4 رنگ اتاق خواب برای شادی و افزایش هورمون سروتونین

4 رنگ اتاق خواب برای شادی و افزایش هورمون سروتونین

4 رنگ اتاق خواب که شما را خوشحال خواهد کرد

رنگ های زرد ، آبی ، سبز و بنفش اتاق خواب اغلب شادی و شادی را به ارمغان می آورد. در اینجا ، چرایی و کارهایی که می توانید انجام دهید تا اتاق خواب شما به فضایی شادتر تبدیل شود را بررسی می کنیم.

درک بهترین رنگ برای اتاق خواب شما برای استفاده بیشتر از سوئیت های اصلی ما مهم است.

دلیل؟

رنگ نقش بسیار بزرگتری از آنچه در روحیه و شادی خود درک می کنیم ایفا می کند.

بنابراین ، در حالی که اکثر ما تا به حال می دانیم که اگر خواب بدی داریم ، بدجور از خواب بیدار می شویم ، بسیاری از ما طرح های رنگی اتاق خواب خود را برای الهام بخشیدن به شادی به کار نمی گیریم.

در اینجا ، ما رنگ هایی را که ما را خوشحال می کند ، در کنار برخی از علوم پشت نحوه تأثیر رنگ اتاق خواب بر روحیه و خواب ما ، بررسی می کنیم.

 

بهترین رنگ اتاق خواب چیست؟

هنگام طراحی یا دکوراسیون اتاق خواب باید به نکات زیادی توجه کرد. دکوراسیون داخلی نقش مهمی در کیفیت خواب و شادی نیز دارد. بنابراین ، مهم است که بر بهترین ویژگی های اتاق خود تأکید کنید. یکی از عوامل اصلی که باید روی آن تمرکز کنید رنگ است. به احتمال زیاد اصول اولیه نحوه تاثیر رنگ ها بر روحیه شما را شنیده اید.

گفته می شود رنگ های گرم ، شامل قرمز ، نارنجی و زرد ، احساس گرما یا حتی عصبانیت را برانگیخته است. در حالی که گفته می شود برخی از رنگ های سرد – آبی ، سبز و بنفش – باعث می شود شما احساس ناراحتی یا بی تفاوتی کنید.

 

اما آیا چیزی به نام رنگ اتاق خواب خوب وجود دارد؟ و آیا علمی وجود دارد که این را تأیید کند؟

اگر چنین است ، کدام رنگها برای تقویت روحیه شما بهتر است؟ در اینجا ، ما بهترین طرح های رنگی برای اتاق خواب ها را که با توجه به روانشناسی رنگ شما را خوشحال می کند ، بررسی می کنیم.

 

آیا رنگ می تواند بر روحیه ما تأثیر بگذارد؟

در حالی که تحقیقات علمی زیادی در زمینه روانشناسی رنگ وجود ندارد ، شواهد حدیثی نشان می دهد که رنگ ها می توانند بر روحیه و حتی عملکرد تأثیر بگذارند. به عنوان مثال ، مطالعه ای روی رنگ قرص ها نشان داد که قرص های دارونما با رنگ گرم موثرتر از همتایان سرد خود هستند. همچنین گفته شده است که استفاده از چراغ های آبی خیابان در توکیو باعث کاهش خودکشی و جنایات خیابانی می شود.

بنابراین ، اگر رنگ ها می توانند بر روحیه شما تأثیر بگذارند ، بهترین رنگ ها برای استفاده در اتاق خواب کدامند؟

به نظر می رسد رنگ هایی که شما را خوشحال می کند می تواند کاملا ذهنی بوده و وابسته به خود شما باشد، بدون پاسخ روشن برای همه. کندرا چری در مورد روانشناسی رنگ برای Very Well Mind ، می گوید:

“احساسات شما در مورد رنگ اغلب عمیقا شخصی است و ریشه در تجربه یا فرهنگ شما دارد. به عنوان مثال ، در حالی که رنگ سفید در بسیاری از کشورهای غربی برای نشان دادن پاکی و بی گناهی استفاده می شود ، در بسیاری از کشورهای شرقی به عنوان نماد عزاداری تلقی می شود. ”

با این حال ، حتی اگر بهترین رنگ ها برای اتاق خواب شما بستگی به ترجیحات و تجربیات شخصی شما دارد ، اما در مورد دکوراسیون مجدد اتاق ، روندهای متداولی وجود دارد که ارزش بررسی آنها را دارد.

 

4 رنگ اتاق خواب شاد

در حالی که شواهد علمی روی زمین نازک است ، رنگ اتاق خواب مهم است. متخصصان در طراحی داخلی طرح های رنگی زیر را برای اتاق خواب به عنوان مفید برای کاهش اضطراب و استرس شناسایی کرده اند. نگاهی به بهترین طرح های رنگ اتاق خواب برای بهبود روحیه خود بیندازید:

1. زرد

قرار دادن رنگ زرد در اتاق خواب باعث خوشبختی می شود و همچنین اگر اتاق شما از نور طبیعی زیادی برخوردار نباشد ، ایده آل است ، زیرا می تواند نور خورشید را تقلید کرده و باعث ایجاد فضای وسیع در اتاق شود. با این حال ، در مقادیر زیاد ، گفته می شود که این رنگ احساس ناامیدی یا اضطراب ایجاد می کند.

توصیه می کنیم زردهای پر رنگ و پر جنب و جوش را با استفاده از هنرهای دیواری ، پرتاب ها یا یک دیوار تک به اتاق خواب بیاورید. برای جلوگیری از ظاهر زیاد ، رنگهای خنثی را در جاهای دیگر انتخاب کنید. برای سایر دیوارها ، جو دوسر ، سفید یا خاکستری کم رنگ را آرام کنید. همچنین می توانید از مواد طبیعی دیگر مانند چوب برای ایجاد پناهگاه خود استفاده کنید.

 

2. آبی

رنگ اتاق خواب

آبی اغلب آرامش بخش و آرام است ، به همین دلیل است که در اتاق خواب و حمام یک رنگ محبوب است. آبی را با استفاده از سایه های روشن در سراسر دیوارها ترکیب کنید ، زیرا گفته می شود که رنگ های آبی تیره احساس غم را برمی انگیزد.

سو کیم ، کارشناس رنگ والسپار ، در گفتگو با Country Living می گوید که سایه آبی آسمانی “فوراً آرامش بخش است و به بازیابی ریتم های طبیعی کمک می کند.” او می افزاید:

شواهد فزاینده خواب را با بهره وری و رفاه عمومی مرتبط می کند و رنگ آبی ویژگی های آرامش بخش و ترمیمی را ارائه می دهد که می تواند به بهبود استراحت کمک کند. ”

اگر آبی کمی گرمتر می خواهید ، سایه هایی مانند دور چشم که دارای رنگ بنفش است را در نظر بگیرید. این سایه های روشن تر را می توان از طریق ملحفه ، کوسن یا لوازم جانبی خانه وارد کرد. تن های آبی پیچیده خود را با رنگ های خنثی مانند بژ یا کرم ترکیب کنید تا به آرامش برسید. روش دیگر ، با سایه های رنگ نارنجی مکمل آن برای یک پایان بازیگوشانه آزمایش کنید.

 

3. سبز

رنگ اتاق خواب

سبز نشان دهنده طبیعت است که بر اساس مطالعات متعدد ثابت شده است که می تواند روحیه شما را بالا ببرد. این رنگ خاکی را با ظرافت و با استفاده از گیاهان به اتاق خواب بیاورید یا یک دیوار را با سایه سبز جنگلی رنگ آمیزی کنید تا از مزایای آن برخوردار شوید. روند بیوفیلیک را با وارد کردن چوب زیاد به اتاق ، قفسه های بلوط ، میزهای کنار راش یا قاب های چوبی را امتحان کنید.

برای کمی روشن تر ، انتخاب سایه های گرمتر در رنگ اتاق خواب ، مانند سبز زرد می تواند به شما احساس انرژی بدهد. باز هم ، از این رنگ زیاد استفاده نکنید زیرا ممکن است بسیار زیاد باشد. سعی کنید از دیوارهای برجسته استفاده کنید ، یا از لوازم جانبی سبز زرد مانند کوسن ، پرتاب یا گلدان استفاده کنید.

 

4. یاسی یا بنفش

رنگ اتاق خواب

علاوه بر رنگ های برجسته فوق ، انتخاب سایه های ظریف تر با رنگ اتاق خواب نیز می تواند تأثیرات مثبتی بر روحیه شما داشته باشد.

رنگ های آرامش بخش اتاق خواب مانند یاس بنفش ویژگی های آرامش بخشی را برای اتاق خواب به ارمغان می آورد تا به خواب شما کمک کند ، مانند سایه های پاستلی دیگر مانند صورتی مایل به صورتی یا بژ.

این سایه ظریف را می توان در تمام دیوارهای اتاق خواب استفاده کرد ، زیرا خیلی قوی نیست. رنگهای هیجان انگیزتری مانند سایه های تیره بنفش یا نکات رنگ مکمل آن زرد را وارد کنید. دوباره ، این سایه ها را از طریق پرده ها ، پرتاب ها یا هنر دیوار خود وارد کنید.

 

داشتن روحیه خوب یا بد چگونه بر خواب ما تأثیر می گذارد؟

مواد شیمیایی یا انتقال دهنده های عصبی در مغز ما مسئول تغییرات خلقی هستند. انتقال دهنده های عصبی پیام هایی را بین سلول های مغزی حمل و ارسال می کنند تا ما را وادار به انجام ، فکر یا احساس چیزی کنیم. در میان بسیاری از موارد دیگر ، آن ها مسئول تنظیم خواب هستند.

در طول یک حالت خاص ، مواد شیمیایی مختلف در مغز ما افزایش می یابد. این گاهی اوقات می تواند مانع خواب خوب ما شود. در اینجا کمی در مورد نحوه تغییر رویکرد ما نسبت به خواب با خلق و خوی متفاوت ثحبت خواهیم کرد.

 

1. خوشبختی

شاید تعجب کنید که بدانید خوابیدن در حالت فوق العاده شاد ایده آل نیست. احساس محتوا خوب است اما گیجی باعث می شود که مغز شما بیش از حد کار کند به این معنی که بدن شما آماده خوابیدن نخواهد بود. هنگامی که در حالت شادی شدید هستید ، مغز شما یک سری مواد شیمیایی به نام اورکسین تولید می کند. این مواد شیمیایی خواب را سرکوب می کند و باعث بیداری می شود. برای سکونت ایده آل نیست! به همین دلیل مهم است که اتاقهای بیش از حد روشن با سایه های خنثی را کم کنید. همچنین باید برخی از تکنیک های آرامش خواب را در روال خواب خود قرار دهید ، مانند تنفس عمیق ، نوشتن در مجله یا مدیتیشن. در 99designs.c0.uk ، هنرمند و طراح Allison S. Gremillion توضیح می دهد:

رنگ های شاد، رنگ های روشن و گرم مانند زرد ، نارنجی ، صورتی و قرمز هستند. رنگ های پاستلی مانند هلو ، صورتی روشن یا بنفش نیز می توانند بر روحیه شما تأثیر مثبت داشته باشند. هر چه رنگ روشن تر و روشن تر باشد ، احساس شادی و خوش بینی بیشتری در شما ایجاد می کند.

 

2. استرس

احتمالاً همه ما شب هایی را تجربه کرده ایم که به دلیل استرس یا اضطراب پرتاب می شوند. این به این دلیل است که بدن هنگامی که تحت فشار قرار می گیریم یک انتقال دهنده عصبی به نام نوراپی نفرین تولید می کند که این ماده شیمیایی بیشتر با واکنش “مبارزه یا فرار” بدن مرتبط است. ضربان قلب و فشار خون را افزایش می دهد و آرامش را برای بدن دشوار می کند. متخصصان خواب در تاک می گویند:

نورونهای موجود در محل سکونت مغز در پایین ساقه مغز به نوراپی نفرین پاسخ می دهند. وقتی این نورون ها تحریک می شوند ، ناحیه قشری مغز فعال تر می شود. بنابراین تصور می شود که نوراپی نفرین در بیدار شدن افراد مثر است. ”

اگر روز پر استرسی دارید و برای خوابیدن مشکل دارید ، سعی کنید کمی چای والرین بنوشید. توصیه می شود برای بهبود کیفیت خواب و کاهش اضطراب ، یک ساعت قبل از خواب آن را بنوشید. همچنین گفته می شود که دارای خواص آرام بخش ملایمی است که شما را به خواب طبیعی می فرستد.

 

3. افسردگی و خلق و خوی رو به پایین

افرادی که از افسردگی رنج می برند ، اغلب دچار مشکل شدید خواب می شوند ، خواه دائماً احساس خستگی کنند یا دچار بی خوابی شوند. این بدان معناست که خوابیدن و خواب راحت بدون بیدار شدن دشوار است. افسردگی به سادگی احساس ناراحتی نیست ؛ این می تواند ناشی از عدم تعادل شیمیایی باشد که بر احساس ، فکر و عملکرد فرد تأثیر می گذارد.

افراد مبتلا به افسردگی اغلب سطوح پایینی از سروتونین دارند ، ماده شیمیایی که بیشتر با رضایت و امنیت ارتباط دارد. کمبود سروتونین می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در چرخه خواب/بیداری شود ، به همین دلیل است که بی خوابی در مبتلایان به افسردگی بسیار شایع است. لایو استرانگ می گوید ،

سروتونین توسط غده صنوبری سنتز می شود و ملاتونین را تولید می کند ، هورمونی که به طور مستقیم با خواب سالم ارتباط دارد. بدون ملاتونین ، بدن ما برای تشخیص شب و روز مشکل است ، به این معنی که وقتی تاریک است به طور خودکار وارد “حالت خواب” نمی شویم.

 

درمان افسردگی برای هر فردی متفاوت است ، اما اگر فکر می کنید این می تواند شانس شما را برای خواب با کیفیت افزایش دهد ، می توانید سطح ملاتونین خود را افزایش دهید. یک شام فرنی با موز ، گیلاس مورلو و زنجبیل بخورید که همگی سرشار از ملاتونین هستند.

اما به یاد داشته باشید ، زیاده روی نکنید وگرنه ممکن است برای خوابیدن خیلی خوشحال باشید!

انواع قاب تختخواب قابل سفارش در گریت کابینت

تخت خواب کودک

ابعاد: 68 در 132 سانتی متر

این ابعاد اندازه تشک تختخواب به عنوان استاندارد پذیرفته شده است ، بنابراین این اندازه تخت مناسب هر تخت استاندارد است. به دلایل ایمنی ، تشک های گهواره ای از تشک های بزرگسالان سفت ترند و به طور معمول تشک های کف دار یا داخلی هستند. تشک تختخواب در اندازه مناسبی برای اولین تخت کودک شماست و بیشتر نوزادان تا زمان کودکی می توانند از آن استفاده کنند.

قاب تختخواب دوقلو

ابعاد: 1 در 1.9 متر

تشک های دوقلو ، که به آن ها تشک های تک نفره نیز می گویند ، دارای ابعادی باریک هستند و همین امر باعث می شود تا در کنار هم در اتاق خواب های مشترک بچه ها یا به صورت تخت های دو طبقه قرار بگیرند. تخت های دوقلو اندازه ای است که اکثر بچه ها از کودکی روی آن می خوابند و جابجایی آنها آسان است.

قاب تختخواب XL دوقلو

ابعاد: تقریبا 1 در 2.09 متر

به عنوان اندازه استاندارد تخت برای اتاق های خوابگاه دانشگاهی ، یک تشک دوقلو XL به دانشجویان فضای کشش می دهد اما عرض آن بیشتر از یک تشک اندازه دوقلوی معمولی نیست. اگرچه جابجایی این تشک به راحتی انجام می شود ، اما بزرگترها اندازه شرایط تخت را بزرگتر ترجیح می دهند.مناسب بچه های بلندتر و دانشجویان ساکن خوابگاه های دانشگاه.

قاب تختخواب اندازه کامل

ابعاد: تقریبا 1.37 در 1.9 متر

تشک های سایز بزرگ سازش خوبی بین تشک های دوقلو و گویین یا ملکه را دارند. اندازه تخت کامل فضای مناسبی را برای خوابهای مجرد فراهم می کند و برای اتاق خواب مهمان گزینه مناسبی برای اندازه تخت است.

قاب تختخواب کویین یا ملکه

ابعاد: تقریباً 1.52 در 2.09 متر

ابعاد اندازه تختخواب ملکه از محبوب ترین ها هستند زیرا شاید متنوع ترین اندازه تخت خواب باشند. تشک های کوئین در حالی که هنوز در اتاق های خواب کوچکتر قرار دارند، فضای کافی را برای خواب راحت به افراد مختلف می دهد.

قاب تختخواب اندازه پادشاه یا کینگ

ابعاد: تقریباً 1.9 در 2.09 متر

اندازه تشک کینگ با ارائه فضای مجلل ، معادل یک تشک XL دوقلو را برای زوجین به خود اختصاص می دهد. تخت های کینگ سایز در بالای دو چشمه دوقلوی جعبه ای قرار گرفته اند که مانور یک تختخواب کامل را به داخل اتاق می دهند. تشک های کینگ سایز بزرگ تر اما کوتاه تر از تشک های کینگ کالیفرنیا هستند.

قاب تختخواب در اندازه کالیفرنیایی

ابعاد: تقریبا 1.83 در 2.13 متر

تشک های کینگ کالیفرنیا عرض تقریبی چهار اینچ از یک تخت خواب معمولی در اندازه کینگ گرفته و آن را به طول کلی خود اضافه می کنند. اگر پاهای شما همیشه از لبه تشک آویزان بوده اند ، یک تخت کال کینگ طول شما را در حالی که هنوز عرض بیشتری از تخت اندازه ملکه دارید، برای شما فراهم می کند.

 

شما همچنین می توانید از صفحات دیگر سایت مانند:

دیدن فرمایید.

دریافت خدمات و مشاوزه بازسازی کابینت منزل و ساخت تخت چوبی

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات بازسازی کابینت و ساخت تخت چوبی را انجام می دهند به شما داده می شود. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

توصیه گریت کابینتی

اگر کابینت های موجود خوش ساخت و فرم خوبی داشته باشند و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید. همچنین کار کابینت تنها به ساخت کابینت ختم نمی شود و شما می تواند هر مدل تخت خوابی در هر اندازه و ساختاری را سفارش دهید تا با قیمت منطقی و بهترین کیفیت به دستتان برسد.

 

سخن پایانی کابینت

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

استفاده از نکات بالا به شما در انتخاب موفقیت آمیز و طراحی زیبای اتاقی جذاب و داشتن یک اتاق خواب و خانه مدرن و زیبا کمک می کند.

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.