ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه؛ انواع لکه ها در برابر انواع کابینت آشپزخانه!

ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه؛ انواع لکه ها در برابر انواع کابینت آشپزخانه!

ساده ترین راه برای تمیز کردن کابینت آشپزخانه، از جمله لکه های چربی سر سخت!

تمیز کردن کابینت آشپزخانه با این نکات مفید ساده و حتی لذت بخش است. ما ترفندهای عمومی نظافت و ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه را به شما معرفی می کنیم، به علاوه ایده هایی را برای لکه های خاص و مواد مختلف کابینت ارائه می دهیم.

 

ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه

تمیز کردن کابینت آشپزخانه با این نکات مفید آسان است! کابینت ها نقطه کانونی تقریباً هر آشپزخانه ای هستند، بنابراین وقتی کثیف می شوند، مردم متوجه آن می شوند. اثر انگشت روزانه، پاشیدن غذا و علائم آب معمولاً مقصر اصلی هستند، اما با گذشت زمان لکه های سفت تر ایجاد می شوند.

خوشبختانه، چند ترفند ساده برای تمیز کردن کابینت آشپزخانه می تواند به شما در حل انواع مسائل، از جمله لکه های چربی و کابینت های چسبنده کمک کند. برای تمیز نگه داشتن کابینت خود، از برنامه نظافت صرفه جویی در وقت خود استفاده کنید که بین تمیز کردن نقطه ای و پاک کننده عمیق متناوب است. وقتی زمان نظافت فرا می رسد، از نکات ما برای بهترین روش برای تمیز کردن کابینت آشپزخانه متناسب با سبک کابینت جداگانه استفاده کنید. به هر حال، آنچه روی کابینت رنگ شده کار می کند ممکن است روی کابینت شیشه ای کار نکند.

قبل از شروع، مراحل را بخوانید و مطمئن شوید که همه لوازم تمیز کننده لازم را در دست دارید. برای راحتی بیشتر، ما از پاک کننده های معمولی خانگی مانند سرکه و جوش شیرین استفاده کردیم، اما هنوز هم ایده خوبی است که انبار خود را دوباره بررسی کنید. همچنین باید مطمئن شوید که می دانید با چه مواد کابینتی کار می کنید. برای مثال، تفاوت بین چوب و لمینت گاهی اوقات دشوار است. اگر مطمئن نیستید با دفترچه راهنمای صاحبان کابینت خود مشورت کنید یا با یک متخصص کابینت صحبت کنید. در این خصوص می توانید از مشاوران و متخصصین تیم گریت کابینت کمک بگیرید!

 

برای صرفه جویی در وقت و انرژی، روش تمیز کردن کابینت دو قسمتی را توصیه می کنیم که شامل نظافت های هفتگی و فصلی است.

 

ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه به صورت هفتگی: به جای پاک کردن مکرر کابینت ها، بهترین روش برای تمیز کردن کابینت آشپزخانه، درمان موضعی هفتگی است. فقط کافی است پاک کننده چند منظوره را روی یک پارچه میکروفیبر اسپری کنید و اثر انگشت، لکه ها و دیگر علائم را پاک کنید. اطمینان حاصل کنید که سخت افزار را نیز ضد عفونی کنید.

ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه به صورت فصلی: سه یا چهار بار در سال به کابینت های خود نظافت عمیق بدهید. برای انجام این کار، کابینت ها را از همه محتویات خالی کنید. سپس یک پارچه میکروفیبر را با یک پاک کننده ملایم آغشته کرده و قفسه ها، داخل در و بیرون در را پاک کنید. برای درمان گوشه ها و سایر شکاف های کوچک از یک مسواک تمیز استفاده کنید. بگذارید قبل از ذخیره سازی مجدد کاملاً خشک شود.

ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه: نحوه پاک کردن لکه های روی کابینت آشپزخانه

کابینت های شما دارای طیف وسیعی از اقلام و مواد اولیه است، به علاوه استفاده روزانه از آن دوام می آورد. در اینجا برخی از رایج ترین لکه های کابینت آشپزخانه و نحوه از بین بردن آن ها آورده شده است.

 1. ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه از اثر انگشت: باقی مانده روغنی روی انگشتان می تواند آثار ناخوشایندی را روی درها و سخت افزار کابینت پشت سر بگذارد. تمیز کردن کابینت آشپزخانه با سرکه به راحتی اثر انگشت را از بین می برد. یک پارچه را در محلول ۵۰-۵۰ آب و سرکه مرطوب کنید، روی کاغذها بمالید و با یک پارچه صیقل تمیز کنید.
 2. ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه از گریس: کابینت هایی که مستقیماً بالاتر از محدوده هستند بیشتر مستعد لکه های چربی هستند. اما تمیز کردن چربی کابینت آشپزخانه کار سختی نیست. درست مانند اثر انگشت های روغنی، می توانید کابینت آشپزخانه چرب را با سرکه رقیق شده تمیز کنید. از آنجا که این لکه ها به احتمال زیاد بزرگتر از اثر انگشت هستند، ممکن است لازم باشد چندین بار این عمل را تکرار کنید تا چربی روی کابینت ها کاملاً از بین برود.
 3. ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه از پاشیدن غذا: شاید یک جوشانده سس گوجه فرنگی در نقطه اشتباهی فرود بیاید یا یک نشت روی میز به کابینت های پایه سرازیر شود. سناریو هرچه باشد، قبل از تمیز کردن کابینت آشپزخانه با جوش شیرین ، مواد غذایی را هرچه سریعتر پاک کنید. به خصوص اگر با یک ماده متخلخل مانند چوب کار می کنید، نمی خواهید به لکه فرصت دهید تا جا بیفتد. به محض توجه به آن ، تا آنجا که می توانید باقی مانده را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. به سپس، خمیر جوش شیرین و آب را به محل مورد نظر بمالید. بگذارید چند دقیقه بماند ، سپس پاک کنید. محل را با یک پارچه تمیز صیقل دهید.
 4. ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه از لکه های آب: اگر آب سخت دارید، لکه های آب روی کابینت ها می تواند یک مشکل رایج هنگام تمیز کردن کابینت آشپزخانه باشد. بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد لکه های آبی این است که هر زمان کابینت خود را تمیز می کنید ، آب لوله کشی را با آب مقطر عوض کنید.
 5. ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه از خراش ها و خط و خش: خراش های ناشی از کفش  میز یا صندلی را با یک پاک کن نرم بردارید. پاک کن را به آرامی در امتداد علامت بمالید، سپس باقی مانده را با یک پارچه تمیز پاک کنید. این ترفند مخصوص نحوه تمیز کردن کابینت های سفید آشپزخانه مفید است.

 

ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه: نحوه تمیز کردن کابینت های رنگ شده

کابینت های رنگ شده از ویژگی های رایج آشپزخانه ها هستند. آنها راهی آسان برای تزریق رنگ و گرمای جدید به فضایی بدون بازسازی کامل هستند. اما مانند هر پروژه رنگ آمیزی دیگر، کابینت های رنگ شده نیاز به مراقبت هایی دارند تا بهترین ظاهر خود را داشته باشند. برای تمیز کردن کابینت آشپزخانه رنگ آمیزی شده، این نکات را رعایت کنید:

 • برای تمیز کردن آسان و مقرون به صرفه، فقط یک قسمت آب را با دو قسمت جوش شیرین مخلوط کنید. خمیر را روی لکه بمالید ، بگذارید چند دقیقه بماند و پاک کنید. باقی مانده را با یک پارچه تمیز پاک کنید.
 • برای تمیز کردن چربی کابینت آشپزخانه، از پارچه ای آغشته به آمونیاک رقیق استفاده کنید. کابینت را به آرامی پاک کنید تا لکه از بین برود یا کمتر به چشم بیاید.
 • پس از چندین سال سایش، یا هنگامی که رنگ شروع به تراشه شدن کرد، رنگ آمیزی کابینت ها را در نظر بگیرید.

 

ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه: نحوه تمیز کردن کابینت های چوبی

تعیین بهترین راه برای تمیز کردن کابینت آشپزخانه چوبی دشوار است زیرا در انواع مختلف با انواع مهر و موم متفاوت وجود دارد. برخی از مهرها بیش از دیگران بخشنده هستند، اما برای ایمن بودن، از پاک کننده های ملایم روی کابینت های روکش چوب استفاده کنید. برای یادگیری نحوه تمیز کردن کابینت آشپزخانه چوبی، این نکات را دنبال کنید:

 • از صابون روغنی مانند صابون روغن مورفی پبرای تمیز کردن و درخشش کابینت خود استفاده کنید. این محلول بدون ساینده باعث می شود کابینت های شما بدون هیچ آسیبی به ظاهر جدید تبدیل شوند.
 • هنگام تمیز کردن کابینت های چوبی، همیشه از پارچه های مرطوب و آغشته استفاده کنید. اشباع بیش از حد مایع به چوب آسیب می رساند.
 • برای پارگی و صیقل دادن چوب از یک پارچه خشک میکروفیبر استفاده کنید. همیشه با دانه چوب پاک کنید.
 • کابینت ها را در قسمتهای با رطوبت بالا در آشپزخانه مانند مستقیم بالای اجاق گاز کنترل کنید. اینها کابینت هایی هستند که به طور منظم در معرض بخار و چگالش قرار می گیرند. برای این کابینت ها یک لایه سیلانت اضافی در نظر بگیرید.

 

ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه: نحوه تمیز کردن کابینت لمینت

لمینت جنس بسیار خوبی برای تمیز کردن دارد. این ماده به اکثر پاک کننده ها واکنش خوبی نشان می دهد و نیاز به نگهداری کمی بیشتر از پاک کننده های هفتگی دارد. برای تمیز کردن کابینت لمینت این نکات را رعایت کنید:

 • کابینت ها را با یک دستمال تمیز کننده همه منظوره یا سرکه رقیق شده پاک کنید. با یک پارچه تمیز کاملاً خشک کنید.
 • مانند کابینت های رنگ شده، لکه ها را با خمیری که از جوش شیرین و آب تهیه شده است، پاک کنید. بگذارید مخلوط روی لکه بماند، سپس آن را تمیز کنید.
 • از استفاده از پدهای تمیز کننده ساینده خودداری کنید ، زیرا می توانند سطح کابینت را خراشیده کنند.
 • برای بریدگی روی کابینت های پایین، از پاک کن نرم برای از بین بردن علائم استفاده کنید.

 

ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه: نحوه تمیز کردن کابینت های شیشه ای

کابینت های شیشه ای اغلب با مواد دیگری مانند چوب یا لمینت مخلوط می شوند تا یک درب شیشه ای ایجاد شود. اگرچه تمیز کردن شیشه ساده است، اما مطمئن شوید که عاملی را انتخاب کرده اید که به مواد کابینت مجاور آسیب نرساند. برای تمیز کردن کابینت های شیشه ای نکات زیر را رعایت کنید:

 • از پاک کننده شیشه و یک پارچه صیقل دهنده برای حذف اثر انگشت و سایر علائم روی شیشه استفاده کنید.
 • درب کابینت را باز کرده و از داخل نیز تمیز کنید. هنوز باید علامت های جداگانه را در جلو حذف کنید ، اما این روش به شما امکان می دهد کل صفحه را با یک ضربه تند وشدید زدن کامل پاک کنید.
 • از پاک کننده های حاوی روغن روی مواد کابینت مجاور خودداری کنید. آنها می توانند بقایای و رگه هایی روی شیشه بگذارند که حذف آن ها مشکل است.

 

شما همچنین می توانید از صفحات دیگر سایت مانند:

دیدن فرمایید.

 

دریافت خدمات و مشاوزه بازسازی کابینت منزل

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات بازسازی کابینت را انجام می دهند به شما داده می شود. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

توصیه گریت کابینتی

اگر کابینت های موجود خوش ساخت و فرم خوبی داشته باشند و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید.

 

سخن پایانی کابینت

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

استفاده از نکات بالا به شما در انتخاب موفقیت آمیز و طراحی زیبای اتاقی جذاب و داشتن یک اتاق خواب و خانه مدرن و زیبا کمک می کند.

جهت درخواست مشاوره به صورت رایگان فرم زیر را تکمیل فرمائید.

پس از تکمیل فرم زیر، کارشناسان ما با شما تماس گرفته و در صورت تمایل، در محل شما حضور میابند

  برای دریافت مشاوره ی رایگان برای دریافت خدمات با شماره ی ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ در تماس باشید.

  نظرات خود را در ارتباط با مقاله ترفند تمیز کردن کابینت آشپزخانه؛ انواع لکه ها در برابر انواع کابینت آشپزخانه! برای ما بنویسید.

  شاد و موفق باشید.

   

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  پیام بگذارید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.