ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه؛ انواع لکه ها در برابر انواع کابینت آشپزخانه!

ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه؛ انواع لکه ها در برابر انواع کابینت آشپزخانه!

ساده ترین راه برای تمیز کردن کابینت آشپزخانه، از جمله لکه های چربی سر سخت!

تمیز کردن کابینت آشپزخانه با این نکات مفید ساده و حتی لذت بخش است. ما ترفندهای عمومی نظافت و ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه را به شما معرفی می کنیم، به علاوه ایده هایی را برای لکه های خاص و مواد مختلف کابینت ارائه می دهیم.

 

ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه

تمیز کردن کابینت آشپزخانه با این نکات مفید آسان است! کابینت ها نقطه کانونی تقریباً هر آشپزخانه ای هستند، بنابراین وقتی کثیف می شوند، مردم متوجه آن می شوند. اثر انگشت روزانه، پاشیدن غذا و علائم آب معمولاً مقصر اصلی هستند، اما با گذشت زمان لکه های سفت تر ایجاد می شوند.

خوشبختانه، چند ترفند ساده برای تمیز کردن کابینت آشپزخانه می تواند به شما در حل انواع مسائل، از جمله لکه های چربی و کابینت های چسبنده کمک کند. برای تمیز نگه داشتن کابینت خود، از برنامه نظافت صرفه جویی در وقت خود استفاده کنید که بین تمیز کردن نقطه ای و پاک کننده عمیق متناوب است. وقتی زمان نظافت فرا می رسد، از نکات ما برای بهترین روش برای تمیز کردن کابینت آشپزخانه متناسب با سبک کابینت جداگانه استفاده کنید. به هر حال، آنچه روی کابینت رنگ شده کار می کند ممکن است روی کابینت شیشه ای کار نکند.

قبل از شروع، مراحل را بخوانید و مطمئن شوید که همه لوازم تمیز کننده لازم را در دست دارید. برای راحتی بیشتر، ما از پاک کننده های معمولی خانگی مانند سرکه و جوش شیرین استفاده کردیم، اما هنوز هم ایده خوبی است که انبار خود را دوباره بررسی کنید. همچنین باید مطمئن شوید که می دانید با چه مواد کابینتی کار می کنید. برای مثال، تفاوت بین چوب و لمینت گاهی اوقات دشوار است. اگر مطمئن نیستید با دفترچه راهنمای صاحبان کابینت خود مشورت کنید یا با یک متخصص کابینت صحبت کنید. در این خصوص می توانید از مشاوران و متخصصین تیم گریت کابینت کمک بگیرید!

 

برای صرفه جویی در وقت و انرژی، روش تمیز کردن کابینت دو قسمتی را توصیه می کنیم که شامل نظافت های هفتگی و فصلی است.

 

ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه به صورت هفتگی: به جای پاک کردن مکرر کابینت ها، بهترین روش برای تمیز کردن کابینت آشپزخانه، درمان موضعی هفتگی است. فقط کافی است پاک کننده چند منظوره را روی یک پارچه میکروفیبر اسپری کنید و اثر انگشت، لکه ها و دیگر علائم را پاک کنید. اطمینان حاصل کنید که سخت افزار را نیز ضد عفونی کنید.

ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه به صورت فصلی: سه یا چهار بار در سال به کابینت های خود نظافت عمیق بدهید. برای انجام این کار، کابینت ها را از همه محتویات خالی کنید. سپس یک پارچه میکروفیبر را با یک پاک کننده ملایم آغشته کرده و قفسه ها، داخل در و بیرون در را پاک کنید. برای درمان گوشه ها و سایر شکاف های کوچک از یک مسواک تمیز استفاده کنید. بگذارید قبل از ذخیره سازی مجدد کاملاً خشک شود.

ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه: نحوه پاک کردن لکه های روی کابینت آشپزخانه

کابینت های شما دارای طیف وسیعی از اقلام و مواد اولیه است، به علاوه استفاده روزانه از آن دوام می آورد. در اینجا برخی از رایج ترین لکه های کابینت آشپزخانه و نحوه از بین بردن آن ها آورده شده است.

 1. ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه از اثر انگشت: باقی مانده روغنی روی انگشتان می تواند آثار ناخوشایندی را روی درها و سخت افزار کابینت پشت سر بگذارد. تمیز کردن کابینت آشپزخانه با سرکه به راحتی اثر انگشت را از بین می برد. یک پارچه را در محلول 50-50 آب و سرکه مرطوب کنید، روی کاغذها بمالید و با یک پارچه صیقل تمیز کنید.
 2. ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه از گریس: کابینت هایی که مستقیماً بالاتر از محدوده هستند بیشتر مستعد لکه های چربی هستند. اما تمیز کردن چربی کابینت آشپزخانه کار سختی نیست. درست مانند اثر انگشت های روغنی، می توانید کابینت آشپزخانه چرب را با سرکه رقیق شده تمیز کنید. از آنجا که این لکه ها به احتمال زیاد بزرگتر از اثر انگشت هستند، ممکن است لازم باشد چندین بار این عمل را تکرار کنید تا چربی روی کابینت ها کاملاً از بین برود.
 3. ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه از پاشیدن غذا: شاید یک جوشانده سس گوجه فرنگی در نقطه اشتباهی فرود بیاید یا یک نشت روی میز به کابینت های پایه سرازیر شود. سناریو هرچه باشد، قبل از تمیز کردن کابینت آشپزخانه با جوش شیرین ، مواد غذایی را هرچه سریعتر پاک کنید. به خصوص اگر با یک ماده متخلخل مانند چوب کار می کنید، نمی خواهید به لکه فرصت دهید تا جا بیفتد. به محض توجه به آن ، تا آنجا که می توانید باقی مانده را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. به سپس، خمیر جوش شیرین و آب را به محل مورد نظر بمالید. بگذارید چند دقیقه بماند ، سپس پاک کنید. محل را با یک پارچه تمیز صیقل دهید.
 4. ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه از لکه های آب: اگر آب سخت دارید، لکه های آب روی کابینت ها می تواند یک مشکل رایج هنگام تمیز کردن کابینت آشپزخانه باشد. بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد لکه های آبی این است که هر زمان کابینت خود را تمیز می کنید ، آب لوله کشی را با آب مقطر عوض کنید.
 5. ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه از خراش ها و خط و خش: خراش های ناشی از کفش  میز یا صندلی را با یک پاک کن نرم بردارید. پاک کن را به آرامی در امتداد علامت بمالید، سپس باقی مانده را با یک پارچه تمیز پاک کنید. این ترفند مخصوص نحوه تمیز کردن کابینت های سفید آشپزخانه مفید است.

 

ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه: نحوه تمیز کردن کابینت های رنگ شده

کابینت های رنگ شده از ویژگی های رایج آشپزخانه ها هستند. آنها راهی آسان برای تزریق رنگ و گرمای جدید به فضایی بدون بازسازی کامل هستند. اما مانند هر پروژه رنگ آمیزی دیگر، کابینت های رنگ شده نیاز به مراقبت هایی دارند تا بهترین ظاهر خود را داشته باشند. برای تمیز کردن کابینت آشپزخانه رنگ آمیزی شده، این نکات را رعایت کنید:

 • برای تمیز کردن آسان و مقرون به صرفه، فقط یک قسمت آب را با دو قسمت جوش شیرین مخلوط کنید. خمیر را روی لکه بمالید ، بگذارید چند دقیقه بماند و پاک کنید. باقی مانده را با یک پارچه تمیز پاک کنید.
 • برای تمیز کردن چربی کابینت آشپزخانه، از پارچه ای آغشته به آمونیاک رقیق استفاده کنید. کابینت را به آرامی پاک کنید تا لکه از بین برود یا کمتر به چشم بیاید.
 • پس از چندین سال سایش، یا هنگامی که رنگ شروع به تراشه شدن کرد، رنگ آمیزی کابینت ها را در نظر بگیرید.

 

ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه: نحوه تمیز کردن کابینت های چوبی

تعیین بهترین راه برای تمیز کردن کابینت آشپزخانه چوبی دشوار است زیرا در انواع مختلف با انواع مهر و موم متفاوت وجود دارد. برخی از مهرها بیش از دیگران بخشنده هستند، اما برای ایمن بودن، از پاک کننده های ملایم روی کابینت های روکش چوب استفاده کنید. برای یادگیری نحوه تمیز کردن کابینت آشپزخانه چوبی، این نکات را دنبال کنید:

 • از صابون روغنی مانند صابون روغن مورفی پبرای تمیز کردن و درخشش کابینت خود استفاده کنید. این محلول بدون ساینده باعث می شود کابینت های شما بدون هیچ آسیبی به ظاهر جدید تبدیل شوند.
 • هنگام تمیز کردن کابینت های چوبی، همیشه از پارچه های مرطوب و آغشته استفاده کنید. اشباع بیش از حد مایع به چوب آسیب می رساند.
 • برای پارگی و صیقل دادن چوب از یک پارچه خشک میکروفیبر استفاده کنید. همیشه با دانه چوب پاک کنید.
 • کابینت ها را در قسمتهای با رطوبت بالا در آشپزخانه مانند مستقیم بالای اجاق گاز کنترل کنید. اینها کابینت هایی هستند که به طور منظم در معرض بخار و چگالش قرار می گیرند. برای این کابینت ها یک لایه سیلانت اضافی در نظر بگیرید.

 

ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه: نحوه تمیز کردن کابینت لمینت

لمینت جنس بسیار خوبی برای تمیز کردن دارد. این ماده به اکثر پاک کننده ها واکنش خوبی نشان می دهد و نیاز به نگهداری کمی بیشتر از پاک کننده های هفتگی دارد. برای تمیز کردن کابینت لمینت این نکات را رعایت کنید:

 • کابینت ها را با یک دستمال تمیز کننده همه منظوره یا سرکه رقیق شده پاک کنید. با یک پارچه تمیز کاملاً خشک کنید.
 • مانند کابینت های رنگ شده، لکه ها را با خمیری که از جوش شیرین و آب تهیه شده است، پاک کنید. بگذارید مخلوط روی لکه بماند، سپس آن را تمیز کنید.
 • از استفاده از پدهای تمیز کننده ساینده خودداری کنید ، زیرا می توانند سطح کابینت را خراشیده کنند.
 • برای بریدگی روی کابینت های پایین، از پاک کن نرم برای از بین بردن علائم استفاده کنید.

 

ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه: نحوه تمیز کردن کابینت های شیشه ای

کابینت های شیشه ای اغلب با مواد دیگری مانند چوب یا لمینت مخلوط می شوند تا یک درب شیشه ای ایجاد شود. اگرچه تمیز کردن شیشه ساده است، اما مطمئن شوید که عاملی را انتخاب کرده اید که به مواد کابینت مجاور آسیب نرساند. برای تمیز کردن کابینت های شیشه ای نکات زیر را رعایت کنید:

 • از پاک کننده شیشه و یک پارچه صیقل دهنده برای حذف اثر انگشت و سایر علائم روی شیشه استفاده کنید.
 • درب کابینت را باز کرده و از داخل نیز تمیز کنید. هنوز باید علامت های جداگانه را در جلو حذف کنید ، اما این روش به شما امکان می دهد کل صفحه را با یک ضربه تند وشدید زدن کامل پاک کنید.
 • از پاک کننده های حاوی روغن روی مواد کابینت مجاور خودداری کنید. آنها می توانند بقایای و رگه هایی روی شیشه بگذارند که حذف آن ها مشکل است.

 

چگونه لکه لاک ناخن را از روی کابینت پاک کنیم؟

اگر لاک ناخن روی سطوح دیگری به غیر از ناخن، مانند کابینت‌ها، ریخته شود،‌ می‌تواند ایجاد لکه کند. همچنین در صورتی که از لاک ناخن معمولی استفاده کرده باشید و در طی انجام کارهای روزمره، ناخن به سطح کابینت خصوصا کابینت روکش پولیشی و هایگلاس کشیده شود به مرور شاهد خط‌ و خش‌هایی از جنس لاک ناخن خواهید بود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | CLEANING 1 ink 1

پاک کردن لکه لاک ناخن از روی کابینت‌ می‌تواند چالش برانگیز باشد، اما با استفاده از روش‌‌های مناسب،‌ می‌توان آن را به راحتی انجام داد.

 

مواد مورد نیاز برای پاک کردن لاک ناخن از روی کابینت

برای پاک کردن لکه لاک ناخن از روی کابینت، به مواد زیر نیاز دارید:

 • لاک پاک کن
 • پارچه نرم
 • آب
 • اسفنج

 

مراحل پاک کردن لاک ناخن از روی کابینت

مراحل پاک کردن لکه لاک ناخن از روی کابینت به شرح زیر است:

 • مقدار اضافی لاک را پاک کنید: اولین قدم، پاک کردن مقدار اضافی لاک از روی کابینت است. برای این کار، از یک پارچه نرم استفاده کنید و لاک را به آرامی پاک کنید. مراقب باشید که لاک روی سطح کابینت پخش نشود.
 • لاک پاک کن را روی کابینت بمالید: یک تکه پارچه نرم را به لاک پاک کن آغشته کنید و آن را روی لکه لاک ناخن قرار دهید. پارچه را به آرامی روی لکه بکشید تا لاک پاک شود.
 • در صورت باقی ماندن لکه، از آب استفاده کنید: اگر لکه کاملاً پاک نشد،‌ می‌توانید از یک اسفنج آغشته به آب برای پاک کردن آن استفاده کنید. مراقب باشید که اسفنج را خیلی خیس نکنید، زیرا ممکن است به کابینت آسیب برساند.
 • کابینت را خشک کنید: در نهایت، کابینت را با یک پارچه نرم خشک کنید تا هیچ اثری از لاک باقی نماند.

 

نکات پاک کردن لاک ناخن از روی کابینت

 • هر چه سریعتر لکه را پاک کنید، پاک کردن آن آسان‌‌‌‌تر خواهد بود.
 • از لاک پاک کن زیادی استفاده نکنید، زیرا ممکن است به کابینت آسیب برساند.
 • ترجیحا از لاک پاک کن استفاده کنید و از استفاده از استون و سایر مواد شیمیایی مانند تینر پرهیز کنید.
 • اگر لکه لاک ناخن روی سطح بزرگی از کابینت وجود دارد، ممکن است لازم باشد این مراحل را چند بار تکرار کنید.

 

روش‌‌های دیگر برای پاک کردن لاک ناخن از روی کابینت

در صورت عدم موفقیت در استفاده از لاک پاک کن،‌ می‌توانید از روش‌‌های دیگری نیز برای پاک کردن لکه لاک ناخن از روی کابینت استفاده کنید. در اینجا چند روش دیگر آورده شده است:

 • از سرکه استفاده کنید: سرکه یک حلال طبیعی است که‌ می‌تواند به پاک کردن لکه لاک ناخن کمک کند. برای این کار، یک پارچه نرم را به سرکه آغشته کنید و آن را روی لکه لاک ناخن قرار دهید. پارچه را به آرامی روی لکه بکشید تا لاک پاک شود.
 • از روغن بچه استفاده کنید: روغن بچه نیز‌ می‌تواند به پاک کردن لکه لاک ناخن کمک کند. برای این کار، مقداری روغن بچه را روی لکه لاک ناخن بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند. سپس، با یک پارچه نرم، روغن بچه و لاک را پاک کنید.
 • از الکل استفاده کنید: الکل نیز یک حلال طبیعی است که‌ می‌تواند به پاک کردن لکه لاک ناخن کمک کند. با این حال، باید توجه داشته باشید که الکل ممکن است به کابینت آسیب برساند. برای این کار، یک پارچه نرم را به الکل آغشته کنید و آن را روی لکه لاک ناخن قرار دهید. پارچه را به آرامی روی لکه بکشید تا لاک پاک شود.

روش مناسب برای پاک کردن لکه لاک ناخن از روی کابینت به عوامل مختلفی از جمله نوع کابینت، نوع لاک ناخن و میزان لکه بستگی دارد. در صورت عدم اطمینان، بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید.

 

شما همچنین می توانید از صفحات دیگر سایت مانند:

دیدن فرمایید.

 

دریافت خدمات و مشاوزه بازسازی کابینت منزل

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات بازسازی کابینت را انجام می دهند به شما داده می شود. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

توصیه گریت کابینتی

اگر کابینت های موجود خوش ساخت و فرم خوبی داشته باشند و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید.

 

سخن پایانی کابینت

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نظرات (٪)

 1. آواتار سیما
  سیما
  آذر ۱۳, ۱۴۰۲ at ۶:۰۶ ب.ظ

  چطور میتونم با پشنیبانی تماس بگیرم؟

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۱۶, ۱۴۰۲ at ۱:۳۷ ب.ظ

   سیمای عزیز، برای استعلام قیمت و مشاوره کاملا رایگان و تخصصی با مهندس میرزایی می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس گرفته و یا از مشاوره واتساپی به همین شماره استفاده کنید.

 2. آواتار عسل
  عسل
  آذر ۱۴, ۱۴۰۲ at ۱۱:۳۲ ق.ظ

  لکه کابینت معضلیه واسه خودش، من با گاز پاک کن یه بار پاک کردم کل رنگش رفت اصلا داستان شد، مرسی که راهنمایی میکنید

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۱۶, ۱۴۰۲ at ۱:۳۲ ب.ظ

   درسته کاملا، از شوینده‌های قوی استفاده نکنید.

 3. آواتار بهنام
  بهنام
  آذر ۱۷, ۱۴۰۲ at ۵:۲۵ ب.ظ

  عالی موفق باشید

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۱۷, ۱۴۰۲ at ۵:۳۸ ب.ظ

   لطف دارید بهنام عزیز ممنون از شما.

 4. آواتار طیبه
  طیبه
  آذر ۲۱, ۱۴۰۲ at ۷:۲۹ ب.ظ

  عالی بود مرسی خیلی کمکم کرد

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۲۲, ۱۴۰۲ at ۸:۵۳ ق.ظ

   درود بر شما طیبه عزیز خوشحالیم که مفید واقع شده.

 5. آواتار هاله مانوی
  هاله مانوی
  آذر ۲۱, ۱۴۰۲ at ۷:۳۹ ب.ظ

  مرسی مفید بود

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۲۲, ۱۴۰۲ at ۸:۴۸ ق.ظ

   ممنون از همراهی شما خانم مانوی گرامی.

 6. آواتار ایراندخت
  ایراندخت
  آذر ۲۲, ۱۴۰۲ at ۱۲:۲۵ ب.ظ

  ممنون لطفا تاکید کنید شوینده ها رو با هم قاطی نکنن خیلی خطرناکه ریه داغون میشه

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۲۳, ۱۴۰۲ at ۶:۳۹ ب.ظ

   همینطوره ممنون از اشاره‌ی به‌جاتون.

 7. آواتار نادری
  نادری
  آذر ۲۳, ۱۴۰۲ at ۶:۲۷ ب.ظ

  ممنون کاربردی بود

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۲۳, ۱۴۰۲ at ۶:۴۵ ب.ظ

   سپاس از لطف و توجه شما.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.