگفته نماند که اکثر سازندگان تخت های تاشو، آن ها را به همراه یک کیف یا چرخ ساخته و به شما تحویل می دهند.

استفاده از تخت تاشو یا تخت کم جا می تواند به دلایل مختلفی باشد. از جمله:

 • ساختن یا تدارک دیدن یک اتاق مهمان
 • تدارک دیدن یک فضای مناسب و کم جا برای خواب
 • استفاده از بیشترین فضای محیط

اگر فردی فضای زندگی کوچکی داشته باشد و نیاز به تخت خواب تاشو در اتاق خواب داشته باشد ، ممکن است بخواهد یک تخت سکویی بخرد. این تخت ها برای نگهداری وسایل مختلف مناسب هستند زیرا شما می توانید وسایل خود را در زیر لت های آن ذخیره کرده و جای دهید.

هنگام خرید یک تخت کم جا باید چه چیزهایی را بررسی کرد؟

از آن جا که تختخواب های تاشوی مختلفی در بازار وجود دارد، شما باید قبل از خرید یک تختخواب، به برخی نکات توجه بیشتری داشته باشید. موارد زیر چیزهایی هستند که باید در نظر گرفته شود:

 • وزن
 • داشتن چرخ
 • داشتن قاب
 • کف حافظه یا مموری فوم که تاثیر بسیار زیادی در خواب شما دارد
 • وجود فنر در تشک تخت خواب کم جا
 • راحت بودن تخت خواب

قبل از خرید تخت خواب تاشو یا تخت کم جا، افراد باید موارد زیر را نیز در نظر بگیرند:

 • آسایش
 • انعطاف پذیری
 • قابل حمل بودن
 • استحکام
 • قیمت مناسب

انواع تخت های تاشو

تخت های تاشو انواع مختلفی دارند که شاید نام برخی از آن‌ها به گوشتان نخورده باشد. در این جا می خواهیم انواع این تخت ها را بررسی کنیم.

1) تختخواب دیواری یا مخفی

تخت های مورفی که گاهی اوقات به عنوان “تخت دیواری” یا “تخت مخفی” نیز شناخته می شوند، تقریباً فقط یک “قاب تختخواب معمولی” هستند که دارای مکانیزم جمع شدن در دیوار و یا مبل هستند. این نوع از تخت خواب ها برای استفاده در فضاهای کوچک بسیار مناسب می باشند و می توانند فضای بسیار زیادی را برای شما سِیو کنند. همچنین شما می توانید در طول شب که قصد خواب دارید آن را به یک تخت خواب تبدیل کرده و در طول روز آن را جمع کرده و به عنوان مبل از آن استفاده کنید.

2) تخت تاشو چرخ دار

تخت کم جا

این نوع تخت خواب یکی از انواع مورد علاقه‌ی هتل ها و بیمارستان ها هستند. همان طور که از نام این تخت ها پیداست. در زیر آن‌ها چرخ‌های وجود دارد که شما می توانید بعد از استفاده از آن ها، این تخت ها را از وسط تا کنید تا بر روی چرخ ها تکیه کنند. وجود این چرخ ها در زیر تخت های تاشو، باعث سهولت حمل آن ها می شود.

3) مبل – تخت‌خواب

این تخت خواب ها که در کشورهای اروپایی، محبوبیت بسیار زیادی دارند، می توانند بهترین گزینه برای کسانی باشند که نیاز دارند از فضای خانه خود بهترین استفاده را بکنند. اگر در خانه به تنهایی زندگی می کنید و می خواهید از فضای اتاق خود بهترین استفاده را بکنید، می توانید این تخت را به عنوان تخت خود انتخاب کنید. مکانیزم این تخت ها به صورتی است که نشیمنگاه مبلمان شما، دارای دو قسمت می باشد که با باز شدن آن، مبل به یک تخت تبدیل می شود. شاید تصور کنید به دلیل دوکاره بودن این مبل ها، شاید ظاهری معمولی یا کیفیت پایینی دارند. اما کیفیت و ظاهر آن ها با سلیقه و موادی ساخته می شوند که شما انتخاب می کنید. پس نگران کیفیت و ظاهر ان ها نباشید.

4) مبل – تخت خواب زمینی

تخت کم جا

همان طور که در تصویر زیر می بینید این دسته از تخت خواب های تاشو مانند مبلمانی هستند که بر روی زمین قرار داشته و پایه ای ندارند. این دسته، دارای معایب و مزایایی هستند که برای شما توضیح خواهیم داد. یکی از مزایای مهم آن ها، اشغال کردن فضای بسیار کم آن هاست. همچنین دارای کیفیت بسیار خوبی هستند. اما کمی ناراحت به نظر می رسند که برای افرادی که مشکل کمر دارند، توصیه نمی شود.

تخت خواب یکی از مکان هایی است که بیشتر ما برای به دست آوردن آرامش روحی و جسمی به آن پناه می بریم. تهیه کردن یک تخت خواب مناسب که علاوه داشتن کیفیت بالا و ظاهری زیبا، بسیار راحت باشد، از اهمیت زیادی برخوردار است. این که شما صرفا به قیمت تخت و تشک تخت خود توجه کنید و به راحتی آن اهمیت ندهید، می تواند در طولانی مدت باعث درد کمر شما شود.

 

انواع قاب تختخواب قابل سفارش در گریت کابینت

تخت خواب کودک

ابعاد: 68 در 132 سانتی متر

این ابعاد اندازه تشک تختخواب به عنوان استاندارد پذیرفته شده است ، بنابراین این اندازه تخت مناسب هر تخت استاندارد است. به دلایل ایمنی ، تشک های گهواره ای از تشک های بزرگسالان سفت ترند و به طور معمول تشک های کف دار یا داخلی هستند.

تشک تختخواب اندازه مناسبی برای اولین تخت کودک شماست و بیشتر نوزادان تا زمان کودکی مناسب آن ها است.

قاب تختخواب دوقلو

ابعاد: 1 در 1.9 متر

تشک های دوقلو ، که به آنها تشک های تک نفره نیز می گویند ، دارای ابعادی باریک هستند و همین امر باعث می شود تا در کنار هم در اتاق خواب های مشترک بچه ها یا به صورت تخت های دو طبقه قرار بگیرند. تخت های دوقلو اندازه ای است که اکثر بچه ها از کودکی روی آن می خوابند و جابجایی آنها آسان است.

قاب تختخواب XL دوقلو

ابعاد: تقریبا 1 در 2.09 متر

به عنوان اندازه استاندارد تخت برای اتاق های خوابگاه دانشگاهی ، یک تشک دوقلو XL به دانشجویان فضای کشش می دهد اما عرض آن بیشتر از یک تشک اندازه دوقلوی معمولی نیست. اگرچه جابجایی این تشک به راحتی انجام می شود ، اما بزرگترها اندازه شرایط تخت را بزرگتر ترجیح می دهند.

مناسب بچه های بلندتر و دانشجویان ساکن خوابگاه های دانشگاه.

قاب تختخواب اندازه کامل

ابعاد: تقریبا 1.37 در 1.9 متر

تشک های سایز بزرگ سازش خوبی بین تشک های دوقلو و گویین یا ملکه را دارند. اندازه تخت کامل فضای مناسبی را برای خوابهای مجرد فراهم می کند و برای اتاق خواب مهمان گزینه مناسبی برای اندازه تخت است.

قاب تختخواب کویین یا ملکه

ابعاد: تقریباً 1.52 در 2.09 متر

ابعاد اندازه تختخواب ملکه از محبوب ترین ها هستند زیرا شاید متنوع ترین اندازه تخت خواب باشند. تشک های کوئین در حالی که هنوز در اتاق های خواب کوچکتر قرار دارند، فضای کافی را برای خواب راحت به خوابرها می دهد.

قاب تختخواب اندازه پادشاه یا کینگ

ابعاد: تقریباً 1.9 در 2.09 متر

اندازه تشک کینگ با ارائه فضای مجلل ، معادل یک تشک XL دوقلو را برای زوجین به خود اختصاص می دهد. تخت های کینگ سایز در بالای دو چشمه دوقلوی جعبه ای قرار گرفته اند که مانور یک تختخواب کامل را به داخل اتاق می دهند. تشک های کینگ سایز بزرگتر اما کوتاهتر از تشک های کینگ کالیفرنیا هستند.

قاب تختخواب در اندازه کالیفرنیایی

ابعاد: تقریبا 1.83 در 2.13 متر

تشک های کینگ کالیفرنیا عرض تقریبی چهار اینچ از یک تخت خواب معمولی در اندازه کینگ گرفته و آن را به طول کلی خود اضافه می کنند. اگر پاهای شما همیشه از لبه تشک آویزان بوده اند ، یک تخت کال کینگ طول شما را در حالی که هنوز عرض بیشتری از تخت اندازه ملکه دارید، برای شما فراهم می کند.

 

شما همچنین می توانید از صفحات دیگر سایت مانند:

دیدن فرمایید.

 

دریافت خدمات و مشاوزه بازسازی کابینت منزل و ساخت تخت چوبی

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات بازسازی کابینت و ساخت تخت چوبی را انجام می دهند به شما داده می شود. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

توصیه گریت کابینتی

اگر کابینت های موجود خوش ساخت و فرم خوبی داشته باشند و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید. همچنین کار کابینت تنها به ساخت کابینت ختم نمی شود و شما می تواند هر مدل تخت خوابی در هر اندازه و ساختاری را سفارش دهید تا با قیمت منطقی و بهترین کیفیت به دستتان برسد.

 

سخن پایانی کابینت

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه ب

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.