7 دلیل برای آشپزخانه های Uشکل

7 دلیل برای آشپزخانه های Uشکل

7 دلیل برای آشپزخانه های Uشکل

آشپزخانه ها به عنوان اصلی ترین قسمت در منزل هستند که باید به طراحی داخلی آن توجه ویژه‌ای داشت به دلیل این که معمولا افراد زمان زیادی را در آن سپری می‌کنند و دیگر مانند سابق نیست که آشپزخانه در قسمتهای بیرونی منزل واقع شده باشد. برعکس آن زمان آشپزخانه در قسمت های اصلی منزل و درقلب خانه وجود دارد برای همین طراحان تمرکز خود را بر طراحی داخلی آشپزخانه گذاشته اند و ترجیح می‌دهند که دکوراسیون داخلی خانه را مطابق با دکوراسیون آشپزخانه چیدمان کنند.

برای طراحی آشپزخانه مدل های مختلفی از طراحی وجود دارد که با قرار دادن کابینت ها در آن این مدل ها را می توان نشان داد اما نمونه‌ای از این طراحی را که امروز مورد بررسی قرار داده‌ایم آشپزخانه های یو شکل است.

آشپزخانه یو شکل نمونه های متفاوت و کاربردی تر از کابینت های ال شکل و آشپزخانه های صاف هستند.

 

7 دلیل برای آشپزخانه های Uشکل

آشپزخانه های یو شکل اغلب برای قسمتی به کار میرود که فضایی وسیع در اختیار طراح باشد و البته که این نمونه ها در آشپزخانه بزرگ به بهتر دیده می‌شود.

اما برای فضای کوچک هم می‌تواند استفاده شود البته لازم است که در خصوص طراحی داخلی آشپزخانه اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید بهترین دکوراسیون را برای آن چیدمان کنید.

 

استفاده از آشپزخانه های یو شکل

هنگامی که این مدل از آشپزخانه ها را انتخاب کرده اید بهتر است که قانون مثلث طلایی را در آشپزخانه رعایت کنید.

این قانون بر اساس ایجاد فاصله کم و مشخص شدن رابطه بین یخچال گاز و سینک ظرفشویی می باشد برای اینکه بتوانید فضای کاربردی و کارآمد داشته باشید بهتر است که ارتباط بین این سه عامل را رعایت کنید.

معمولاً در آشپزخانه های یو شکل این تعادل برقرار می شود و نسبت به سایر آشپزخانه های دیگر به راحتی می توان استاندارد مثلث آشپزخانه را رعایت کرد.

زمانی که می‌خواهید آشپزخانه‌ای با سبک و رنگ متفاوت داشته باشید در آشپزخانه‌های یو شکل معمولاً می‌توانید این تنوع را به کار ببرید و هنگامی که یک پنجره مرکزی در آشپز خانه دارید به راحتی کار چیدمان را می توانید شروع نمایید.

آشپزخانه

آشپزخانه

برای اینکه بتوانید سطح مدرن به وجود بیاورید بهتر است که از رنگ هایی مانند رنگ های خنثی و سفید استفاده کنید رنگ سفید در طراحی داخلی آشپزخانه در ترکیب با متریال شیشه و استیل حس و حال بودن را به وجود می آورد.

فرقی نمی کند که چه سبکی را قرار است به کار ببرید اما انتخاب رنگ و مدل کابینت و وسایل بسیار اهمیت دارد.

به دلیل اینکه هر رنگ دارای استانداردهای متفاوتی در طراحی می باشد که بهتر است آن را در هنگام طراحی لحاظ کنید.

البته این کار به عهده طراح داخلی می باشد و طبق سلیقه شما می تواند طراحی داخلی منزل را انجام دهد.

یکی از ویژگی‌های اصلی که برای این مدل آشپزخانه ها معمولاً استفاده می شود این است که سه دیوار موجود را به طور کلی تحت شعاع قرار می دهد که در مدل های آشپزخانه ال شکل تنها دو دیوار استفاده می گردد.

برای همین مدل u کارآمد بیشتری است برای مثال در آشپزخانه هایی که باریک هستند می توان از این مدل کابینت ها برای بهبود در عملکرد فضا استفاده کرد.

 

دلایل استفاده از آشپزخانه های یو شکل

به طور کلی آشپزخانه های یو شکل به دلیل نوع طراحی که در آنها انجام می‌شود بزرگ‌تر هستند و برای پختن غذا و تمیز کردن و جاسازی اشیا بهترین انتخاب هستند. در بیشتر آشپزخانه ها کابینت ها به بخش‌های مختلفی تقسیم خواهند شد که همه دیوارها به بهترین شکل مورد استفاده قرار گرفته می‌شوند.

در طراحی داخلی آشپزخانه معمولا افراد سعی می‌کنند که به بهترین شکل از فضای موجود استفاده کنند در آشپزخانه معمولاً وسایل های زیادی وجود دارد که افراد برای قرار دادن آنها در کابینت نیاز به فضای زیادی دارند.

 

برنامه ریزی در طراحی کابینت های یو شکل

معمولاً در این آشپزخانه‌ها سینک ظرفشویی را در زیر پنجره قرار می‌دهند که مثلث کار به خوبی در نقاط دیگر به وجود بیاید که البته منظور از این کار داشتن منظره زیبا در هنگامی که افراد مشغول به زرد هستند می باشد.

 

دیوار خالی در آشپزخانه یو شکل

در آشپزخانه‌های ال شکل و آشپزخانه های دیگر معمولا فضای کافی برای قرار دادن لوازم کمتر وجود دارد و افراد وسایل را بر روی یکدیگر قرار می دهند.

اما در این آشپزخانه ها معمولاً کابینت کافی برای قرار دادن وسایل وجود دارد و یا به عبارتی می‌توان گفت که دیوار خالی در این آشپزخانه ها وجود ندارد.

برای طراحی داخلی آشپزخانه های یو شکل معمولاً کابینت هایی را قرار می دهند که پوشش دهی دیوار را به زیبایی انجام دهد.

 

استفاده از کابینت های بزرگ در آشپزخانه های یو شکل

در این آشپزخانه‌ها می توانید بر روی یکی از دیوارها از کابینت های بزرگ و سراسری استفاده کنید که بدون صفحه کابینت باشد فضای بیشتری را برای جداسازی اشیا به شما می دهند این سه صفحه کابینت ها می تواند آشپزخانه را مرتب تر نگه دارد و به عنوان کارآمد ترین عضو در آشپزخانه وجود داشته باشد.

می‌توانید اگر آشپزخانه های مدرن را پسندیده اید دربهای کابینت را به صورت صاف یکدست قرار دهید و کشورهای متعددی را در آشپزخانه های یو شکل قرار دهید.

 

طراحی سه جانبه

همانطور که گفته شد درسه دیواری که در آشپزخانه وجود دارد معمولا کابینت ها نصب می شوند شما می توانید طراحی هر دیوار را متفاوت انجام دهید.

البته همه چیز بستگی به سبکی دارد که شما آن را پسندیده اید.

برای همین بهتر است که اگر سبک مدرن را انتخاب کرده اید با استفاده از رنگ های خنثی و متریال هایی مانند استیل و چوب طراحی زیبا و متفاوت انجام دهید تا بتوانید محیطی متفاوت داشته باشید..

در خانه های کلاسیک معمولا می‌توان از نمونه‌هایی استفاده کرد که حس صلابت و قدرت را به وجود می‌آورد.

معمولاً در آشپزخانه های کلاسیک از طرح هایی که با چوب بیشتر کار شده باشند استفاده می‌شود تنوع در خانه‌های کلاسیک به دلیل وجود متریال های متنوع است که در کنار یکدیگر قرار می‌گیرد.

نقش و نگار در خانه های کلاسیک و استفاده از جزئیات فراوان بسیار دیده می شود این همان تزییناتی است که در ساختمان می‌تواند تاثیرگذار در ظاهر زیبایی منزل باشد.

برای آشپزخانه هم همین موضوع وجود دارد استفاده از کابینت های مدرن و کلاسیک در ترکیب با متریال های دیگر باید در تعادل باشد.

 

پیشنهاد نویسنده: کابینت آشپزخانه

 

اضافه کردن میز ناهارخوری به صفحه کابینت یو شکل

در آشپزخانه هایی که از مدل u استفاده می‌کنند معمولا این امکان وجود دارد تا افراد بتوانند قسمتی را به میز ناهارخوری اختصاص دهند البته که این یک راهکار برای صرفه جویی بیشتر در فضا می باشد که حتی برای آشپزخانه کوچک و باریک هم می توان از این روش استفاده کرد.

قرار دادن قسمتی از صفحه بر روی کابینت به شما این امکان را می دهد که می توانید از آن برای صرف کردن غذا استفاده کنید.

 

ایجاد نقطه مرکزی در آشپزخانه

در صورتی که تمایل دارید از یک رنگ یا متریال یک دست مانند چوب در طراحی استفاده کنید می توانید با استفاده از این متریال و رنگ یک محیط مرکزی را در آشپزخانه به وجود بیاورید.

استفاده از رنگ ها و متریال ها می توانند تمرکز یک محیط را نشان دهند البته که این کار باید طبق نظر طراحان انجام شود. به دلیل اینکه رنگ ها و متریال ها دارای دنیای گسترده هستند بهتر است آنها را در طراحی های امروزی لحاظ کرد.

 

پیشنهاد نویسنده: قیمت کابینت آشپزخانه

 

می توانید از طریق لینک های زیر پروژه های مربوط به این مقاله را مشاهده کنید:

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.